February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Brown SR Boone 2:41.92 1:55.46 3:03.04 2:20.80 2:23.62 2:13.76 10
2 Brittney Chatfield JR St. Thomas Aquinas 2:59.90 2:59.90 2:06.65 2:23.92 2:16.73 2:09.53 8
3 Sydney Neira FR DeLand 2:15.28 1:48.53 3:07.32 2:28.66 2:59.88 2:46.50 6
4 Gabriella Macedo JR Celebration 2:59.42 2:26.25 2:47.36 2:30.77 2:30.77 2:29.27 5
5 Anya Spragg JR Lake Brantley 2:47.45 3:15.10 2:52.06 2:33.62 1:56.76 2:27.48 4
6 Lauren Guthrie SR Jones 3:11.40 1:52.68 2:57.51 2:34.35 2:52.88 2:14.29 3
7 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 2:37.37 3:13.21 2:56.07 2:35.81 2:59.19 2:54.51 2
8 Evie McIver JR Winter Springs 2:12.58 3:18.09 2:48.45 2:35.97 3:11.85 1:50.74 1
9 Allison Drummond JR Buchholz 1:54.48 2:16.44 2:38.39 2:36.82 2:35.26 2:30.55 -
10 Esther Loosli SR Buchholz 3:10.94 2:33.07 3:21.99 2:37.80 3:01.47 2:48.85 -
11 Kelly Steffens SR Matanzas 3:04.54 3:26.81 2:56.58 2:39.08 3:10.90 2:42.27 -
12 Snejana Faryga SR Lake Minneola 1:51.72 2:07.68 2:12.47 2:39.60 3:22.70 3:17.91 -
13 Janely Tavarez-Cintron 7 Holy Trinity 2:09.67 2:33.68 2:57.69 2:40.08 2:03.27 2:36.88 -
14 JoAnn Almonte   Olympia 1:58.48 1:58.48 2:59.32 2:40.10 2:48.11 3:20.13 -
15 Caitlin Rowe SO Buchholz 3:23.62 2:31.49 2:39.64 2:42.89 2:15.20 2:41.27 -
16 Ovella Ariail FR Edgewater 2:59.39 1:55.79 3:32.01 2:43.08 3:18.96 2:38.19 -
17 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 3:32.14 3:20.72 3:10.92 2:43.18 2:31.76 2:49.71 -
18 Ava Baldauf SO West Orange 2:23.77 2:33.57 3:14.41 2:43.37 3:01.34 2:54.81 -
19 Ruthie McNeil Sophomore West Orange 3:16.17 3:03.09 3:17.80 2:43.47 2:36.94 3:04.73 -
20 Elena Caldwell JR Lake Minneola 3:22.52 3:06.06 2:05.14 2:44.65 1:55.26 2:52.89 -
21 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 2:01.09 3:06.82 2:27.04 2:52.98 2:37.42 2:47.79 -
22 Caniya Olizia SO Jones 3:28.04 3:35.15 3:24.49 2:57.81 3:03.15 2:22.25 -
23 Shiraz Nitzachon JR University (Orlando) 3:16.45 3:16.45 2:06.80 2:58.59 3:30.74 2:40.74 -
24 Isabella Horns SO Windermere 3:38.03 3:29.02 3:54.25 3:00.19 2:33.17 2:45.78 -
25 kathryn Hey FR Olympia 3:05.61 3:05.61 2:06.14 3:00.20 3:25.43 2:54.80 -
26 Sofia Milek SO Windermere 2:30.12 2:44.59 3:17.14 3:00.86 3:29.80 3:22.57 -
27 Marissa Altman 7 Holy Trinity 3:16.19 3:37.98 3:52.52 3:01.65 2:39.86 2:56.20 -
28 JoAnna Smolla JR Windermere 2:21.71 3:21.66 2:56.22 3:01.67 3:18.02 2:21.71 -
29 Victoria Caceres JR University (Orlando) 3:13.09 3:29.49 3:53.17 3:02.16 3:42.24 3:45.88 -
30 Shayanne Quiles SO West Orange 3:30.68 3:21.52 2:37.56 3:03.20 2:17.40 2:50.38 -
31 Jenna Baumann JR DeLand 2:14.07 3:28.55 3:28.55 3:06.20 2:47.58 3:47.17 -
32 Elizabeth Rodriguez JR Matanzas 3:20.17 4:05.92 2:45.85 3:10.63 4:07.82 3:58.29 -
33 Yelena Tighiovart FR Lake Brantley 3:50.25 2:46.40 3:54.11 3:13.48 2:44.46 3:38.64 -
34 Arianna Balsamo FR Freedom (Orlando) 4:05.12 2:35.64 2:31.75 3:14.54 3:30.11 3:06.76 -
35 Jessica Sarro SR University (Orlando) 2:53.63 3:50.21 2:57.54 3:15.09 3:59.96 2:39.98 -
36 Jenna Kackenmeister JR Lake Minneola 3:48.19 4:23.13 3:21.46 3:25.57 2:32.13 3:48.19 -
37 Ganesa Rai FR Freedom (Orlando) 3:03.91 3:33.84 4:20.89 3:33.84 3:48.81 2:51.08 -
  Lauren Marshall SO Matanzas DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Esther Loosli SR Buchholz 2:09.40 2:12.56 2:06.24 2:37.80 3:15.68 2:15.71 1:52.04 -
14 JoAnn Almonte   Olympia 2:32.10 2:06.48 2:43.31 2:40.10 2:41.71 3:04.12 3:08.92 -
16 Ovella Ariail FR Edgewater 2:46.35 3:07.55 2:52.87 2:43.08 3:10.81 2:03.94 1:59.05 -
24 Isabella Horns SO Windermere 2:54.79 3:00.19 3:30.83 3:00.19 2:15.15 3:02.00 3:43.44 -
25 kathryn Hey FR Olympia 2:24.16 3:50.66 2:31.37 3:00.20 2:36.78 3:34.44 3:07.41 -
27 Marissa Altman 7 Holy Trinity 2:50.76 3:52.52 3:56.15 3:01.65 2:38.04 2:34.41 2:32.59 -
28 JoAnna Smolla JR Windermere 2:41.69 2:12.62 3:41.64 3:01.67 3:21.66 2:23.52 3:30.74 -
30 Shayanne Quiles SO West Orange 3:27.02 2:41.22 3:06.87 3:03.20 2:26.56 3:10.53 3:06.87 -
32 Elizabeth Rodriguez JR Matanzas 3:58.29 3:29.70 4:05.92 3:10.63 3:43.04 4:07.82 2:15.35 -
33 Yelena Tighiovart FR Lake Brantley 3:40.57 3:57.98 2:56.07 3:13.48 2:32.85 3:46.38 3:17.35 -
34 Arianna Balsamo FR Freedom (Orlando) 2:31.75 4:05.12 3:32.05 3:14.54 3:59.29 3:47.62 3:53.45 -
35 Jessica Sarro SR University (Orlando) 2:57.54 2:22.42 3:01.44 3:15.09 2:51.68 3:38.50 2:28.27 -
36 Jenna Kackenmeister JR Lake Minneola 3:33.80 3:46.13 3:07.07 3:25.57 3:11.18 3:33.80 2:36.24 -
37 Ganesa Rai FR Freedom (Orlando) 2:33.97 3:40.26 4:01.64 3:33.84 2:29.69 4:33.72 3:10.32 -
  Lauren Marshall SO Matanzas DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Janely Tavarez-Cintron 7 Holy Trinity 1:52.06 1:52.06 3:05.70 3:18.50 2:40.08 2:46.49 2:56.09 -
15 Caitlin Rowe SO Buchholz 2:33.12 3:15.47 2:59.18 3:10.59 2:42.89 2:18.46 2:26.61 -
17 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 2:15.44 2:21.97 2:51.34 2:35.03 2:43.18 2:46.45 3:23.98 -
20 Elena Caldwell JR Lake Minneola 3:11.00 2:57.83 2:18.31 2:56.18 2:44.65 2:03.49 2:41.36 -
21 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 2:32.23 3:12.01 2:51.25 2:28.77 2:52.98 2:46.06 2:54.71 -
23 Shiraz Nitzachon JR University (Orlando) 3:23.60 2:06.80 3:37.88 2:47.88 2:58.59 3:09.31 2:40.74 -
26 Sofia Milek SO Windermere 3:08.10 3:27.99 3:17.14 2:40.97 3:00.86 2:30.12 2:46.40 -
29 Victoria Caceres JR University (Orlando) 3:24.02 2:25.73 3:14.92 2:51.23 3:02.16 3:47.70 3:42.24 -
31 Jenna Baumann JR DeLand 2:19.65 2:32.69 2:12.21 2:14.07 3:06.20 3:47.17 3:28.55 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Carolyn Brown SR Boone 2:10.95 1:45.60 2:01.09 1:47.01 1:56.87 2:20.80 10
2 Brittney Chatfield JR St. Thomas Aquinas 2:34.00 1:56.58 1:52.26 2:55.59 3:04.22 2:23.92 8
3 Sydney Neira FR DeLand 2:07.85 2:39.07 3:11.78 2:27.18 2:47.99 2:28.66 6
4 Gabriella Macedo JR Celebration 2:20.22 3:12.99 2:32.28 2:00.62 2:39.82 2:30.77 5
5 Anya Spragg JR Lake Brantley 2:50.52 2:22.87 2:25.94 3:18.17 3:08.96 2:33.62 4
6 Lauren Guthrie SR Jones 2:28.18 3:17.57 2:28.18 2:15.83 2:38.98 2:34.35 3
7 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 3:17.88 3:02.30 2:31.14 1:58.42 2:48.28 2:35.81 2
8 Evie McIver JR Winter Springs 2:35.97 2:54.69 2:46.89 2:37.53 2:00.10 2:35.97 1
9 Allison Drummond JR Buchholz 3:09.76 2:38.39 2:05.46 2:22.71 3:09.76 2:36.82 -
11 Kelly Steffens SR Matanzas 1:56.13 2:37.49 2:51.81 2:39.08 2:27.95 2:39.08 -
12 Snejana Faryga SR Lake Minneola 2:07.68 2:09.28 2:55.56 2:38.01 1:56.51 2:39.60 -
18 Ava Baldauf SO West Orange 2:45.01 2:23.77 3:09.51 3:01.34 2:30.30 2:43.37 -
19 Ruthie McNeil Sophomore West Orange 3:03.09 3:17.80 2:10.78 2:58.19 2:28.76 2:43.47 -
22 Caniya Olizia SO Jones 3:44.04 2:52.48 3:51.16 2:09.81 3:51.16 2:57.81 -