January 25, 2020
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA OAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sarah Kanney Senior Unattached 5:17.34 6:09.71 3:38.75 4:55.77 5:08.09 6:34.36 4:06.48
2 Alayna Ackley SO-2 Cedarville 5:24.67 4:59.94 5:43.23 6:07.96 5:09.21 4:53.75 4:22.83
3 Rachel Sweeney JR-3 Cedarville 6:44.71 4:40.18 5:08.20 5:51.78 5:11.31 5:48.67 5:29.99
4 Grace Norman SR-4 Cedarville 3:47.29 5:33.15 4:43.33 4:18.42 5:11.35 3:50.40 6:38.53
5 Remington Hobson SO-2 Cedarville 6:27.10 6:20.75 4:58.26 5:26.81 5:17.29 4:36.05 4:36.05
6 Mackenzie Davis FR-1 Otterbein 6:36.93 6:40.10 6:17.88 4:23.56 5:17.54 6:36.93 4:39.44
7 Olivia Kundo SR-4 Cedarville 5:29.63 5:07.23 3:56.83 6:36.84 5:20.03 4:51.23 6:20.84
8 Hannah Rhem FR-1 Cedarville 5:53.08 5:33.28 4:17.39 4:47.09 5:29.98 6:35.98 4:33.89
9 Abby Brown FR-1 Cedarville 6:15.14 6:48.34 5:15.39 5:18.70 5:31.98 6:48.34 5:18.70
10 Sara Buckner FR-1 Otterbein 6:35.75 4:42.68 6:52.38 4:12.75 5:32.56 4:16.08 5:15.94
11 Molina Otte JR-3 Baldwin Wallace 7:15.52 7:12.17 6:28.62 5:24.96 5:35.01 4:44.76 5:14.91
12 Allison Rogiers SR-4 Otterbein 4:52.81 7:04.07 6:20.32 5:19.74 5:36.56 5:23.10 4:42.71
13 Madelyn Miller FR-1 Baldwin Wallace 5:21.05 6:05.45 6:29.36 7:10.34 5:41.54 6:32.78 5:10.81
14 Kylie Johnson FR-1 Cedarville 4:51.10 5:32.20 6:23.57 6:27.00 5:42.47 4:23.71 7:04.67
15 Macy Flanary SO-2 Cedarville 4:18.17 6:11.76 6:25.53 4:42.26 5:44.22 5:20.13 6:53.07
16 Mary Watts JR-3 Otterbein 5:07.00 4:18.71 6:50.48 5:51.84 5:44.94 4:08.36 7:07.73
17 Becky Madsen FR-1 Cedarville 7:25.07 5:51.19 4:13.83 6:57.26 5:47.71 4:41.65 4:10.36
18 Cecily Holiday FR-1 Cedarville 6:30.30 7:23.52 6:58.68 6:01.91 5:54.81 7:16.42 5:44.17
19 Hannah Heath SO-2 Cuyahoga CC 6:45.03 4:14.49 6:34.28 5:19.01 5:58.43 6:52.20 4:36.00
20 Madeleine Peramaki FR-1 Cedarville 4:55.69 5:06.51 4:59.29 4:16.02 6:00.59 4:19.63 6:33.05
21 Andrea Hufstetler   Ohio State Running Club 5:11.59 4:35.36 5:11.59 4:35.36 6:02.31 4:31.74 7:25.65
22 Kristen van't Veer FR-1 Cuyahoga CC 6:30.27 7:24.97 6:48.50 5:46.50 6:04.73 5:57.44 5:02.73
23 Hope Brown SO-2 Cuyahoga CC 4:34.11 5:54.52 6:42.03 6:09.14 6:05.48 5:07.01 5:54.52
24 Hailey Vitolo FR-1 Cuyahoga CC 7:18.81 5:47.39 5:07.17 4:41.57 6:05.67 6:16.64 6:12.99
25 Samantha Agresta FR-1 Cuyahoga CC 5:29.29 4:41.72 4:49.04 5:14.65 6:05.87 6:42.46 5:54.90
26 Rebecca Mohr   UC Running Club 5:44.80 6:32.48 7:23.83 6:36.15 6:06.80 5:30.12 6:17.81
27 Carlie Watt   Ohio State Running Club 7:51.15 5:42.32 6:15.45 5:42.32 6:08.08 4:17.66 7:47.47
28 Macy Schieber FR-1 Cedarville 4:25.08 5:20.30 6:30.25 7:32.84 6:08.16 7:54.93 4:58.21
29 Autumn Pisarsky SO-2 Cedarville 7:22.17 7:18.48 6:49.01 6:52.69 6:08.47 5:35.31 4:32.67
30 Elizabeth Judy   Ohio State Running Club 7:25.04 5:41.20 5:30.07 6:18.28 6:10.86 5:56.03 8:02.12
31 Dani Lopez   Ohio State Running Club 7:45.21 8:00.47 5:05.06 4:45.99 6:21.32 4:34.55 6:28.95
32 Kennedy Black JR-3 Otterbein 7:19.09 4:31.09 5:47.45 7:03.81 6:21.81 4:34.91 4:34.91
33 Dana Miller FR-1 Cuyahoga CC 7:48.41 5:34.03 5:07.16 7:52.25 6:23.94 5:41.71 8:11.45
34 Ellie Hocker FR-1 Otterbein 4:35.53 5:49.27 4:47.18 6:51.36 6:28.07 6:43.60 6:35.84
35 Kala Eddy   Ohio State Running Club 8:16.50 5:36.21 4:45.39 4:57.12 6:30.94 8:28.23 7:13.95
36 Alexandra Milheim   Ohio State Running Club 6:00.56 7:31.69 7:19.81 7:00.00 6:36.22 7:23.77 7:39.62
37 Natalie Benoit FR-1 Macomb CC 8:20.31 8:03.63 5:54.39 7:46.95 6:56.92 7:13.60 5:12.69
38 Madison Gajarsky   Ohio State Running Club 7:38.57 5:46.09 5:15.81 7:47.22 7:12.61 5:46.09 8:08.85
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Becky Madsen FR-1 Cedarville 4:13.83 4:52.08 5:47.71
19 Hannah Heath SO-2 Cuyahoga CC 5:54.85 4:14.49 5:58.43
21 Andrea Hufstetler   Ohio State Running Club 4:28.11 4:35.36 6:02.31
22 Kristen van't Veer FR-1 Cuyahoga CC 7:03.09 6:30.27 6:04.73
23 Hope Brown SO-2 Cuyahoga CC 7:11.27 6:27.41 6:05.48
24 Hailey Vitolo FR-1 Cuyahoga CC 5:54.70 4:34.26 6:05.67
25 Samantha Agresta FR-1 Cuyahoga CC 6:38.80 6:38.80 6:05.87
26 Rebecca Mohr   UC Running Club 6:54.49 4:46.11 6:06.80
27 Carlie Watt   Ohio State Running Club 6:15.45 7:03.30 6:08.08
28 Macy Schieber FR-1 Cedarville 7:32.84 4:17.72 6:08.16
29 Autumn Pisarsky SO-2 Cedarville 6:52.69 6:41.64 6:08.47
30 Elizabeth Judy   Ohio State Running Club 5:30.07 4:30.73 6:10.86
31 Dani Lopez   Ohio State Running Club 6:06.07 6:55.64 6:21.32
32 Kennedy Black JR-3 Otterbein 6:33.27 6:14.18 6:21.81
33 Dana Miller FR-1 Cuyahoga CC 7:59.93 5:30.19 6:23.94
34 Ellie Hocker FR-1 Otterbein 5:37.62 7:49.57 6:28.07
35 Kala Eddy   Ohio State Running Club 4:37.57 8:20.41 6:30.94
36 Alexandra Milheim   Ohio State Running Club 7:59.43 8:03.39 6:36.22
37 Natalie Benoit FR-1 Macomb CC 8:20.31 8:41.15 6:56.92
38 Madison Gajarsky   Ohio State Running Club 6:38.01 7:47.22 7:12.61
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Kanney Senior Unattached 5:08.09
2 Alayna Ackley SO-2 Cedarville 5:09.21
3 Rachel Sweeney JR-3 Cedarville 5:11.31
4 Grace Norman SR-4 Cedarville 5:11.35
5 Remington Hobson SO-2 Cedarville 5:17.29
6 Mackenzie Davis FR-1 Otterbein 5:17.54
7 Olivia Kundo SR-4 Cedarville 5:20.03
8 Hannah Rhem FR-1 Cedarville 5:29.98
9 Abby Brown FR-1 Cedarville 5:31.98
10 Sara Buckner FR-1 Otterbein 5:32.56
11 Molina Otte JR-3 Baldwin Wallace 5:35.01
12 Allison Rogiers SR-4 Otterbein 5:36.56
13 Madelyn Miller FR-1 Baldwin Wallace 5:41.54
14 Kylie Johnson FR-1 Cedarville 5:42.47
15 Macy Flanary SO-2 Cedarville 5:44.22
16 Mary Watts JR-3 Otterbein 5:44.94
18 Cecily Holiday FR-1 Cedarville 5:54.81
20 Madeleine Peramaki FR-1 Cedarville 6:00.59