February 7, 2020
|
Doane Univ. -Fuhrer FH - Crete, NE
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kalen Dockwiler FR-1 Doane 2:36.95 1:49.87 2:51.08
2 Maxwell Wehrle JR-3 Creighton 2:38.28 2:55.69 2:55.69
3 Michael Buckley FR-1 Creighton 2:39.53 2:26.77 1:59.65
4 Bryce Shirley SO-2 Creighton 2:40.53 1:52.38 2:11.64
5 JP Reynolds JR-3 Concordia (Neb.) 2:40.53 2:43.74 3:09.43
6 Ethan Bergmann SR-4 Hastings 2:41.87 2:59.68 2:15.97
7 Daniel Reimer JR-3 Doane 2:43.68 2:30.59 2:10.95
8 Ian Meek JR-3 York (Neb.) 2:44.50 2:31.34 2:26.41
9 Rosten From   Unattached 2:44.51 3:22.35 2:51.09
10 Daniel Ortiz FR-1 Doane 2:45.49 2:07.43 1:57.50
11 Riley Ballou-Lyngstad SO-2 Tabor 2:46.41 3:26.35 2:48.08
12 Kade Jensen SO-2 Graceland 2:46.48 3:06.46 2:59.80
13 Des Debesh FR-1 Bellevue University 2:47.31 2:30.58 1:58.79
14 Corbin Hubbell SR-4 Doane 2:47.75 2:51.11 2:54.46
15 Pierce Klaassen FR-1 Tabor 2:49.56 3:16.69 3:04.82
16 Brandon Crom JR-3 Doane 2:55.93 3:27.60 2:10.19
17 Garrett Kinsey JR-3 Tabor 2:57.20 2:14.68 2:39.48
18 Zach Johnson FR-1 Concordia (Neb.) 2:58.51 3:48.50 2:56.73
19 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 2:59.99 2:43.79 2:33.00
20 Johan Cobena SO-2 Cloud County CC 3:15.20 2:22.50 2:36.16
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Ethan Bergmann SR-4 Hastings 2:59.68 2:41.87 2:01.41
7 Daniel Reimer JR-3 Doane 2:17.50 2:43.68 2:19.13
10 Daniel Ortiz FR-1 Doane 2:47.15 2:45.49 2:17.36
12 Kade Jensen SO-2 Graceland 2:48.15 2:46.48 2:38.16
13 Des Debesh FR-1 Bellevue University 2:12.18 2:47.31 2:18.87
16 Brandon Crom JR-3 Doane 2:13.71 2:55.93 3:31.12
18 Zach Johnson FR-1 Concordia (Neb.) 2:21.03 2:58.51 3:52.07
19 Linus Limo FR-1 Cloud County CC 3:34.19 2:59.99 2:38.40
20 Johan Cobena SO-2 Cloud County CC 4:02.05 3:15.20 2:30.31
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kalen Dockwiler FR-1 Doane 2:13.41 1:57.72 1:51.44 2:58.93 2:36.95
2 Maxwell Wehrle JR-3 Creighton 2:43.03 2:28.79 3:09.94 2:11.38 2:38.28
3 Michael Buckley FR-1 Creighton 2:15.60 3:21.01 2:39.53 3:24.20 2:39.53
4 Bryce Shirley SO-2 Creighton 2:13.24 2:54.98 1:58.80 3:19.06 2:40.53
5 JP Reynolds JR-3 Concordia (Neb.) 2:35.72 3:12.64 2:24.48 3:19.06 2:40.53
8 Ian Meek JR-3 York (Neb.) 2:57.66 2:28.05 3:05.89 2:09.96 2:44.50
9 Rosten From   Unattached 2:56.03 2:57.67 3:28.93 3:02.61 2:44.51
11 Riley Ballou-Lyngstad SO-2 Tabor 3:31.34 2:19.79 2:01.48 3:33.01 2:46.41
14 Corbin Hubbell SR-4 Doane 2:51.11 3:31.37 2:32.66 3:14.59 2:47.75
15 Pierce Klaassen FR-1 Tabor 2:41.09 2:12.26 2:19.04 3:15.00 2:49.56
17 Garrett Kinsey JR-3 Tabor 2:37.71 3:06.06 2:58.98 2:48.34 2:57.20