February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Nathan Bailes JR Buchholz 3:17.13 4:26.39 10
2 Jared Falchook SO Celebration 4:44.73 4:39.14 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 3:18.30 4:39.29 6
4 Bailey Tucker SR Buchholz 3:57.79 4:39.75 5
5 James Gannon FR DeLand 4:58.08 4:43.88 4
6 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 4:53.74 4:45.18 3
7 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:46.15 4:46.15 2
8 Noah Musselwhite FR Apopka 4:40.96 4:46.69 1
9 Anthony Herrera FR St. Thomas Aquinas 4:43.87 4:49.66 -
10 Dalton Hawley SR Matanzas 5:39.41 4:50.09 -
11 Jaleel Gelin FR St. Thomas Aquinas 3:32.58 4:51.20 -
12 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 4:36.80 4:51.36 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 6:10.08 4:53.71 -
14 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 4:57.20 4:54.25 -
15 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 4:55.54 4:55.54 -
16 Braydon Anthony SO Olympia 3:56.60 4:55.75 -
17 William Smith SR Matanzas 4:44.27 4:56.11 -
18 Nicholas Gatto FR Windermere 5:05.49 4:56.59 -
19 Valentino Balzano FR Winter Springs 6:10.83 4:56.66 -
20 Jackson Davis SR Apopka 5:00.56 4:57.58 -
21 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:07.11 4:57.72 -
22 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 4:23.87 4:59.85 -
23 Sebastian Sanchez JR St. Thomas Aquinas 6:27.55 5:00.42 -
24 Cooper James FR Celebration 5:28.14 5:01.04 -
25 Brandon Baum SR Ocoee 4:55.51 5:01.54 -
26 Evan Amaya FR Celebration 6:18.94 5:03.15 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 6:04.06 5:03.38 -
28 Matthew Allen JR Holy Trinity 6:00.26 5:05.30 -
29 Javon Woodson JR Edgewater 6:30.80 5:07.71 -
30 Ethan Myrick SO DeLand 5:53.89 5:07.73 -
31 Carlos Segura SO Buchholz 4:09.79 5:08.38 -
32 Nathan Shafer FR West Orange 3:58.04 5:09.14 -
33 Denilson Roberlo JR West Orange 5:12.50 5:09.40 -
34 Ty Eklund SO Winter Springs 5:16.51 5:10.30 -
35 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 5:13.42 5:10.31 -
36 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:47.73 5:13.27 -
37 Matthew Bradshaw FR West Orange 5:51.46 5:16.63 -
38 Joe Sagara   Olympia 5:38.82 5:16.65 -
39 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 4:29.22 5:16.73 -
40 Ethan Campbell JR Lake Minneola 3:44.08 5:20.11 -
41 Jeffrey Glatting SR Lake Brantley 3:58.20 5:21.89 -
42 Matthew Lester SR Lake Brantley 6:13.76 5:22.20 -
43 Keegan McBride FR Windermere 4:37.15 5:22.26 -
44 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 5:19.90 5:26.42 -
45 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 6:03.41 5:27.39 -
46 Matthew Bittner SO Windermere 4:57.50 5:30.55 -
47 Logan Winfree FR Matanzas 4:38.94 5:32.07 -
48 Christian Vazquez SO Edgewater 6:53.14 5:35.88 -
49 William Howard   Jones 6:36.65 5:36.14 -
50 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 5:12.26 5:50.85 -
51 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 6:29.85 6:22.20 -
52 Stephen Castro SR Lake Minneola 7:44.39 6:36.91 -
53 Trip McHenry 7 Holy Trinity 5:14.96 6:43.79 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Braydon Anthony SO Olympia 4:20.26 4:55.75 4:11.39 -
24 Cooper James FR Celebration 6:04.26 5:01.04 5:25.13 -
25 Brandon Baum SR Ocoee 4:49.48 5:01.54 6:07.88 -
29 Javon Woodson JR Edgewater 5:23.10 5:07.71 4:52.33 -
31 Carlos Segura SO Buchholz 4:06.71 5:08.38 6:37.81 -
33 Denilson Roberlo JR West Orange 4:04.43 5:09.40 3:52.05 -
36 Jacob Hogan JR Winter Springs 4:13.75 5:13.27 3:42.43 -
37 Matthew Bradshaw FR West Orange 3:57.48 5:16.63 5:38.80 -
38 Joe Sagara   Olympia 4:38.66 5:16.65 5:38.82 -
39 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 4:38.73 5:16.73 5:51.57 -
41 Jeffrey Glatting SR Lake Brantley 5:02.58 5:21.89 6:23.05 -
43 Keegan McBride FR Windermere 4:50.04 5:22.26 5:15.82 -
44 Anthony Martinez-Garcia JR Ocoee 6:41.50 5:26.42 4:01.55 -
45 Jason Lespire JR Freedom (Orlando) 5:30.67 5:27.39 5:33.94 -
46 Matthew Bittner SO Windermere 6:53.19 5:30.55 6:13.53 -
48 Christian Vazquez SO Edgewater 5:49.32 5:35.88 4:05.20 -
49 William Howard   Jones 7:06.90 5:36.14 6:46.73 -
50 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 4:12.62 5:50.85 5:36.82 -
51 Jose Pineda SO Freedom (Orlando) 8:13.04 6:22.20 5:05.76 -
52 Stephen Castro SR Lake Minneola 8:28.05 6:36.91 7:36.45 -
53 Trip McHenry 7 Holy Trinity 5:31.11 6:43.79 6:03.42 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 5:20.50 3:41.44 4:51.36 -
14 Sean Gilliam SO Flagler Palm Coast 4:07.17 4:01.29 4:54.25 -
15 Barak Olago FR Flagler Palm Coast 4:11.21 5:10.32 4:55.54 -
17 William Smith SR Matanzas 4:17.62 6:21.99 4:56.11 -
18 Nicholas Gatto FR Windermere 4:09.14 6:16.67 4:56.59 -
19 Valentino Balzano FR Winter Springs 4:27.00 6:07.86 4:56.66 -
22 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 5:05.85 3:44.89 4:59.85 -
26 Evan Amaya FR Celebration 5:09.22 3:59.49 5:03.15 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 3:38.44 5:39.79 5:03.38 -
28 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:48.05 6:27.74 5:05.30 -
30 Ethan Myrick SO DeLand 6:12.36 4:12.34 5:07.73 -
32 Nathan Shafer FR West Orange 4:13.50 5:18.42 5:09.14 -
34 Ty Eklund SO Winter Springs 5:41.33 6:37.19 5:10.30 -
35 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 6:30.99 4:05.15 5:10.31 -
40 Ethan Campbell JR Lake Minneola 6:52.95 6:52.95 5:20.11 -
47 Logan Winfree FR Matanzas 4:02.42 5:18.79 5:32.07 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Bailes JR Buchholz 4:26.39 10
2 Jared Falchook SO Celebration 4:39.14 8
3 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 4:39.29 6
4 Bailey Tucker SR Buchholz 4:39.75 5
5 James Gannon FR DeLand 4:43.88 4
6 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 4:45.18 3
7 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:46.15 2
8 Noah Musselwhite FR Apopka 4:46.69 1
9 Anthony Herrera FR St. Thomas Aquinas 4:49.66 -
10 Dalton Hawley SR Matanzas 4:50.09 -
11 Jaleel Gelin FR St. Thomas Aquinas 4:51.20 -
13 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 4:53.71 -
20 Jackson Davis SR Apopka 4:57.58 -
21 Price Wheeler FR Lake Brantley 4:57.72 -
23 Sebastian Sanchez JR St. Thomas Aquinas 5:00.42 -
42 Matthew Lester SR Lake Brantley 5:22.20 -