January 18, 2020
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NCAC OAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sydney Smith JR-3 Otterbein 10:27.17
2 Jessica Price JR-3 Shawnee State 10:28.51
3 Michelle McKinney Senior Unattached 10:47.75
4 Rory Vigrass SO-2 John Carroll 10:51.98
5 Allison Currey SR-4 Otterbein 10:58.31
6 Halle Bentley SO-2 Otterbein 11:10.03
7 Sarah Radziewicz JR-3 Denison 11:17.39
8 Emma Burns JR-3 Otterbein 11:25.01
9 Lydia Rohrer JR-3 Otterbein 11:31.88
10 Danielle Alexander SO-2 Otterbein 11:32.29
11 Ann Marie Allen   Unattached 11:40.22
12 Ashley Kish FR-1 Otterbein 11:43.39
13 Caitlyn Walsh Sophomore Unattached 11:45.36
14 Sara Buckner FR-1 Otterbein 11:48.80
15 Elizabeth Canright SO-2 Wittenberg 11:50.64
16 Mckenna Pannell FR-1 Shawnee State 12:06.39
17 Merrit Newton FR-1 Denison 12:24.56
18 Mallory Spencer JR-3 Shawnee State 12:48.28
19 Roberta Fisher FR-1 Denison 12:52.64
20 Gabrielle Post FR-1 Ursuline (Ohio) 12:55.60
21 Kennedy Black JR-3 Otterbein 12:56.48
22 Audrey Corrigan FR-1 Denison 13:13.40
23 Ellie Hocker FR-1 Otterbein 13:27.38
24 Sarah Guerry SO-2 Ursuline (Ohio) 13:50.10
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Lydia Rohrer JR-3 Otterbein 9:27.35 8:45.83 14:24.85 10:22.70 13:08.75 14:17.94 11:31.88
11 Ann Marie Allen   Unattached 15:03.29 9:55.19 12:43.24 13:39.26 14:07.27 14:49.28 11:40.22
15 Elizabeth Canright SO-2 Wittenberg 9:49.84 8:17.45 10:04.05 10:53.79 11:36.43 12:19.07 11:50.64
16 Mckenna Pannell FR-1 Shawnee State 11:44.60 8:50.27 14:17.14 12:28.19 14:17.14 15:00.73 12:06.39
17 Merrit Newton FR-1 Denison 9:03.53 11:10.11 8:41.20 14:01.36 14:53.48 13:09.24 12:24.56
18 Mallory Spencer JR-3 Shawnee State 12:02.19 14:05.11 11:08.41 16:00.35 11:23.77 11:16.09 12:48.28
19 Roberta Fisher FR-1 Denison 12:52.64 13:00.37 15:58.08 13:00.37 15:42.62 13:23.55 12:52.64
20 Gabrielle Post FR-1 Ursuline (Ohio) 12:40.09 14:28.68 13:42.14 16:48.28 12:01.31 9:18.44 12:55.60
21 Kennedy Black JR-3 Otterbein 13:27.54 12:17.66 16:33.90 15:39.54 13:19.78 14:45.19 12:56.48
22 Audrey Corrigan FR-1 Denison 12:49.60 13:53.07 12:57.54 16:07.95 15:28.28 11:14.39 13:13.40
23 Ellie Hocker FR-1 Otterbein 16:49.23 16:33.08 9:57.47 13:51.61 11:18.20 14:40.05 13:27.38
24 Sarah Guerry SO-2 Ursuline (Ohio) 9:49.38 11:12.39 13:16.90 11:04.08 17:34.23 12:27.09 13:50.10
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sydney Smith JR-3 Otterbein 10:27.17 10:20.90 12:38.88 11:42.43
2 Jessica Price JR-3 Shawnee State 10:28.51 7:26.25 8:16.53 10:53.65
3 Michelle McKinney Senior Unattached 10:47.75 13:16.74 10:15.37 10:47.75
4 Rory Vigrass SO-2 John Carroll 10:51.98 12:03.70 14:01.06 11:44.14
5 Allison Currey SR-4 Otterbein 10:58.31 14:02.64 10:51.73 10:58.31
6 Halle Bentley SO-2 Otterbein 11:10.03 8:02.43 7:49.02 12:10.34
7 Sarah Radziewicz JR-3 Denison 11:17.39 12:18.36 12:31.91 10:02.88
8 Emma Burns JR-3 Otterbein 11:25.01 12:33.52 10:30.21 11:04.46
10 Danielle Alexander SO-2 Otterbein 11:32.29 10:50.76 13:09.21 13:09.21
12 Ashley Kish FR-1 Otterbein 11:43.39 14:53.31 11:43.39 11:29.33
13 Caitlyn Walsh Sophomore Unattached 11:45.36 15:16.97 14:48.76 9:45.45
14 Sara Buckner FR-1 Otterbein 11:48.80 15:14.36 14:03.48 9:05.78