February 15, 2020
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 11.87 9.89 15.21 13.72 12.36 10
2 Destiny Forbes JR Godby 11.79 9.66 15.43 10.41 12.54 8
3 Valery Mendez SO Fort Walton Beach 13.24 9.04 10.32 13.37 12.73 6
4 Madison King SR Godby 11.72 13.24 10.82 12.22 12.73 5
5 Shanelle Grant SR North Bay Haven 13.37 12.45 9.44 12.84 13.10 4
6 Fatima Morris JR Fort Walton Beach 16.77 10.96 9.51 17.16 13.20 3
7 Shakirah Edwards 8 Rutherford 17.55 14.18 12.83 15.12 13.50 2
8 Lexis Fountain FR Port St. Joe 13.13 12.85 14.90 12.03 13.67 1
9 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 17.34 17.75 12.94 12.94 13.76 -
10 Micah Nunn 8 Florida High 9.64 13.35 15.97 14.73 13.76 -
11 Asha Duren JR Fort Walton Beach 17.91 12.12 17.63 11.02 13.77 -
12 Olivia Flanagan SR Crestview 14.61 9.74 12.52 11.13 13.91 -
13 Anese Steele JR North Bay Haven 11.57 11.57 12.69 10.18 13.94 -
14 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 14.80 14.66 14.52 10.89 13.96 -
15 Kya Colston FR Mosley 12.51 10.40 15.46 12.65 14.05 -
16 Ta'Zyhia Carter FR Bay 12.51 14.48 16.02 11.52 14.05 -
17 Tamia Howie SR Godby 10.06 15.95 14.66 13.08 14.37 -
18 Molly Oliver FR North Bay Haven 12.07 18.54 16.96 13.94 14.37 -
19 Breanne Eisner SR Pace 12.26 10.96 16.59 11.25 14.42 -
20 Matti Tosen SR North Bay Haven 12.14 13.44 13.30 14.31 14.45 -
21 Paschall Lailone JR Crestview 16.79 13.90 14.47 17.08 14.47 -
22 Jocelyn Eby FR South Walton 13.05 14.65 16.24 17.69 14.50 -
23 Abigail Remke SR Pensacola Catholic 10.22 13.43 11.38 17.37 14.59 -
24 Jimaya Moore SR Pace 15.48 10.62 14.30 14.60 14.74 -
25 Ayriel Jones SO Bay 14.89 16.81 16.22 15.63 14.74 -
26 Emily Keebler SO Pace 10.36 18.80 12.58 10.81 14.80 -
27 Atlantis Hearns SO Florida High 13.50 16.04 12.75 12.75 14.99 -
28 A'mya Jones FR Bay 12.28 17.58 13.34 11.06 15.15 -
29 Carys Grossheim SO Pace 16.44 17.07 11.33 11.33 15.51 -
30 Ai'Yana Black JR Rutherford 16.51 13.08 17.60 17.13 15.57 -
31 Valentina Moreno FR South Walton 11.42 16.58 19.87 12.67 15.64 -
32 Sydni Taite SO Mosley 15.70 18.69 16.65 18.84 15.70 -
33 Skylar Selby SR Choctawhatchee 19.45 12.22 15.75 12.70 16.07 -
34 CeCe Miller JR Choctawhatchee 20.80 14.30 19.99 11.87 16.25 -
35 Emma Cain FR Paxton 11.82 20.35 12.97 12.64 16.41 -
36 Ashanti Scott FR Bay 15.29 20.23 17.76 18.09 16.44 -
37 Delta May   Freeport 19.04 14.07 20.03 16.89 16.55 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Anese Steele JR North Bay Haven 17.99 13.94 -
28 A'mya Jones FR Bay 14.55 15.15 -
30 Ai'Yana Black JR Rutherford 13.39 15.57 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Kya Colston FR Mosley 10.68 14.05 10.12 -
18 Molly Oliver FR North Bay Haven 11.93 14.37 16.82 -
20 Matti Tosen SR North Bay Haven 16.33 14.45 17.20 -
25 Ayriel Jones SO Bay 18.58 14.74 17.40 -
36 Ashanti Scott FR Bay 14.96 16.44 18.25 -
37 Delta May   Freeport 13.74 16.55 13.41 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Shakirah Edwards 8 Rutherford 9.72 14.58 13.50 14.45 16.20 2
8 Lexis Fountain FR Port St. Joe 12.44 13.40 13.67 15.59 14.08 1
16 Ta'Zyhia Carter FR Bay 13.63 16.30 14.05 10.40 12.79 -
24 Jimaya Moore SR Pace 16.07 16.37 14.74 18.58 11.06 -
33 Skylar Selby SR Choctawhatchee 20.57 11.74 16.07 14.79 14.63 -
34 CeCe Miller JR Choctawhatchee 16.90 13.00 16.25 15.12 20.64 -
35 Emma Cain FR Paxton 12.64 16.09 16.41 14.44 19.86 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 16.90 14.10 13.96 16.62 10.19 14.10 -
21 Paschall Lailone JR Crestview 12.01 14.33 14.47 14.76 15.34 11.15 -
23 Abigail Remke SR Pensacola Catholic 10.22 11.68 14.59 18.97 13.43 13.57 -
26 Emily Keebler SO Pace 16.73 18.21 14.80 17.62 16.43 15.40 -
27 Atlantis Hearns SO Florida High 15.89 10.95 14.99 19.34 10.95 12.60 -
29 Carys Grossheim SO Pace 14.12 13.34 15.51 15.36 18.93 15.67 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 13.21 11.56 11.98 13.76 13.90 -
10 Micah Nunn 8 Florida High 10.87 15.83 16.10 13.76 17.34 -
17 Tamia Howie SR Godby 10.06 18.54 16.96 14.37 12.22 -
19 Breanne Eisner SR Pace 13.99 15.58 16.88 14.42 13.56 -
22 Jocelyn Eby FR South Walton 15.52 17.98 18.42 14.50 13.20 -
31 Valentina Moreno FR South Walton 15.96 17.99 17.36 15.64 11.58 -
32 Sydni Taite SO Mosley 17.43 19.32 16.02 15.70 19.16 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 11.87 8.66 11.13 12.36 10.76 13.72 10
2 Destiny Forbes JR Godby 9.28 8.91 15.30 12.54 11.67 11.04 8
3 Valery Mendez SO Fort Walton Beach 14.01 14.52 15.15 12.73 11.84 11.33 6
4 Madison King SR Godby 14.77 13.24 15.15 12.73 14.64 13.24 5
5 Shanelle Grant SR North Bay Haven 12.06 15.33 9.96 13.10 11.01 15.46 4
6 Fatima Morris JR Fort Walton Beach 11.09 15.71 16.24 13.20 10.30 12.28 3
11 Asha Duren JR Fort Walton Beach 15.01 15.43 17.08 13.77 17.22 15.84 -
12 Olivia Flanagan SR Crestview 15.17 12.11 15.31 13.91 11.97 14.61 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 A'Kyrah O'Banner SR Godby 25.20 19.16 25.96 25.20 10
2 Naveyh Frost JR Godby 26.55 28.32 32.11 25.28 8
3 Valery Mendez SO Fort Walton Beach 32.68 26.97 18.41 25.93 6
4 Destiny Forbes JR Godby 30.98 33.06 21.61 26.03 5
5 Madison King SR Godby 30.30 30.30 22.47 26.12 4
6 Fatima Morris JR Fort Walton Beach 28.21 29.57 24.10 27.38 3
7 Jaylin Bohler SO Choctawhatchee 30.09 28.98 19.60 27.60 2
8 Journey Washingtonhigh SR Fort Walton Beach 33.63 26.96 23.35 27.79 1
9 Irisa Reynolds SR Rutherford 31.70 32.81 25.30 27.80 -
10 Hannah Meyers SR Pensacola Catholic 30.74 21.44 24.82 28.20 -
11 Asha Duren JR Fort Walton Beach 34.20 23.46 23.74 28.26 -
12 Micah Nunn 8 Florida High 36.49 31.11 22.06 28.28 -
13 Georgia Smalls SR Crestview 35.29 23.34 26.76 28.46 -
14 Alexis Dillard SO Pensacola Catholic 20.25 20.54 34.51 28.52 -
15 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 24.15 26.48 37.24 29.09 -
16 Lexis Fountain FR Port St. Joe 21.67 37.19 33.68 29.28 -
17 Saniya Snowden SO Crestview 25.37 31.34 30.14 29.84 -
18 Paschall Lailone JR Crestview 20.95 29.93 33.82 29.93 -
19 Madison Hancock SR Bay 32.71 31.51 35.12 30.01 -
20 Jocelyn Eby FR South Walton 32.18 28.27 30.98 30.07 -
21 Ayriel Jones SO Bay 27.27 26.06 36.36 30.30 -
22 Ta'Zyhia Carter FR Bay 34.93 37.97 34.32 30.37 -
23 Matti Tosen SR North Bay Haven 28.57 22.74 27.34 30.72 -
24 Molly Oliver FR North Bay Haven 25.53 24.92 25.23 30.76 -
25 Jade Cothan SR Port St. Joe 29.86 37.25 35.40 30.78 -
26 Breanne Eisner SR Pace 37.30 30.77 22.38 31.08 -
27 Gretyl Grabner SO Bay 26.46 35.79 32.37 31.12 -
28 Emily Keebler SO Pace 36.58 36.89 32.51 31.26 -
29 Atlantis Hearns SO Florida High 27.02 27.96 35.81 31.41 -
30 Jamelah Bankhead SO Choctawhatchee 30.98 27.43 33.56 32.27 -
31 Caroline Claxton JR Pace 29.78 26.22 38.84 32.36 -
32 Laurel Blazer FR South Walton 35.96 36.93 40.49 32.39 -
33 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 32.74 25.93 35.65 32.41 -
34 Gracie Geoghagan 8 Paxton 39.92 41.54 23.69 32.45 -
35 Ai'Yana Black JR Rutherford 24.69 33.78 30.54 32.48 -
36 Carys Grossheim SO Pace 24.86 41.53 35.97 32.70 -
37 Abigail Remke SR Pensacola Catholic 23.34 35.83 28.93 32.87 -
38 Sydni Taite SO Mosley 28.07 27.41 39.63 33.02 -
39 Valentina Moreno FR South Walton 28.58 33.90 38.88 33.23 -
40 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 33.79 39.54 26.02 33.79 -
41 Emily Cooper SO Choctawhatchee 26.05 32.81 25.71 33.82 -
42 Catherine Turner Freshman South Walton 27.80 38.43 33.97 34.31 -
43 Loralyn Arnold JR North Bay Haven 42.12 44.91 44.91 34.81 -
44 Kaley Norris 8 Paxton 34.61 33.57 39.51 34.96 -
45 Emma Cain FR Paxton 43.95 38.95 40.02 35.73 -
46 Angel Smith SO Rutherford 26.21 40.93 45.60 35.90 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
43 Loralyn Arnold JR North Bay Haven 43.52 44.91 33.07 33.07 34.81 30.98 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Lexis Fountain FR Port St. Joe 20.50 35.43 29.28 -
21 Ayriel Jones SO Bay 31.52 32.12 30.30 -
22 Ta'Zyhia Carter FR Bay 37.06 34.63 30.37 -
23 Matti Tosen SR North Bay Haven 27.96 35.33 30.72 -
34 Gracie Geoghagan 8 Paxton 36.67 33.43 32.45 -
40 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 32.44 38.52 33.79 -
41 Emily Cooper SO Choctawhatchee 24.35 40.59 33.82 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Irisa Reynolds SR Rutherford 27.80 20.02 23.08 21.41 35.31 35.31 31.42 -
24 Molly Oliver FR North Bay Haven 30.76 21.54 33.22 22.46 34.15 21.54 37.53 -
25 Jade Cothan SR Port St. Joe 30.78 24.63 34.48 25.55 35.40 34.79 26.78 -
27 Gretyl Grabner SO Bay 31.12 27.08 39.84 30.50 29.88 25.52 37.97 -
32 Laurel Blazer FR South Walton 32.39 38.22 30.45 23.32 23.00 23.32 23.32 -
35 Ai'Yana Black JR Rutherford 32.48 39.95 35.41 38.01 23.39 27.29 26.64 -
42 Catherine Turner Freshman South Walton 34.31 42.21 34.31 39.12 30.20 26.08 40.83 -
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Emily Keebler SO Pace 36.27 31.26 26.26 -
29 Atlantis Hearns SO Florida High 35.18 31.41 27.02 -
30 Jamelah Bankhead SO Choctawhatchee 25.82 32.27 30.02 -
33 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 37.28 32.41 39.54 -
37 Abigail Remke SR Pensacola Catholic 30.24 32.87 42.08 -
44 Kaley Norris 8 Paxton 24.48 34.96 44.75 -
45 Emma Cain FR Paxton 43.59 35.73 35.38 -
46 Angel Smith SO Rutherford 36.62 35.90 27.29 -
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Georgia Smalls SR Crestview 31.88 28.46 -
15 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 34.62 29.09 -
17 Saniya Snowden SO Crestview 24.47 29.84 -
19 Madison Hancock SR Bay 29.41 30.01 -
26 Breanne Eisner SR Pace 23.94 31.08 -
31 Caroline Claxton JR Pace 39.48 32.36 -
36 Carys Grossheim SO Pace 41.21 32.70 -
39 Valentina Moreno FR South Walton 33.57 33.23 -
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jaylin Bohler SO Choctawhatchee 32.85 28.16 29.26 20.15 32.57 27.60 24.84 2
8 Journey Washingtonhigh SR Fort Walton Beach 23.90 31.68 28.91 30.85 28.63 27.79 27.24 1
10 Hannah Meyers SR Pensacola Catholic 22.56 26.23 20.59 25.67 21.44 28.20 34.41 -
12 Micah Nunn 8 Florida High 36.77 28.57 36.20 27.44 31.39 28.28 22.63 -
14 Alexis Dillard SO Pensacola Catholic 20.25 33.37 33.09 31.09 34.51 28.52 36.79 -
18 Paschall Lailone JR Crestview 32.03 32.33 25.74 22.15 24.25 29.93 34.42 -
20 Jocelyn Eby FR South Walton 37.89 35.79 34.28 36.39 27.07 30.07 30.98 -
38 Sydni Taite SO Mosley 27.41 35.01 25.76 36.99 26.42 33.02 24.77 -
Girls' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 A'Kyrah O'Banner SR Godby 32.51 25.20 18.65 10
2 Naveyh Frost JR Godby 29.33 25.28 22.50 8
3 Valery Mendez SO Fort Walton Beach 19.71 25.93 32.94 6
4 Destiny Forbes JR Godby 24.47 26.03 18.49 5
5 Madison King SR Godby 18.55 26.12 21.42 4
6 Fatima Morris JR Fort Walton Beach 33.41 27.38 26.56 3
11 Asha Duren JR Fort Walton Beach 31.09 28.26 31.94 -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 A'Kyrah O'Banner SR Godby 58.60 1:06.22 1:13.25 1:00.95 10
2 Jacquell Lewis SR Florida High 1:00.93 42.65 54.84 1:09.46 8
3 Madison King SR Godby 1:00.96 1:18.03 55.48 51.21 6
4 Anaya Thompson SO Godby 1:01.35 1:14.85 1:11.78 58.90 5
5 Jaylin Bohler SO Choctawhatchee 1:02.08 1:18.85 1:20.09 1:18.85 4
6 Raeven Byrd JR Fort Walton Beach 1:02.15 1:08.37 1:12.10 1:20.18 3
7 Lanayjah Kelly SO Godby 1:02.84 1:13.53 47.13 49.02 2
8 Irisa Reynolds SR Rutherford 1:03.91 1:10.31 54.97 57.52 1
9 Ay'keelah Green 7 Florida High 1:05.23 1:24.80 56.75 1:11.10 -
10 Alexis Dillard SO Pensacola Catholic 1:05.36 1:15.82 1:04.71 58.17 -
11 Emmalee Johnson SO Fort Walton Beach 1:06.20 1:10.18 1:22.09 46.34 -
12 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 1:06.85 1:11.53 50.14 1:04.85 -
13 Dafne Lucero FR South Walton 1:08.31 1:07.63 54.65 53.97 -
14 Grace Hebson FR Fort Walton Beach 1:08.43 1:24.86 54.06 1:26.23 -
15 Evalaine White FR South Walton 1:11.06 1:18.17 1:21.01 1:04.67 -
16 Alaysia Johnson JR Choctawhatchee 1:11.53 59.37 1:02.24 1:07.96 -
17 Jade Cothan SR Port St. Joe 1:11.72 50.21 52.36 1:33.24 -
18 Rebecca Pitts JR Bay 1:12.03 56.91 1:14.92 1:28.60 -
19 Allie Harshbarger FR North Bay Haven 1:13.15 52.67 1:12.42 1:10.96 -
20 Arianna Simmons JR Mosley 1:13.44 59.49 1:28.13 1:31.80 -
21 Sarah Jenevien FR Mosley 1:13.61 1:28.34 1:26.86 1:16.56 -
22 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 1:14.07 1:14.81 1:07.41 1:21.48 -
23 Kylee Henne SO Mosley 1:14.27 1:00.16 1:23.93 1:29.87 -
24 Samyra Hatcher JR Rutherford 1:14.30 1:04.64 1:04.64 1:32.88 -
25 Brooklynn Bennett-Carter JR Pace 1:14.96 1:07.47 1:03.72 1:35.20 -
26 Alexis Nelson SO Crestview 1:15.05 1:21.06 1:21.81 1:31.56 -
27 Kerry Seekamp SO Fort Walton Beach 1:15.09 1:21.85 1:24.86 1:29.36 -
28 Carolyn Morrisseau FR Mosley 1:15.58 1:28.43 1:34.48 1:08.78 -
29 Alexa Stern SO Crestview 1:16.21 57.16 59.45 1:00.97 -
30 Abby Murphy FR Paxton 1:17.31 1:10.36 1:29.68 1:10.36 -
31 Raegan Sunday SO Pace 1:17.71 1:06.06 1:12.27 1:30.92 -
32 Loralyn Arnold JR North Bay Haven 1:18.76 1:03.80 1:38.45 1:08.53 -
33 Gabrielle Bisson SR Pensacola Catholic 1:19.52 1:09.19 1:32.25 1:01.23 -
34 Sophia Nichols FR Pace 1:20.56 1:42.32 1:31.04 1:22.18 -
35 Jersey Bilderback 6 Paxton 1:20.91 1:03.11 1:33.05 1:44.38 -
36 Emma Cain FR Paxton 1:21.60 59.57 1:01.20 1:31.40 -
37 Eva Naggiar SO North Bay Haven 1:22.19 1:32.88 1:09.87 1:27.95 -
38 Gretyl Grabner SO Bay 1:22.35 1:18.24 1:37.18 1:10.83 -
39 Kennady Head SO Pensacola Catholic 1:26.22 1:26.22 1:22.78 1:36.57 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ay'keelah Green 7 Florida High 45.67 1:05.23 1:16.98 1:18.93 1:04.58 -
16 Alaysia Johnson JR Choctawhatchee 58.66 1:11.53 1:22.98 53.65 1:22.26 -
19 Allie Harshbarger FR North Bay Haven 1:02.91 1:13.15 1:23.40 1:30.71 1:23.40 -
21 Sarah Jenevien FR Mosley 1:23.92 1:13.61 1:09.20 1:06.99 1:18.03 -
23 Kylee Henne SO Mosley 53.48 1:14.27 1:32.10 1:32.84 1:23.19 -
24 Samyra Hatcher JR Rutherford 1:06.13 1:14.30 1:13.56 1:32.14 1:02.42 -
28 Carolyn Morrisseau FR Mosley 1:08.03 1:15.58 56.69 1:24.65 1:05.76 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jacquell Lewis SR Florida High 1:00.93 8
8 Irisa Reynolds SR Rutherford 1:03.91 1
15 Evalaine White FR South Walton 1:11.06 -
17 Jade Cothan SR Port St. Joe 1:11.72 -
32 Loralyn Arnold JR North Bay Haven 1:18.76 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Rebecca Pitts JR Bay 1:12.03 1:09.15 1:04.11 1:01.23 1:28.60 1:28.60 -
33 Gabrielle Bisson SR Pensacola Catholic 1:19.52 1:33.04 1:38.61 1:33.04 1:03.62 59.64 -
35 Jersey Bilderback 6 Paxton 1:20.91 1:24.15 59.88 1:43.57 1:27.39 1:01.50 -
37 Eva Naggiar SO North Bay Haven 1:22.19 1:02.47 1:22.19 1:46.85 1:17.26 1:09.87 -
38 Gretyl Grabner SO Bay 1:22.35 1:38.00 59.30 1:26.47 1:42.12 1:19.06 -
39 Kennady Head SO Pensacola Catholic 1:26.22 1:33.98 1:00.36 1:08.12 1:10.70 1:14.15 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Grace Hebson FR Fort Walton Beach 1:28.96 1:08.43 1:25.54 1:13.91 -
20 Arianna Simmons JR Mosley 1:03.90 1:13.44 1:25.19 1:10.51 -
26 Alexis Nelson SO Crestview 55.54 1:15.05 1:27.81 1:03.05 -
29 Alexa Stern SO Crestview 57.16 1:16.21 1:27.65 1:19.26 -
30 Abby Murphy FR Paxton 1:38.96 1:17.31 1:01.85 1:21.18 -
31 Raegan Sunday SO Pace 1:28.59 1:17.71 55.96 1:22.38 -
34 Sophia Nichols FR Pace 58.01 1:20.56 58.01 1:14.12 -
36 Emma Cain FR Paxton 1:39.56 1:21.60 1:19.97 1:35.48 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 1:20.89 1:06.85 1:00.84 56.16 1:08.19 -
13 Dafne Lucero FR South Walton 1:27.44 1:08.31 1:09.00 1:03.53 54.65 -
22 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 1:25.18 1:14.07 1:11.85 1:21.48 1:25.18 -
25 Brooklynn Bennett-Carter JR Pace 1:19.46 1:14.96 53.23 1:35.95 53.98 -
27 Kerry Seekamp SO Fort Walton Beach 1:16.60 1:15.09 1:03.08 1:22.60 1:30.11 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 A'Kyrah O'Banner SR Godby 58.60 59.78 1:03.29 10
3 Madison King SR Godby 1:00.96 1:11.94 1:04.01 6
4 Anaya Thompson SO Godby 1:01.35 55.22 44.79 5
5 Jaylin Bohler SO Choctawhatchee 1:02.08 1:19.47 1:02.08 4
6 Raeven Byrd JR Fort Walton Beach 1:02.15 1:05.26 1:02.15 3
7 Lanayjah Kelly SO Godby 1:02.84 1:02.84 47.13 2
10 Alexis Dillard SO Pensacola Catholic 1:05.36 1:00.79 58.83 -
11 Emmalee Johnson SO Fort Walton Beach 1:06.20 1:00.25 1:22.09 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 2:53.70 2:23.55 10
2 Amaya Jones JR Godby 2:37.30 2:29.81 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 2:16.33 2:29.81 6
4 Paige Kelly JR Niceville 2:41.33 2:33.64 5
5 Heidi Scali   South Walton 1:51.07 2:34.26 4
6 Trinity Holland FR Niceville 2:31.77 2:36.46 3
7 Erika Bobek SO Niceville 2:07.71 2:37.66 2
8 Deanna Bottino SO Choctawhatchee 1:55.21 2:37.82 1
9 Laxavia Coleman SO Crestview 2:28.22 2:42.87 -
10 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 2:10.69 2:43.36 -
11 Rebecca Pitts JR Bay 3:06.83 2:43.88 -
12 Alison Boyle JR Choctawhatchee 3:03.55 2:43.88 -
13 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 3:12.34 2:44.39 -
14 Gretyl Grabner SO Bay 2:37.95 2:44.53 -
15 Sara Crews FR Fort Walton Beach 2:43.29 2:44.94 -
16 Ryleigh Strong FR Crestview 2:54.06 2:45.77 -
17 Madison Hancock SR Bay 2:38.59 2:46.93 -
18 Emily Reid JR Niceville 3:12.07 2:49.97 -
19 Alyssa Durst FR Pace 3:11.01 2:50.54 -
20 Madelinde Arthur JR Freeport 2:47.87 2:54.86 -
21 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 3:21.63 2:55.33 -
22 Abby Murphy FR Paxton 3:50.73 2:58.86 -
23 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 2:23.31 2:59.13 -
24 Lauren Gaither FR Paxton 2:33.28 3:00.32 -
25 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 2:54.16 3:01.41 -
26 Allison Boyer SO Mosley 3:43.53 3:09.43 -
27 Shelby Roberson SO Bay 3:37.32 3:10.63 -
28 Hanh Luong JR Mosley 2:34.14 3:15.11 -
29 Eva Naggiar SO North Bay Haven 4:05.14 3:19.30 -
30 Evelyn Laue JR Freeport 3:45.78 3:21.59 -
31 Erica Olds 6 Rutherford 4:25.95 3:24.57 -
32 Reese Johnston JR North Bay Haven 3:47.89 3:25.30 -
33 Jena Tabbaa SO Rutherford 4:28.06 3:31.07 -
34 Zenaii Smith SR Mosley 2:57.71 3:42.13 -
35 McKenna Dooley FR Mosley 3:22.49 3:58.22 -
36 Hana Tabbaa SR Rutherford 3:33.17 4:07.87 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Deanna Bottino SO Choctawhatchee 3:04.65 2:37.82 3:04.65 1
12 Alison Boyle JR Choctawhatchee 2:43.88 2:43.88 2:17.66 -
14 Gretyl Grabner SO Bay 2:57.70 2:44.53 2:18.21 -
23 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 3:18.84 2:59.13 2:25.10 -
25 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 2:08.81 3:01.41 3:55.84 -
27 Shelby Roberson SO Bay 2:15.35 3:10.63 3:39.23 -
29 Eva Naggiar SO North Bay Haven 3:15.32 3:19.30 2:51.40 -
31 Erica Olds 6 Rutherford 4:05.49 3:24.57 3:06.16 -
32 Reese Johnston JR North Bay Haven 3:02.72 3:25.30 4:06.36 -
34 Zenaii Smith SR Mosley 3:26.58 3:42.13 3:06.59 -
35 McKenna Dooley FR Mosley 4:43.49 3:58.22 4:53.01 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Rebecca Pitts JR Bay 3:01.91 2:09.47 2:42.25 3:00.27 2:43.88 2:37.33 2:48.80 -
16 Ryleigh Strong FR Crestview 3:35.51 2:30.85 2:20.91 3:00.69 2:45.77 3:35.51 2:44.12 -
17 Madison Hancock SR Bay 3:28.67 2:15.22 3:23.66 3:16.98 2:46.93 2:28.57 2:20.23 -
18 Emily Reid JR Niceville 3:29.07 2:55.07 3:29.07 2:29.58 2:49.97 2:44.87 2:09.18 -
19 Alyssa Durst FR Pace 3:09.30 2:57.37 2:48.84 3:22.95 2:50.54 2:11.32 2:14.73 -
20 Madelinde Arthur JR Freeport 2:32.13 2:23.39 2:25.14 3:01.86 2:54.86 2:12.90 2:12.90 -
21 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 3:02.35 3:37.41 3:25.14 2:11.50 2:55.33 3:21.63 3:28.65 -
22 Abby Murphy FR Paxton 3:02.44 3:47.16 2:46.34 3:22.12 2:58.86 2:58.86 2:53.50 -
24 Lauren Gaither FR Paxton 3:54.42 2:29.67 3:38.19 2:49.50 3:00.32 2:06.23 2:42.29 -
26 Allison Boyer SO Mosley 2:37.23 3:07.54 3:01.86 2:50.49 3:09.43 2:59.96 3:34.06 -
28 Hanh Luong JR Mosley 3:48.28 3:50.23 3:01.46 2:59.51 3:15.11 2:51.70 3:40.48 -
30 Evelyn Laue JR Freeport 3:29.66 3:45.78 3:09.50 2:41.28 3:21.59 3:47.80 2:59.42 -
33 Jena Tabbaa SO Rutherford 4:15.40 2:40.42 3:16.30 2:53.08 3:31.07 3:05.75 3:33.18 -
36 Hana Tabbaa SR Rutherford 3:38.13 3:50.52 4:17.79 3:57.96 4:07.87 2:53.51 3:30.69 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 2:23.55 2:20.68 10
2 Amaya Jones JR Godby 2:29.81 2:53.78 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 2:29.81 2:20.83 6
4 Paige Kelly JR Niceville 2:33.64 1:50.62 5
5 Heidi Scali   South Walton 2:34.26 2:04.95 4
6 Trinity Holland FR Niceville 2:36.46 2:20.82 3
7 Erika Bobek SO Niceville 2:37.66 2:50.28 2
9 Laxavia Coleman SO Crestview 2:42.87 3:04.05 -
10 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 2:43.36 3:14.40 -
13 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 2:44.39 2:08.23 -
15 Sara Crews FR Fort Walton Beach 2:44.94 2:18.55 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 6:10.10 4:03.57 5:16.32 4:35.20 3:47.75 10
2 Lillian Holtery JR Niceville 5:47.99 4:55.95 5:25.22 6:17.26 4:59.21 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 5:06.38 6:19.49 5:48.15 7:25.64 6:16.01 6
4 Sophia Dedmore SO Niceville 5:06.66 7:26.05 5:48.47 7:08.62 5:10.14 5
5 Aris Short Junior South Walton 5:01.24 7:35.36 5:50.27 6:04.28 4:12.20 4
6 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 4:42.70 5:58.81 6:02.43 6:27.80 7:07.67 3
7 Ainslee Bobek SO Niceville 4:53.65 5:33.53 6:02.53 6:06.16 7:11.41 2
8 Niya Coleman FR Florida High 5:51.78 7:11.57 6:02.66 7:47.84 7:22.45 1
9 Joey Shonk FR Fort Walton Beach 7:26.59 4:28.68 6:03.08 5:08.62 6:17.61 -
10 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 7:45.68 7:05.66 6:03.81 7:52.96 6:47.47 -
11 Olivia Dean JR Florida High 4:55.62 5:28.47 6:04.96 4:59.27 7:54.45 -
12 Abigail Vestel FR Niceville 6:44.23 6:40.56 6:07.48 7:35.68 4:42.96 -
13 Bailey Scott SO Pace 7:05.35 5:47.00 6:13.11 4:47.30 6:50.43 -
14 Chi Medina FR Choctawhatchee 6:25.04 7:21.67 6:17.49 7:17.89 4:24.25 -
15 Alison Boyle JR Choctawhatchee 6:47.09 6:16.65 6:20.45 5:00.56 6:24.26 -
16 Julie-Ann Morgan SR Pace 5:57.74 6:48.29 6:28.84 5:49.96 7:50.50 -
17 Maddie McKim SR Mosley 6:12.34 6:00.46 6:36.10 6:59.87 6:24.22 -
18 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 6:45.66 7:51.22 6:49.75 8:40.39 5:44.19 -
19 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 5:57.38 8:04.72 6:50.78 7:07.22 6:26.14 -
20 Emma Jones FR Crestview 7:44.47 8:29.68 6:51.03 5:37.05 5:00.06 -
21 Laxavia Coleman SO Crestview 5:43.23 8:51.59 6:58.57 4:57.19 5:01.37 -
22 Tiana McPhaul SO Crestview 5:30.85 7:53.24 6:58.79 7:32.30 7:44.86 -
23 Hailey Gay JR Mosley 6:15.68 5:03.92 7:02.11 4:55.48 6:15.68 -
24 Reilly Davis 6 North Bay Haven 9:21.06 8:20.78 7:43.68 8:48.60 8:25.42 -
25 Alexis Washington SO Rutherford 5:29.86 8:28.92 7:51.22 9:58.45 8:14.79 -
26 Evelyn Laue JR Freeport 9:27.11 9:17.58 7:56.56 7:27.97 10:14.77 -
27 Jena Tabbaa SO Rutherford 8:07.90 8:07.90 7:58.33 8:50.95 5:34.83 -
28 Necia Olds FR Rutherford 10:22.33 7:49.14 7:58.71 8:46.59 8:22.65 -
29 Faith Wiltse 8 Paxton 9:09.64 10:13.44 8:10.75 10:08.53 6:57.14 -
30 Kinsly Matthews 8 Port St. Joe 8:59.46 9:29.43 8:19.50 6:44.60 8:29.49 -
31 Reese Johnston JR North Bay Haven 9:29.51 7:03.36 8:23.99 10:19.91 8:54.23 -
32 Zoe Orange 8 Paxton 11:47.21 12:23.17 9:59.33 7:59.47 10:53.27 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Niya Coleman FR Florida High 6:02.66 4:35.63 1
15 Alison Boyle JR Choctawhatchee 6:20.45 6:43.28 -
17 Maddie McKim SR Mosley 6:36.10 4:45.20 -
18 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 6:49.75 7:10.24 -
19 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 6:50.78 5:36.84 -
20 Emma Jones FR Crestview 6:51.03 8:13.24 -
23 Hailey Gay JR Mosley 7:02.11 6:24.12 -
24 Reilly Davis 6 North Bay Haven 7:43.68 5:43.13 -
25 Alexis Washington SO Rutherford 7:51.22 6:26.40 -
26 Evelyn Laue JR Freeport 7:56.56 8:58.52 -
27 Jena Tabbaa SO Rutherford 7:58.33 5:53.97 -
28 Necia Olds FR Rutherford 7:58.71 8:56.16 -
29 Faith Wiltse 8 Paxton 8:10.75 8:45.11 -
30 Kinsly Matthews 8 Port St. Joe 8:19.50 7:04.58 -
31 Reese Johnston JR North Bay Haven 8:23.99 7:33.60 -
32 Zoe Orange 8 Paxton 9:59.33 11:05.26 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 4:35.20 4:41.53 5:57.45 6:38.57 5:28.98 5:16.32 10
2 Lillian Holtery JR Niceville 5:28.48 4:10.42 4:42.95 4:13.68 4:55.95 5:25.22 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 6:26.45 5:34.23 4:14.15 4:17.64 6:43.86 5:48.15 6
4 Sophia Dedmore SO Niceville 6:16.35 6:09.38 4:17.87 4:49.23 4:59.69 5:48.47 5
5 Aris Short Junior South Walton 6:04.28 4:33.21 7:00.33 6:53.32 6:56.83 5:50.27 4
6 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 5:11.69 6:56.80 7:00.42 4:57.20 5:04.45 6:02.43 3
7 Ainslee Bobek SO Niceville 5:08.15 6:24.29 7:40.42 5:51.66 7:22.29 6:02.53 2
9 Joey Shonk FR Fort Walton Beach 5:34.04 7:01.18 6:50.28 6:43.02 6:10.35 6:03.08 -
10 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 6:14.73 6:32.92 6:22.00 4:25.59 7:38.40 6:03.81 -
11 Olivia Dean JR Florida High 4:48.32 6:01.31 4:48.32 4:48.32 6:04.96 6:04.96 -
12 Abigail Vestel FR Niceville 7:09.96 7:54.05 5:08.69 5:12.36 7:17.31 6:07.48 -
13 Bailey Scott SO Pace 5:09.69 6:13.11 5:02.22 7:27.74 4:54.76 6:13.11 -
14 Chi Medina FR Choctawhatchee 6:21.27 6:13.72 7:44.32 5:28.42 5:39.75 6:17.49 -
16 Julie-Ann Morgan SR Pace 8:13.83 7:23.28 5:26.63 6:24.96 8:09.94 6:28.84 -
21 Laxavia Coleman SO Crestview 8:59.96 7:27.87 8:09.73 6:33.46 6:58.57 6:58.57 -
22 Tiana McPhaul SO Crestview 5:39.22 7:23.92 5:09.91 5:09.91 5:26.66 6:58.79 -

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 11:25.09 10
2 Ava Flaherty FR South Walton 12:08.72 8
3 Erin Converse SR Niceville 12:44.78 6
4 Brylie Kilgore FR Choctawhatchee 12:52.87 5
5 Malia Cadoret JR Pace 12:53.71 4
6 Elizabeth Segars JR Niceville 12:59.84 3
7 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 13:08.14 2
8 Skye Long FR Choctawhatchee 13:10.98 1
9 Joey Shonk FR Fort Walton Beach 13:23.78 -
10 Tilda Brewer FR Fort Walton Beach 13:32.15 -
11 Eleny Hobbs FR Niceville 14:01.85 -
12 Madelinde Arthur JR Freeport 14:03.58 -
13 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 14:06.98 -
13 Olivia Lea JR Niceville 14:06.98 -
15 Kayla Cassel FR Mosley 14:47.84 -
16 Reilly Davis 6 North Bay Haven 14:55.71 -
17 Samantha Jeffers SO Florida High 16:14.66 -
18 Alexis Washington SO Rutherford 16:18.78 -
19 Nora Sprague JR Rutherford 16:42.44 -
20 Necia Olds FR Rutherford 17:05.10 -
21 Jersey Bilderback 6 Paxton 17:43.83 -
22 Brooke Young JR Florida High 17:44.44 -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 16.99 16.02 16.99 17.79 15.54 10
2 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 14.11 17.41 22.11 17.41 22.64 8
3 Merileigh Camaret Senior South Walton 20.21 17.57 12.48 16.70 19.86 6
4 Kiley Dietrich JR Pace 14.73 17.74 21.29 20.58 20.76 5
5 Elizabeth Turner   South Walton 21.74 17.82 14.26 13.37 18.36 4
6 Ciara Stricklin SR Paxton 16.05 18.23 16.96 20.24 14.59 3
7 Hannah Cardon JR Mosley 22.66 18.27 13.89 13.34 20.83 2
8 Tara Sloan SO Fort Walton Beach 13.45 18.67 22.97 18.30 22.22 1
9 Kerry Seekamp SO Fort Walton Beach 22.07 19.19 13.44 23.80 21.69 -
10 Jacqueline Stricklin SR Paxton 21.55 19.24 15.20 23.67 15.97 -
11 Julie-Ann Morgan SR Pace 22.05 20.60 16.69 16.90 20.60 -
12 Isabella Shiel JR Pace 21.00 21.00 19.95 14.91 15.75 -
13 Angelou Papa SR Choctawhatchee 16.67 21.09 20.67 27.21 22.78 -
14 Saniya Snowden SO Crestview 15.93 21.23 27.39 18.05 18.90 -
15 Charity Enfinger FR Pace 17.95 22.16 15.52 16.85 24.16 -
16 Ashanti Martin JR Fort Walton Beach 28.77 22.83 27.63 25.57 29.45 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Saniya Snowden SO Crestview 21.23 25.48 17.20 22.08 16.14 21.66 26.33 -
15 Charity Enfinger FR Pace 22.16 20.61 17.95 15.74 19.50 21.50 22.83 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Tara Sloan SO Fort Walton Beach 23.15 17.93 21.10 18.67 19.79 1
9 Kerry Seekamp SO Fort Walton Beach 14.59 13.44 24.95 19.19 16.51 -
11 Julie-Ann Morgan SR Pace 22.25 21.63 17.31 20.60 18.96 -
12 Isabella Shiel JR Pace 22.47 21.63 25.41 21.00 19.74 -
13 Angelou Papa SR Choctawhatchee 20.67 22.15 21.94 21.09 16.45 -
16 Ashanti Martin JR Fort Walton Beach 24.66 27.63 22.61 22.83 23.29 -
Girls' 100 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 12.98 16.66 15.70 15.22 12.50 16.02 10
2 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 16.54 20.72 14.63 13.06 15.67 17.41 8
3 Merileigh Camaret Senior South Walton 15.64 22.14 16.52 19.68 14.76 17.57 6
4 Kiley Dietrich JR Pace 14.55 13.84 15.79 22.89 19.87 17.74 5
5 Elizabeth Turner   South Walton 21.39 16.22 20.50 22.10 15.33 17.82 4
6 Ciara Stricklin SR Paxton 18.23 18.78 15.68 22.24 22.61 18.23 3
7 Hannah Cardon JR Mosley 18.64 13.71 17.91 15.35 15.72 18.27 2
10 Jacqueline Stricklin SR Paxton 19.82 17.32 20.59 15.01 20.21 19.24 -

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 45.56 10
2 Alanah Woodie SO Florida High 50.33 8
3 Elizabeth Turner   South Walton 51.45 6
4 Hannah Cardon JR Mosley 53.16 5
5 Eryana Kirkland SR Godby 53.17 4
6 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 54.12 3
7 Tara Sloan SO Fort Walton Beach 54.57 2
8 Kiley Dietrich JR Pace 56.60 1
9 Ryleigh Avant SO Pace 56.83 -
10 Julie-Ann Morgan SR Pace 57.23 -
11 Kayli Cassulo SO Choctawhatchee 58.41 -
12 Ciara Stricklin SR Paxton 59.21 -
13 Abigail Kline SO Fort Walton Beach 59.80 -
14 Angelou Papa SR Choctawhatchee 1:03.87 -
15 Gabriella Coon 8 Paxton 1:10.79 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Eryana Kirkland SR Godby 51.05 53.17 4
6 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 44.38 54.12 3
15 Gabriella Coon 8 Paxton 1:17.17 1:10.79 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Tara Sloan SO Fort Walton Beach 52.39 45.84 1:06.03 46.93 54.57 42.57 2
8 Kiley Dietrich JR Pace 41.32 1:02.83 59.43 1:01.13 56.60 58.30 1
9 Ryleigh Avant SO Pace 55.13 1:00.24 1:07.63 53.99 56.83 49.45 -
10 Julie-Ann Morgan SR Pace 57.81 48.08 41.21 1:02.96 57.23 1:13.26 -
13 Abigail Kline SO Fort Walton Beach 44.85 1:15.95 1:08.77 58.61 59.80 52.63 -
14 Angelou Papa SR Choctawhatchee 1:10.26 1:16.65 1:10.90 1:00.04 1:03.87 1:14.09 -
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 50.58 38.27 45.56 10
2 Alanah Woodie SO Florida High 59.39 40.27 50.33 8
3 Elizabeth Turner   South Walton 37.56 57.11 51.45 6
4 Hannah Cardon JR Mosley 41.47 53.70 53.16 5
11 Kayli Cassulo SO Choctawhatchee 51.40 1:13.02 58.41 -
12 Ciara Stricklin SR Paxton 1:16.98 1:00.99 59.21 -

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Fort Walton Beach Fatima Morris, Journey Washingtonhigh, Asha Duren, Valery Mendez 38.32 40.84 50.41 35.29 38.32 10
2 North Bay Haven Matti Tosen, Anese Steele, Molly Oliver, Shanelle Grant 37.55 55.79 53.64 1:05.98 52.03 8
3 Rutherford Samyra Hatcher, Shakirah Edwards, Ai'Yana Black, Irisa Reynolds 41.10 56.25 54.08 1:04.90 50.84 6
4 Crestview Calina Corthell, Jasmine Carson, Olivia Flanagan, Georgia Smalls 1:09.59 1:13.59 57.04 42.21 1:11.87 5
5 Pace Emily Keebler, Carys Grossheim, Jimaya Moore, Breanne Eisner 1:02.21 55.93 57.07 1:09.63 54.22 4

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Godby A Anaya Thompson, Lanayjah Kelly, A'Kyrah O'Banner, Naveyh Frost 4:59.83 4:03.76 3:32.08 10
2 Florida High A Ay'keelah Green, Micah Nunn, Alanah Woodie, Jacquell Lewis 3:17.83 4:13.62 3:38.12 8
3 Fort Walton Beach A Raeven Byrd, Valery Mendez, Emmalee Johnson, Journey Washingtonhigh 5:15.94 4:14.79 4:32.63 6
4 Niceville A Erika Bobek, Sophia Dedmore, Paige Kelly, Lillian Holtery 3:21.70 4:25.39 4:54.59 5
5 South Walton A Dafne Lucero, Heidi Scali, Blair Howard, Aris Short 5:38.48 4:37.44 5:16.29 4
6 Pensacola Catholic A Alexis Dillard, Hannah Meyers, Maria Tejedor, Gabrielle Bisson 4:31.42 4:45.70 4:45.70 3
7 Bay A Rebecca Pitts, Gretyl Grabner, Madison Hancock, Ayriel Jones 5:23.00 4:48.39 5:23.00 2
8 Fort Walton Beach
(B>)
B Abigail Kline, Kerry Seekamp, Grace Hebson, Sara Crews 3:49.63 4:54.39 6:19.77 1
9 Rutherford A Alexis Washington, Angel Smith, Samyra Hatcher, Irisa Reynolds 3:44.07 5:11.20 5:48.55 -
10 Paxton A Jersey Bilderback, Emma Cain, Gracie Geoghagan, Gabriella Coon 5:52.07 5:55.62 5:23.62 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Bay Pitts, Grabner, Hancock, Jones 4:48.39 3:39.18 5:11.47 4:33.97 5:05.70 6:14.91 3:33.41 2
9 Rutherford Washington, Smith, Hatcher, Reynolds 5:11.20 4:15.19 3:56.52 6:25.89 4:15.19 5:42.32 4:40.08 -
10 Paxton Bilderback, Cain, Geoghagan, Coon 5:55.62 6:41.85 7:35.20 4:48.06 6:24.07 4:37.39 4:48.06 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Godby Thompson, Kelly, O'Banner, Frost 3:44.26 4:11.08 4:03.76 3:24.76 10
2 Florida High Green, Nunn, Woodie, Lewis 4:41.52 4:28.84 4:13.62 3:00.07 8
3 Fort Walton Beach Byrd, Mendez, Johnson, Washingtonhigh 3:06.00 4:55.56 4:14.79 5:13.40 6
4 Niceville Bobek, Dedmore, Kelly, Holtery 4:38.66 3:45.59 4:25.39 4:09.47 5
5 South Walton Lucero, Scali, Howard, Short 4:51.32 5:13.51 4:37.44 5:13.51 4
6 Pensacola Catholic Dillard, Meyers, Tejedor, Bisson 4:02.85 4:11.42 4:45.70 4:54.28 3
8 Fort Walton Beach
(B>)
Kline, Seekamp, Hebson, Crews 6:19.77 5:59.16 4:54.39 5:20.89 1

Girls' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Fort Walton Beach A Kambry Smith, Jensen Shonk, Sara Crews, Alissa Horton 8:42.16 8:48.37 10:21.61 7:27.56 7:40.00 11:29.99 9:31.89 10
2 Niceville A Paige Kelly, Sophia Dedmore, Trinity Holland, Erika Bobek 8:23.82 10:53.10 10:22.00 11:42.86 13:03.72 11:05.54 10:46.88 8
3 South Walton A Ava Flaherty, Dafne Lucero, Aris Short, Heidi Scali 11:35.64 13:31.58 10:44.11 13:25.14 11:35.64 10:11.91 12:33.61 6
4 Fort Walton Beach
(B>)
B Abigail Kline, Joey Shonk, Jessa Alto, Tilda Brewer 13:53.58 7:43.10 11:01.57 12:47.43 7:49.72 10:21.88 12:47.43 5
5 Choctawhatchee A Alison Boyle, Brylie Kilgore, Skye Long, Chloe Fernander 11:55.02 12:14.88 11:02.05 12:28.12 12:21.50 8:43.02 13:40.95 4
6 Niceville
(B>)
B Ainslee Bobek, Evelyn Schutt, Veronica Roca, Nia Madrigal 14:28.57 13:15.08 11:08.13 7:47.70 8:27.78 13:55.17 12:28.31 3
7 Paxton A Lauren Gaither, Emily Butts, Kaley Norris, Abby Murphy 9:12.06 8:23.15 11:38.81 12:06.77 13:16.65 12:06.77 13:30.62 2
8 Mosley A Maddie McKim, Hanh Luong, Hailey Gay, Allison Boyer 15:23.20 15:01.89 11:50.15 11:28.85 9:56.53 12:32.76 10:03.63 1
9 Pace A Alyssa Durst, Bailey Scott, Isabella Shiel, Augustine Dietrich 13:26.35 15:17.32 12:19.77 8:52.64 13:26.35 12:41.97 15:32.11 -
10 North Bay Haven A Reese Johnston, Allie Harshbarger, Eva Naggiar, Sarah Baldwin 12:05.15 14:03.54 12:19.94 12:42.14 11:13.35 9:59.36 11:35.55 -
11 Rutherford A Jena Tabbaa, Erica Olds, Necia Olds, Zy Aeria Johnson 10:48.97 14:43.54 13:01.89 10:41.15 16:25.19 16:40.82 15:46.09 -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 1.35m 1.57m 1.77m 5' 1.75" 10
2 Shakirah Edwards 8 Rutherford 1.40m 1.57m 1.85m 5' 1.75" 8
3 Georgia Smalls SR Crestview 1.37m 1.47m 1.50m 4' 9.75" 6
4 Kayla Seibert SR Fort Walton Beach 1.75m 1.47m 1.31m 4' 9.75" 5
5 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 1.71m 1.47m 1.72m 4' 9.75" 4
6 Evalaine White FR South Walton 1.69m 1.47m 1.50m 4' 9.75" 3
7 Fatima Morris JR Fort Walton Beach 1.28m 1.47m 1.73m 4' 9.75" 1.5
7 Anese Steele JR North Bay Haven 1.72m 1.47m 1.56m 4' 9.75" 1.5
8 Aralyn Nunez JR Choctawhatchee 1.41m 1.47m 1.60m 4' 9.75" -
10 Jacqueline Stricklin SR Paxton 1.69m 1.42m 1.58m 4' 7.75" -
10 Maryam Parishani FR Godby 1.12m 1.42m 1.76m 4' 7.75" -
12 Kayli Cassulo SO Choctawhatchee 1.25m 1.37m 1.75m 4' 6" -
12 Blair Howard   South Walton 1.36m 1.37m 1.32m 4' 6" -
14 Ryleigh Avant SO Pace 1.45m 1.32m 0.92m 4' 4" -
15 Breanne Eisner SR Pace 1.50m 1.27m 0.95m 4' 2" -
  Deva Ikier SO Pace NH NH NH NH -
  Hailey Holliday JR Pace NH NH NH NH -
  Elizabeth Turner   South Walton NH NH NH NH -

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Merileigh Camaret Senior South Walton 11' 7.92" 11' 0" 13' 1.08" 8' 1.68" 9' 9.48" 9' 6.84" 3.35m 10
2 Kerry Seekamp SO Fort Walton Beach 11' 11.88" 11' 0" 11' 7.92" 9' 0.24" 11' 7.92" 11' 2.64" 3.35m 8
3 Journey Washingtonhigh SR Fort Walton Beach 7' 9.60" 10' 0" 9' 0" 10' 3.60" 12' 4.80" 8' 10.80" 3.04m 5.5
3 Lily Wockenfuss SO Port St. Joe 9' 8.40" 10' 0" 10' 6" 8' 8.40" 9' 0" 12' 3.60" 3.04m 5.5
5 Hannah Cardon JR Mosley 10' 3.12" 9' 0" 6' 3.60" 7' 5.64" 10' 8.52" 11' 4.08" 2.74m 4
6 Catherine Turner Freshman South Walton 9' 10.32" 8' 6" 8' 1.92" 10' 2.40" 6' 0.42" 10' 5.46" 2.59m 3
7 London White SO Port St. Joe 7' 1.68" 8' 6" 6' 6.54" 9' 4.20" 10' 8.52" 9' 11.34" 2.59m 2
8 Jocelyn Eby FR South Walton 9' 3.36" 8' 0" 6' 10.56" 10' 2.88" 8' 11.52" 6' 0.96" 2.43m 1
9 Abigail Remke SR Pensacola Catholic 6' 3.60" 7' 6" 6' 7.20" 9' 8.10" 8' 1.20" 7' 11.40" 2.28m -
9 Laurel Blazer FR South Walton 8' 3.00" 7' 6" 9' 3.60" 9' 3.60" 5' 4.80" 7' 3.30" 2.28m -
11 AnnaMarie Knowles JR Fort Walton Beach 5' 4.68" 7' 0" 6' 9.48" 8' 4.80" 8' 9" 6' 5.28" 2.13m -
12 Kayla Seibert SR Fort Walton Beach 5' 9.42" 6' 6" 6' 4.44" 5' 7.86" 6' 4.44" 7' 10.38" 1.98m -
13 Risalyn Solis SR Pace 5' 11.94" 5' 6" 3' 10.20" 5' 6" 6' 5.88" 5' 9.96" 1.67m -
13 Allison Boyer SO Mosley 4' 8.10" 5' 6" 4' 6.78" 6' 5.22" 7' 1.80" 3' 11.52" 1.67m -
15 Grace Hatchell SO Port St. Joe 5' 0" 5' 0" 4' 10.20" 4' 9.60" 4' 6" 5' 6.60" 1.52m -
  Hailey Gay JR Mosley NH NH NH NH NH NH NH -

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 3.76m 5.79m 5.22m 17' 1.5" 10
2 Ameion Hamlet SR Godby 4.20m 5.73m 5.12m 16' 9.75" 8
3 Eryana Kirkland SR Godby 5.44m 5.19m 4.81m 15' 9.5" 6
4 Ay'keelah Green 7 Florida High 5.16m 4.26m 4.73m 15' 6.25" 5
5 Raeven Byrd JR Fort Walton Beach 4.38m 4.76m 4.71m 15' 5.5" 4
6 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 5.91m 3.89m 4.58m 15' 0.5" 2.5
6 Shakirah Edwards 8 Rutherford 3.89m 5.86m 4.58m 15' 0.5" 2.5
8 Jasmine Carson JR Crestview 3.20m 3.70m 4.57m 15' 0" 1
9 Shanelle Grant SR North Bay Haven 4.62m 4.26m 4.53m 14' 10.5" -
10 Lauren Turpin SR Fort Walton Beach 5.70m 3.38m 4.45m 14' 7.25" -
11 Dafne Lucero FR South Walton 4.58m 3.80m 4.32m 14' 2.25" -
12 Samyra Hatcher JR Rutherford 3.57m 4.26m 4.30m 14' 1.25" -
13 Merileigh Camaret Senior South Walton 4.55m 4.21m 4.17m 13' 8.25" -
14 Hailee Hardman FR Crestview 2.94m 3.15m 4.14m 13' 7" -
15 Privitera Alexis SO Crestview 4.55m 5.02m 3.89m 12' 9.25" -
16 Kiley Dietrich JR Pace 3.97m 3.67m 3.78m 12' 5" -
17 Grace Hebson FR Fort Walton Beach 4.26m 4.07m 3.77m 12' 4.5" -
17 Carolyn Morrisseau FR Mosley 3.77m 3.96m 3.77m 12' 4.5" -
19 Kaley Norris 8 Paxton 3.23m 4.31m 3.75m 12' 3.75" -
20 Atlantis Hearns SO Florida High 3.97m 3.93m 3.71m 12' 2.25" -
21 Carys Grossheim SO Pace 3.25m 4.60m 3.65m 11' 11.75" -
22 Brooklynn Bennett-Carter JR Pace 4.46m 4.28m 3.63m 11' 11" -
23 Arianna Simmons JR Mosley 3.78m 3.36m 3.57m 11' 8.5" -
24 Jada Bartley JR Fort Walton Beach 4.44m 4.58m 3.55m 11' 7.75" -
25 Angel Smith SO Rutherford 4.11m 3.08m 3.54m 11' 7.5" -
26 Sarah Jenevien FR Mosley 4.13m 3.32m 3.53m 11' 7" -
27 Gabriella Coon 8 Paxton 3.81m 3.30m 3.40m 11' 2" -
  Zoe Orange 8 Paxton NM NM NM NM -
  Olivia Flanagan SR Crestview NM NM NM NM -
  Chloe Wheeler JR Pace NM NM NM NM -
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Patasha Bryan Junior South Walton 5.01m 5.38m 5.85m 5.22m 5.90m 5.32m 17' 1.5" 10
2 Ameion Hamlet SR Godby 6.55m 3.94m 5.73m 5.12m 4.81m 3.58m 16' 9.75" 8
3 Eryana Kirkland SR Godby 3.75m 4.28m 5.82m 4.81m 3.99m 4.43m 15' 9.5" 6
5 Raeven Byrd JR Fort Walton Beach 4.10m 5.98m 5.18m 4.71m 5.32m 5.04m 15' 5.5" 4
6 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 4.63m 4.35m 4.76m 4.58m 4.21m 4.81m 15' 0.5" 2.5
8 Jasmine Carson JR Crestview 3.52m 3.52m 3.70m 4.57m 4.89m 5.26m 15' 0" 1
10 Lauren Turpin SR Fort Walton Beach 3.60m 4.63m 4.09m 4.45m 4.85m 3.16m 14' 7.25" -
13 Merileigh Camaret Senior South Walton 3.21m 4.71m 3.50m 4.17m 4.13m 4.71m 13' 8.25" -
15 Privitera Alexis SO Crestview 3.73m 3.66m 4.28m 3.89m 4.01m 2.76m 12' 9.25" -
20 Atlantis Hearns SO Florida High 4.64m 2.63m 3.56m 3.71m 3.75m 4.19m 12' 2.25" -
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
4 Ay'keelah Green 7 Florida High 4.59m 4.73m 3.93m 4.45m 4.78m 6.10m 15' 6.25" 5
12 Samyra Hatcher JR Rutherford 3.22m 4.30m 3.78m 3.96m 3.70m 3.78m 14' 1.25" -
14 Hailee Hardman FR Crestview 4.39m 4.14m 3.10m 3.39m 5.22m 3.97m 13' 7" -
17 Grace Hebson FR Fort Walton Beach 4.45m 3.77m 3.54m 4.83m 4.41m 3.77m 12' 4.5" -
19 Kaley Norris 8 Paxton 2.81m 3.75m 4.24m 4.13m 3.11m 2.70m 12' 3.75" -
22 Brooklynn Bennett-Carter JR Pace 4.46m 3.63m 3.05m 4.61m 4.65m 2.90m 11' 11" -
24 Jada Bartley JR Fort Walton Beach 3.66m 3.55m 2.52m 2.84m 3.23m 4.37m 11' 7.75" -
25 Angel Smith SO Rutherford 4.00m 3.54m 3.19m 2.69m 2.55m 3.22m 11' 7.5" -
27 Gabriella Coon 8 Paxton 3.84m 3.40m 2.75m 3.26m 4.05m 3.03m 11' 2" -
  Olivia Flanagan SR Crestview NM NM NM NM NM NM NM -
Girls' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Shakirah Edwards 8 Rutherford 4.44m 3.25m 4.21m 4.58m 4.40m 15' 0.5" 2.5
9 Shanelle Grant SR North Bay Haven 4.12m 3.31m 3.76m 4.53m 4.48m 14' 10.5" -
11 Dafne Lucero FR South Walton 5.27m 4.75m 4.84m 4.32m 5.40m 14' 2.25" -
16 Kiley Dietrich JR Pace 4.23m 4.27m 4.31m 3.78m 4.12m 12' 5" -
17 Carolyn Morrisseau FR Mosley 4.75m 3.09m 3.09m 3.77m 3.81m 12' 4.5" -
21 Carys Grossheim SO Pace 3.87m 2.99m 4.49m 3.65m 3.72m 11' 11.75" -
23 Arianna Simmons JR Mosley 2.71m 4.53m 3.18m 3.57m 4.18m 11' 8.5" -
26 Sarah Jenevien FR Mosley 4.27m 4.02m 3.64m 3.53m 4.34m 11' 7" -
  Chloe Wheeler JR Pace NM NM NM NM NM NM -
  Zoe Orange 8 Paxton NM NM NM NM NM NM -

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ameion Hamlet SR Godby 9.10m 10.83m 8.66m 13.54m 35' 6.5" 10
2 Jasmine Carson JR Crestview 11.15m 9.87m 12.73m 11.45m 32' 4.75" 8
3 Kayla Seibert SR Fort Walton Beach 9.69m 9.79m 8.13m 8.22m 32' 1.5" 6
4 Jalena Giles SO Fort Walton Beach 12.48m 9.75m 7.99m 9.17m 32' 0" 5
5 Raeven Byrd JR Fort Walton Beach 11.35m 9.54m 9.16m 9.92m 31' 3.75" 4
6 Blair Howard   South Walton 9.27m 9.46m 8.61m 12.11m 31' 0.5" 3
7 Ciara Stricklin SR Paxton 9.23m 9.42m 6.78m 8.76m 30' 11" 2
8 Sara Crews FR Fort Walton Beach 7.89m 8.87m 7.89m 10.73m 29' 1.25" 1
9 Evalaine White FR South Walton 6.34m 8.69m 8.95m 7.91m 28' 6.25" -
10 Angel Smith SO Rutherford 10.04m 8.10m 7.86m 8.51m 26' 7" -
11 Chloe Wheeler JR Pace 7.37m 7.92m 5.62m 9.90m 26' 0" -
12 Valentina Moreno FR South Walton 5.57m 7.85m 9.26m 5.97m 25' 9.25" -
13 Kaley Norris 8 Paxton 9.47m 7.64m 8.63m 6.72m 25' 0.75" -
  Brooklynn Bennett-Carter JR Pace NM NM NM NM NM -
  Gabriella Coon 8 Paxton NM NM NM NM NM -

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jhordyn Stallworth SR Florida High 10.62m 11.63m 10.11m 12.64m 41' 5.75" 10
2 Dailynn Jones   South Walton 8.52m 7.49m 11.80m 10.26m 33' 8" 8
3 Narissa Clay SO Choctawhatchee 12.49m 7.33m 11.40m 9.91m 32' 6.25" 6
4 Alexis Castano SO Florida High 10.20m 10.59m 11.68m 9.90m 32' 5.75" 4.5
4 Amara Harris SR Fort Walton Beach 12.47m 7.43m 11.19m 9.90m 32' 5.75" 4.5
6 Makenzie Marez JR Fort Walton Beach 8.94m 6.54m 6.71m 8.60m 28' 2.75" 3
7 Bailey Carter FR Niceville 8.59m 7.06m 9.52m 8.50m 27' 10.75" 2
8 Mia Goodwin SR Pace 9.57m 9.83m 8.72m 8.47m 27' 9.5" 1
9 Kya Colston FR Mosley 9.49m 8.06m 6.30m 8.40m 27' 6.75" -
10 Autumn Goffigan JR Mosley 8.56m 10.07m 7.30m 8.39m 27' 6.5" -
11 Gabriele Hough SR Pace 8.42m 9.80m 6.64m 8.10m 26' 7" -
12 Kylie Stephenson FR Paxton 5.69m 6.32m 7.82m 7.90m 25' 11" -
13 Indya Boyes FR Choctawhatchee 9.05m 8.74m 9.05m 7.87m 25' 10" -
14 Laila Paterson JR Fort Walton Beach 6.20m 7.75m 8.91m 7.75m 25' 5.25" -
15 Janet Durnko   South Walton 7.69m 8.38m 5.77m 7.69m 25' 2.75" -
16 Lauren Elder JR Choctawhatchee 6.50m 6.73m 5.90m 7.56m 24' 9.75" -
17 Jordan Richardson SO Florida High 6.95m 8.53m 9.82m 7.55m 24' 9.25" -
18 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 9.21m 9.36m 8.76m 7.49m 24' 7" -
19 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 8.38m 6.81m 9.20m 7.48m 24' 6.5" -
20 Cameron McAllister FR Niceville 6.41m 6.48m 6.55m 7.20m 23' 7.5" -
21 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 8.45m 8.38m 5.61m 7.10m 23' 3.5" -
22 Trinity Treadway FR Niceville 5.79m 8.10m 6.63m 6.98m 22' 11" -
23 Samantha Brannon SO North Bay Haven 5.70m 8.11m 8.38m 6.70m 21' 11.75" -
24 Demetriona Whitsett FR Rutherford 5.52m 6.78m 7.65m 6.65m 21' 10" -
25 Carly Brooks SO Niceville 6.07m 5.69m 7.09m 6.39m 20' 11.75" -
26 Alexus Shultz JR Pace 7.07m 5.41m 5.54m 6.37m 20' 10.75" -
27 Bayleigh Kemp JR Paxton 5.80m 5.93m 6.54m 6.11m 20' 0.5" -
28 Nicole Morgan 8 Paxton 6.71m 4.76m 6.22m 6.10m 20' 0.25" -
29 Kendall Nelson SR Pensacola Catholic 6.20m 5.42m 6.62m 5.96m 19' 6.75" -
30 Zoe Orange 8 Paxton 4.98m 5.04m 6.08m 5.79m 19' 0" -
31 Su Hornkohl SO Bay 6.94m 4.16m 6.53m 5.78m 18' 11.75" -
32 Pauline Bush SR Rutherford 4.90m 4.40m 4.18m 5.57m 18' 3.25" -
33 Sophia Ramie FR North Bay Haven 3.91m 6.00m 4.40m 5.50m 18' 0.5" -
34 Teeya Ashman SO North Bay Haven 5.56m 4.48m 4.10m 5.40m 17' 8.75" -
35 Destiny Harris SR Crestview 4.94m 6.39m 4.22m 5.15m 16' 10.75" -
36 Kennady Head SO Pensacola Catholic 5.32m 5.54m 4.83m 4.43m 14' 6.5" -
37 Shanda Smith JR Godby 4.45m 2.68m 4.37m 3.77m 12' 4.5" -
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Jhordyn Stallworth SR Florida High 12.64m 13.15m 13.90m 15.80m 14.92m 13.27m 10.36m 41' 5.75" 10
2 Dailynn Jones   South Walton 10.26m 7.80m 8.82m 7.70m 11.39m 10.77m 8.93m 33' 8" 8
3 Narissa Clay SO Choctawhatchee 9.91m 10.80m 7.93m 9.02m 10.31m 7.04m 7.73m 32' 6.25" 6
4 Amara Harris SR Fort Walton Beach 9.90m 11.78m 9.41m 11.78m 8.32m 12.47m 7.82m 32' 5.75" 4.5
4 Alexis Castano SO Florida High 9.90m 8.81m 11.48m 12.08m 8.02m 8.71m 9.41m 32' 5.75" 4.5
6 Makenzie Marez JR Fort Walton Beach 8.60m 6.36m 8.69m 8.51m 10.49m 9.20m 6.11m 28' 2.75" 3
8 Mia Goodwin SR Pace 8.47m 9.40m 10.84m 10.84m 10.84m 8.64m 10.16m 27' 9.5" 1
10 Autumn Goffigan JR Mosley 8.39m 9.48m 7.47m 6.88m 10.82m 7.80m 10.24m 27' 6.5" -
11 Gabriele Hough SR Pace 8.10m 6.16m 7.94m 9.96m 8.75m 6.89m 6.32m 26' 7" -
12 Kylie Stephenson FR Paxton 7.90m 8.37m 8.53m 6.40m 6.08m 6.16m 9.40m 25' 11" -
14 Laila Paterson JR Fort Walton Beach 7.75m 9.30m 7.36m 5.74m 8.22m 8.06m 6.20m 25' 5.25" -
21 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 7.10m 8.73m 9.16m 7.46m 5.40m 6.74m 6.03m 23' 3.5" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
9 Kya Colston FR Mosley 7.90m 6.30m 8.40m 27' 6.75" -
15 Janet Durnko   South Walton 7.00m 9.61m 7.69m 25' 2.75" -
16 Lauren Elder JR Choctawhatchee 5.82m 9.22m 7.56m 24' 9.75" -
17 Jordan Richardson SO Florida High 8.08m 6.27m 7.55m 24' 9.25" -
19 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 5.83m 7.03m 7.48m 24' 6.5" -
23 Samantha Brannon SO North Bay Haven 7.30m 4.89m 6.70m 21' 11.75" -
26 Alexus Shultz JR Pace 5.67m 7.45m 6.37m 20' 10.75" -
29 Kendall Nelson SR Pensacola Catholic 5.96m 7.57m 5.96m 19' 6.75" -
33 Sophia Ramie FR North Bay Haven 4.73m 6.65m 5.50m 18' 0.5" -
34 Teeya Ashman SO North Bay Haven 6.53m 4.54m 5.40m 17' 8.75" -
35 Destiny Harris SR Crestview 4.38m 5.77m 5.15m 16' 10.75" -
36 Kennady Head SO Pensacola Catholic 3.10m 5.67m 4.43m 14' 6.5" -
Girls' Shot Put Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
7 Bailey Carter FR Niceville 8.50m 7.91m 10.46m 27' 10.75" 2
13 Indya Boyes FR Choctawhatchee 7.87m 7.32m 9.76m 25' 10" -
18 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 7.49m 5.54m 9.66m 24' 7" -
20 Cameron McAllister FR Niceville 7.20m 5.76m 9.00m 23' 7.5" -
22 Trinity Treadway FR Niceville 6.98m 6.00m 7.54m 22' 11" -
24 Demetriona Whitsett FR Rutherford 6.65m 7.51m 5.39m 21' 10" -
25 Carly Brooks SO Niceville 6.39m 7.28m 8.18m 20' 11.75" -
27 Bayleigh Kemp JR Paxton 6.11m 6.84m 5.74m 20' 0.5" -
28 Nicole Morgan 8 Paxton 6.10m 7.93m 7.93m 20' 0.25" -
30 Zoe Orange 8 Paxton 5.79m 6.43m 5.44m 19' 0" -
31 Su Hornkohl SO Bay 5.78m 7.51m 6.18m 18' 11.75" -
32 Pauline Bush SR Rutherford 5.57m 5.46m 3.90m 18' 3.25" -
37 Shanda Smith JR Godby 3.77m 4.49m 3.13m 12' 4.5" -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Jhordyn Stallworth SR Florida High 28.27m 39.82m 130' 8" 10
2 Dailynn Jones   South Walton 35.77m 33.12m 108' 8" 8
3 Narissa Clay SO Choctawhatchee 33.71m 30.93m 101' 6" 6
4 Mia Goodwin SR Pace 22.18m 27.72m 90' 11" 5
5 Makenzie Marez JR Fort Walton Beach 21.52m 25.62m 84' 1" 4
6 Trinity Treadway FR Niceville 22.16m 25.47m 83' 7" 3
7 Autumn Goffigan JR Mosley 32.59m 25.26m 82' 10" 2
8 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 28.14m 24.90m 81' 8" 1
9 Janet Durnko   South Walton 23.51m 24.49m 80' 4" -
10 Amara Harris SR Fort Walton Beach 21.03m 24.45m 80' 2" -
11 Emili Pendred FR Fort Walton Beach 27.55m 23.75m 77' 11" -
12 Bailey Carter FR Niceville 21.36m 23.22m 76' 2" -
13 Alexis Castano SO Florida High 25.97m 22.58m 74' 1" -
14 Aralyn Nunez JR Choctawhatchee 25.99m 21.84m 71' 8" -
15 Katie Crounse FR Pace 19.48m 21.64m 71' 0" -
16 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 24.89m 21.46m 70' 5" -
17 Carly Brooks SO Niceville 20.62m 20.42m 67' 0" -
18 Samantha Brannon SO North Bay Haven 20.55m 19.95m 65' 5" -
19 Gabriele Hough SR Pace 18.98m 19.77m 64' 10" -
20 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 24.04m 19.23m 63' 1" -
21 Lauren Elder JR Choctawhatchee 16.85m 18.52m 60' 9" -
22 Jordan Richardson SO Florida High 16.30m 18.32m 60' 1" -
23 Kendall Nelson SR Pensacola Catholic 15.92m 18.30m 60' 0" -
24 Su Hornkohl SO Bay 19.31m 18.22m 59' 9" -
25 Deva Ikier SO Pace 19.39m 18.12m 59' 5" -
26 Kennady Lang JR North Bay Haven 20.20m 17.72m 58' 2" -
27 Cameron McAllister FR Niceville 21.05m 17.54m 57' 6" -
28 Kylie Stephenson FR Paxton 15.32m 16.65m 54' 7" -
29 Kya Colston FR Mosley 14.99m 14.84m 48' 8" -
30 Nicole Morgan 8 Paxton 12.86m 13.40m 43' 11" -
31 Pauline Bush SR Rutherford 12.30m 12.42m 40' 9" -
32 Kennady Head SO Pensacola Catholic 12.94m 11.45m 37' 7" -
33 Sophia Ramie FR North Bay Haven 13.73m 11.07m 36' 4" -
34 Bayleigh Kemp JR Paxton 9.02m 9.40m 30' 10" -
35 Demetriona Whitsett FR Rutherford 6.22m 8.08m 26' 6" -
36 Shanda Smith JR Godby 9.78m 7.70m 25' 3" -
Girls' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Jhordyn Stallworth SR Florida High 41.81m 42.61m 29.47m 39.82m 39.42m 130' 8" 10
2 Dailynn Jones   South Walton 37.43m 35.77m 25.17m 33.12m 40.08m 108' 8" 8
3 Narissa Clay SO Choctawhatchee 37.73m 26.60m 33.10m 30.93m 23.82m 101' 6" 6
4 Mia Goodwin SR Pace 31.60m 28.27m 34.93m 27.72m 32.43m 90' 11" 5
5 Makenzie Marez JR Fort Walton Beach 28.44m 28.18m 27.41m 25.62m 22.29m 84' 1" 4
7 Autumn Goffigan JR Mosley 26.52m 21.72m 26.27m 25.26m 28.80m 82' 10" 2
8 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 21.91m 21.91m 20.17m 24.90m 19.67m 81' 8" 1
9 Janet Durnko   South Walton 17.14m 21.80m 18.86m 24.49m 22.78m 80' 4" -
10 Amara Harris SR Fort Walton Beach 20.54m 20.54m 19.07m 24.45m 23.47m 80' 2" -
11 Emili Pendred FR Fort Walton Beach 18.53m 21.38m 24.94m 23.75m 26.84m 77' 11" -
18 Samantha Brannon SO North Bay Haven 14.76m 25.54m 22.34m 19.95m 23.94m 65' 5" -
Girls' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
13 Alexis Castano SO Florida High 22.58m 74' 1" -
14 Aralyn Nunez JR Choctawhatchee 21.84m 71' 8" -
15 Katie Crounse FR Pace 21.64m 71' 0" -
16 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 21.46m 70' 5" -
19 Gabriele Hough SR Pace 19.77m 64' 10" -
20 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 19.23m 63' 1" -
21 Lauren Elder JR Choctawhatchee 18.52m 60' 9" -
22 Jordan Richardson SO Florida High 18.32m 60' 1" -
23 Kendall Nelson SR Pensacola Catholic 18.30m 60' 0" -
25 Deva Ikier SO Pace 18.12m 59' 5" -
26 Kennady Lang JR North Bay Haven 17.72m 58' 2" -
28 Kylie Stephenson FR Paxton 16.65m 54' 7" -
Girls' Discus Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Trinity Treadway FR Niceville 33.11m 25.47m 20.63m 83' 7" 3
12 Bailey Carter FR Niceville 25.54m 23.22m 21.36m 76' 2" -
17 Carly Brooks SO Niceville 24.91m 20.42m 14.29m 67' 0" -
24 Su Hornkohl SO Bay 12.75m 18.22m 16.76m 59' 9" -
27 Cameron McAllister FR Niceville 21.75m 17.54m 21.75m 57' 6" -
29 Kya Colston FR Mosley 11.13m 14.84m 18.55m 48' 8" -
30 Nicole Morgan 8 Paxton 9.38m 13.40m 10.85m 43' 11" -
31 Pauline Bush SR Rutherford 9.81m 12.42m 9.32m 40' 9" -
32 Kennady Head SO Pensacola Catholic 12.37m 11.45m 8.24m 37' 7" -
33 Sophia Ramie FR North Bay Haven 10.41m 11.07m 8.75m 36' 4" -
34 Bayleigh Kemp JR Paxton 11.09m 9.40m 9.12m 30' 10" -
35 Demetriona Whitsett FR Rutherford 8.32m 8.08m 7.03m 26' 6" -
36 Shanda Smith JR Godby 5.62m 7.70m 8.70m 25' 3" -

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Madison Carnal SR Fort Walton Beach 29.94m 23.95m 34.13m 98' 3" 10
2 Alexis Castano SO Florida High 28.43m 36.67m 25.02m 93' 3" 8
3 Mia Goodwin SR Pace 27.39m 35.61m 22.46m 89' 10" 6
4 Merileigh Camaret Senior South Walton 25.37m 21.82m 18.52m 83' 3" 5
5 Dailynn Jones   South Walton 24.32m 30.89m 27.97m 79' 9" 4
6 Amara Harris SR Fort Walton Beach 23.43m 18.51m 29.52m 76' 10" 3
7 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 23.35m 24.05m 30.36m 76' 7" 2
8 AnnaMarie Knowles JR Fort Walton Beach 20.62m 23.30m 17.53m 67' 8" 1
9 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 20.17m 17.75m 21.38m 66' 2" -
10 Hannah Cardon JR Mosley 20.14m 23.77m 14.70m 66' 1" -
11 Katie Crounse FR Pace 19.76m 19.17m 21.93m 64' 10" -
12 Ava Grace Wheaton FR Pace 19.52m 21.08m 20.30m 64' 0" -
13 Gabriele Hough SR Pace 17.71m 20.01m 13.64m 58' 1" -
14 London White SO Port St. Joe 17.54m 15.79m 15.61m 57' 6" -
15 Kate Hurtado SO Niceville 17.49m 13.12m 15.22m 57' 4" -
16 Janet Durnko   South Walton 17.45m 13.96m 21.29m 57' 3" -
17 Hannah Meyers SR Pensacola Catholic 17.42m 17.77m 14.81m 57' 2" -
18 Bailey Carter FR Niceville 16.79m 17.97m 12.42m 55' 1" -
19 Kennady Head SO Pensacola Catholic 16.05m 20.70m 19.42m 52' 8" -
20 Lily Wockenfuss SO Port St. Joe 15.92m 19.10m 16.56m 52' 3" -
21 Ashanti Meadows SO Fort Walton Beach 15.72m 19.02m 11.79m 51' 7" -
22 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 15.14m 14.69m 19.08m 49' 8" -
23 Autumn Goffigan JR Mosley 14.89m 12.66m 11.32m 48' 10" -
24 Cameron McAllister FR Niceville 14.61m 17.53m 15.92m 47' 11" -
25 Carly Brooks SO Niceville 14.18m 9.93m 10.35m 46' 6" -
26 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 12.24m 8.69m 14.93m 40' 2" -
27 Grace Hatchell SO Port St. Joe 12.22m 15.40m 12.59m 40' 1" -
Girls' Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Madison Carnal SR Fort Walton Beach 24.25m 36.23m 33.23m 29.94m 30.24m 98' 3" 10
3 Mia Goodwin SR Pace 34.24m 19.72m 32.87m 27.39m 28.21m 89' 10" 6
6 Amara Harris SR Fort Walton Beach 29.99m 22.49m 16.40m 23.43m 28.82m 76' 10" 3
8 AnnaMarie Knowles JR Fort Walton Beach 24.74m 26.39m 22.68m 20.62m 23.71m 67' 8" 1
9 Isabella Taylor SR Choctawhatchee 25.82m 14.52m 22.39m 20.17m 16.34m 66' 2" -
11 Katie Crounse FR Pace 24.70m 16.60m 24.50m 19.76m 22.13m 64' 10" -
12 Ava Grace Wheaton FR Pace 14.44m 21.28m 14.44m 19.52m 24.60m 64' 0" -
13 Gabriele Hough SR Pace 18.95m 17.36m 18.06m 17.71m 16.65m 58' 1" -
18 Bailey Carter FR Niceville 11.75m 15.28m 18.47m 16.79m 13.43m 55' 1" -
19 Kennady Head SO Pensacola Catholic 19.74m 12.52m 13.32m 16.05m 17.33m 52' 8" -
21 Ashanti Meadows SO Fort Walton Beach 18.55m 20.44m 15.56m 15.72m 14.15m 51' 7" -
22 Kirstin Norman JR Pensacola Catholic 10.90m 11.51m 12.72m 15.14m 18.62m 49' 8" -
23 Autumn Goffigan JR Mosley 11.61m 16.53m 14.29m 14.89m 11.32m 48' 10" -
Girls' Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Alexis Castano SO Florida High 36.11m 30.70m 21.89m 21.89m 33.55m 28.43m 20.19m 93' 3" 8
4 Merileigh Camaret Senior South Walton 26.89m 29.18m 32.22m 24.86m 26.13m 25.37m 20.55m 83' 3" 5
5 Dailynn Jones   South Walton 23.10m 31.62m 27.48m 31.13m 21.40m 24.32m 30.16m 79' 9" 4
7 D'Aun Riggs SR Choctawhatchee 21.95m 18.68m 22.88m 28.95m 18.21m 23.35m 19.15m 76' 7" 2
10 Hannah Cardon JR Mosley 14.10m 14.90m 19.74m 20.54m 25.98m 20.14m 15.71m 66' 1" -
14 London White SO Port St. Joe 16.66m 19.12m 12.28m 19.47m 15.44m 17.54m 22.45m 57' 6" -
15 Kate Hurtado SO Niceville 16.44m 13.99m 20.29m 16.27m 18.36m 17.49m 20.11m 57' 4" -
16 Janet Durnko   South Walton 20.24m 14.48m 22.34m 17.62m 22.34m 17.45m 21.81m 57' 3" -
17 Hannah Meyers SR Pensacola Catholic 15.50m 17.59m 12.72m 12.54m 15.68m 17.42m 14.11m 57' 2" -
20 Lily Wockenfuss SO Port St. Joe 14.96m 19.10m 15.92m 16.08m 17.35m 15.92m 12.10m 52' 3" -
24 Cameron McAllister FR Niceville 11.69m 15.78m 17.24m 11.54m 12.86m 14.61m 13.30m 47' 11" -
25 Carly Brooks SO Niceville 16.17m 11.34m 10.21m 12.76m 10.21m 14.18m 11.77m 46' 6" -
26 Mallory Parker SO Pensacola Catholic 12.61m 9.42m 15.30m 13.83m 12.48m 12.24m 11.51m 40' 2" -
27 Grace Hatchell SO Port St. Joe 10.39m 13.93m 9.78m 12.71m 11.00m 12.22m 15.03m 40' 1" -