February 13, 2020
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Scherer FR Fleming Island 2:33.41 2:13.47 1:51.99 3:05.63 2:22.68 10
2 Elena Coles FR Creekside 2:39.75 3:19.69 2:03.01 2:28.57 2:50.94 8
3 Mia Cuevas FR Nease 2:40.40 2:16.34 2:48.42 2:30.78 3:06.07 6
4 Karah McElhone JR St. Augustine 2:44.73 2:41.44 2:05.20 2:36.50 2:15.08 5
5 Caitlin Oravetz SO Creekside 2:49.29 2:42.52 3:07.92 2:12.05 2:49.29 4
6 Megan Bawroski 8 Trinity Christian (Jax) 2:50.63 2:54.05 2:07.98 2:47.22 2:04.56 3
7 Charlize Smith JR Nease 2:51.04 2:11.70 3:26.96 2:04.86 3:09.86 2
8 Kaylin Damon FR Creekside 2:51.68 2:27.65 2:24.22 2:32.80 2:39.67 1
9 Kendall Miller JR St. Augustine 2:53.87 2:39.96 2:20.84 3:11.26 3:14.74 -
10 Abigail Tunkas SO Menendez 2:55.62 2:04.69 3:44.80 3:00.89 2:53.87 -
11 Madelyn Thompson FR Fleming Island 2:56.39 3:28.14 2:07.00 2:12.30 2:40.52 -
12 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 2:57.58 3:29.55 2:43.38 2:09.64 2:36.27 -
13 Alexis Taylor SR Fleming Island 3:04.03 2:38.27 3:26.12 2:16.19 3:20.60 -
14 Astrid Weiner JR Menendez 3:04.10 3:46.45 3:59.33 3:46.45 3:22.51 -
15 Francesca Pece JR St. Augustine 3:05.28 3:18.25 2:22.67 3:51.60 2:52.31 -
16 Remi Goldberg SO Creekside 3:06.10 3:11.69 3:07.96 3:20.99 2:53.08 -
17 Molly Murphy SO Nease 3:10.66 2:23.00 3:06.85 2:51.60 3:18.29 -
18 Carissa Miller FR Fleming Island 3:13.97 2:44.88 3:31.43 3:39.19 3:39.19 -
19 Lily Soroka JR St. Augustine 3:16.65 3:48.12 4:07.78 4:13.68 3:40.25 -
20 Mandy Guo SO Menendez 3:27.23 4:00.39 3:47.96 3:12.73 3:29.31 -
21 Katrina Kalis 8 Florida Deaf and Blind 3:38.84 3:14.77 2:55.08 3:03.83 4:24.80 -
22 Anna Cox FR Florida Deaf and Blind 3:45.85 3:54.89 2:38.10 3:34.56 3:21.01 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Elena Coles FR Creekside 2:39.75 8
3 Mia Cuevas FR Nease 2:40.40 6
8 Kaylin Damon FR Creekside 2:51.68 1
10 Abigail Tunkas SO Menendez 2:55.62 -
14 Astrid Weiner JR Menendez 3:04.10 -
16 Remi Goldberg SO Creekside 3:06.10 -
20 Mandy Guo SO Menendez 3:27.23 -
21 Katrina Kalis 8 Florida Deaf and Blind 3:38.84 -
22 Anna Cox FR Florida Deaf and Blind 3:45.85 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaitlyn Scherer FR Fleming Island 3:17.90 2:18.07 2:33.41 2:28.81 10
4 Karah McElhone JR St. Augustine 2:52.97 2:06.85 2:44.73 3:12.74 5
5 Caitlin Oravetz SO Creekside 2:23.90 2:03.59 2:49.29 3:07.92 4
6 Megan Bawroski 8 Trinity Christian (Jax) 2:38.69 3:00.87 2:50.63 3:35.00 3
7 Charlize Smith JR Nease 3:38.94 2:13.42 2:51.04 2:18.55 2
9 Kendall Miller JR St. Augustine 2:27.79 3:09.52 2:53.87 3:40.82 -
11 Madelyn Thompson FR Fleming Island 2:35.23 2:12.30 2:56.39 2:35.23 -
12 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 3:40.20 2:34.50 2:57.58 3:43.75 -
13 Alexis Taylor SR Fleming Island 2:40.11 3:04.03 3:04.03 3:04.03 -
15 Francesca Pece JR St. Augustine 3:51.60 3:18.25 3:05.28 3:31.22 -
17 Molly Murphy SO Nease 3:14.48 2:30.63 3:10.66 3:52.61 -
18 Carissa Miller FR Fleming Island 2:17.72 2:31.30 3:13.97 2:27.42 -
19 Lily Soroka JR St. Augustine 2:27.49 3:26.49 3:16.65 2:21.59 -