January 11-12, 2020
|
Dartmouth-Leverone FH - Hanover, NH
|
200m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dante Radigonda Senior Exeter 1:28.17 1:19.11 1:16.64 1:17.46 1:22.40 10
2 Porter Heigis Junior Coe-Brown 1:00.57 1:22.44 1:33.38 1:31.69 1:24.12 8
3 Nick Capalbo Senior Bishop Hendricken 1:30.19 1:02.11 1:45.50 1:18.28 1:25.08 6
4 Ryan Moyer Senior Dover 1:22.90 1:43.41 1:40.85 1:24.61 1:25.46 4
5 Elijah Demeo Senior Merrimack 1:04.55 1:32.95 1:01.97 1:44.14 1:26.06 2
6 Ryan Walker Senior Winnacunnet 1:10.70 1:32.25 1:40.01 1:51.21 1:26.21 1
7 Nick Yorke Senior Cobleskill-Richmondville 1:29.71 1:50.42 1:47.83 1:43.52 1:26.26 -
8 Matthew Flanagan Junior Bedford 1:07.32 1:49.61 1:47.02 1:43.56 1:26.30 -
9 Christopher Keefe Junior Nashua South 1:31.48 1:07.96 1:28.00 1:40.19 1:27.12 -
10 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 1:32.36 1:41.16 1:21.81 1:10.37 1:27.96 -
11 Jack Benoit Junior Innovation Academy 1:09.71 1:39.70 1:37.06 1:11.47 1:28.23 -
12 Edward Kane Senior Mt. Mansfield 1:53.63 1:23.45 1:27.00 1:18.12 1:28.77 -
13 Jack O Hara Junior Melrose 1:22.89 1:05.07 1:24.68 1:25.57 1:29.13 -
14 Sergio Sartini Senior Keene 1:25.63 1:18.49 1:53.28 1:05.11 1:29.19 -
15 Mitchell Paige Senior Austin Prep 1:40.51 1:53.97 1:10.90 1:30.64 1:29.74 -
16 Alex Tebano Junior Scotia-Glenville 1:35.06 1:27.82 1:54.98 1:07.00 1:30.53 -
17 Owen Stocker Junior Sanborn Regional 1:22.49 1:47.87 1:28.83 1:53.30 1:30.64 -
18 Elliot Deslauriers Senior Champlain College St-Lambert 1:50.82 1:48.09 1:04.49 1:38.10 1:30.83 -
19 Janvier Ntakirutimana Senior Burlington 1:43.66 1:30.93 1:19.11 1:18.20 1:30.93 -
20 Andrew Peyton Senior Merrimack 1:11.06 1:36.57 1:58.43 1:11.06 1:31.10 -
21 Cameron Dufault Senior Pelham 1:51.37 1:28.55 1:35.85 1:20.33 1:31.28 -
22 Aaron Mitchell Senior Hartford 1:44.10 1:38.62 1:45.01 1:03.92 1:31.31 -
23 Josh Lentz Senior Nashua North 1:24.59 1:20.91 1:58.61 1:19.07 1:31.94 -
24 Donovan DiMaria Junior Dover 1:41.38 1:52.44 1:15.58 1:24.79 1:32.16 -
25 Gregory Seraus Sophomore Champlain Valley 1:30.58 1:33.35 1:54.60 1:09.32 1:32.42 -
26 Lucius Karki Sophomore Essex 1:59.24 1:58.31 1:24.12 1:08.40 1:32.43 -
27 Brian English Senior Salem 1:51.90 1:11.21 1:30.63 1:50.98 1:32.48 -
28 Andrew Ponessi Sophomore Mt. Anthony 1:12.30 1:21.57 1:19.72 1:55.87 1:32.69 -
29 Thomas Headington Senior Souhegan 1:11.53 1:48.69 1:47.76 1:34.75 1:32.89 -
30 Jeremy Melendez Junior Nashua South 1:17.36 1:41.59 1:45.32 1:31.34 1:33.20 -
31 Noah Hall Senior Oyster River 1:41.66 1:36.06 1:47.25 1:49.12 1:33.26 -
32 Michael Feinblatt Senior Framingham 1:24.41 1:44.10 1:53.48 1:07.53 1:33.78 -
33 Aidan Taylor Junior South Glens Falls 1:52.56 1:37.56 1:12.23 1:47.87 1:33.80 -
34 Robert Wood Junior St. Johnsbury Academy 1:33.48 1:35.37 1:52.36 1:54.25 1:34.42 -
35 Rahul Chalumuri Senior Keene 1:27.41 1:08.41 1:35.96 1:37.86 1:35.01 -
36 Rovanee Nickson Senior Concord 1:43.95 1:11.52 1:37.27 2:00.16 1:35.36 -
37 Ethan McFee Junior Souhegan 1:37.52 1:56.64 1:27.96 1:52.81 1:35.60 -
38 AJ Ristino Senior Hanover 1:23.25 1:18.47 1:53.88 1:53.88 1:35.69 -
39 Patrick Allen Sophomore Scotia-Glenville 1:10.87 1:14.70 1:31.94 1:59.72 1:35.77 -
40 Theo Davis Freshman Pinkerton 1:40.61 1:11.87 1:46.36 1:08.04 1:35.82 -
41 Joseph Calomo Senior Nashua South 1:33.09 1:17.74 1:35.01 2:04.77 1:35.97 -
42 Tom Fidrocki Senior Weymouth 2:03.04 2:04.96 1:14.98 1:35.16 1:36.12 -
43 James Reel Junior Nashua North 1:44.88 1:21.79 1:34.30 1:18.90 1:36.22 -
44 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 1:50.70 1:51.67 1:23.75 1:24.71 1:36.26 -
45 Ryan McIrney Junior Framingham 1:51.91 1:48.05 1:22.00 1:46.12 1:36.47 -
46 Matt Frawley Junior Melrose 1:07.64 1:13.44 1:45.32 1:28.89 1:36.62 -
47 Jackson Cappello Senior Pinkerton 2:04.84 1:35.81 1:53.22 1:41.61 1:36.77 -
48 Matt Lavoie Sophomore Concord 1:42.63 1:07.78 1:09.71 1:22.30 1:36.82 -
49 Alex Felix Junior Lebanon 1:29.19 1:28.22 2:03.12 1:24.34 1:36.94 -
50 Chris Kelly Junior Framingham 1:56.97 1:15.69 1:50.09 1:28.47 1:38.29 -
51 Oscar Miller Junior Hanover 1:22.74 1:17.82 1:56.23 1:23.73 1:38.50 -
52 Seth Harte Sophomore Burlington 1:40.59 1:22.84 1:35.66 1:31.71 1:38.61 -
53 Liam Delaney Sophomore Manchester Central 1:42.88 1:54.75 1:38.92 2:03.65 1:38.92 -
54 Zach Rainville Junior Saranac 2:04.81 1:47.97 1:09.34 2:07.78 1:39.05 -
55 Roman Antonikowski Freshman Christian Brothers (Alb) 2:09.06 1:23.39 1:58.14 2:07.07 1:39.27 -
56 Carson Smires Junior St. Johnsbury Academy 2:04.69 1:39.75 1:19.80 1:50.73 1:39.75 -
57 Nick Olivera Junior Weymouth 2:01.72 1:52.74 1:27.80 2:03.72 1:39.77 -
58 Pat Gaudiano Senior Weymouth 1:52.86 1:12.91 1:38.88 1:58.85 1:39.87 -
59 Cody Belden Junior Schuylerville 1:58.37 1:27.27 1:12.23 1:57.37 1:40.31 -
60 Lucas Gilman Junior Thetford Academy 1:30.70 2:10.00 1:40.77 1:36.74 1:40.77 -
61 William James Dufour Doherty Junior Collège Jean de la Mennais 1:16.60 1:58.94 1:38.78 2:02.97 1:40.79 -
62 Drew Apple Sophomore Souhegan 1:24.81 1:54.09 1:24.81 1:15.72 1:40.96 -
63 Kayden Huntley Senior Springfield 2:10.79 2:07.73 1:18.68 1:47.29 1:42.18 -
64 Evan Gregorius Sophomore Christian Brothers (Alb) 1:34.48 1:38.63 2:03.55 1:14.75 1:43.82 -
65 Michael Purtell Senior AuSable Valley 1:40.09 1:30.71 1:32.80 1:34.88 1:44.26 -
66 Ethan Marshie Sophomore Thetford Academy 1:54.97 1:30.93 1:59.15 2:14.82 1:44.51 -
67 Jameson Gregoire Sophomore Cohoes 1:49.86 1:56.46 2:03.05 1:48.77 1:49.86 -
68 Carson Jones Freshman Lebanon 1:37.59 2:16.85 1:40.96 2:00.03 1:52.17 -
69 Christian Aldrich Sophomore St. Johnsbury Academy 1:37.84 1:24.19 2:08.55 2:24.48 1:53.76 -
70 Isaac Ager Freshman Lebanon 1:56.24 1:27.18 1:44.13 1:57.45 2:01.08 -
  Aiden Fletcher Sophomore Lincoln High DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dante Radigonda Senior Exeter 1:22.40 10
2 Porter Heigis Junior Coe-Brown 1:24.12 8
3 Nick Capalbo Senior Bishop Hendricken 1:25.08 6
4 Ryan Moyer Senior Dover 1:25.46 4
6 Ryan Walker Senior Winnacunnet 1:26.21 1
8 Matthew Flanagan Junior Bedford 1:26.30 -
18 Elliot Deslauriers Senior Champlain College St-Lambert 1:30.83 -
  Aiden Fletcher Sophomore Lincoln High DNF -
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Elijah Demeo Senior Merrimack 1:40.69 1:41.55 1:24.34 1:26.06 2
7 Nick Yorke Senior Cobleskill-Richmondville 1:32.30 1:04.70 1:32.30 1:26.26 -
11 Jack Benoit Junior Innovation Academy 1:22.06 1:08.82 1:22.06 1:28.23 -
13 Jack O Hara Junior Melrose 1:21.11 1:51.42 1:54.09 1:29.13 -
14 Sergio Sartini Senior Keene 1:08.68 1:47.03 1:51.49 1:29.19 -
15 Mitchell Paige Senior Austin Prep 1:11.80 1:51.28 1:49.49 1:29.74 -
20 Andrew Peyton Senior Merrimack 1:08.33 1:47.50 1:31.10 1:31.10 -
27 Brian English Senior Salem 1:49.13 1:30.63 1:41.73 1:32.48 -
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Christopher Keefe Junior Nashua South 1:28.87 1:27.12 1:34.96 -
10 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 1:13.01 1:27.96 1:09.49 -
12 Edward Kane Senior Mt. Mansfield 1:47.42 1:28.77 1:42.98 -
16 Alex Tebano Junior Scotia-Glenville 1:43.21 1:30.53 1:19.67 -
17 Owen Stocker Junior Sanborn Regional 1:40.61 1:30.64 1:20.67 -
19 Janvier Ntakirutimana Senior Burlington 1:52.76 1:30.93 1:05.47 -
21 Cameron Dufault Senior Pelham 1:20.33 1:31.28 1:06.64 -
28 Andrew Ponessi Sophomore Mt. Anthony 1:34.55 1:32.69 1:21.57 -
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Aaron Mitchell Senior Hartford 1:45.92 1:19.44 1:31.31 1:40.45 1:04.83 1:55.05 1:09.40 -
23 Josh Lentz Senior Nashua North 1:27.35 1:10.80 1:31.94 1:34.70 1:08.96 1:51.25 1:08.04 -
24 Donovan DiMaria Junior Dover 1:40.46 1:57.05 1:32.16 1:23.87 1:50.60 1:07.28 1:14.65 -
25 Gregory Seraus Sophomore Champlain Valley 1:22.26 1:09.32 1:32.42 1:37.97 1:37.05 1:45.36 1:05.62 -
26 Lucius Karki Sophomore Essex 1:13.02 1:39.83 1:32.43 1:53.69 1:50.92 1:30.59 1:13.02 -
30 Jeremy Melendez Junior Nashua South 1:52.78 2:00.23 1:33.20 1:54.64 1:20.16 1:48.12 1:29.48 -
31 Noah Hall Senior Oyster River 1:36.99 1:09.02 1:33.26 1:43.52 1:55.65 1:08.08 1:29.53 -
33 Aidan Taylor Junior South Glens Falls 1:48.81 1:30.99 1:33.80 1:46.00 1:15.98 1:46.94 1:24.42 -
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Thomas Headington Senior Souhegan 1:32.89 -
32 Michael Feinblatt Senior Framingham 1:33.78 -
34 Robert Wood Junior St. Johnsbury Academy 1:34.42 -
35 Rahul Chalumuri Senior Keene 1:35.01 -
36 Rovanee Nickson Senior Concord 1:35.36 -
38 AJ Ristino Senior Hanover 1:35.69 -
40 Theo Davis Freshman Pinkerton 1:35.82 -
41 Joseph Calomo Senior Nashua South 1:35.97 -
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
37 Ethan McFee Junior Souhegan 1:52.81 1:06.92 1:35.60 -
39 Patrick Allen Sophomore Scotia-Glenville 1:46.31 1:10.87 1:35.77 -
43 James Reel Junior Nashua North 1:57.39 1:41.04 1:36.22 -
44 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 2:00.33 1:57.44 1:36.26 -
45 Ryan McIrney Junior Framingham 1:18.14 1:17.18 1:36.47 -
47 Jackson Cappello Senior Pinkerton 1:47.42 1:49.35 1:36.77 -
48 Matt Lavoie Sophomore Concord 1:16.49 1:27.14 1:36.82 -
61 William James Dufour Doherty Junior Collège Jean de la Mennais 1:52.89 1:33.74 1:40.79 -
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
42 Tom Fidrocki Senior Weymouth 1:49.58 1:36.12 1:54.39 -
46 Matt Frawley Junior Melrose 1:14.40 1:36.62 1:37.59 -
51 Oscar Miller Junior Hanover 1:24.71 1:38.50 2:07.07 -
54 Zach Rainville Junior Saranac 1:54.90 1:39.05 2:07.78 -
57 Nick Olivera Junior Weymouth 1:58.73 1:39.77 1:14.83 -
58 Pat Gaudiano Senior Weymouth 1:55.85 1:39.87 1:52.86 -
64 Evan Gregorius Sophomore Christian Brothers (Alb) 1:57.32 1:43.82 1:58.36 -
65 Michael Purtell Senior AuSable Valley 1:59.90 1:44.26 1:41.14 -
Boys' 600 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
49 Alex Felix Junior Lebanon 1:56.33 2:03.12 1:57.30 1:37.91 1:36.94 2:06.03 1:39.85 -
50 Chris Kelly Junior Framingham 1:20.60 1:47.14 1:56.97 1:42.23 1:38.29 1:46.16 1:18.64 -
52 Seth Harte Sophomore Burlington 1:48.48 1:11.99 1:18.89 1:29.74 1:38.61 2:01.29 2:05.24 -
53 Liam Delaney Sophomore Manchester Central 1:15.18 1:23.10 1:53.76 2:00.69 1:38.92 1:37.93 1:28.04 -
55 Roman Antonikowski Freshman Christian Brothers (Alb) 1:41.26 1:50.19 1:38.28 1:23.39 1:39.27 1:15.45 1:22.40 -
56 Carson Smires Junior St. Johnsbury Academy 1:59.70 2:06.69 1:47.73 1:56.71 1:39.75 1:39.75 2:07.68 -
60 Lucas Gilman Junior Thetford Academy 1:12.56 2:11.01 1:43.80 2:07.98 1:40.77 1:40.77 1:42.79 -
68 Carson Jones Freshman Lebanon 2:22.46 1:47.69 1:21.89 1:20.77 1:52.17 1:39.84 1:44.32 -
Boys' 600 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Cody Belden Junior Schuylerville 1:40.31 -
62 Drew Apple Sophomore Souhegan 1:40.96 -
63 Kayden Huntley Senior Springfield 1:42.18 -
66 Ethan Marshie Sophomore Thetford Academy 1:44.51 -
67 Jameson Gregoire Sophomore Cohoes 1:49.86 -
69 Christian Aldrich Sophomore St. Johnsbury Academy 1:53.76 -
70 Isaac Ager Freshman Lebanon 2:01.08 -