February 28-29, 2020
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys 3200m Run Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Edward Scheid SR Sunlake 10:09.53 12:11.44 8:38.10
2 Tristan VanHorn SR Plant 10:13.75 9:24.65 8:04.87
3 Wade Larue SO Newsome 10:15.79 12:37.43 8:24.95
4 Alex Pena FR Sunlake 10:17.33 9:34.12 10:17.33
5 Michael Gonzalez SO Plant 10:25.53 7:55.41 13:33.19
6 Harrison Knight SR Vanguard (Ocala) 10:26.12 10:32.39 10:07.34
7 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:28.34 10:09.49 8:03.83
8 Christian Giller SO Bloomingdale 10:29.01 9:26.11 8:48.37
9 Harrison Fogg JR Chamberlain 10:30.22 8:36.78 13:14.08
10 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:35.70 12:42.84 11:13.85
11 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:36.86 8:42.23 12:31.50
12 Tristan Pank SO Vanguard (Ocala) 10:38.91 13:12.25 10:06.97
13 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 10:41.13 8:26.50 9:11.38
14 Ethan Jennings JR Plant 10:42.96 8:21.51 9:38.67
15 Cason Meyer SO Sunlake 10:43.22 10:56.09 9:58.20
16 Jordan Hierholzer SO Bloomingdale 10:47.46 12:05.16 7:39.70
17 Evan Hadam SO Plant 10:49.09 12:45.93 10:29.62
18 Ben Tondre JR Plant 10:49.13 7:53.87 8:06.85
19 Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) 10:49.94 11:35.44 13:12.93
20 Cody Smith SO Sunlake 10:50.59 9:39.03 10:18.06
21 Nathan Lee FR Sunlake 10:54.18 8:56.43 10:47.64
22 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 11:00.03 13:18.64 8:28.23
23 Timothy King JR King 11:02.54 12:15.42 12:15.42
24 Jacob Barnes SR Sunlake 11:13.71 12:00.87 8:32.02
25 Maximillian Goserud SO Sunlake 11:14.87 7:52.41 13:29.85
26 Clayton Slowick FR Plant 11:15.22 12:36.25 14:24.29
27 Seth Brickman FR Plant 11:26.46 10:17.82 14:31.81
28 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 11:27.19 8:07.91 9:09.76
29 Alex Cruz JR Chamberlain 11:27.58 9:30.70 10:18.83
30 Ryan Winslow FR Alonso 11:28.90 10:54.46 14:14.24
31 Joey Coyle FR Plant 11:30.29 11:57.91 8:37.72
32 Edwin Cruz SO Bloomingdale 11:38.49 12:34.37 15:01.06
33 Carson Caplinger FR Seffner Christian 11:39.27 13:38.15 9:33.41
34 Martin Ramirez SO Plant 11:41.47 10:38.34 14:22.81
35 Marcelo Carrioni JR Sunlake 11:47.75 14:23.46 11:54.83
36 William Hernandez JR Plant 11:53.00 13:54.21 14:44.12
37 Kameron Edmundson JR Sunlake 11:53.08 9:30.47 8:33.42
38 Eric Witt FR Bloomingdale 12:08.74 11:17.73 13:28.91
39 Jacob Potantus FR Plant 12:10.44 13:38.10 15:49.58
40 Issac Markham FR Bloomingdale 12:10.55 9:37.14 15:20.50
41 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 12:14.88 11:45.49 15:18.60
42 Jeramy Butler SR Bloomingdale 12:15.12 9:03.99 13:35.99
43 Brandon Turner FR Bloomingdale 12:15.95 13:29.55 13:00.11
44 Vincent Constable JR Wiregrass Ranch 12:25.76 13:25.42 10:26.44
45 Haiden Marchese SO Bloomingdale 12:41.00 14:50.37 9:07.92
46 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 12:45.82 12:07.53 14:10.06
47 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 12:49.21 9:36.91 15:46.13
48 Joshua Souza JR Bloomingdale 12:54.49 9:33.13 15:21.65
49 Christian Mejia SO Zephyrhills 13:11.04 10:40.75 16:44.62
50 Henry Moore FR Wiregrass Ranch 13:13.03 12:57.17 14:16.48
51 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 13:17.83 9:34.44 13:25.81
52 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 15:19.76 16:24.15 17:19.33
Boys 3200m Run Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Alex Pena FR Sunlake 9:15.60 9:21.77 7:18.31 8:44.73 10:17.33
15 Cason Meyer SO Sunlake 12:58.30 9:19.61 12:13.27 13:36.89 10:43.22
20 Cody Smith SO Sunlake 9:06.50 7:48.43 10:31.08 13:59.27 10:50.59
21 Nathan Lee FR Sunlake 13:05.02 8:17.18 9:55.31 14:10.44 10:54.18
25 Maximillian Goserud SO Sunlake 12:15.61 14:10.34 9:47.14 13:23.10 11:14.87
27 Seth Brickman FR Plant 9:29.77 9:57.22 11:12.73 14:45.54 11:26.46
30 Ryan Winslow FR Alonso 11:22.02 8:43.57 10:06.24 12:44.68 11:28.90
31 Joey Coyle FR Plant 9:39.85 11:02.68 14:50.48 13:20.74 11:30.29
33 Carson Caplinger FR Seffner Christian 10:29.35 14:27.10 11:18.30 12:21.23 11:39.27
35 Marcelo Carrioni JR Sunlake 8:29.58 10:36.98 13:26.84 8:29.58 11:47.75
36 William Hernandez JR Plant 10:20.31 11:24.48 8:26.23 12:35.78 11:53.00
37 Kameron Edmundson JR Sunlake 10:06.12 13:54.31 13:47.18 10:56.04 11:53.08
38 Eric Witt FR Bloomingdale 11:39.59 9:21.13 11:10.44 8:51.98 12:08.74
39 Jacob Potantus FR Plant 10:42.79 8:45.92 12:10.44 14:00.01 12:10.44
40 Issac Markham FR Bloomingdale 9:22.53 12:54.39 12:03.25 8:53.31 12:10.55
41 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 12:22.23 13:06.33 11:30.79 13:35.72 12:14.88
42 Jeramy Butler SR Bloomingdale 14:34.80 14:56.85 12:37.18 14:49.50 12:15.12
43 Brandon Turner FR Bloomingdale 10:47.64 14:50.50 11:46.52 14:13.71 12:15.95
44 Vincent Constable JR Wiregrass Ranch 10:26.44 9:41.70 13:17.97 11:33.56 12:25.76
45 Haiden Marchese SO Bloomingdale 9:38.36 13:19.05 15:20.81 9:45.97 12:41.00
46 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 16:04.94 12:15.19 15:03.67 16:20.25 12:45.82
47 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 13:35.37 11:09.22 12:10.75 16:32.28 12:49.21
48 Joshua Souza JR Bloomingdale 16:00.37 15:37.14 10:50.58 14:04.20 12:54.49
49 Christian Mejia SO Zephyrhills 10:09.10 11:51.94 15:09.70 14:22.24 13:11.04
50 Henry Moore FR Wiregrass Ranch 10:26.50 9:38.92 14:56.13 15:43.71 13:13.03
51 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 16:37.29 17:09.20 13:49.75 16:21.33 13:17.83
52 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 11:02.23 16:51.74 17:56.12 19:28.10 15:19.76
Boys 3200m Run Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Edward Scheid SR Sunlake 11:53.15 10:40.01 12:54.11 7:43.25 9:45.15 10:09.53 7:49.34
2 Tristan VanHorn SR Plant 8:53.97 8:23.28 11:51.95 8:53.97 10:50.58 10:13.75 10:44.44
3 Wade Larue SO Newsome 8:43.43 11:11.22 12:12.79 10:03.48 9:26.53 10:15.79 10:40.43
5 Michael Gonzalez SO Plant 8:51.70 7:24.13 12:18.13 13:01.92 13:01.92 10:25.53 8:39.19
6 Harrison Knight SR Vanguard (Ocala) 9:17.25 7:55.86 11:09.95 7:49.59 10:57.43 10:26.12 12:18.83
7 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:12.94 12:15.16 8:54.09 12:27.73 8:03.83 10:28.34 12:59.15
8 Christian Giller SO Bloomingdale 10:54.17 8:54.66 13:12.56 9:51.27 11:00.46 10:29.01 9:26.11
9 Harrison Fogg JR Chamberlain 12:04.76 10:17.62 8:30.48 9:46.11 11:08.04 10:30.22 8:30.48
10 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 10:10.28 8:53.99 12:42.84 8:15.85 8:47.64 10:35.70 7:50.42
11 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12:31.50 8:16.75 8:54.97 10:55.97 8:42.23 10:36.86 8:29.49
12 Tristan Pank SO Vanguard (Ocala) 9:35.02 12:46.70 8:37.52 11:10.86 11:17.25 10:38.91 7:27.24
13 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 8:26.50 7:54.44 7:41.62 9:37.02 8:20.09 10:41.13 8:20.09
14 Ethan Jennings JR Plant 7:36.51 10:49.39 13:10.84 10:30.10 9:00.09 10:42.96 10:04.39
16 Jordan Hierholzer SO Bloomingdale 10:02.14 10:15.09 14:01.70 13:42.28 13:29.33 10:47.46 11:52.21
17 Evan Hadam SO Plant 13:18.38 9:18.22 7:40.86 12:19.97 12:13.48 10:49.09 12:06.98
18 Ben Tondre JR Plant 13:50.89 12:07.03 8:32.82 8:26.33 9:05.27 10:49.13 9:57.20
19 Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) 9:51.45 11:54.94 11:22.44 8:52.95 9:38.45 10:49.94 9:31.95
22 Devin Payne SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:34.23 12:06.04 9:27.63 13:31.84 9:54.03 11:00.03 13:45.04
23 Timothy King JR King 13:08.43 11:29.05 12:22.05 9:43.04 13:15.05 11:02.54 13:41.55
24 Jacob Barnes SR Sunlake 13:01.51 10:53.50 12:07.61 9:25.92 13:48.67 11:13.71 14:15.62
26 Clayton Slowick FR Plant 10:54.97 13:10.01 8:39.92 8:12.91 11:48.99 11:15.22 9:40.69
28 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 13:44.63 14:18.99 8:28.52 11:54.68 14:18.99 11:27.19 14:18.99
29 Alex Cruz JR Chamberlain 11:55.09 11:13.83 11:41.34 14:33.23 13:24.47 11:27.58 14:33.23
32 Edwin Cruz SO Bloomingdale 8:22.92 9:46.74 12:06.43 10:21.66 10:35.63 11:38.49 14:54.07
34 Martin Ramirez SO Plant 10:03.27 14:08.78 10:52.37 12:51.62 14:08.78 11:41.47 13:12.67