February 10, 2020
|
St. John Neumann - Naples, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 1:44.25 2:05.60 1:41.74 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 1:37.40 2:06.49 2:07.76 8
3 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 2:05.61 2:08.17 2:23.55 6
4 Charles Meagher FR Canterbury (FM) 1:37.27 2:09.69 1:42.46 5
5 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 1:36.85 2:12.67 1:58.08 4
6 Mattias Flamholc SO North Fort Myers 2:26.04 2:13.98 2:32.74 3
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:06.46 2:14.53 2:44.13 2
8 Caleb Pinto SR Island Coast 2:00.16 2:15.01 2:33.92 1
9 James McGovern JR First Baptist (Naples) 1:41.70 2:15.59 2:00.68 -
10 Carlos Cordero SO Island Coast 1:53.09 2:16.25 2:23.07 -
11 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:53.10 2:17.38 2:43.49 -
12 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 2:09.68 2:19.44 2:58.49 -
13 Wesley Podos FR Gulf Coast 2:20.84 2:20.84 2:30.70 -
14 Nekhi Perry SO North Fort Myers 3:00.92 2:21.34 2:22.76 -
15 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 2:00.37 2:21.61 2:01.79 -
16 Preston Fuller JR Golden Gate 2:14.31 2:22.88 2:15.74 -
17 Esteban Pinilla FR St. John Neumann 2:23.11 2:24.55 2:05.76 -
18 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 2:22.69 2:25.60 1:41.92 -
19 Camden Jones SR Marco Island Academy 2:03.06 2:26.50 1:48.41 -
20 Dylan Usher JR Gulf Coast 2:43.52 2:28.65 1:48.52 -
21 Austin Shute JR Canterbury (FM) 2:48.83 2:29.40 3:14.22 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 2:27.15 2:30.15 2:19.64 -
23 Damien Tschida SR Marco Island Academy 2:21.53 2:30.56 2:54.65 -
24 Benjamin Lysiak FR St. John Neumann 3:12.73 2:31.75 3:03.62 -
25 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 2:24.53 2:32.13 2:59.52 -
26 Billy Schlereth JR North Fort Myers 2:52.48 2:32.63 1:57.53 -
27 Malik Williams SO Island Coast 2:32.18 2:35.28 2:41.50 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:44.89 2:35.55 3:03.55 -
29 Joel Reboton SO Oasis 2:14.56 2:38.30 2:01.90 -
30 Linds Francois SO Golden Gate 3:15.05 2:38.57 2:51.26 -
31 Trevor Wilson FR First Baptist (Naples) 2:37.80 2:39.39 2:33.02 -
32 Raheem Wedderburn SO Island Coast 2:19.69 2:42.42 2:16.44 -
33 Connor Campos SO Mason Classical Academy 2:40.87 2:42.49 2:45.74 -
34 Henry Craft SO Community Christian (PC) 3:03.58 2:43.91 2:09.49 -
35 Richie Donley FR Seacrest Country Day 3:16.12 2:44.80 2:16.79 -
36 Lucas German FR Island Coast 3:16.63 2:46.63 2:23.31 -
37 Austin Wood JR First Baptist (Naples) 2:22.39 2:47.51 2:40.81 -
38 Adam Castello FR Community Christian (PC) 3:28.97 2:48.52 2:04.71 -
39 William Bedford SO Community School (Naples) 2:33.43 3:00.50 2:26.21 -
40 Blake Howard JR Gateway Charter 2:33.71 3:02.98 2:57.49 -
41 Lucca Souza SO First Baptist (Naples) 2:25.13 3:03.71 3:18.41 -
42 Anthony Esposito SO Oasis 3:19.81 3:19.81 3:51.78 -
  Zane Samuels SR Evangelical Christian DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:30.68 1:54.35 2:49.51 2:14.53 1:43.59 1:35.52 2
11 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:53.10 2:35.24 1:41.67 2:17.38 2:24.25 2:37.99 -
19 Camden Jones SR Marco Island Academy 2:04.53 2:26.50 3:08.99 2:26.50 2:00.13 2:07.46 -
23 Damien Tschida SR Marco Island Academy 2:09.49 2:00.45 2:47.13 2:30.56 3:02.18 2:10.99 -
27 Malik Williams SO Island Coast 2:55.47 2:01.12 2:50.81 2:35.28 2:43.05 3:17.21 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:02.89 2:58.89 2:35.55 2:35.55 2:57.33 3:17.55 -
29 Joel Reboton SO Oasis 2:30.39 3:11.55 2:55.72 2:38.30 2:11.39 1:55.56 -
30 Linds Francois SO Golden Gate 2:25.89 3:00.77 1:55.76 2:38.57 2:44.92 3:26.15 -
32 Raheem Wedderburn SO Island Coast 3:03.54 2:45.67 2:55.42 2:42.42 2:09.94 2:50.55 -
33 Connor Campos SO Mason Classical Academy 1:58.62 2:47.37 3:24.74 2:42.49 2:26.25 2:23.00 -
34 Henry Craft SO Community Christian (PC) 2:39.00 3:29.81 2:16.05 2:43.91 2:14.41 2:07.85 -
35 Richie Donley FR Seacrest Country Day 3:32.60 2:25.03 2:29.97 2:44.80 2:46.45 2:56.34 -
38 Adam Castello FR Community Christian (PC) 3:00.32 2:43.47 3:35.71 2:48.52 3:17.17 2:51.89 -
40 Blake Howard JR Gateway Charter 3:50.56 2:26.39 2:28.22 3:02.98 3:56.05 2:55.66 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 1:47.67 2:35.09 2:08.17 2:38.93 1:31.00 2:22.27 6
16 Preston Fuller JR Golden Gate 2:07.17 2:24.31 2:22.88 1:47.16 1:48.59 2:15.74 -
20 Dylan Usher JR Gulf Coast 3:10.28 2:28.65 2:28.65 2:04.87 2:12.30 1:54.46 -
21 Austin Shute JR Canterbury (FM) 2:57.79 2:09.98 2:29.40 3:11.24 2:53.31 3:03.77 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 2:39.16 3:04.69 2:30.15 1:58.62 3:09.19 2:51.18 -
24 Benjamin Lysiak FR St. John Neumann 3:00.59 3:14.24 2:31.75 3:11.21 2:37.82 2:56.03 -
25 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 1:57.14 2:45.83 2:32.13 2:39.74 3:11.69 2:23.01 -
31 Trevor Wilson FR First Baptist (Naples) 2:42.58 3:03.30 2:39.39 2:44.18 3:04.90 1:51.58 -
36 Lucas German FR Island Coast 2:11.64 3:29.96 2:46.63 3:03.30 2:08.31 3:28.29 -
37 Austin Wood JR First Baptist (Naples) 2:57.56 2:20.71 2:47.51 2:08.99 2:22.39 2:30.76 -
41 Lucca Souza SO First Baptist (Naples) 3:05.55 3:25.76 3:03.71 2:26.97 2:25.13 2:37.99 -
42 Anthony Esposito SO Oasis 4:17.76 4:15.76 3:19.81 3:03.83 2:49.84 3:57.78 -
  Zane Samuels SR Evangelical Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 2:42.03 2:05.60 1:49.28 2:35.75 1:37.97 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 2:12.82 2:06.49 2:00.17 1:33.61 2:38.12 8
4 Charles Meagher FR Canterbury (FM) 2:31.74 2:09.69 2:01.91 1:43.76 2:43.41 5
5 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 2:43.19 2:12.67 1:32.87 2:12.67 2:36.55 4
6 Mattias Flamholc SO North Fort Myers 1:37.81 2:13.98 1:51.21 2:15.32 2:15.32 3
8 Caleb Pinto SR Island Coast 1:58.81 2:15.01 1:39.91 2:55.52 1:35.86 1
9 James McGovern JR First Baptist (Naples) 2:46.78 2:15.59 2:18.31 2:31.86 2:33.22 -
10 Carlos Cordero SO Island Coast 1:40.83 2:16.25 1:51.73 2:08.08 2:27.15 -
12 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 1:57.13 2:19.44 2:19.44 2:02.71 3:01.28 -
13 Wesley Podos FR Gulf Coast 3:03.10 2:20.84 1:47.04 2:44.79 2:22.25 -
14 Nekhi Perry SO North Fort Myers 2:21.34 2:21.34 2:00.14 2:32.65 2:31.24 -
15 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 1:44.80 2:21.61 3:02.68 1:43.38 1:49.04 -
17 Esteban Pinilla FR St. John Neumann 2:12.99 2:24.55 1:58.54 2:05.76 2:56.36 -
18 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 1:57.94 2:25.60 2:28.52 2:51.81 1:57.94 -
26 Billy Schlereth JR North Fort Myers 3:15.37 2:32.63 1:46.85 2:31.11 2:34.16 -
39 William Bedford SO Community School (Naples) 3:05.92 3:00.50 2:06.35 3:47.43 2:38.84 -