January 18, 2020
|
ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA HCAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Berenice Cleyet-Merle JR-3 Indianapolis 1:34.53 2:11.80 2:18.46 1:58.49 2:13.13
2 Lauren Masden SO-2 Bellarmine 1:47.69 3:01.44 2:33.41 2:52.59 2:27.51
3 Madison Vauters JR-3 Indianapolis 2:59.86 1:50.92 2:58.36 2:02.91 2:29.88
4 Mary Hodges   Indiana Storm Track Club 2:12.07 2:31.58 2:16.58 2:31.58 2:30.08
5 Emily Wiegel JR-3 Bellarmine 1:48.27 2:09.32 2:58.94 2:25.86 2:30.37
6 Hannah Stein SO-2 Indianapolis 2:29.17 2:42.73 2:14.10 2:21.63 2:30.67
7 Emma Roth SR-4 Mount St. Joseph 1:48.94 3:00.05 2:28.28 2:13.15 2:31.30
8 Ellie Thor Junior Unattached 2:48.18 2:29.84 3:01.94 2:11.49 2:32.89
9 Mary Watts SO-2 Indianapolis 2:35.10 2:01.32 3:11.95 2:05.92 2:33.56
10 Yailene Leon SO-2 Indianapolis 1:55.67 3:06.01 3:12.27 2:12.87 2:36.31
11 Savannah Huben SO-2 Indianapolis 2:42.38 1:51.44 2:36.01 2:56.70 2:39.19
12 Kaylee Lange FR-1 Vincennes 3:24.50 3:10.12 1:53.43 2:23.79 2:39.76
13 Kaya Davis FR-1 Indiana East 2:38.13 2:01.02 1:54.56 2:26.83 2:41.35
14 Kortney Smith FR-1 Transylvania 2:25.83 3:22.54 2:19.35 2:33.93 2:42.03
15 Sadie Taylor SO-2 Midway 3:06.44 2:46.81 2:51.72 2:46.81 2:43.54
16 Dezare Jackson JR-3 Lindsey Wilson 3:07.67 2:37.78 2:41.10 3:15.98 2:46.08
17 Annika Francis Freshman Unattached 2:37.25 3:00.67 2:10.48 3:17.39 2:47.28
18 Lex Desenberg FR-1 Franklin 3:33.81 3:18.54 3:25.33 2:25.94 2:49.69
19 Diana Hodges   Indiana Storm Track Club 2:19.17 2:00.50 2:49.71 1:58.80 2:49.71
20 Kirsten Crepps SO-2 Lindsey Wilson 3:36.15 2:12.75 3:29.34 2:00.84 2:50.19
21 Kaelina Mathews   Indiana Storm Track Club 2:48.60 3:00.52 2:16.24 2:33.27 2:50.30
22 Bailey Guess JR-3 Transylvania 3:39.12 3:32.22 2:43.91 2:37.01 2:52.53
23 Lauren Stephens SO-2 Bellarmine 2:22.09 2:58.47 2:27.28 3:26.20 2:53.27
24 Anna Subris FR-1 Indianapolis 3:44.57 2:26.23 3:42.83 2:17.53 2:54.08
25 Kayla Roeder SO-2 Lindsey Wilson 3:28.71 2:11.35 3:01.72 2:22.14 2:59.92
26 Sara Burton FR-1 Lindsey Wilson 3:16.54 3:41.79 3:54.41 2:11.63 3:00.31
27 Josette Isaacs SO-2 Midway 3:34.39 2:38.07 3:12.58 2:14.45 3:01.68
28 Emily Salmons SO-2 Mount St. Joseph 2:50.75 2:45.24 2:25.05 3:16.46 3:03.60
29 Rachelle Felski SR-4 Midway 3:49.03 3:22.53 3:16.86 3:35.78 3:09.28
30 Yajeidy Gonzalez SO-2 Midway 3:25.05 2:29.99 3:36.44 3:55.43 3:09.86
  Katrina Curry FR-1 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS DNS
  Adrianna Boyd   Indiana Storm Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Elsa Diaz SO-2 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS DNS
  Bayley Wade SO-2 Bellarmine DNS DNS DNS DNS DNS
  Michelle Cardwell FR-1 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS DNS
  Katarein Curry FR-1 Illinois-Springfield DNS DNS DNS DNS DNS
  Philippa Asherwood SO-2 Midway DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Berenice Cleyet-Merle JR-3 Indianapolis 1:58.49 1:42.51 2:13.13 2:31.77 2:26.45
2 Lauren Masden SO-2 Bellarmine 3:07.34 2:02.44 2:27.51 2:30.46 2:57.02
5 Emily Wiegel JR-3 Bellarmine 2:07.82 2:01.80 2:30.37 2:19.85 2:03.31
6 Hannah Stein SO-2 Indianapolis 2:14.10 3:02.31 2:30.67 2:56.29 1:49.99
7 Emma Roth SR-4 Mount St. Joseph 1:48.94 2:58.54 2:31.30 1:59.53 3:09.13
9 Mary Watts SO-2 Indianapolis 2:47.38 3:11.95 2:33.56 3:18.10 2:21.28
10 Yailene Leon SO-2 Indianapolis 2:37.88 1:58.80 2:36.31 2:11.30 2:41.00
11 Savannah Huben SO-2 Indianapolis 3:06.26 1:59.40 2:39.19 2:34.42 2:21.68
12 Kaylee Lange FR-1 Vincennes 2:55.74 2:57.34 2:39.76 3:06.92 2:07.81
13 Kaya Davis FR-1 Indiana East 2:30.06 2:15.54 2:41.35 2:15.54 2:42.97
  Adrianna Boyd   Indiana Storm Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Bayley Wade SO-2 Bellarmine DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Ellie Thor Junior Unattached 1:51.61 1:59.26 2:32.89 3:14.17
15 Sadie Taylor SO-2 Midway 2:15.74 2:10.84 2:43.54 3:19.52
16 Dezare Jackson JR-3 Lindsey Wilson 2:26.15 3:09.34 2:46.08 3:14.32
17 Annika Francis Freshman Unattached 2:40.59 3:20.74 2:47.28 3:27.43
21 Kaelina Mathews   Indiana Storm Track Club 3:17.55 3:39.69 2:50.30 2:17.95
22 Bailey Guess JR-3 Transylvania 2:33.56 2:59.44 2:52.53 2:55.98
23 Lauren Stephens SO-2 Bellarmine 2:08.22 2:15.15 2:53.27 2:35.95
25 Kayla Roeder SO-2 Lindsey Wilson 3:35.91 2:54.53 2:59.92 3:35.91
30 Yajeidy Gonzalez SO-2 Midway 3:59.23 3:13.66 3:09.86 3:00.37
  Philippa Asherwood SO-2 Midway DNS DNS DNS DNS
  Elsa Diaz SO-2 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS
  Michelle Cardwell FR-1 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Madison Vauters JR-3 Indianapolis 3:05.86 2:32.88 2:25.39 2:47.87 2:29.88 1:49.42 2:29.88
4 Mary Hodges   Indiana Storm Track Club 3:12.11 2:06.07 2:58.60 2:55.60 2:21.08 2:06.07 2:30.08
14 Kortney Smith FR-1 Transylvania 3:16.06 2:37.17 2:01.53 3:01.48 2:38.79 2:24.21 2:42.03
18 Lex Desenberg FR-1 Franklin 3:23.63 3:35.51 3:38.90 3:33.81 1:58.79 2:48.00 2:49.69
19 Diana Hodges   Indiana Storm Track Club 2:10.68 3:10.08 2:08.98 2:59.90 2:17.47 3:13.47 2:49.71
20 Kirsten Crepps SO-2 Lindsey Wilson 2:43.39 3:39.55 2:41.68 3:37.85 3:37.85 3:39.55 2:50.19
24 Anna Subris FR-1 Indianapolis 3:06.27 3:37.60 3:46.31 2:26.23 3:08.01 2:12.30 2:54.08
26 Sara Burton FR-1 Lindsey Wilson 2:42.28 3:25.56 2:45.89 3:21.95 3:43.59 3:52.60 3:00.31
27 Josette Isaacs SO-2 Midway 3:08.95 3:03.50 3:05.32 2:50.78 3:54.37 2:12.63 3:01.68
28 Emily Salmons SO-2 Mount St. Joseph 2:39.74 2:58.10 3:47.67 3:14.62 3:55.01 3:05.44 3:03.60
29 Rachelle Felski SR-4 Midway 3:01.71 3:47.14 3:49.03 3:49.03 2:37.11 2:37.11 3:09.28
  Katarein Curry FR-1 Illinois-Springfield DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Katrina Curry FR-1 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS