January 11, 2020
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Seth Ware
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B HCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Heather Plastow SO-2 Grace 4:03.83 4:39.12 5:20.82 4:35.91 6:05.74 4:10.24 4:07.04 10
2 Chloe Brittain SO-2 Trine 4:29.96 7:02.83 5:25.25 6:01.03 6:17.29 5:57.78 3:47.68 8
3 Ana Acevedo SR-4 Manchester 6:33.96 6:53.49 5:25.58 3:57.68 5:41.86 4:13.96 4:43.26 6
4 Caren Hernandez   3 Rivers Running 4:54.90 5:27.66 5:27.66 6:16.81 6:46.30 3:49.37 4:58.17 5
5 Amira Faulkner FR-1 Trine 4:14.94 6:20.75 5:31.08 4:57.98 5:24.46 5:41.02 5:21.15 4
6 Gracynn Hinkley   Hornet Track Club 5:54.19 6:35.45 5:43.87 6:56.09 6:01.07 4:38.54 6:04.51 3
7 Emily Truax Sophomore St. Mary-of-the-Woods 6:56.38 6:11.27 5:46.98 4:44.53 6:52.91 6:25.15 7:13.73 2
8 Katie Nix   Hornet Track Club 6:41.92 4:36.10 5:49.49 5:32.02 4:57.07 6:41.92 6:55.90 1
9 Sydney Young SO-2 Manchester 5:55.63 5:59.19 5:55.63 6:24.08 4:48.06 6:20.53 5:44.97 -
10 Elise Gehle FR-1 St. Francis (Ind.) 6:23.36 4:15.57 6:05.10 5:35.90 4:15.57 7:43.68 6:19.71 -
11 Rebekah Rexroth JR-3 Grace 5:53.64 5:57.40 6:16.21 7:20.17 6:16.21 6:57.60 6:53.84 -
12 Sara Lopez-Ochoa FR-1 Manchester 7:22.10 7:44.77 6:17.86 7:44.77 4:43.40 6:25.42 7:06.99 -
13 Mallory Aker FR-1 Grace 6:29.43 5:28.93 6:18.08 5:36.50 6:48.33 6:55.89 7:29.92 -
14 Sammi Silva FR-1 Trine 4:32.72 7:56.30 6:24.11 6:16.43 7:10.21 5:07.29 6:04.91 -
15 Citlali Alcaraz FR-1 Manchester 4:47.38 6:51.64 6:28.34 6:16.69 5:33.98 7:46.01 7:42.13 -
16 Cassandra Meyer FR-1 Trine 7:48.51 6:22.62 6:30.42 5:20.15 8:15.84 8:23.65 8:04.12 -
17 Myah Krintz FR-1 Manchester 7:22.55 8:07.22 6:46.01 8:07.22 8:07.22 8:31.58 6:17.59 -
18 Haley Hoover FR-1 Manchester 5:14.58 5:41.54 7:29.39 6:13.00 7:47.37 7:38.38 8:09.84 -
19 Serena Perez-Takaya JR-3 St. Francis (Ind.) 6:23.64 8:11.96 7:31.34 7:49.40 8:07.45 5:15.94 7:04.26 -
  Aubrie Deal FR-1 Southern Indiana NT NT NT NT NT NT NT   
  Krista Moore FR-1 Trine NT NT NT NT NT NT NT   
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Heather Plastow SO-2 Grace 4:35.91 5:17.62 5:33.66 4:32.70 5:20.82 10
2 Chloe Brittain SO-2 Trine 3:47.68 6:14.04 6:30.30 4:03.94 5:25.25 8
3 Ana Acevedo SR-4 Manchester 4:00.93 4:26.98 6:56.75 6:40.47 5:25.58 6
4 Caren Hernandez   3 Rivers Running 4:12.30 6:59.41 4:45.07 6:56.13 5:27.66 5
5 Amira Faulkner FR-1 Trine 4:57.98 5:47.64 6:33.99 5:14.53 5:31.08 4
6 Gracynn Hinkley   Hornet Track Club 5:54.19 6:14.82 4:55.73 5:23.24 5:43.87 3
7 Emily Truax Sophomore St. Mary-of-the-Woods 6:52.91 5:01.88 5:40.04 4:58.41 5:46.98 2
8 Katie Nix   Hornet Track Club 6:45.41 7:20.36 5:35.51 4:11.64 5:49.49 1
9 Sydney Young SO-2 Manchester 4:19.61 7:38.77 6:13.42 5:41.41 5:55.63 -
  Aubrie Deal FR-1 Southern Indiana NT NT NT NT NT   
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Elise Gehle FR-1 St. Francis (Ind.) 6:05.10 4:55.74 -
11 Rebekah Rexroth JR-3 Grace 6:16.21 6:01.17 -
12 Sara Lopez-Ochoa FR-1 Manchester 6:17.86 7:44.77 -
13 Mallory Aker FR-1 Grace 6:18.08 7:52.60 -
14 Sammi Silva FR-1 Trine 6:24.11 4:55.77 -
15 Citlali Alcaraz FR-1 Manchester 6:28.34 5:53.39 -
16 Cassandra Meyer FR-1 Trine 6:30.42 6:53.85 -
17 Myah Krintz FR-1 Manchester 6:46.01 6:09.47 -
18 Haley Hoover FR-1 Manchester 7:29.39 5:37.05 -
19 Serena Perez-Takaya JR-3 St. Francis (Ind.) 7:31.34 8:07.45 -
  Krista Moore FR-1 Trine NT NT