February 13, 2020
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:02.82 2:34.80 2:07.93 1:58.98 10
2 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.18 2:10.48 2:09.18 1:52.39 8
3 Michael Lyon JR Fleming Island 2:07.90 2:10.49 2:09.19 1:34.31 6
4 Joseph Alford JR Creekside 1:59.23 2:47.71 2:11.02 2:28.06 5
5 Connor Searcy JR Creekside 1:48.20 2:14.92 2:13.58 1:50.88 4
6 Benjamin Koppman SO St. Augustine 1:53.77 1:56.48 2:15.44 2:05.96 3
7 Hudson Finocchio FR Creekside 2:41.80 1:43.72 2:18.29 2:40.42 2
8 Daniel Farson SO Creekside 2:06.20 2:35.33 2:18.68 2:18.68 1
9 Bryan Soudrain SO Flagler Palm Coast 2:11.85 2:46.91 2:20.26 1:57.82 -
10 Isaac Davis FR Menendez 1:49.22 2:09.08 2:21.84 1:50.64 -
11 Victor Farfan SO St. Joseph 2:20.55 2:33.33 2:21.97 2:26.23 -
12 Nicholas Melgard SO Menendez 2:38.82 1:58.76 2:23.08 1:57.33 -
13 Bryce Ingle JR Nease 3:08.03 3:05.12 2:25.76 1:43.49 -
14 Andrew Ibuoye JR Fleming Island 2:39.09 1:43.63 2:25.95 1:42.17 -
15 Noah Connor SO Nease 3:08.09 2:01.96 2:26.94 2:29.88 -
16 Brandon Stowell-Campos SO Nease 1:44.44 2:43.27 2:27.09 2:47.69 -
17 Dillon Mantei FR St. Augustine 2:47.54 1:57.13 2:28.26 2:25.30 -
18 Marcus Guillou SO Florida Deaf and Blind 2:09.55 2:30.09 2:37.98 3:23.80 -
19 Peyton Woodward FR Flagler Palm Coast 2:00.81 2:51.67 2:38.95 3:09.15 -
20 Luis Lopez Martinez SO Florida Deaf and Blind 2:07.44 3:06.37 2:39.29 1:56.29 -
21 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 2:38.45 2:36.85 2:40.05 2:36.85 -
22 Auzzie Escoffery SO Nease 2:30.76 2:09.91 2:40.38 3:07.65 -
23 Micah Carter JR Menendez 2:39.21 2:58.50 2:40.81 3:21.02 -
24 Jacob Joseph JR Florida Deaf and Blind 2:27.48 2:14.37 2:43.86 1:56.34 -
25 Ryan Castiglia JR St. Joseph 2:38.14 2:36.50 2:44.73 2:29.91 -
26 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 3:22.51 2:44.33 2:45.99 3:34.13 -
27 Trey Smith JR Menendez 3:31.75 2:26.73 2:46.73 2:45.07 -
28 Tommy Tickle 8 Trinity Christian (Jax) 3:06.52 1:59.31 2:48.03 2:36.27 -
29 Connor Scott 8 Trinity Christian (Jax) 2:35.92 2:00.33 2:49.47 1:58.63 -
30 Jackson Vandelinder 7 Trinity Christian (Jax) 2:36.69 3:34.79 2:56.05 2:54.29 -
31 Carson Ivey 8 Trinity Christian (Jax) 3:37.51 3:39.58 3:27.15 4:14.80 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Isaac Davis FR Menendez 2:21.84 2:24.68 -
11 Victor Farfan SO St. Joseph 2:21.97 1:55.00 -
12 Nicholas Melgard SO Menendez 2:23.08 2:27.38 -
16 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:27.09 2:56.51 -
17 Dillon Mantei FR St. Augustine 2:28.26 2:46.06 -
20 Luis Lopez Martinez SO Florida Deaf and Blind 2:39.29 2:04.25 -
21 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 2:40.05 2:19.25 -
22 Auzzie Escoffery SO Nease 2:40.38 3:06.04 -
23 Micah Carter JR Menendez 2:40.81 3:08.15 -
27 Trey Smith JR Menendez 2:46.73 3:10.08 -
28 Tommy Tickle 8 Trinity Christian (Jax) 2:48.03 2:06.03 -
29 Connor Scott 8 Trinity Christian (Jax) 2:49.47 3:26.76 -
30 Jackson Vandelinder 7 Trinity Christian (Jax) 2:56.05 2:54.29 -
31 Carson Ivey 8 Trinity Christian (Jax) 3:27.15 2:47.80 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:07.93 10
2 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.18 8
3 Michael Lyon JR Fleming Island 2:09.19 6
4 Joseph Alford JR Creekside 2:11.02 5
5 Connor Searcy JR Creekside 2:13.58 4
6 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:15.44 3
7 Hudson Finocchio FR Creekside 2:18.29 2
8 Daniel Farson SO Creekside 2:18.68 1
9 Bryan Soudrain SO Flagler Palm Coast 2:20.26 -
13 Bryce Ingle JR Nease 2:25.76 -
14 Andrew Ibuoye JR Fleming Island 2:25.95 -
15 Noah Connor SO Nease 2:26.94 -
18 Marcus Guillou SO Florida Deaf and Blind 2:37.98 -
19 Peyton Woodward FR Flagler Palm Coast 2:38.95 -
24 Jacob Joseph JR Florida Deaf and Blind 2:43.86 -
25 Ryan Castiglia JR St. Joseph 2:44.73 -
26 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 2:45.99 -