February 25, 2020
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 4:26.99 5:36.41 3:49.62 5:28.40 5:12.38 5:04.37 10
2 Matthew Ramos JR Dwyer 4:44.08 6:09.31 3:24.54 5:21.01 3:44.43 5:23.86 8
3 Giuliano Gencarelli SR Dwyer 4:45.94 5:14.54 4:23.07 5:31.69 5:54.57 5:11.68 6
4 Luke Hutchison Senior Suncoast 4:48.06 5:57.20 5:51.44 5:34.15 4:19.26 3:21.65 5
5 Christopher Hobbs FR King's Academy 4:53.70 5:34.82 5:49.51 5:37.76 4:18.46 6:10.07 4
6 Jack McNamara JR Jupiter 4:54.43 6:19.82 4:42.66 5:20.93 5:35.65 6:16.87 3
7 Everett Costello   Suncoast 4:56.01 5:55.22 5:10.81 4:44.17 4:41.21 4:32.33 2
8 Dhilan Krishnasamy Senior Suncoast 4:59.92 4:29.93 6:20.90 5:05.92 4:14.94 4:59.92 1
9 Jacob Gale   Suncoast 5:16.08 4:00.22 4:31.83 5:50.85 4:57.12 4:47.64 -
10 Michael Castillo FR King's Academy 5:19.01 3:52.88 6:54.72 4:56.68 5:47.72 6:03.68 -
11 August Batson FR Atlantic (Delray) 5:20.54 5:14.13 5:07.72 4:06.82 4:45.28 5:14.13 -
12 Serjinio Philippe FR Lake Worth 5:21.30 5:56.65 4:20.26 5:21.30 4:33.11 4:39.54 -
13 Wilmor Mendoza SO Lake Worth 5:25.98 5:06.43 6:05.10 5:29.24 5:58.58 4:33.83 -
14 Ziyang Liu JR King's Academy 5:35.86 7:16.62 6:09.45 4:55.56 3:58.46 7:09.90 -
15 Daniel Scariti FR Dwyer 5:38.75 7:13.60 6:16.02 4:47.94 5:55.69 3:57.13 -
16 Luderson Dorsainvil SO Boynton Beach 5:41.47 5:38.06 7:13.67 7:00.01 6:29.28 4:50.25 -
17 Stephen Fletcher FR King's Academy 5:41.85 3:59.30 7:00.48 4:33.48 4:19.81 6:16.04 -
18 Nick Pedroza SR Atlantic (Delray) 5:41.98 4:40.43 7:14.32 5:21.47 4:47.27 6:40.12 -
19 Tyrone Higgins FR Palm Beach Gardens 5:46.60 4:37.28 5:18.88 4:58.08 6:10.87 7:13.25 -
20 Alan Dominique FR Palm Beach Gardens 5:59.11 5:59.11 5:16.02 6:31.43 5:23.20 5:41.16 -
21 Fadens Exume SO Boynton Beach 6:02.95 4:53.99 5:23.03 6:53.77 6:24.73 6:24.73 -
22 Vinceson Dawson JR Boynton Beach 6:03.06 7:22.94 6:03.06 4:39.56 5:52.17 5:30.39 -
23 Keller Mendoza SO Lake Worth 6:22.31 5:05.85 6:41.43 7:00.55 8:17.01 6:03.20 -
  Elijah Cook FR Palm Beach Gardens DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexander Negron SO Palm Beach Gardens DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  James Walter SO Jupiter DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lucas Pereira SR Pine School DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Ziyang Liu JR King's Academy 4:05.18 5:35.86 6:29.60 6:32.96 6:46.39 -
15 Daniel Scariti FR Dwyer 4:34.39 5:38.75 6:56.67 4:20.84 6:02.47 -
16 Luderson Dorsainvil SO Boynton Beach 6:22.45 5:41.47 5:07.33 6:32.69 6:25.87 -
17 Stephen Fletcher FR King's Academy 6:53.64 5:41.85 4:12.97 4:12.97 6:16.04 -
18 Nick Pedroza SR Atlantic (Delray) 5:11.21 5:41.98 6:19.60 4:13.07 5:07.79 -
19 Tyrone Higgins FR Palm Beach Gardens 4:23.42 5:46.60 4:33.82 5:18.88 6:03.93 -
20 Alan Dominique FR Palm Beach Gardens 5:08.84 5:59.11 4:18.56 5:37.57 6:49.39 -
21 Fadens Exume SO Boynton Beach 6:39.25 6:02.95 4:50.36 7:33.69 6:06.58 -
22 Vinceson Dawson JR Boynton Beach 4:17.78 6:03.06 5:52.17 6:39.37 7:37.46 -
  Alexander Negron SO Palm Beach Gardens DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elijah Cook FR Palm Beach Gardens DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 3:30.93 5:01.70 4:26.99 3:14.91 10
2 Matthew Ramos JR Dwyer 4:46.92 5:35.22 4:44.08 5:01.13 8
3 Giuliano Gencarelli SR Dwyer 4:45.94 4:05.91 4:45.94 3:28.74 6
4 Luke Hutchison Senior Suncoast 4:25.02 4:36.54 4:48.06 4:22.14 5
5 Christopher Hobbs FR King's Academy 4:27.27 5:55.38 4:53.70 4:47.83 4
6 Jack McNamara JR Jupiter 4:01.44 3:34.94 4:54.43 4:04.38 3
7 Everett Costello   Suncoast 5:13.77 3:27.21 4:56.01 5:46.34 2
8 Dhilan Krishnasamy Senior Suncoast 3:38.95 5:35.91 4:59.92 4:14.94 1
9 Jacob Gale   Suncoast 4:38.15 4:28.67 5:16.08 4:50.80 -
10 Michael Castillo FR King's Academy 4:40.73 5:57.30 5:19.01 4:50.30 -
11 August Batson FR Atlantic (Delray) 4:19.64 4:58.11 5:20.54 5:01.31 -
12 Serjinio Philippe FR Lake Worth 5:56.65 5:34.16 5:21.30 5:53.43 -
13 Wilmor Mendoza SO Lake Worth 3:54.71 5:16.20 5:25.98 7:00.52 -
23 Keller Mendoza SO Lake Worth 7:27.31 5:51.73 6:22.31 5:02.03 -
  Lucas Pereira SR Pine School DNS DNS DNS DNS   
  James Walter SO Jupiter DNS DNS DNS DNS