February 28, 2020
|
Bishop Moore - Orlando, FL

Girls 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elayna Bahr SR Winter Springs 2:17.34 1:38.89 2:11.85 2:58.55 2:58.55 10
2 Naomi Flowers SO Winter Springs 2:29.71 2:07.26 1:58.27 2:17.74 1:49.29 8
3 Maya Lis FR Dr. Phillips 2:29.80 2:22.31 2:41.79 2:04.34 2:31.30 6
4 Lily Hendrix SR Geneva School 2:31.45 2:43.57 2:10.25 3:16.89 2:31.45 5
5 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 2:33.45 1:56.63 3:14.89 3:19.49 3:01.07 4
6 Kheli Phillips JR Lake Highland Prep 2:34.33 2:46.68 2:15.81 3:12.92 2:05.01 3
7 Lyra Winn JR Lake Mary 2:35.06 2:04.05 3:10.73 2:28.86 2:39.72 2
8 Roxanne Deisseroth SR Dr. Phillips 2:35.79 2:20.21 3:08.51 3:06.95 2:32.68 1
9 Ryleigh Holcomb FR Oviedo 2:38.16 2:53.98 2:30.26 2:17.60 2:20.77 -
10 Isabela Zapata JR Lake Howell 2:39.22 2:24.89 3:17.44 2:12.16 2:42.41 -
11 Jenyia Burton JR Jones 2:39.54 2:21.99 2:04.45 3:11.45 2:17.21 -
12 Mackenzie Mulligan SO Tavares 2:40.58 2:48.61 3:12.70 2:43.80 2:34.16 -
13 Taylor Maddox JR Bishop Moore 2:41.05 3:21.32 2:13.68 3:19.71 2:20.12 -
14 Sarah Turner SO Winter Springs 2:41.35 3:29.76 2:47.81 2:59.10 2:55.88 -
15 Brianna Crawford SO Lake Howell 2:41.95 3:17.58 3:19.20 2:06.33 2:25.76 -
16 Ranecia Brown JR Jones 2:44.34 1:56.69 3:17.21 2:09.83 3:17.21 -
17 Sofia Jiles FR Lake Mary 2:44.57 2:41.28 2:08.37 2:13.31 3:01.03 -
18 Jessica Kirchner JR Bishop Moore 2:45.95 3:09.19 2:19.40 2:36.00 2:44.29 -
19 Natalie Newman 7 Lake Highland Prep 2:46.04 2:46.04 3:22.57 3:07.63 2:59.33 -
20 Shelby Spencer FR Lake Mary 2:50.94 2:03.08 2:52.65 3:37.10 2:09.92 -
21 Carleigh Harris FR Eustis 2:51.86 2:31.24 2:05.46 3:17.64 2:24.37 -
22 Emily Escobedo FR Eustis 2:52.62 2:37.09 2:47.45 2:30.18 3:28.87 -
23 Ava Foster FR Tavares 2:53.57 3:31.76 2:39.69 3:21.35 2:57.05 -
24 Peyton Richards FR Lake Highland Prep 2:54.02 2:10.52 3:37.53 2:47.06 2:15.74 -
25 Olivia Ruman FR Tavares 2:54.11 2:14.07 3:32.42 3:32.42 2:59.34 -
26 Brianna Brasko JR Bishop Moore 2:54.97 2:30.48 2:42.73 2:07.73 2:09.48 -
27 Peyton Prior SO Timber Creek 2:55.87 3:09.94 2:13.67 2:10.15 3:01.15 -
28 Sarah Brunelli FR Timber Creek 3:00.39 2:35.14 2:29.73 3:43.69 3:11.22 -
29 Dagny Jones SO Oviedo 3:01.65 2:36.22 2:56.20 3:41.62 2:58.02 -
30 Chloe Henderson SO Leesburg 3:11.00 3:07.18 2:23.25 3:49.20 2:34.71 -
31 Christania Reed JR Leesburg 3:12.73 3:24.30 3:51.28 3:58.99 2:49.61 -
32 Autumn Snavely SO Umatilla 3:12.79 3:55.21 2:49.66 2:53.52 3:59.06 -
33 Taylor Schwab JR South Sumter 3:13.33 3:15.27 2:25.00 2:48.20 2:59.80 -
34 Regan Vaughn FR Lake Howell 3:21.06 2:50.91 2:40.85 3:51.22 2:30.80 -
35 Felicity Sanders FR South Sumter 3:22.42 2:21.70 3:14.33 4:11.00 3:28.50 -
36 Gracie Hawkins FR Umatilla 4:07.28 4:51.79 3:49.97 3:22.77 4:59.21 -
Girls 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ryleigh Holcomb FR Oviedo 2:06.53 2:38.16 2:14.44 2:14.44 2:23.93 -
16 Ranecia Brown JR Jones 3:18.86 2:44.34 3:10.64 3:04.06 2:37.77 -
19 Natalie Newman 7 Lake Highland Prep 3:15.93 2:46.04 3:32.54 2:09.52 2:12.84 -
21 Carleigh Harris FR Eustis 2:05.46 2:51.86 2:08.90 2:53.58 3:31.39 -
22 Emily Escobedo FR Eustis 3:44.41 2:52.62 2:35.36 3:28.87 3:15.06 -
23 Ava Foster FR Tavares 2:22.33 2:53.57 2:57.05 2:44.90 3:43.91 -
24 Peyton Richards FR Lake Highland Prep 3:20.13 2:54.02 3:02.73 2:20.96 2:45.32 -
25 Olivia Ruman FR Tavares 3:25.45 2:54.11 2:01.88 2:59.34 3:25.45 -
26 Brianna Brasko JR Bishop Moore 2:53.22 2:54.97 3:00.22 2:46.23 2:05.98 -
28 Sarah Brunelli FR Timber Creek 2:20.71 3:00.39 3:40.08 3:36.47 2:33.34 -
29 Dagny Jones SO Oviedo 2:23.51 3:01.65 2:43.49 3:37.98 3:47.07 -
30 Chloe Henderson SO Leesburg 2:57.63 3:11.00 2:57.63 3:45.38 3:32.01 -
31 Christania Reed JR Leesburg 3:32.01 3:12.73 2:51.53 4:02.84 3:41.64 -
32 Autumn Snavely SO Umatilla 3:43.64 3:12.79 2:30.38 2:26.52 2:16.88 -
33 Taylor Schwab JR South Sumter 3:57.80 3:13.33 4:07.47 3:46.20 3:19.13 -
34 Regan Vaughn FR Lake Howell 3:51.22 3:21.06 3:13.02 3:17.04 3:06.99 -
35 Felicity Sanders FR South Sumter 2:54.09 3:22.42 2:54.09 4:04.93 2:27.77 -
36 Gracie Hawkins FR Umatilla 4:02.34 4:07.28 3:54.92 3:40.08 3:15.36 -
Girls 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elayna Bahr SR Winter Springs 2:17.34 2:24.21 10
2 Naomi Flowers SO Winter Springs 2:29.71 2:29.71 8
3 Maya Lis FR Dr. Phillips 2:29.80 1:47.86 6
4 Lily Hendrix SR Geneva School 2:31.45 2:26.91 5
5 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 2:33.45 2:01.23 4
6 Kheli Phillips JR Lake Highland Prep 2:34.33 1:55.75 3
7 Lyra Winn JR Lake Mary 2:35.06 2:00.95 2
8 Roxanne Deisseroth SR Dr. Phillips 2:35.79 2:34.24 1
10 Isabela Zapata JR Lake Howell 2:39.22 2:53.55 -
11 Jenyia Burton JR Jones 2:39.54 2:02.85 -
12 Mackenzie Mulligan SO Tavares 2:40.58 3:12.70 -
13 Taylor Maddox JR Bishop Moore 2:41.05 3:05.21 -
14 Sarah Turner SO Winter Springs 2:41.35 2:28.45 -
15 Brianna Crawford SO Lake Howell 2:41.95 2:37.10 -
17 Sofia Jiles FR Lake Mary 2:44.57 2:57.74 -
18 Jessica Kirchner JR Bishop Moore 2:45.95 2:01.15 -
20 Shelby Spencer FR Lake Mary 2:50.94 1:59.66 -
27 Peyton Prior SO Timber Creek 2:55.87 3:48.64 -