January 31, 2020
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC Liberty League ECAC DIII

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Jennifer Spitzer Jones   Bergen Elite 2:41.67 2:23.07
1 Jaimie Polanco JR-3 RIT 2:49.44 2:23.59
2 Leah O'Connell FR-1 Houghton 3:14.11 2:29.31
3 Ashley Lyons SR-4 Buffalo State 1:52.01 2:31.36
4 Emily Blosdale SO-2 Houghton 2:52.69 2:31.48
5 Madelyn Kruth JR-3 Houghton 2:06.60 2:32.53
6 Sierra Kegler SO-2 RIT 2:41.87 2:32.70
7 Amanda Burrichter FR-1 Houghton 2:46.71 2:32.94
8 Clara Sensini SO-2 Buffalo State 2:01.02 2:33.18
9 Amberlee Robertson SO-2 St. Bonaventure 3:01.93 2:35.49
10 Tess Klossner JR-3 Brockport St. 2:19.12 2:38.09
11 Jessica Rucquoi JR-3 Houghton 3:01.47 2:40.59
12 Meaghan Ralph SR-4 St. Bonaventure 2:15.25 2:41.01
13 Samantha Henry JR-3 St. Bonaventure 2:41.25 2:41.25
14 Lindsay Lytle SO-2 St. Bonaventure 2:42.34 2:42.34
15 Caitlin Caltagirone SO-2 Alfred State 3:26.20 2:42.36
16 Morgan Brothers SO-2 Alfred 3:07.03 2:42.63
17 Morgan Evarts SO-2 St. Bonaventure 2:27.09 2:45.27
18 Kassidy Manke JR-3 Buffalo State 2:15.06 2:46.74
19 Tristen Reid SR-4 St. Bonaventure 3:30.33 2:48.26
20 Jenna Cherry SR-4 St. Bonaventure 3:37.51 2:48.61
21 Tessa Brown SO-2 Houghton 2:56.37 2:49.58
22 Hanna Avery FR-1 Houghton 3:26.38 2:51.98
23 Jessica Martin SR-4 Brockport St. 3:25.43 2:52.63
24 Nakaridia Sanogo FR-1 Alfred State 2:24.13 2:53.64
25 Sally Johnston SO-2 Alfred 2:52.73 3:09.81
26 Taylor Biata FR-1 St. Bonaventure 3:02.96 3:23.28
27 Mackenzie Grosskopf FR-1 Alfred 4:05.38 3:35.24
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Jennifer Spitzer Jones   Bergen Elite 2:23.07
1 Jaimie Polanco JR-3 RIT 2:23.59
2 Leah O'Connell FR-1 Houghton 2:29.31
3 Ashley Lyons SR-4 Buffalo State 2:31.36
4 Emily Blosdale SO-2 Houghton 2:31.48
5 Madelyn Kruth JR-3 Houghton 2:32.53
7 Amanda Burrichter FR-1 Houghton 2:32.94
8 Clara Sensini SO-2 Buffalo State 2:33.18
9 Amberlee Robertson SO-2 St. Bonaventure 2:35.49
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Sierra Kegler SO-2 RIT 2:02.16 3:07.82 2:32.70 2:02.16
10 Tess Klossner JR-3 Brockport St. 2:20.70 1:56.99 2:38.09 2:55.48
11 Jessica Rucquoi JR-3 Houghton 3:01.47 2:37.38 2:40.59 2:03.66
13 Samantha Henry JR-3 St. Bonaventure 3:11.89 2:13.84 2:41.25 2:33.19
14 Lindsay Lytle SO-2 St. Bonaventure 3:16.44 2:16.37 2:42.34 2:39.10
15 Caitlin Caltagirone SO-2 Alfred State 2:35.87 3:21.33 2:42.36 1:58.53
16 Morgan Brothers SO-2 Alfred 2:39.38 2:26.37 2:42.63 1:53.85
18 Kassidy Manke JR-3 Buffalo State 3:03.42 2:40.07 2:46.74 3:08.42
22 Hanna Avery FR-1 Houghton 2:34.79 3:41.86 2:51.98 3:22.94
23 Jessica Martin SR-4 Brockport St. 2:30.19 2:14.66 2:52.63 2:19.83
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Meaghan Ralph SR-4 St. Bonaventure 2:41.01 3:27.71 3:05.17 2:57.12 2:12.03 2:49.06 1:54.32
17 Morgan Evarts SO-2 St. Bonaventure 2:45.27 2:23.79 3:06.76 3:18.33 3:03.45 3:08.41 2:00.65
19 Tristen Reid SR-4 St. Bonaventure 2:48.26 3:20.23 2:43.22 3:03.41 3:37.06 2:38.17 2:16.29
20 Jenna Cherry SR-4 St. Bonaventure 2:48.61 2:25.01 2:33.44 2:14.89 2:26.69 2:14.89 3:20.65
21 Tessa Brown SO-2 Houghton 2:49.58 3:28.59 2:30.93 3:33.67 2:17.36 2:39.41 3:06.54
24 Nakaridia Sanogo FR-1 Alfred State 2:53.64 2:44.96 2:48.43 3:12.74 2:43.23 3:00.59 3:42.26
25 Sally Johnston SO-2 Alfred 3:09.81 3:49.67 3:09.81 4:01.06 3:07.92 2:47.04 2:41.34
26 Taylor Biata FR-1 St. Bonaventure 3:23.28 2:52.79 2:24.33 3:00.92 3:17.19 3:33.45 2:46.69
27 Mackenzie Grosskopf FR-1 Alfred 3:35.24 2:45.74 3:13.72 2:34.98 3:30.94 4:39.82 3:15.87