February 15, 2020
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 10:59.87 7:40.25 11:38.69 9:14.51 11:38.69 7:23.61 10:43.24 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 7:15.48 7:26.94 8:18.51 9:33.00 8:24.24 8:12.78 7:26.94 8
3 Edgar Laureano SR Estero 12:23.38 10:56.94 7:46.77 9:36.26 9:42.03 7:52.54 7:58.30 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 7:27.00 10:09.55 10:38.58 9:40.52 10:44.38 7:38.61 9:52.13 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 7:46.44 11:51.32 10:06.38 9:43.05 11:16.34 7:05.63 9:25.56 4
6 Michael Poole SR Naples 11:22.58 10:28.69 10:16.72 9:58.75 9:28.82 10:04.74 12:28.44 3
7 Zachary Dale SR Estero 8:29.12 8:53.08 7:23.23 9:58.96 8:35.11 8:47.09 10:52.87 2
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 13:03.40 12:33.03 7:29.39 10:07.28 7:23.32 12:26.96 8:54.41 1
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 9:26.60 10:27.52 10:03.15 10:09.24 9:57.06 12:17.18 7:12.56 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 11:50.78 11:56.91 7:39.56 10:12.74 10:25.00 10:37.25 7:33.43 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 8:49.94 8:06.80 13:02.58 10:16.20 12:56.42 13:21.06 11:05.50 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 9:28.73 11:50.91 11:07.64 10:18.18 11:13.82 12:46.55 8:14.55 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 9:48.20 7:31.98 9:11.05 10:19.15 11:08.69 7:13.41 12:47.75 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 8:55.23 12:20.60 12:33.05 10:22.35 10:47.25 9:57.46 12:45.49 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 10:46.04 7:44.15 11:48.76 10:27.22 13:22.85 8:15.51 9:55.86 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 12:28.01 10:22.30 11:44.01 10:28.58 12:40.59 10:03.44 10:09.73 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 8:59.32 10:02.77 10:53.53 10:34.49 8:02.22 9:24.70 12:16.01 -
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 12:35.67 13:20.12 7:49.91 10:35.01 13:45.52 7:24.51 9:25.16 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 12:47.33 7:49.66 8:42.58 11:01.49 14:00.10 13:20.41 10:48.26 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 13:37.47 9:24.92 13:57.41 11:04.61 8:51.69 8:18.46 10:24.74 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 8:39.90 9:39.89 10:19.88 11:06.53 8:59.89 10:33.21 10:33.21 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 10:00.09 10:54.03 13:02.13 11:14.25 12:28.42 11:21.00 14:09.56 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:52.63 12:33.35 12:53.71 11:18.69 11:11.91 12:53.71 10:04.04 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 9:23.67 10:11.20 14:15.68 11:19.11 14:22.47 14:36.06 10:58.74 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 8:09.74 10:12.18 13:09.02 11:20.19 12:41.82 7:56.14 14:23.85 -
26 Rony Benito JR Dunbar 14:25.70 8:31.24 8:24.43 11:21.65 10:54.39 10:27.12 11:48.92 -
27 Michael Avola SO Lehigh 9:11.64 8:37.17 9:39.23 11:29.55 14:01.26 9:46.12 11:29.55 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 8:39.85 11:47.00 10:30.75 11:33.13 9:49.16 11:19.27 9:07.58 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 8:47.47 14:13.67 10:59.34 11:34.04 13:52.85 11:54.87 11:27.10 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 13:32.79 14:22.26 9:04.22 11:46.77 10:14.89 11:18.50 15:04.67 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 11:20.70 13:07.06 8:58.89 11:49.06 11:13.61 12:31.61 11:56.15 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 15:22.08 12:53.13 9:41.62 11:49.29 8:44.88 9:34.53 14:53.71 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 10:29.12 13:13.55 12:23.51 11:54.91 14:53.64 9:03.34 9:31.93 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 15:10.32 12:53.05 13:00.27 12:02.47 8:54.63 11:33.58 10:21.33 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 9:28.74 14:47.24 15:17.57 12:38.32 13:23.82 10:36.99 10:44.58 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 14:08.44 14:24.01 12:03.90 12:58.38 13:52.87 9:28.22 16:36.33 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 10:25.50 10:13.36 7:29.39 8:36.19 10:07.28 7:17.25 1
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 11:25.81 13:13.77 8:59.76 10:09.61 10:35.01 7:49.91 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 12:01.03 8:16.12 7:49.66 13:27.02 11:01.49 12:20.87 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 14:13.16 11:46.53 13:33.17 13:39.84 11:06.53 11:33.20 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:39.05 10:37.97 13:27.65 13:07.28 11:18.69 9:02.96 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 12:21.41 13:29.43 10:52.99 10:52.99 11:20.19 8:09.74 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 8:12.77 12:22.63 10:31.58 11:27.10 11:34.04 13:32.03 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 9:04.22 12:57.45 12:29.18 13:04.52 11:46.77 9:18.35 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 13:00.22 14:25.34 8:44.88 11:06.74 11:49.29 10:17.09 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 8:49.04 10:29.12 14:17.90 11:40.62 11:54.91 15:29.39 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 11:45.24 12:15.57 14:54.82 15:02.40 12:38.32 11:52.82 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 16:05.20 11:32.76 10:07.14 13:13.95 12:58.38 15:26.28 -
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 9:08.97 9:20.06 9:14.51 8:41.24 10:21.06 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 7:15.48 7:04.02 9:33.00 10:07.38 7:32.67 8
3 Edgar Laureano SR Estero 6:54.91 7:06.44 9:36.26 9:47.79 7:58.30 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 6:57.98 7:50.23 9:40.52 11:13.41 11:59.85 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 7:05.63 9:02.24 9:43.05 8:21.43 9:25.56 4
6 Michael Poole SR Naples 8:46.90 12:28.44 9:58.75 8:34.93 12:28.44 3
7 Zachary Dale SR Estero 9:52.97 10:28.91 9:58.96 9:23.03 11:22.82 2
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 9:02.23 13:12.02 10:09.24 11:40.63 8:56.14 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 9:17.60 7:45.69 10:12.74 12:09.16 8:34.71 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:16.20 8:00.64 10:16.20 12:44.09 11:54.80 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 11:44.73 11:01.46 10:18.18 9:16.37 10:49.09 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 8:46.28 11:39.64 10:19.15 12:53.94 9:35.81 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 9:32.57 11:30.81 10:22.35 10:16.13 8:24.11 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 12:01.31 7:31.60 10:27.22 8:34.32 11:11.13 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 11:12.58 12:21.73 10:28.58 8:48.01 7:32.58 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 13:38.50 11:18.91 10:34.49 10:40.84 13:19.46 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 11:37.84 12:24.37 11:04.61 13:50.77 10:51.32 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 13:08.88 10:06.83 11:14.25 11:34.48 11:54.71 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 13:21.35 13:21.35 11:19.11 8:22.55 10:31.58 -
26 Rony Benito JR Dunbar 13:37.98 12:02.55 11:21.65 8:17.61 11:35.29 -
27 Michael Avola SO Lehigh 10:55.08 9:59.91 11:29.55 13:40.57 12:10.93 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 12:14.72 8:32.92 11:33.13 12:00.86 9:28.37 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 9:55.61 10:38.16 11:49.06 14:25.06 10:23.98 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 9:52.43 9:16.31 12:02.47 8:47.41 11:40.80 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF DNF DNF DNF DNF -