January 10-11, 2020
|
East Tennessee State-Memorial Center - Johnson City, TN
|
280m (Flat)

Women's 800m Run HS

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Beth Donnelly   Unattached HS 2:50.56 2:24.21 2:18.66 2:26.98 1:55.09 2:47.78 2:56.10
2 Sofia Rutherford   Unattached HS 2:42.47 2:24.42 2:18.86 2:03.59 2:16.09 2:50.80 2:23.03
3 Anna Banovac   Brentwood XC 1:41.00 2:45.52 2:20.27 2:51.13 2:16.07 2:42.72 2:03.44
4 Callie Tucker   Knoxville CatholicTC 2:20.71 2:34.79 2:20.71 2:02.42 1:38.50 2:36.19 1:49.76
5 Ashlyn Liddle   Team Kentucky Elite 2:40.63 2:59.11 2:22.15 2:20.73 2:30.68 1:59.41 2:33.53
6 Lexi Foley   Farragut TC 2:28.62 1:55.75 2:22.90 3:00.06 2:07.19 2:04.33 2:00.04
7 Emmy Davis   Baylor TC 1:46.21 1:51.95 2:23.52 1:40.47 2:42.18 1:51.95 2:35.01
8 Janie Holecek   Knoxville West TC 1:57.85 2:39.52 2:23.71 2:03.59 2:46.71 2:49.58 3:02.52
9 Emma Russum   Dobyns-Bennett TC 2:18.78 2:36.13 2:24.56 2:33.24 2:11.55 1:41.20 1:46.98
10 Cathy Hu   Farragut TC 2:01.60 2:45.55 2:26.50 1:55.74 3:08.99 2:54.34 1:57.20
11 Gracie Allen   Dobyns-Bennett TC 2:42.12 2:15.59 2:27.38 2:31.81 2:11.17 2:06.75 3:01.28
12 Ciara O'Shea   Team Kentucky Elite 2:50.46 3:03.80 2:28.22 2:07.47 2:51.94 3:09.73 2:00.06
13 Diana Denemark   Wilson Central TC 3:11.63 2:37.47 2:28.55 2:22.61 2:18.16 2:22.61 2:00.33
14 Hannah Burkhart   Knoxville West TC 1:55.30 2:44.72 2:29.74 2:19.26 2:31.24 2:11.78 1:59.80
15 Kaitlyn Vanderkolk   Brentwood XC 3:07.49 3:04.49 2:29.99 1:57.00 2:59.99 2:23.99 1:57.00
16 Autumn Headrick   Dobyns-Bennett TC 2:57.32 2:24.26 2:30.27 2:46.80 1:57.21 2:34.78 2:45.30
17 Patricia Chellah   Daniel Boone TC 3:14.01 2:04.83 2:30.39 1:48.28 2:28.89 2:21.37 1:52.80
18 Emma Campbell   Team Kentucky Elite 1:58.93 3:15.71 2:30.54 2:33.55 3:09.68 2:39.58 2:33.55
19 Annabelle Ekern   Farragut TC 2:15.51 3:08.20 2:30.56 3:12.72 2:54.65 2:56.16 2:50.14
20 Damya Rolen   D.C. Express Track 2:35.58 2:40.11 2:31.04 2:09.90 2:37.09 3:04.27 2:43.13
21 Caroline Carr   Farragut TC 3:05.87 2:40.18 2:31.11 2:41.69 1:57.87 2:53.78 2:09.96
22 Abbey Arnett   Unattached HS 2:05.65 3:15.28 2:31.38 2:07.16 2:48.04 2:51.06 2:57.12
23 Camryn Johnson   Farragut TC 3:12.75 1:52.31 2:31.77 2:22.67 1:47.76 2:15.08 2:15.08
24 Lauryn Jackson   Hardin Valley Aca TC 2:50.10 2:44.02 2:31.87 2:18.21 3:05.29 2:51.62 2:37.95
25 Chloe Gilbert   Unattached HS 3:00.33 1:53.09 2:32.82 1:46.98 1:48.51 2:49.63 1:51.56
26 Grace Sheldon   Daniel Boone TC 2:45.24 1:54.75 2:33.00 3:08.19 2:05.46 2:33.00 2:55.95
27 Tara Jenssen   D-Elite track club 2:13.31 1:47.26 2:33.23 2:42.43 1:51.86 3:11.54 2:47.02
28 Laila Burk   Unattached HS 2:03.77 2:44.00 2:34.71 3:14.94 2:30.07 2:02.22 2:51.73
29 Rebecca Pass   Hardin Valley Aca TC 3:18.43 2:42.78 2:35.02 2:36.57 3:19.98 3:21.53 1:57.82
30 Eden Mittelsdorf   Brentwood XC 2:56.89 3:06.20 2:35.16 2:05.68 2:50.68 2:28.96 2:01.03
31 Autumn Allain   Middle TN Athletics 1:53.39 2:32.22 2:35.32 3:06.39 3:00.18 3:14.15 1:56.49
32 Cari Pautienus   Brentwood XC 2:59.58 1:55.56 2:36.15 2:04.92 2:14.29 2:33.03 2:17.42
33 Kennedy Reynolds   Farragut TC 1:54.72 2:34.01 2:37.15 2:34.01 3:16.44 2:24.58 2:56.01
34 Bronwyn Harris   Brentwood XC 2:50.43 2:34.65 2:37.80 3:12.52 1:58.35 2:29.91 2:15.71
35 Emrick Garrett   Baylor TC 3:10.14 2:05.18 2:38.45 3:05.39 2:52.71 2:41.62 3:02.22
36 Breanna Dunn   Tri- Cities Youth Athletics 2:46.53 2:12.90 2:40.12 2:03.30 3:23.36 2:08.10 2:01.70
37 Julia Foote   Unattached HS 2:32.71 3:22.54 2:40.74 2:29.49 2:05.38 1:58.95 3:01.64
38 Aubrey Katzenmiller   Wilson Central TC 2:07.73 3:17.25 2:41.68 2:54.62 2:53.00 2:22.28 3:02.70
39 Sydney Runyan   Unattached HS 3:20.49 2:41.68 2:41.68 3:17.25 3:17.25 2:27.13 2:57.85
40 Ashlynn Roy   Tri- Cities Youth Athletics 2:39.99 2:49.78 2:43.25 2:18.77 3:11.01 2:10.60 2:07.34
41 Grace Adams   Heritage TC 3:31.90 2:40.98 2:44.26 2:26.20 2:39.34 3:02.33 1:58.27
42 Autumn Herman   Wilson Central TC 3:35.51 3:15.61 2:45.77 2:32.51 2:50.75 2:22.57 2:15.94
43 Riley Brown   Eastern Kentucky Striders 2:21.27 2:07.97 2:46.19 2:41.21 2:21.27 3:07.80 2:34.56
44 Elaina Daddabbo   Knoxville CatholicTC 3:16.15 3:12.80 2:47.65 3:06.10 2:24.18 2:29.21 2:07.42
45 Ashley Tuell   Unattached HS 3:06.37 2:57.98 2:47.90 2:24.40 2:49.58 3:23.16 3:21.48
46 Abbie Hopson   Daniel Boone TC 3:03.04 2:14.34 2:47.92 2:47.92 2:14.34 2:21.06 3:16.47
47 Jacquelin Rios   Tuscola 3:36.80 3:33.44 2:48.06 1:59.33 2:41.34 2:27.90 3:28.40
48 Ashlyn Hanson   Powell TC 2:58.57 2:11.40 2:48.46 1:57.93 1:57.93 2:58.57 2:41.73
49 Emma Brooks   Dynamic Speed Kinetix 3:00.72 2:45.52 2:48.89 2:50.58 3:09.16 2:10.05 3:29.43
50 Emma Wittschen   Farragut TC 2:57.66 2:15.36 2:49.20 2:50.90 2:10.29 3:21.35 2:23.82
51 Ansley McNutt   Lebanon TC 2:31.08 3:28.80 2:49.75 3:15.22 2:51.45 3:38.98 2:27.69
52 Ester Mcfall   Farragut TC 2:07.11 2:34.60 2:51.77 3:08.95 2:34.60 2:13.98 2:36.31
53 Celine McNally   Unattached HS 2:10.60 3:05.59 2:51.84 2:22.63 2:32.94 2:41.53 3:22.78
54 Rachel-Anne Scalla   D-Elite track club 2:10.86 2:10.86 2:52.18 3:24.90 2:00.53 3:23.18 2:24.64
55 Ella Smith   Johnson City Speed Freaks Tr 3:25.96 2:08.08 2:53.07 2:20.19 2:08.08 2:40.96 2:53.07
56 Kaylee Estridge   Knoxville CatholicTC 2:13.51 2:01.37 2:53.38 2:53.38 3:10.72 3:28.06 3:21.12
57 Zaylyn Ivey   Unattached HS 3:45.04 3:38.07 2:54.45 2:12.59 2:17.82 2:12.59 2:47.48
58 Faith Dougherty   Tuscola 3:40.39 3:13.95 2:56.31 3:13.95 2:45.74 3:47.44 3:47.44
59 Maggie Trent   Knoxville CatholicTC 2:38.32 3:56.57 3:01.97 3:03.79 2:12.84 3:49.29 3:05.61
60 Brianna Diederich   Rhea Ridge To River Track Cl 3:29.31 2:32.58 3:15.61 3:52.78 2:16.93 2:44.32 3:35.18
61 Savannah Ziglar   Tuscola 3:32.54 3:01.14 4:01.52 3:10.80 3:44.62 5:13.98 4:01.52
Women's 800m Run HS Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Beth Donnelly   Unattached HS 2:18.66 2:28.37 2:42.24 2:36.69 2:17.28 1:49.55
2 Sofia Rutherford   Unattached HS 2:18.86 2:39.69 2:52.19 2:49.41 2:38.30 2:35.53
3 Anna Banovac   Brentwood XC 2:20.27 2:04.84 2:30.09 1:56.43 2:27.29 2:00.64
4 Callie Tucker   Knoxville CatholicTC 2:20.71 1:42.72 1:55.39 1:44.13 2:44.63 2:19.31
5 Ashlyn Liddle   Team Kentucky Elite 2:22.15 1:45.20 2:40.63 3:00.53 2:46.32 2:23.58
8 Janie Holecek   Knoxville West TC 2:23.71 1:43.48 1:57.85 1:44.91 2:55.33 3:06.83
9 Emma Russum   Dobyns-Bennett TC 2:24.56 2:36.13 2:44.80 2:54.92 2:57.81 1:41.20
11 Gracie Allen   Dobyns-Bennett TC 2:27.38 2:02.33 2:58.33 1:47.59 2:24.44 2:08.22
12 Ciara O'Shea   Team Kentucky Elite 2:28.22 1:43.76 2:17.85 1:57.10 2:32.67 2:53.42
13 Diana Denemark   Wilson Central TC 2:28.55 3:10.15 1:45.47 1:51.42 2:46.38 2:27.07
14 Hannah Burkhart   Knoxville West TC 2:29.74 2:16.27 2:38.73 2:41.72 2:16.27 1:53.81
22 Abbey Arnett   Unattached HS 2:31.38 2:43.49 2:08.68 2:57.12 2:22.30 2:29.87
Women's 800m Run HS Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Lexi Foley   Farragut TC 1:54.32 2:22.90 2:35.77 2:31.48 2:27.19 2:20.05
7 Emmy Davis   Baylor TC 1:47.64 2:23.52 2:59.40 2:27.83 2:46.49 2:42.18
10 Cathy Hu   Farragut TC 3:07.52 2:26.50 2:33.83 1:58.67 2:32.36 2:00.13
15 Kaitlyn Vanderkolk   Brentwood XC 2:31.49 2:29.99 2:34.49 3:07.49 2:15.00 2:59.99
17 Patricia Chellah   Daniel Boone TC 2:06.33 2:30.39 2:12.35 3:11.00 3:11.00 2:54.46
18 Emma Campbell   Team Kentucky Elite 2:53.12 2:30.54 1:45.38 2:36.57 1:57.43 2:51.62
21 Caroline Carr   Farragut TC 2:14.49 2:31.11 1:54.85 3:04.36 3:16.45 2:41.69
26 Grace Sheldon   Daniel Boone TC 2:36.06 2:33.00 1:47.10 2:22.29 2:59.01 2:46.77
28 Laila Burk   Unattached HS 3:07.20 2:34.71 2:34.71 2:51.73 1:56.04 2:19.24
30 Eden Mittelsdorf   Brentwood XC 2:52.23 2:35.16 2:44.47 2:21.20 2:33.61 2:55.33
33 Kennedy Reynolds   Farragut TC 2:29.30 2:37.15 2:21.44 2:54.44 2:04.15 3:03.87
39 Sydney Runyan   Unattached HS 3:02.70 2:41.68 2:59.47 3:25.34 1:56.41 3:17.25
Women's 800m Run HS Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Autumn Headrick   Dobyns-Bennett TC 2:12.24 2:06.23 2:30.27
19 Annabelle Ekern   Farragut TC 2:48.63 2:38.09 2:30.56
20 Damya Rolen   D.C. Express Track 2:23.49 2:15.94 2:31.04
23 Camryn Johnson   Farragut TC 2:21.15 2:30.26 2:31.77
24 Lauryn Jackson   Hardin Valley Aca TC 1:46.31 2:12.13 2:31.87
25 Chloe Gilbert   Unattached HS 2:57.28 2:32.82 2:32.82
29 Rebecca Pass   Hardin Valley Aca TC 2:08.67 2:52.08 2:35.02
31 Autumn Allain   Middle TN Athletics 2:04.26 1:56.49 2:35.32
32 Cari Pautienus   Brentwood XC 2:29.91 3:04.26 2:36.15
34 Bronwyn Harris   Brentwood XC 3:14.10 2:03.09 2:37.80
35 Emrick Garrett   Baylor TC 3:08.56 3:24.40 2:38.45
38 Aubrey Katzenmiller   Wilson Central TC 2:31.98 2:02.88 2:41.68
Women's 800m Run HS Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
37 Julia Foote   Unattached HS 2:40.74 2:08.60
41 Grace Adams   Heritage TC 2:44.26 3:08.90
43 Riley Brown   Eastern Kentucky Striders 2:46.19 2:54.50
44 Elaina Daddabbo   Knoxville CatholicTC 2:47.65 3:16.15
46 Abbie Hopson   Daniel Boone TC 2:47.92 3:26.55
48 Ashlyn Hanson   Powell TC 2:48.46 3:32.26
50 Emma Wittschen   Farragut TC 2:49.20 2:52.59
51 Ansley McNutt   Lebanon TC 2:49.75 3:33.89
52 Ester Mcfall   Farragut TC 2:51.77 3:14.10
53 Celine McNally   Unattached HS 2:51.84 2:22.63
54 Rachel-Anne Scalla   D-Elite track club 2:52.18 3:05.96
55 Ella Smith   Johnson City Speed Freaks Tr 2:53.07 2:18.46
Women's 800m Run HS Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Tara Jenssen   D-Elite track club 2:51.62 2:34.77 2:33.23 2:05.65
36 Breanna Dunn   Tri- Cities Youth Athletics 3:23.36 2:36.92 2:40.12 2:11.30
40 Ashlynn Roy   Tri- Cities Youth Athletics 2:15.50 2:36.72 2:43.25 3:30.60
42 Autumn Herman   Wilson Central TC 2:29.20 3:35.51 2:45.77 3:35.51
45 Ashley Tuell   Unattached HS 2:42.87 3:38.27 2:47.90 2:10.97
47 Jacquelin Rios   Tuscola 3:26.72 2:12.77 2:48.06 2:27.90
49 Emma Brooks   Dynamic Speed Kinetix 3:27.74 2:10.05 2:48.89 3:04.09
56 Kaylee Estridge   Knoxville CatholicTC 2:36.05 3:14.19 2:53.38 3:03.79
57 Zaylyn Ivey   Unattached HS 2:03.86 2:40.50 2:54.45 2:40.50
58 Faith Dougherty   Tuscola 2:31.63 3:43.92 2:56.31 2:54.55
59 Maggie Trent   Knoxville CatholicTC 3:56.57 3:45.65 3:01.97 2:27.40
60 Brianna Diederich   Rhea Ridge To River Track Cl 3:21.48 3:35.18 3:15.61 3:31.26
61 Savannah Ziglar   Tuscola 3:22.88 3:39.79 4:01.52 4:20.85