February 15, 2020
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 2:12.07 2:56.57 2:09.20 2:23.55 2:27.86 2:56.57 1:57.72 10
2 Amaya Jones JR Godby 1:58.35 1:55.36 3:04.27 2:29.81 1:52.36 2:17.83 2:28.32 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 2:35.81 2:38.80 2:23.82 2:29.81 2:58.28 2:47.79 2:26.82 6
4 Paige Kelly JR Niceville 2:09.06 1:50.62 2:47.47 2:33.64 2:33.64 1:59.84 3:18.20 5
5 Heidi Scali   South Walton 3:00.49 2:28.09 2:12.67 2:34.26 2:12.67 2:49.69 3:09.74 4
6 Trinity Holland FR Niceville 1:49.53 2:59.93 1:55.78 2:36.46 3:07.76 2:53.67 2:23.95 3
7 Erika Bobek SO Niceville 2:56.58 3:07.62 2:06.13 2:37.66 1:56.67 2:34.51 2:20.32 2
8 Deanna Bottino SO Choctawhatchee 2:06.26 2:22.04 2:18.89 2:37.82 2:07.84 2:09.42 3:18.86 1
9 Laxavia Coleman SO Crestview 1:58.90 3:17.08 2:03.79 2:42.87 2:18.44 2:26.59 1:58.90 -
10 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 3:24.20 3:20.94 2:18.86 2:43.36 2:28.66 3:09.50 3:06.23 -
11 Rebecca Pitts JR Bay 3:29.77 3:01.91 2:14.39 2:43.88 2:09.47 3:28.13 2:17.66 -
12 Alison Boyle JR Choctawhatchee 3:19.94 2:37.33 2:43.88 2:43.88 2:19.30 3:11.74 2:40.61 -
13 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 2:42.75 3:13.98 2:59.19 2:44.39 3:00.83 2:41.11 3:30.42 -
14 Gretyl Grabner SO Bay 2:19.85 2:34.66 2:39.60 2:44.53 2:49.47 2:46.18 2:00.11 -
15 Sara Crews FR Fort Walton Beach 2:08.66 2:44.94 2:28.45 2:44.94 3:08.04 3:34.43 2:21.85 -
16 Ryleigh Strong FR Crestview 2:54.06 2:07.65 2:24.22 2:45.77 2:49.09 1:57.70 2:37.49 -
17 Madison Hancock SR Bay 1:56.86 2:35.25 2:33.58 2:46.93 2:40.26 3:16.98 2:55.28 -
18 Emily Reid JR Niceville 2:19.38 3:18.87 3:25.67 2:49.97 2:56.77 3:34.17 3:00.17 -
19 Alyssa Durst FR Pace 2:48.84 2:24.96 3:22.95 2:50.54 3:36.59 3:24.65 2:45.43 -
20 Madelinde Arthur JR Freeport 3:28.09 2:46.12 2:05.90 2:54.86 3:29.84 2:35.63 3:42.08 -
21 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 3:02.35 2:18.51 3:18.13 2:55.33 2:11.50 3:14.62 2:46.57 -
22 Abby Murphy FR Paxton 2:19.51 3:36.42 2:57.08 2:58.86 2:39.19 2:55.29 2:57.08 -
23 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 2:07.19 3:42.13 3:51.08 2:59.13 2:37.64 2:55.55 2:16.14 -
24 Lauren Gaither FR Paxton 3:27.37 3:36.39 3:07.54 3:00.32 2:40.49 2:33.28 2:49.50 -
25 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 3:43.14 3:54.02 2:08.81 3:01.41 3:17.74 3:54.02 2:23.32 -
26 Allison Boyer SO Mosley 4:04.37 2:48.60 3:28.38 3:09.43 3:30.27 2:50.49 2:42.91 -
27 Shelby Roberson SO Bay 2:38.23 3:58.29 3:03.01 3:10.63 3:10.63 3:44.95 2:47.76 -
28 Hanh Luong JR Mosley 3:17.07 3:22.92 3:56.09 3:15.11 2:51.70 3:48.28 2:30.24 -
29 Eva Naggiar SO North Bay Haven 2:51.40 2:41.44 3:27.28 3:19.30 2:29.48 3:49.20 4:11.12 -
30 Evelyn Laue JR Freeport 2:51.36 2:59.42 2:51.36 3:21.59 3:35.71 3:19.58 3:45.78 -
31 Erica Olds 6 Rutherford 3:04.12 3:38.89 3:04.12 3:24.57 2:49.80 2:45.71 3:38.89 -
32 Reese Johnston JR North Bay Haven 3:33.52 2:42.19 3:58.15 3:25.30 2:54.51 3:51.99 4:00.21 -
33 Jena Tabbaa SO Rutherford 3:58.51 3:47.96 3:54.29 3:31.07 3:24.74 4:11.18 2:40.42 -
34 Zenaii Smith SR Mosley 4:33.22 3:11.04 4:22.12 3:42.13 4:28.78 3:11.04 3:31.03 -
35 McKenna Dooley FR Mosley 3:27.26 4:36.34 5:00.16 3:58.22 4:05.37 4:50.63 3:17.73 -
36 Hana Tabbaa SR Rutherford 3:30.69 4:17.79 5:17.28 4:07.87 3:48.04 3:23.26 5:07.36 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Deanna Bottino SO Choctawhatchee 2:37.82 2:59.92 1:58.37 1
12 Alison Boyle JR Choctawhatchee 2:43.88 2:56.99 3:15.02 -
14 Gretyl Grabner SO Bay 2:44.53 2:28.08 3:09.21 -
23 Zy Aeria Johnson SR Rutherford 2:59.13 2:25.10 2:05.39 -
25 Elektra Wilhelm JR Choctawhatchee 3:01.41 3:39.51 3:15.93 -
27 Shelby Roberson SO Bay 3:10.63 3:54.48 2:24.88 -
29 Eva Naggiar SO North Bay Haven 3:19.30 2:23.50 2:25.49 -
31 Erica Olds 6 Rutherford 3:24.57 3:18.44 4:25.95 -
32 Reese Johnston JR North Bay Haven 3:25.30 3:33.52 2:56.56 -
34 Zenaii Smith SR Mosley 3:42.13 4:06.57 2:53.27 -
35 McKenna Dooley FR Mosley 3:58.22 3:27.26 4:12.52 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Rebecca Pitts JR Bay 2:43.88 2:24.22 1:56.36 2:50.44 -
16 Ryleigh Strong FR Crestview 2:45.77 2:17.59 3:07.32 3:25.56 -
17 Madison Hancock SR Bay 2:46.93 2:41.93 2:13.55 3:08.63 -
18 Emily Reid JR Niceville 2:49.97 3:29.07 2:05.78 2:58.47 -
19 Alyssa Durst FR Pace 2:50.54 2:19.85 2:55.66 2:14.73 -
20 Madelinde Arthur JR Freeport 2:54.86 3:36.83 2:32.13 2:32.13 -
21 Maria Tejedor SO Pensacola Catholic 2:55.33 2:39.55 2:36.05 3:05.85 -
22 Abby Murphy FR Paxton 2:58.86 3:29.27 2:48.13 3:13.17 -
24 Lauren Gaither FR Paxton 3:00.32 3:30.98 3:23.77 3:02.13 -
26 Allison Boyer SO Mosley 3:09.43 2:58.07 3:22.69 2:25.87 -
28 Hanh Luong JR Mosley 3:15.11 4:03.89 2:51.70 3:15.11 -
30 Evelyn Laue JR Freeport 3:21.59 3:57.88 3:39.74 2:55.39 -
33 Jena Tabbaa SO Rutherford 3:31.07 2:31.97 3:43.74 3:33.18 -
36 Hana Tabbaa SR Rutherford 4:07.87 3:10.86 5:19.76 4:32.66 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kambry Smith JR Fort Walton Beach 1:40.49 2:06.33 2:04.89 2:23.55 2:23.55 2:43.65 10
2 Amaya Jones JR Godby 2:29.81 2:44.80 2:10.34 2:29.81 3:13.26 2:26.82 8
3 Chloe Fernander SO Choctawhatchee 2:14.83 2:35.81 1:52.36 2:29.81 1:56.86 2:14.83 6
4 Paige Kelly JR Niceville 2:38.25 1:58.31 2:41.33 2:33.64 2:45.94 2:02.92 5
5 Heidi Scali   South Walton 2:14.21 2:37.35 2:45.06 2:34.26 2:20.38 2:37.35 4
6 Trinity Holland FR Niceville 1:55.78 3:15.58 3:15.58 2:36.46 2:48.98 2:20.82 3
7 Erika Bobek SO Niceville 2:23.47 3:24.96 2:14.02 2:37.66 2:58.16 2:02.98 2
9 Laxavia Coleman SO Crestview 3:15.45 3:20.33 3:30.11 2:42.87 2:29.84 2:07.04 -
10 Jensen Shonk JR Fort Walton Beach 1:57.62 2:33.56 2:20.49 2:43.36 1:57.62 3:29.10 -
13 Alissa Horton JR Fort Walton Beach 2:13.16 3:23.85 2:06.58 2:44.39 2:23.02 2:39.46 -
15 Sara Crews FR Fort Walton Beach 3:06.39 2:31.75 2:54.84 2:44.94 2:33.40 2:00.41 -