February 25, 2020
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 1:28.93 2:14.00 2:01.81 2:24.96 2:12.78 10
2 Christian Ruocco JR Dwyer 1:43.85 2:31.49 2:02.17 1:37.74 1:47.51 8
3 Joseph Karch JR Palm Beach Gardens 2:08.68 1:51.19 2:04.93 2:14.93 2:34.92 6
4 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 2:22.61 2:07.60 2:05.09 1:30.07 1:56.34 5
5 Justin Haine JR King's Academy 1:56.45 2:16.70 2:06.57 2:28.09 2:19.23 4
6 Matthew Ramos JR Dwyer 2:42.51 1:39.03 2:06.96 1:44.11 2:45.05 3
7 John Lesh SR Dwyer 2:33.84 2:10.57 2:09.27 2:37.71 1:31.79 2
8 Luke Hutchison Senior Suncoast 1:42.14 2:32.55 2:09.28 2:31.26 2:26.09 1
9 Timothy Tulloch Senior Suncoast 2:37.49 2:32.20 2:12.34 2:24.25 2:30.87 -
10 Michael Holtrup JR Jupiter 2:37.89 1:48.38 2:13.80 2:53.94 2:51.27 -
11 Colton Lawson FR King's Academy 2:38.09 2:38.09 2:13.97 2:44.79 1:37.80 -
12 Lucas Pereira SR Pine School 2:46.23 2:50.28 2:15.14 2:34.06 2:32.71 -
13 Jack McNamara JR Jupiter 2:43.16 2:40.40 2:18.27 2:36.25 2:03.06 -
14 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 1:56.79 2:52.40 2:19.03 2:52.40 2:05.13 -
15 Dohas Passe JR Palm Beach Gardens 2:36.40 2:04.28 2:19.64 1:41.94 2:08.47 -
16 Elguins Jean FR Boynton Beach 1:39.30 2:33.84 2:19.85 2:07.27 1:49.09 -
17 Robert Maligno SR Palm Beach Gardens 2:53.78 2:20.14 2:20.14 1:50.71 2:07.53 -
18 Serjinio Philippe FR Lake Worth 2:12.30 1:55.41 2:20.74 1:39.93 2:36.23 -
19 Daishanell Crapps SR Palm Beach Gardens 1:41.41 2:12.83 2:22.82 2:54.24 2:22.82 -
20 William Nuneville SO Jupiter 1:40.84 2:03.89 2:24.05 1:45.16 1:52.36 -
21 Michael Castillo FR King's Academy 3:11.62 3:05.68 2:28.54 2:07.75 2:37.46 -
22 Fletcher Augustin SO Boynton Beach 1:54.20 2:40.78 2:30.26 3:07.83 2:04.72 -
23 Welpy Noel FR Boynton Beach 3:11.63 2:27.65 2:37.07 2:00.95 3:13.20 -
24 Paulo Hudson Loeza FR King's Academy 2:00.90 2:27.40 2:45.61 3:03.83 3:28.67 -
  Marc Pierre JR Lake Worth DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Luke Hutchison Senior Suncoast 2:09.28 2:02.82 2:23.50 2:09.28 2:15.75 2:02.82 1
10 Michael Holtrup JR Jupiter 2:31.20 2:20.49 1:44.37 2:13.80 1:44.37 2:05.78 -
15 Dohas Passe JR Palm Beach Gardens 2:55.95 2:11.27 2:12.66 2:19.64 2:30.82 1:50.32 -
16 Elguins Jean FR Boynton Beach 2:33.84 2:12.86 1:47.69 2:19.85 2:00.27 2:26.85 -
19 Daishanell Crapps SR Palm Beach Gardens 2:42.82 2:05.69 1:44.26 2:22.82 3:05.67 2:11.40 -
21 Michael Castillo FR King's Academy 3:05.68 3:02.71 2:56.77 2:28.54 1:57.35 1:55.87 -
22 Fletcher Augustin SO Boynton Beach 2:19.75 2:10.73 1:58.71 2:30.26 2:01.71 2:15.24 -
23 Welpy Noel FR Boynton Beach 2:43.36 3:11.63 2:43.36 2:37.07 3:00.63 2:27.65 -
24 Paulo Hudson Loeza FR King's Academy 2:42.30 2:05.87 3:31.98 2:45.61 2:02.56 2:50.58 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joseph Wester JR Jupiter 1:50.85 1:52.07 2:01.81 10
2 Christian Ruocco JR Dwyer 2:27.83 1:27.97 2:02.17 8
3 Joseph Karch JR Palm Beach Gardens 1:36.20 1:53.69 2:04.93 6
4 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 1:28.82 1:46.33 2:05.09 5
5 Justin Haine JR King's Academy 1:29.87 2:01.51 2:06.57 4
6 Matthew Ramos JR Dwyer 2:32.36 2:04.42 2:06.96 3
7 John Lesh SR Dwyer 2:36.42 1:31.79 2:09.27 2
9 Timothy Tulloch Senior Suncoast 2:21.61 2:45.43 2:12.34 -
11 Colton Lawson FR King's Academy 2:52.83 2:12.63 2:13.97 -
12 Lucas Pereira SR Pine School 1:48.12 2:27.31 2:15.14 -
13 Jack McNamara JR Jupiter 2:03.06 2:47.31 2:18.27 -
14 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 1:51.23 1:56.79 2:19.03 -
17 Robert Maligno SR Palm Beach Gardens 2:01.93 1:38.10 2:20.14 -
18 Serjinio Philippe FR Lake Worth 1:38.52 2:24.97 2:20.74 -
20 William Nuneville SO Jupiter 2:11.09 1:52.36 2:24.05 -
  Marc Pierre JR Lake Worth DNS DNS DNS