February 28, 2020
|
Bishop Moore - Orlando, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kayamo Galloway SR Oviedo 5:49.87 4:42.15 4:13.94 4:33.69 3:31.62 10
2 Mamush Galloway SR Oviedo 5:33.40 4:42.54 5:13.62 5:05.15 4:28.42 8
3 Izaiah Burgos SR Timber Creek 3:18.89 4:44.12 3:24.57 4:27.08 4:07.19 6
4 Aiden Sico SO Timber Creek 5:53.13 4:44.78 3:59.22 4:22.00 5:04.72 5
5 Dakotah Lucarelli-van buskir SO Bishop Moore 3:22.81 4:45.64 5:34.20 4:17.08 5:19.92 4
6 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:20.69 4:49.65 5:41.79 3:25.66 3:37.24 3
7 Adam Yche JR Dr. Phillips 5:33.83 4:50.28 3:52.23 5:51.24 5:59.95 2
8 Pierce Barron SR Timber Creek 5:02.75 4:51.10 5:26.04 3:29.60 4:54.02 1
9 Marcus Lisman JR Bishop Moore 4:45.35 4:51.17 4:22.06 5:17.38 5:29.03 -
10 Caleb Brady SO Timber Creek 4:54.76 4:51.84 3:35.97 5:41.46 6:04.80 -
11 Taneesh Makkena JR Lake Highland Prep 5:50.46 4:52.05 6:10.91 5:35.86 6:02.15 -
12 Javon Woodson JR Edgewater 3:26.12 4:54.45 4:25.01 5:18.01 3:55.56 -
13 Noah Gauthier SO Timber Creek 5:21.52 4:54.97 4:13.68 4:19.58 5:03.82 -
14 Grey Gibson SO Geneva School 4:43.41 4:55.21 5:27.69 4:19.79 3:26.65 -
15 Joshua Mckay SO Geneva School 3:42.09 4:56.11 4:50.19 5:28.69 4:32.43 -
16 Ashton Fields JR Oviedo 4:34.15 4:57.98 4:07.33 5:15.86 5:54.60 -
17 Jack Williams SR Lake Highland Prep 4:04.41 4:58.06 5:21.91 6:09.60 3:46.53 -
18 Nick Shafer JR Geneva School 5:02.36 4:59.36 4:53.38 6:20.19 4:56.37 -
19 Joshua Jean-Charles SR Winter Springs 5:18.01 5:02.86 5:14.98 6:00.41 3:32.01 -
20 Grant Gates FR Lake Mary 4:45.69 5:03.92 6:16.86 5:16.08 4:15.30 -
21 Jalen Blake FR Winter Springs 5:40.72 5:04.21 4:36.84 5:34.64 5:10.30 -
22 Brock Money JR Leesburg 5:29.50 5:05.09 5:44.76 3:36.62 3:45.77 -
23 Adrian Hernandez SO Lake Highland Prep 3:39.76 5:05.22 4:19.44 3:45.87 6:27.63 -
24 Ty Eklund SO Winter Springs 6:31.31 5:05.71 4:16.80 5:02.66 5:24.06 -
25 Noah Parks FR Bishop Moore 4:48.56 5:06.97 4:08.65 6:05.30 6:17.58 -
26 Quinn Niemann FR Bishop Moore 5:32.27 5:07.65 5:13.81 6:27.64 5:01.50 -
27 August Spurling JR Lake Mary 4:49.27 5:07.73 3:38.49 3:44.65 5:07.73 -
28 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:24.27 5:08.82 3:42.35 3:48.53 6:22.94 -
29 Jack Campbell JR Oviedo 4:23.10 5:09.52 4:57.14 6:42.38 6:39.28 -
30 Damon Perez SR Dr. Phillips 5:07.10 5:10.20 3:46.45 6:43.26 3:58.86 -
31 Erick Vargas SO Timber Creek 4:12.11 5:11.24 6:16.60 4:09.00 4:40.12 -
32 Sebastian Sexton JR Eustis 4:42.17 5:13.52 6:16.23 4:10.82 4:51.58 -
33 Austin Westfall SO Leesburg 3:42.74 5:13.71 4:48.62 4:36.07 6:16.46 -
34 Marshall Rebar JR Lake Highland Prep 3:56.25 5:14.99 5:43.34 5:46.49 5:46.49 -
35 Connor Kracht SO Oviedo 4:56.39 5:15.30 6:37.28 4:28.01 4:09.09 -
36 Spenser Pham JR Dr. Phillips 4:31.57 5:15.77 6:44.19 4:09.46 4:44.20 -
37 Austin Langford JR Eustis 4:38.15 5:16.07 4:57.11 6:19.29 4:50.79 -
38 Bradley Davies JR Tavares 5:06.10 5:18.85 5:15.67 5:12.48 3:46.39 -
39 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:57.28 5:19.00 6:25.99 5:28.57 6:13.23 -
40 Nicholas Sweeney SO Bishop Moore 5:44.88 5:22.31 4:37.19 4:43.64 5:15.87 -
41 Cody Cuppels SO Leesburg 4:02.27 5:23.02 6:08.25 4:08.73 4:05.50 -
42 Venkata Pullakhandam FR Lake Highland Prep 6:44.17 5:23.33 5:39.50 6:50.63 4:38.07 -
43 Clayton Carter JR Tavares 4:12.93 5:24.27 5:11.30 5:14.55 4:45.36 -
44 Zane Benham Junior Edgewater 6:23.30 5:24.83 4:29.61 5:44.32 5:57.32 -
45 Garrett Duncan FR Lake Highland Prep 6:03.93 5:24.93 4:55.69 6:13.67 5:21.68 -
46 Robert Bellamy FR Oviedo 6:15.42 5:26.45 5:13.40 4:27.69 5:06.87 -
47 Niko Carrasco SR Leesburg 5:36.86 5:33.52 6:56.90 5:33.52 6:03.54 -
48 Jared Del Mundo SO Eustis 5:37.53 5:37.53 5:57.79 3:56.27 4:16.53 -
49 Charles Swinarski JR Dr. Phillips 6:45.10 5:43.30 5:50.17 4:48.38 6:24.50 -
50 Raul Hernandez FR Dr. Phillips 7:09.94 5:43.95 7:27.14 5:40.51 6:08.03 -
51 Talan Tharpe FR Edgewater 5:53.41 5:49.91 7:03.40 6:17.91 6:00.41 -
52 Peter Davila SR Lake Howell 7:01.66 5:51.38 4:20.03 6:47.60 5:02.19 -
53 Adriel Catasus SO Lake Mary 6:04.35 5:53.73 4:28.84 6:50.33 5:25.44 -
54 Daniel Fandino JR Lake Mary 7:17.61 5:58.69 6:05.87 7:03.26 6:56.08 -
55 Joel Skibbe JR Lake Mary 4:41.45 6:00.83 7:31.04 7:34.65 7:05.78 -
56 Christian Mendez FR Leesburg 4:53.31 6:02.11 6:23.84 7:50.75 7:36.26 -
57 Henigsmith Jordan FR Umatilla 4:50.62 6:12.58 4:43.16 7:01.02 5:35.33 -
58 Jadon Grant SO Lake Mary 6:13.77 6:13.77 6:28.72 4:32.86 7:54.69 -
59 Gavin Martinez FR Leesburg 4:37.11 6:30.29 4:37.11 5:27.85 5:59.07 -
60 Peter Davila Pimente SO Lake Howell 8:12.40 6:46.94 7:11.36 5:41.83 6:10.32 -
61 Bruce Meurer JR Umatilla 7:13.08 6:48.56 6:03.62 5:18.68 6:52.65 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Noah Parks FR Bishop Moore 3:53.30 4:11.72 6:05.30 5:06.97 6:20.65 -
26 Quinn Niemann FR Bishop Moore 5:29.19 5:04.58 4:09.20 5:07.65 6:24.57 -
35 Connor Kracht SO Oviedo 6:43.59 3:50.17 6:30.98 5:15.30 5:27.92 -
44 Zane Benham Junior Edgewater 5:37.83 5:18.34 6:49.29 5:24.83 6:07.06 -
46 Robert Bellamy FR Oviedo 6:41.54 6:41.54 3:58.31 5:26.45 3:51.78 -
48 Jared Del Mundo SO Eustis 7:08.67 6:11.29 6:18.04 5:37.53 5:03.78 -
49 Charles Swinarski JR Dr. Phillips 6:24.50 7:12.56 4:34.64 5:43.30 4:27.78 -
50 Raul Hernandez FR Dr. Phillips 4:11.09 6:59.62 7:27.14 5:43.95 6:38.99 -
51 Talan Tharpe FR Edgewater 6:31.90 6:17.91 4:50.43 5:49.91 6:28.40 -
52 Peter Davila SR Lake Howell 4:20.03 5:23.27 4:55.16 5:51.38 6:51.12 -
53 Adriel Catasus SO Lake Mary 7:11.55 6:43.26 5:53.73 5:53.73 6:39.72 -
54 Daniel Fandino JR Lake Mary 5:08.48 7:31.95 5:55.11 5:58.69 5:04.89 -
55 Joel Skibbe JR Lake Mary 4:12.58 4:30.63 6:51.35 6:00.83 6:58.57 -
56 Christian Mendez FR Leesburg 4:46.07 5:07.80 5:07.80 6:02.11 5:18.66 -
57 Henigsmith Jordan FR Umatilla 5:01.79 6:16.31 5:01.79 6:12.58 4:39.44 -
58 Jadon Grant SO Lake Mary 7:58.43 7:09.84 7:13.58 6:13.77 7:24.79 -
59 Gavin Martinez FR Leesburg 6:26.39 5:12.24 4:41.01 6:30.29 7:24.93 -
60 Peter Davila Pimente SO Lake Howell 6:06.25 5:21.49 5:54.04 6:46.94 5:49.97 -
61 Bruce Meurer JR Umatilla 6:44.48 4:54.17 6:19.96 6:48.56 8:22.53 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Javon Woodson JR Edgewater 4:54.45 6:19.84 5:20.95 4:16.18 5:29.79 -
13 Noah Gauthier SO Timber Creek 4:54.97 4:04.83 4:37.28 6:11.67 3:55.98 -
18 Nick Shafer JR Geneva School 4:59.36 5:59.24 3:38.54 3:38.54 5:53.25 -
20 Grant Gates FR Lake Mary 5:03.92 4:30.49 4:30.49 5:25.20 5:49.51 -
21 Jalen Blake FR Winter Springs 5:04.21 4:42.92 5:40.72 3:39.04 4:58.13 -
23 Adrian Hernandez SO Lake Highland Prep 5:05.22 3:42.81 4:13.34 5:54.06 6:06.27 -
24 Ty Eklund SO Winter Springs 5:05.71 5:05.71 4:35.14 4:04.57 4:19.86 -
28 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 5:08.82 4:19.41 4:41.03 3:36.18 5:15.00 -
30 Damon Perez SR Dr. Phillips 5:10.20 6:06.04 4:48.49 6:33.96 3:43.35 -
31 Erick Vargas SO Timber Creek 5:11.24 6:19.72 6:10.38 4:49.46 3:47.21 -
32 Sebastian Sexton JR Eustis 5:13.52 5:38.61 5:13.52 6:06.82 6:35.04 -
33 Austin Westfall SO Leesburg 5:13.71 4:51.75 4:48.62 3:42.74 4:20.38 -
34 Marshall Rebar JR Lake Highland Prep 5:14.99 5:27.59 5:59.09 6:11.69 5:08.69 -
36 Spenser Pham JR Dr. Phillips 5:15.77 4:31.57 6:31.56 3:59.99 6:12.61 -
37 Austin Langford JR Eustis 5:16.07 4:44.47 6:22.45 5:03.43 5:54.00 -
38 Bradley Davies JR Tavares 5:18.85 6:25.81 6:13.06 6:51.32 3:52.76 -
39 Ryan Siguenza FR Lake Howell 5:19.00 3:46.49 6:41.94 4:43.91 6:54.70 -
40 Nicholas Sweeney SO Bishop Moore 5:22.31 5:06.20 6:04.21 5:35.21 6:42.89 -
41 Cody Cuppels SO Leesburg 5:23.02 6:14.71 5:29.48 4:02.27 3:55.81 -
42 Venkata Pullakhandam FR Lake Highland Prep 5:23.33 4:57.47 3:49.57 6:28.00 6:50.63 -
43 Clayton Carter JR Tavares 5:24.27 3:56.72 6:09.67 4:29.15 4:06.45 -
45 Garrett Duncan FR Lake Highland Prep 5:24.93 6:33.17 4:10.20 3:57.20 5:57.43 -
47 Niko Carrasco SR Leesburg 5:33.52 5:46.86 7:06.91 4:36.83 7:06.91 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kayamo Galloway SR Oviedo 4:42.15 10
2 Mamush Galloway SR Oviedo 4:42.54 8
3 Izaiah Burgos SR Timber Creek 4:44.12 6
4 Aiden Sico SO Timber Creek 4:44.78 5
5 Dakotah Lucarelli-van buskir SO Bishop Moore 4:45.64 4
6 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:49.65 3
7 Adam Yche JR Dr. Phillips 4:50.28 2
8 Pierce Barron SR Timber Creek 4:51.10 1
9 Marcus Lisman JR Bishop Moore 4:51.17 -
10 Caleb Brady SO Timber Creek 4:51.84 -
11 Taneesh Makkena JR Lake Highland Prep 4:52.05 -
14 Grey Gibson SO Geneva School 4:55.21 -
15 Joshua Mckay SO Geneva School 4:56.11 -
16 Ashton Fields JR Oviedo 4:57.98 -
17 Jack Williams SR Lake Highland Prep 4:58.06 -
19 Joshua Jean-Charles SR Winter Springs 5:02.86 -
22 Brock Money JR Leesburg 5:05.09 -
27 August Spurling JR Lake Mary 5:07.73 -
29 Jack Campbell JR Oviedo 5:09.52 -