February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton JR Jones 1:04.49 57.14 56.57 50.35 10
2 Jermecia Brown SR St. Thomas Aquinas 1:14.15 1:04.96 57.48 40.81 8
3 Alaijah Buie SR Lake Brantley 53.44 1:04.85 1:00.04 1:02.45 6
4 Hannah Jones SO Apopka 53.87 1:12.23 1:01.21 46.52 5
5 Jade Blake SR Jones 56.08 55.46 1:01.62 1:20.11 4
6 Ja Dashia Catlin JR Matanzas 53.63 45.62 1:01.64 1:13.97 3
7 Zy'Kerriah Croker SR Ocoee 1:08.58 1:18.55 1:02.34 1:06.71 2
8 Anya Spragg JR Lake Brantley 1:09.15 59.72 1:02.86 1:20.46 1
9 Jaida Wilburn FR Buchholz 52.97 1:22.97 1:03.82 1:04.46 -
10 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 44.79 48.63 1:03.98 1:02.06 -
11 Eriona Sherwood JR Ocoee 1:18.79 1:11.74 1:04.05 1:13.02 -
12 Reyna Sawyer JR Apopka 1:22.33 48.62 1:04.82 1:15.20 -
13 Marina Brown Junior Edgewater 1:24.31 1:04.21 1:04.85 1:09.39 -
14 Kaniya Booker FR Buchholz 55.43 1:09.78 1:05.21 1:24.78 -
15 Daniella Paolicelli SR Boone 1:07.87 1:13.10 1:05.26 48.95 -
16 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 53.58 1:14.49 1:05.34 46.40 -
17 Nia Wright JR West Orange 52.06 1:04.58 1:05.89 56.01 -
18 Erin Balbontin FR Celebration 1:11.11 1:21.07 1:06.45 47.85 -
19 Gabriella Figureroa JR Buchholz 1:25.19 1:05.89 1:06.55 59.23 -
20 Decoursha Riley FR Edgewater 1:19.88 55.91 1:06.56 1:11.22 -
21 Michelle Gunn JR Boone 1:10.75 1:10.08 1:06.74 1:16.09 -
22 Oryian Clayton JR Matanzas 1:00.32 1:20.43 1:07.02 1:08.36 -
22 Emily Orphe JR St. Thomas Aquinas 1:15.74 1:22.44 1:07.02 1:25.79 -
24 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 1:21.39 1:03.90 1:07.26 1:07.94 -
25 Melanie Podborsky SR Celebration 1:21.65 1:18.96 1:07.48 1:09.51 -
26 Adeena Ademu John SR Windermere 57.37 47.92 1:07.49 1:08.84 -
27 Liyah Dor   West Orange 56.33 59.04 1:07.86 53.61 -
28 Jahliyah Spells SR Lake Minneola 1:16.11 1:14.07 1:07.95 1:09.99 -
29 Zarina London SR Ocoee 1:18.23 1:12.79 1:08.02 1:27.07 -
30 Sophia Jordan JR Boone 1:11.85 1:28.27 1:08.42 58.85 -
31 Jordyn Bradley SO Apopka 1:07.87 1:06.50 1:08.55 1:05.81 -
32 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:25.88 1:20.38 1:08.70 1:05.27 -
32 Jessica Apakama JR DeLand 1:11.45 57.03 1:08.70 1:05.27 -
34 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:27.60 1:14.39 1:09.52 52.84 -
35 Lizzie Seus FR Jones 56.21 1:27.83 1:10.26 55.51 -
36 Riley Roche SO Holy Trinity 1:01.18 1:08.21 1:10.32 1:00.48 -
37 Breannah Hyppolite SO Lake Minneola 1:18.74 1:12.35 1:10.93 1:14.48 -
38 Marisa Gonzalez SO Flagler Palm Coast 1:29.38 1:12.22 1:11.50 1:29.38 -
39 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 1:10.28 51.64 1:11.71 53.79 -
40 Tamaya Taylor FR Windermere 1:23.98 1:15.29 1:12.39 1:13.12 -
41 Kaylee Yebba FR DeLand 1:19.33 1:22.97 1:12.78 1:27.34 -
42 Christina Kaufmaun SO Matanzas 1:09.25 1:21.64 1:12.89 56.86 -
43 Eran Dhillon FR Celebration 1:21.40 1:01.60 1:13.33 1:28.00 -
44 Ezzaria Hill JR Olympia 56.22 1:33.69 1:14.95 1:09.71 -
45 Sophia Balda 7 Holy Trinity 1:37.58 1:02.30 1:15.06 1:30.83 -
46 Toni Lumpkin FR Edgewater 1:37.89 1:08.53 1:15.30 1:37.89 -
47 Ellyana Grabher SO Windermere 1:30.60 1:11.24 1:17.43 1:11.24 -
48 Carrie Hernandez FR Lake Brantley 1:05.61 1:43.34 1:22.01 59.87 -
49 Arielle Douglas FR Lake Minneola 1:35.60 1:19.94 1:22.41 1:17.47 -
50 Sydney Henderson SO University (Orlando) 1:31.30 1:05.70 1:25.32 1:44.09 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jenyia Burton JR Jones 56.57 10
2 Jermecia Brown SR St. Thomas Aquinas 57.48 8
3 Alaijah Buie SR Lake Brantley 1:00.04 6
4 Hannah Jones SO Apopka 1:01.21 5
6 Ja Dashia Catlin JR Matanzas 1:01.64 3
8 Anya Spragg JR Lake Brantley 1:02.86 1
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jade Blake SR Jones 56.69 1:13.95 59.16 1:01.62 1:09.63 1:17.03 1:16.41 4
7 Zy'Kerriah Croker SR Ocoee 49.88 1:07.33 56.73 1:02.34 1:11.07 49.88 1:11.70 2
12 Reyna Sawyer JR Apopka 1:06.12 1:13.90 47.97 1:04.82 47.97 49.92 47.97 -
13 Marina Brown Junior Edgewater 1:23.01 1:17.82 1:16.53 1:04.85 1:24.31 58.37 49.29 -
16 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 58.81 1:09.26 50.32 1:05.34 1:20.37 1:19.07 1:14.49 -
17 Nia Wright JR West Orange 55.35 1:01.94 1:10.51 1:05.89 1:04.58 57.33 1:13.80 -
21 Michelle Gunn JR Boone 1:06.74 1:25.43 1:19.42 1:06.74 1:18.76 1:15.42 54.73 -
22 Oryian Clayton JR Matanzas 47.59 1:22.44 1:00.99 1:07.02 1:09.03 1:21.77 1:19.76 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jaida Wilburn FR Buchholz 45.32 1:03.82 1:05.74 1:12.12 1:01.91 1:05.10 -
10 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 53.75 1:03.98 1:01.42 47.99 1:14.86 1:11.02 -
11 Eriona Sherwood JR Ocoee 1:20.71 1:04.05 51.88 1:13.66 1:00.21 1:03.41 -
15 Daniella Paolicelli SR Boone 49.60 1:05.26 1:07.87 1:02.00 46.34 1:07.87 -
19 Gabriella Figureroa JR Buchholz 55.24 1:06.55 1:25.85 1:15.21 1:21.86 49.92 -
25 Melanie Podborsky SR Celebration 1:20.31 1:07.48 1:05.46 1:12.21 1:14.23 48.59 -
27 Liyah Dor   West Orange 53.61 1:07.86 1:25.51 59.04 51.58 1:20.08 -
28 Jahliyah Spells SR Lake Minneola 1:28.34 1:07.95 1:11.35 1:03.20 1:13.39 1:18.83 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Decoursha Riley FR Edgewater 1:09.23 1:20.54 1:06.56 1:21.21 1:15.22 1:09.23 -
22 Emily Orphe JR St. Thomas Aquinas 1:21.10 1:25.12 1:07.02 1:19.76 59.65 56.30 -
24 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 1:07.26 49.78 1:07.26 47.09 1:18.70 52.47 -
26 Adeena Ademu John SR Windermere 1:15.59 1:17.62 1:07.49 1:22.34 1:07.49 1:10.19 -
29 Zarina London SR Ocoee 1:27.07 49.66 1:08.02 1:14.15 59.18 1:07.34 -
31 Jordyn Bradley SO Apopka 1:14.04 1:29.12 1:08.55 52.10 1:11.98 1:09.92 -
32 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:24.51 50.84 1:08.70 1:12.83 1:07.33 1:27.25 -
39 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 57.37 1:27.49 1:11.71 1:17.45 58.09 1:21.75 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Erin Balbontin FR Celebration 1:11.11 1:13.76 1:06.45 -
32 Jessica Apakama JR DeLand 1:20.38 1:22.44 1:08.70 -
34 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:13.00 1:28.29 1:09.52 -
35 Lizzie Seus FR Jones 1:17.99 56.21 1:10.26 -
36 Riley Roche SO Holy Trinity 1:10.32 1:11.03 1:10.32 -
37 Breannah Hyppolite SO Lake Minneola 51.07 1:15.90 1:10.93 -
38 Marisa Gonzalez SO Flagler Palm Coast 1:07.93 1:16.51 1:11.50 -
47 Ellyana Grabher SO Windermere 1:14.34 1:12.01 1:17.43 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
40 Tamaya Taylor FR Windermere 1:12.39 1:11.67 56.47 1:21.80 1:21.80 1:28.32 50.68 -
41 Kaylee Yebba FR DeLand 1:12.78 1:22.25 56.77 1:30.25 1:00.41 1:03.32 1:16.42 -
42 Christina Kaufmaun SO Matanzas 1:12.89 1:28.20 1:28.20 1:15.81 1:21.64 51.03 52.48 -
43 Eran Dhillon FR Celebration 1:13.33 1:35.33 1:17.73 1:25.80 1:06.73 1:01.60 1:14.07 -
45 Sophia Balda 7 Holy Trinity 1:15.06 1:36.83 1:12.06 1:07.56 53.30 1:27.07 1:09.81 -
48 Carrie Hernandez FR Lake Brantley 1:22.01 1:42.52 1:38.42 1:29.39 1:21.19 57.41 1:35.14 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
44 Ezzaria Hill JR Olympia 53.22 1:21.70 1:14.95 1:17.95 -
46 Toni Lumpkin FR Edgewater 1:19.07 1:14.55 1:15.30 1:33.38 -
49 Arielle Douglas FR Lake Minneola 1:22.41 1:14.17 1:22.41 1:13.35 -
50 Sydney Henderson SO University (Orlando) 1:36.42 1:34.71 1:25.32 1:29.59 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Kaniya Booker FR Buchholz 1:21.52 1:05.21 56.08 1:20.86 58.04 56.08 1:16.30 -
30 Sophia Jordan JR Boone 1:21.42 1:08.42 48.58 55.42 1:12.53 1:22.11 1:00.21 -