February 25, 2020
|
Westminster Academy - Ft. Lauderdale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Brankamp 8 South Florida HEAT 2:50.86 1:58.50 2:15.04 2:12.28 2:17.79 10
2 Wilfny Noel 6 Highlands Christian 2:35.79 1:59.39 2:47.43 3:06.36 2:25.59 8
3 Nelson Manstein 6 Ransom Everglades 2:32.96 2:23.97 1:52.47 2:08.97 2:29.96 6
4 Nicholas Darosa 8 American Heritage 3:00.72 2:45.66 2:08.01 2:21.57 2:30.60 5
5 Noah Engstrom 8 King's Academy MS 2:54.10 2:17.36 2:42.92 2:33.34 2:39.72 4
6 Mateo Sotelo 7 Divine Savior 2:55.32 3:00.14 1:54.20 2:58.54 2:40.84 3
7 Alexander Baumgertner 6 NSU University School 1:59.60 2:44.86 2:17.38 2:09.30 2:41.62 2
8 Trent Fronrath 6 King's Academy MS 3:27.35 3:19.25 3:20.87 1:55.02 2:41.99 1
9 Milan Boyanich 7 King's Academy MS 3:13.01 2:30.84 2:56.79 3:30.85 2:42.19 -
10 Jo Nunez 8 Divine Savior 3:14.01 2:06.03 2:04.37 3:17.33 2:45.82 -
11 Joseph Slay 8 King's Academy MS 2:11.88 2:25.40 2:32.17 3:39.80 2:49.07 -
12 Nicolas Kostelidis 6 Westminster Academy 2:05.85 2:07.55 2:51.76 2:50.06 2:50.06 -
13 Bernard Boon 8 NSU University School 3:08.89 3:12.32 3:05.45 2:58.58 2:51.71 -
14 Gabriel Valladares 8 Championship Academy 2:30.46 3:11.97 3:41.37 2:58.13 2:52.94 -
15 Javed King 6 NSU University School 2:10.51 2:36.61 2:15.73 3:25.34 2:54.01 -
16 James Cochrane 8 Westminster Academy 2:14.26 3:46.67 2:52.62 3:41.44 2:54.36 -
17 George Wood-Leness 8 Ransom Everglades 2:09.49 2:37.49 2:53.23 3:22.98 2:54.98 -
18 Shepherd Reback 6 South Florida HEAT 3:34.59 3:16.85 2:53.80 2:23.65 2:57.34 -
19 Zachary Caja 8 Highlands Christian 2:58.15 2:13.62 3:46.25 3:14.19 2:58.15 -
20 Kevin Montgomery 7 Championship Academy 2:53.34 2:05.09 3:38.02 2:37.26 2:58.70 -
21 Judson Reback 7 South Florida HEAT 2:10.89 2:18.16 3:47.23 3:03.60 3:01.78 -
22 Charles Goncharov-Pitts 6 NSU University School 2:14.65 2:36.48 3:18.33 2:14.65 3:01.95 -
23 Tristan Cross 6 Highlands Christian 2:47.96 2:09.20 2:14.74 3:58.10 3:04.57 -
24 Liam Jamason 7 King's Academy MS 2:28.90 2:14.01 3:02.40 3:50.79 3:06.12 -
25 Jacob Gurevich 7 NSU University School 2:23.63 2:40.42 3:19.59 2:49.75 3:06.53 -
26 Evan Weiss 6 NSU University School 3:36.75 4:05.52 4:09.36 3:11.81 3:11.81 -
27 Max Olivieri 6 NSU University School 2:25.04 3:40.46 3:44.32 2:15.37 3:13.38 -
28 Sean Pierre 6 NSU University School 3:31.12 2:51.66 3:15.33 3:31.12 3:17.30 -
29 Ajani Guerra 7 American Heritage 3:49.27 2:49.46 3:33.32 3:17.37 3:19.36 -
30 Landon Kelly 6 NSU University School 4:16.35 3:23.45 4:06.18 3:49.90 3:23.45 -
31 Nathan Ellsley 7 NSU University School 3:22.15 3:38.65 4:13.72 3:07.71 3:26.27 -
32 Lucas Gappen 6 Westminster Academy 3:37.60 3:24.00 4:18.40 4:02.53 3:46.66 -
33 Logan Weinger 7 American Heritage 4:14.02 2:59.18 2:41.03 2:52.37 3:46.80 -
34 Andre Naylor 6 American Heritage 6:14.76 5:54.58 5:25.75 5:48.81 4:48.27 -
  David Taylor 7 American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ethan See 6 Bethany Christian School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daniel Barraza-Camaro 8 American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ricky Krissel 8 American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS   
  Josiah Sinclair-Bergin 6 NSU University School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alonso Jordan 8 Championship Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeremiah Jadotte 6 Championship Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Benny Elius 7 Championship Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Nelson Manstein 6 Ransom Everglades 2:29.96 2:08.97 2:29.96 6
4 Nicholas Darosa 8 American Heritage 3:09.76 2:47.17 2:30.60 5
5 Noah Engstrom 8 King's Academy MS 1:55.00 3:22.85 2:39.72 4
6 Mateo Sotelo 7 Divine Savior 2:29.59 2:13.50 2:40.84 3
10 Jo Nunez 8 Divine Savior 2:24.27 3:14.01 2:45.82 -
14 Gabriel Valladares 8 Championship Academy 3:06.78 3:10.24 2:52.94 -
15 Javed King 6 NSU University School 3:11.42 2:45.31 2:54.01 -
17 George Wood-Leness 8 Ransom Everglades 2:05.99 2:23.49 2:54.98 -
18 Shepherd Reback 6 South Florida HEAT 2:39.61 3:31.04 2:57.34 -
22 Charles Goncharov-Pitts 6 NSU University School 2:29.20 2:49.22 3:01.95 -
25 Jacob Gurevich 7 NSU University School 3:53.17 2:59.07 3:06.53 -
28 Sean Pierre 6 NSU University School 3:58.74 4:00.71 3:17.30 -
29 Ajani Guerra 7 American Heritage 2:37.50 3:31.33 3:19.36 -
34 Andre Naylor 6 American Heritage 3:59.27 3:36.21 4:48.27 -
  Alonso Jordan 8 Championship Academy DNS DNS DNS   
  Jeremiah Jadotte 6 Championship Academy DNS DNS DNS   
  Benny Elius 7 Championship Academy DNS DNS DNS   
  Ethan See 6 Bethany Christian School DNS DNS DNS   
  David Taylor 7 American Heritage DNS DNS DNS   
  Daniel Barraza-Camaro 8 American Heritage DNS DNS DNS   
  Josiah Sinclair-Bergin 6 NSU University School DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Brankamp 8 South Florida HEAT 1:55.75 2:17.79 2:24.68 2:16.42 2:01.26 2:19.17 10
2 Wilfny Noel 6 Highlands Christian 2:29.96 2:25.59 2:44.52 2:12.49 3:06.36 1:47.74 8
7 Alexander Baumgertner 6 NSU University School 2:19.00 2:41.62 2:40.01 3:04.25 3:15.56 2:23.85 2
8 Trent Fronrath 6 King's Academy MS 2:25.80 2:41.99 3:28.97 2:32.27 2:16.08 3:09.53 1
9 Milan Boyanich 7 King's Academy MS 3:19.50 2:42.19 2:09.76 2:40.57 2:00.02 2:47.06 -
11 Joseph Slay 8 King's Academy MS 3:07.67 2:49.07 3:36.41 2:30.48 2:35.55 3:05.98 -
12 Nicolas Kostelidis 6 Westminster Academy 2:19.45 2:50.06 2:55.17 3:07.07 3:12.17 2:36.46 -
13 Bernard Boon 8 NSU University School 3:34.64 2:51.71 2:05.35 2:01.92 2:10.50 2:48.28 -
16 James Cochrane 8 Westminster Academy 2:12.52 2:54.36 3:32.72 3:13.54 2:56.11 2:02.06 -
19 Zachary Caja 8 Highlands Christian 2:08.27 2:58.15 2:31.43 2:52.81 2:24.31 2:11.84 -
20 Kevin Montgomery 7 Championship Academy 3:30.87 2:58.70 2:58.70 2:56.92 3:16.57 2:44.41 -
21 Judson Reback 7 South Florida HEAT 2:47.24 3:01.78 3:12.69 3:38.14 2:58.15 3:38.14 -
23 Tristan Cross 6 Highlands Christian 3:47.03 3:04.57 3:26.72 2:55.35 3:41.49 2:49.81 -
24 Liam Jamason 7 King's Academy MS 3:13.57 3:06.12 2:32.62 3:45.21 3:13.57 3:50.79 -
26 Evan Weiss 6 NSU University School 4:03.60 3:11.81 2:16.19 3:17.57 3:44.42 2:20.03 -
27 Max Olivieri 6 NSU University School 3:23.05 3:13.38 3:32.72 2:17.30 3:05.65 2:44.38 -
30 Landon Kelly 6 NSU University School 3:49.90 3:23.45 4:22.45 3:37.70 3:13.28 4:20.42 -
31 Nathan Ellsley 7 NSU University School 3:05.65 3:26.27 4:07.53 3:44.84 3:36.59 3:34.52 -
32 Lucas Gappen 6 Westminster Academy 4:18.40 3:46.66 3:58.00 4:27.46 4:13.86 3:37.60 -
33 Logan Weinger 7 American Heritage 3:37.73 3:46.80 3:33.20 3:49.07 2:56.91 3:44.54 -
  Ricky Krissel 8 American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS