February 7- 8, 2020
|
Boise State-Jackson's Track - Nampa, ID
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Easton Bianchi FR-1 BYU 6.40 6.88
2 Rickey Fantroy SR-4 BYU 7.87 6.90
3 Austin Lane JR-3 Utah State 5.04 7.00
4 Andrew Stuart SO-2 BYU 8.83 7.06
5 Jose Rubio SO-2 Boise State 9.12 7.07
6 Garen Earley JR-3 Utah State 6.86 7.07
7 David Pierce SO-2 Boise State 5.67 7.08
8 Jaron Carter FR-1 Northwest Christian 8.77 7.13

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Easton Bianchi FR-1 BYU 7.80 6.09 6.91 8.14 6.84 7.94
2 Rickey Fantroy SR-4 BYU 8.50 8.23 6.15 6.71 6.91 6.50
3 Austin Lane JR-3 Utah State 5.95 7.70 7.98 8.40 7.00 6.30
3 Andrew Stuart SO-2 BYU 7.91 7.70 5.88 5.53 7.00 9.10
5 Garen Earley JR-3 Utah State 6.24 5.33 5.61 5.82 7.01 5.82
6 David Pierce SO-2 Boise State 6.67 7.23 7.66 4.92 7.02 7.73
7 Jose Rubio SO-2 Boise State 7.67 5.07 7.53 7.88 7.03 8.79
8 Jaron Carter FR-1 Northwest Christian 5.22 7.12 8.32 7.83 7.05 8.89
9 Christian Campbell FR-1 Claremont-Mudd-Scripps 7.34 6.00 6.91 6.21 7.05 9.10
10 Luc Andrada FR-1 BYU 7.37 7.79 5.10 5.24 7.08 5.67
10 Nicholas Ong FR-1 Claremont-Mudd-Scripps 7.44 9.14 5.81 5.60 7.08 8.22
12 Logan Blake SR-4 Northwest Nazarene 5.68 6.24 8.72 6.03 7.09 5.75
13 Chad Artist SR-4 Utah State 7.75 6.90 8.96 8.89 7.11 8.11
13 Jacob Davis JR-3 Utah State 5.98 8.18 7.75 7.68 7.11 7.47
15 Brayden Durfee SO-2 Boise State 5.20 6.70 4.99 5.20 7.12 8.83
16 Mikhail Kidd SO-2 Utah State 6.99 7.56 8.99 8.85 7.13 5.92
16 Landon Maxfield FR-1 BYU 8.06 8.20 7.35 8.56 7.13 7.35
18 Mason Schram SR-4 MSU-Billings 7.43 7.86 9.14 8.64 7.14 6.86
19 Brian Matthews SR-4 BYU 8.37 5.58 6.37 6.37 7.15 9.23
20 Conner Kennedy FR-1 BYU 9.09 7.94 6.71 5.99 7.21 8.51
20 Cooper Blodgett FR-1 Northwest Christian 8.58 8.15 7.00 8.73 7.21 6.93
22 Casey Senethavilay FR-1 College of Idaho 9.19 5.43 7.88 7.60 7.23 6.94
22 Crew Blodgett FR-1 Northwest Christian 5.79 6.80 8.90 6.15 7.23 5.79
24 Rahkei Eyer JR-3 MSU-Billings 7.78 9.09 6.18 5.46 7.27 7.71
25 Devin Wernette FR-1 College of Idaho 7.23 6.94 8.76 8.76 7.30 9.13
26 David Njeri SO-2 Seattle Pacific 7.84 8.06 5.35 6.88 7.32 7.32
26 ronald atkins   KT&FC 8.20 8.93 7.76 7.98 7.32 8.79
28 Darian Hollis   Xtreme Speed Track Club 6.23 6.09 8.87 7.99 7.33 7.48
29 Tyler Rued FR-1 MSU-Billings 7.21 6.18 6.77 8.46 7.35 5.81
29 Declan Frideli SO-2 College of Idaho 6.40 8.31 5.59 8.38 7.35 5.44
31 Josh McCluskey JR-3 Northwest Christian 8.55 7.01 8.26 9.22 7.37 5.83
31 Isaiah Kahut SR-4 Northwest Nazarene 8.04 6.93 9.07 5.83 7.37 8.63
31 Bryan Carter SO-2 Lewis-Clark 9.14 5.24 7.89 7.74 7.37 6.34
34 Kyle Duncan FR-1 Northwest Nazarene 7.46 7.97 5.17 7.46 7.38 5.54
35 Dillon Novich JR-3 Lewis-Clark 5.41 8.74 8.88 9.18 7.40 7.03
36 Brody Schut FR-1 Northwest Nazarene 6.90 8.75 7.64 7.19 7.41 6.30
37 Bryce Peters FR-1 Eastern Oregon 7.65 8.61 7.94 8.54 7.42 8.61
38 Nathan Peak   Xtreme Speed Track Club 6.57 6.72 7.02 8.51 7.46 8.88
39 Dallin Vorkink SO-2 BYU 6.10 7.52 8.28 9.03 7.52 8.50
39 Gerald Chase Ellison SO-2 Lewis-Clark 8.58 8.13 6.25 7.37 7.52 6.17
41 Camden Webster FR-1 College of Idaho 5.65 9.72 8.89 6.56 7.53 8.21
42 Sam Hayter FR-1 Northwest Christian 8.79 9.85 7.50 6.06 7.57 8.79
43 Jeremiah Otto FR-1 Northwest Nazarene 8.04 9.18 7.28 9.18 7.58 7.96
44 Devyn Morris FR-1 College of Idaho 9.49 5.77 5.39 6.53 7.59 5.47
45 Prince Harris FR-1 Northwest Christian 7.57 8.10 9.25 8.26 7.64 6.57
46 Nik Bertling SO-2 Lewis-Clark 6.20 7.65 8.27 7.73 7.65 8.88
46 Matthew Hroma JR-3 Lewis-Clark 7.35 6.51 7.04 5.44 7.65 8.95
48 Nik Roussos JR-3 Lewis-Clark 9.66 7.97 6.21 9.20 7.66 9.27
49 George Stock Freshman Treasure Valley CC 7.79 9.02 7.25 9.49 7.71 6.94
50 Tyler Anderson   Xtreme Speed Track Club 8.68 9.15 7.44 7.44 7.75 5.66
51 Jaycob Atencio SO-2 Lewis-Clark 10.42 6.15 6.40 9.93 8.20 8.61
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Rickey Fantroy SR-4 BYU 4.91 6.91 4.98 5.74
8 Jaron Carter FR-1 Northwest Christian 6.42 7.05 6.70 8.75
16 Mikhail Kidd SO-2 Utah State 8.63 7.13 5.14 5.00
31 Isaiah Kahut SR-4 Northwest Nazarene 7.23 7.37 5.97 8.92
39 Gerald Chase Ellison SO-2 Lewis-Clark 9.55 7.52 6.32 7.82
44 Devyn Morris FR-1 College of Idaho 6.00 7.59 7.67 8.35
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Easton Bianchi FR-1 BYU 6.84
10 Nicholas Ong FR-1 Claremont-Mudd-Scripps 7.08
29 Declan Frideli SO-2 College of Idaho 7.35
31 Josh McCluskey JR-3 Northwest Christian 7.37
36 Brody Schut FR-1 Northwest Nazarene 7.41
46 Nik Bertling SO-2 Lewis-Clark 7.65
50 Tyler Anderson   Xtreme Speed Track Club 7.75
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Andrew Stuart SO-2 BYU 7.07 8.33 7.70 7.00 6.79
13 Jacob Davis JR-3 Utah State 7.04 5.48 8.04 7.11 5.83
15 Brayden Durfee SO-2 Boise State 8.41 6.34 7.20 7.12 8.48
25 Devin Wernette FR-1 College of Idaho 6.50 7.23 5.11 7.30 6.14
34 Kyle Duncan FR-1 Northwest Nazarene 7.83 6.57 9.01 7.38 6.72
35 Dillon Novich JR-3 Lewis-Clark 6.00 8.96 6.07 7.40 9.40
45 Prince Harris FR-1 Northwest Christian 9.48 7.03 9.86 7.64 8.33
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Austin Lane JR-3 Utah State 5.18 7.56 7.00 5.81 8.47 6.65 5.88
9 Christian Campbell FR-1 Claremont-Mudd-Scripps 6.42 5.57 7.05 6.14 6.42 8.18 5.22
20 Conner Kennedy FR-1 BYU 5.99 9.09 7.21 8.66 7.21 5.34 9.23
22 Crew Blodgett FR-1 Northwest Christian 5.93 8.03 7.23 7.96 7.31 8.75 5.35
26 ronald atkins   KT&FC 5.57 8.35 7.32 8.13 6.74 6.37 5.64
51 Jaycob Atencio SO-2 Lewis-Clark 9.11 10.66 8.20 10.34 6.97 9.76 8.37
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 David Pierce SO-2 Boise State 7.87 7.02 5.34 7.66 5.97 9.06 5.69
19 Brian Matthews SR-4 BYU 6.37 7.15 6.73 8.16 7.80 5.80 7.80
29 Tyler Rued FR-1 MSU-Billings 5.96 7.35 6.47 7.94 6.47 9.56 8.16
37 Bryce Peters FR-1 Eastern Oregon 8.39 7.42 9.28 5.87 5.57 6.39 5.57
41 Camden Webster FR-1 College of Idaho 9.19 7.53 8.44 9.04 6.40 7.08 7.08
42 Sam Hayter FR-1 Northwest Christian 8.03 7.57 5.45 9.77 5.38 5.45 5.53
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Chad Artist SR-4 Utah State 7.11
16 Landon Maxfield FR-1 BYU 7.13
18 Mason Schram SR-4 MSU-Billings 7.14
20 Cooper Blodgett FR-1 Northwest Christian 7.21
38 Nathan Peak   Xtreme Speed Track Club 7.46
43 Jeremiah Otto FR-1 Northwest Nazarene 7.58
48 Nik Roussos JR-3 Lewis-Clark 7.66
49 George Stock Freshman Treasure Valley CC 7.71
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Garen Earley JR-3 Utah State 9.12 8.21 7.01 7.36 8.49 7.72 7.01
7 Jose Rubio SO-2 Boise State 6.54 8.51 7.03 5.91 5.49 5.98 8.65
10 Luc Andrada FR-1 BYU 6.09 7.58 7.08 7.79 5.81 7.44 6.80
22 Casey Senethavilay FR-1 College of Idaho 5.93 6.94 7.23 6.73 7.45 5.72 6.58
26 David Njeri SO-2 Seattle Pacific 8.20 7.03 7.32 5.27 7.91 8.28 8.28
28 Darian Hollis   Xtreme Speed Track Club 6.16 7.41 7.33 5.72 6.75 6.97 5.79
31 Bryan Carter SO-2 Lewis-Clark 8.63 9.14 7.37 5.75 8.63 5.16 8.26
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Logan Blake SR-4 Northwest Nazarene 7.09
24 Rahkei Eyer JR-3 MSU-Billings 7.27
39 Dallin Vorkink SO-2 BYU 7.52
46 Matthew Hroma JR-3 Lewis-Clark 7.65