February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tytiana Wilson JR Admiral Farragut 1:07.42 1:00.19 10
2 Capri Procopio SR Sarasota 1:04.83 1:01.16 8
3 Zayne Jack SR George Steinbrenner 1:02.62 1:01.39 6
4 Megan Hughes SR Holy Names 48.03 1:01.57 5
5 Tekoyia Cheedy 8 Admiral Farragut 58.71 1:02.45 4
6 Dezarae Wright SR Kathleen 1:09.65 1:02.74 3
7 Sammie Van Nortwick SO Calvary Christian (Clr) 1:10.82 1:03.23 2
8 Riniya Johnson SR Auburndale 1:18.78 1:03.53 1
9 Deborah Marlow JR George Steinbrenner 53.01 1:03.86 -
10 Lauren Bates SR Land O'Lakes 1:18.60 1:03.90 -
11 Arianna Mosley FR Tampa Prep 1:05.72 1:05.07 -
12 Kadence Collora FR East Lake 1:00.74 1:05.31 -
13 Marissa Kempf JR Sarasota 1:05.01 1:05.66 -
14 Elise Graham 8 Admiral Farragut 1:25.51 1:05.77 -
15 Kelis Sims 7 Admiral Farragut 56.82 1:06.06 -
16 Jasmine Hernandez SO Northside Christian 1:05.44 1:06.77 -
17 Quewana Morris Junior Middleton 51.43 1:07.66 -
18 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 1:26.43 1:08.05 -
19 Amberly Grace SO Lecanto 1:14.94 1:08.12 -
20 Sara Matulis JR Berkeley Prep 1:01.38 1:08.20 -
21 Jordan Green FR Land O'Lakes 51.30 1:08.39 -
22 Summer Haura FR Tampa Prep 1:05.04 1:08.46 -
23 Emerson Growcock FR Holy Names 56.24 1:08.58 -
24 Abigail Cochran JR Lecanto 1:19.14 1:08.81 -
25 Kimberly Egoavil FR Holy Names 1:02.00 1:08.88 -
26 Sophie Haag FR Calvary Christian (Clr) 1:08.97 1:08.97 -
27 Paige Rodriguez SO Tampa Prep 1:10.86 1:09.47 -
28 Rebecca Allen JR George Steinbrenner 1:29.65 1:09.49 -
29 Arianna Reliford SO Auburndale 1:01.43 1:09.80 -
30 Jaime Potter SO Holy Names 1:28.74 1:09.87 -
31 Lisa Larson SR Sarasota 1:06.72 1:10.23 -
32 Sarah White SR Clearwater 1:22.44 1:10.46 -
33 Sydney Grimm SO George Steinbrenner 1:17.60 1:10.54 -
34 Kaijah Ma JR Sarasota 1:04.93 1:10.57 -
35 Ashley Bess JR Sarasota 1:02.19 1:10.67 -
36 Ashlyn Spurr FR Calvary Christian (Clr) 49.47 1:10.67 -
37 Mathea Howard   Middleton 52.44 1:10.86 -
38 Maria Manosalva SR Auburndale 1:24.49 1:11.00 -
39 Alex Garcia SO Lecanto 1:16.34 1:11.34 -
40 Daria Joshway FR Auburndale 1:31.37 1:11.38 -
41 Indya Benjamin SO Clearwater 1:13.70 1:11.55 -
42 Mikal Sorel SR Lecanto 1:31.72 1:11.65 -
43 Gabrielle Capella 8 Tampa Prep 1:14.81 1:11.93 -
44 Chloe Williams FR Calvary Christian (Clr) 1:29.51 1:12.18 -
45 Janai Hayes FR Kathleen 1:27.35 1:12.19 -
46 Anjali Delgala FR Berkeley Prep 1:08.07 1:12.41 -
47 Abigail Perez SR Land O'Lakes 1:24.08 1:12.48 -
48 Jayden Capella SR Tampa Prep 54.48 1:12.64 -
49 Jasmine Harvell FR Auburndale 1:33.13 1:13.91 -
50 Annalise Grimmer JR Sarasota 1:14.78 1:14.04 -
51 Rylee Mulhollen FR Sarasota 1:22.23 1:14.08 -
52 Jessica Erwin FR Mitchell 1:31.31 1:14.23 -
53 Isabella Palma FR Tampa Prep 1:25.18 1:14.72 -
54 Tess Sawchuk JR Tampa Catholic 56.88 1:15.84 -
55 Adia D'Piazza FR Mitchell 1:07.34 1:16.52 -
56 Savannah Houghtalin   Pasco 1:23.27 1:17.10 -
57 Sabrina Fenolio FR Sarasota 1:18.09 1:18.87 -
58 Jesie Bennett SO Auburndale 1:30.71 1:19.57 -
59 Abigail Montidoro JR Sarasota 1:12.61 1:20.67 -
60 Jasmine Richardson FR Auburndale 1:03.84 1:20.80 -
61 Lauren Ippolito SO Sarasota 58.90 1:22.95 -
62 Tracey Guash SO Mitchell 1:45.03 1:24.02 -
63 Mishka Malhotra FR Land O'Lakes 1:49.80 1:24.46 -
64 Casselle Schramm FR Calvary Christian (Clr) 1:14.38 1:24.52 -
65 Alina Caro JR Pompano Beach 1:30.92 1:26.59 -
66 Jordyn Hendley JR Middleton 1:14.88 1:28.09 -
67 Aleigh Bonner SO Middleton 1:17.21 1:33.02 -
68 Olivia Aguilar SO Tampa Prep 1:48.85 1:35.48 -
69 Genesis Rodriguez SR Middleton 1:57.09 1:53.68 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tytiana Wilson JR Admiral Farragut 45.15 1:11.03 1:00.19 10
3 Zayne Jack SR George Steinbrenner 54.64 1:14.90 1:01.39 6
4 Megan Hughes SR Holy Names 46.80 48.03 1:01.57 5
6 Dezarae Wright SR Kathleen 55.22 1:12.78 1:02.74 3
8 Riniya Johnson SR Auburndale 48.29 50.83 1:03.53 1
17 Quewana Morris Junior Middleton 1:18.49 56.16 1:07.66 -
26 Sophie Haag FR Calvary Christian (Clr) 52.42 55.87 1:08.97 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Capri Procopio SR Sarasota 56.88 1:01.16 8
7 Sammie Van Nortwick SO Calvary Christian (Clr) 1:22.20 1:03.23 2
9 Deborah Marlow JR George Steinbrenner 1:17.27 1:03.86 -
10 Lauren Bates SR Land O'Lakes 46.01 1:03.90 -
12 Kadence Collora FR East Lake 1:20.34 1:05.31 -
18 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 56.49 1:08.05 -
36 Ashlyn Spurr FR Calvary Christian (Clr) 1:31.88 1:10.67 -
40 Daria Joshway FR Auburndale 1:19.24 1:11.38 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Tekoyia Cheedy 8 Admiral Farragut 54.34 1:02.45 1:16.82 53.09 57.46 45.59 1:09.95 4
23 Emerson Growcock FR Holy Names 1:20.93 1:08.58 57.61 1:11.33 1:21.61 1:27.10 1:21.61 -
24 Abigail Cochran JR Lecanto 1:00.56 1:08.81 1:26.70 1:28.77 1:21.89 55.05 50.92 -
44 Chloe Williams FR Calvary Christian (Clr) 50.53 1:12.18 57.03 1:00.64 1:15.79 1:10.02 1:22.29 -
47 Abigail Perez SR Land O'Lakes 1:29.88 1:12.48 1:26.98 1:00.16 1:21.18 1:20.46 1:33.50 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Marissa Kempf JR Sarasota 1:05.66 59.75 1:23.39 -
20 Sara Matulis JR Berkeley Prep 1:08.20 1:21.16 51.15 -
28 Rebecca Allen JR George Steinbrenner 1:09.49 49.34 1:06.71 -
29 Arianna Reliford SO Auburndale 1:09.80 54.45 1:28.65 -
33 Sydney Grimm SO George Steinbrenner 1:10.54 1:25.36 1:14.78 -
34 Kaijah Ma JR Sarasota 1:10.57 56.46 1:10.57 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Arianna Mosley FR Tampa Prep 54.01 46.20 1:18.74 1:23.29 1:23.94 53.36 1:05.07 -
16 Jasmine Hernandez SO Northside Christian 46.74 58.09 58.09 1:06.77 57.43 56.76 1:06.77 -
19 Amberly Grace SO Lecanto 1:04.72 48.37 50.41 51.09 1:19.02 57.22 1:08.12 -
25 Kimberly Egoavil FR Holy Names 1:28.86 1:29.55 53.73 50.29 1:15.08 48.22 1:08.88 -
30 Jaime Potter SO Holy Names 58.69 1:21.75 1:25.25 49.61 1:04.28 1:06.38 1:09.87 -
35 Ashley Bess JR Sarasota 56.54 1:20.57 1:05.02 1:17.03 1:00.78 1:27.63 1:10.67 -
45 Janai Hayes FR Kathleen 59.20 1:02.81 56.31 1:12.19 1:12.19 1:20.13 1:12.19 -
51 Rylee Mulhollen FR Sarasota 1:00.75 1:08.90 1:08.90 1:01.49 1:09.64 58.53 1:14.08 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Elise Graham 8 Admiral Farragut 1:05.77 53.94 -
31 Lisa Larson SR Sarasota 1:10.23 1:20.77 -
32 Sarah White SR Clearwater 1:10.46 1:19.62 -
39 Alex Garcia SO Lecanto 1:11.34 53.51 -
42 Mikal Sorel SR Lecanto 1:11.65 54.46 -
48 Jayden Capella SR Tampa Prep 1:12.64 59.57 -
52 Jessica Erwin FR Mitchell 1:14.23 1:35.76 -
55 Adia D'Piazza FR Mitchell 1:16.52 58.16 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Kelis Sims 7 Admiral Farragut 1:24.56 1:06.06 1:18.62 1:10.03 1:25.22 -
41 Indya Benjamin SO Clearwater 1:07.98 1:11.55 1:02.25 1:02.25 51.52 -
43 Gabrielle Capella 8 Tampa Prep 1:32.79 1:11.93 1:05.46 1:31.36 1:30.64 -
46 Anjali Delgala FR Berkeley Prep 1:09.52 1:12.41 1:06.62 1:22.55 52.86 -
49 Jasmine Harvell FR Auburndale 1:32.39 1:13.91 1:12.44 1:29.44 1:35.35 -
56 Savannah Houghtalin   Pasco 1:28.67 1:17.10 1:13.25 1:35.61 1:17.88 -
64 Casselle Schramm FR Calvary Christian (Clr) 1:20.30 1:24.52 1:47.34 1:18.61 1:42.27 -
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
50 Annalise Grimmer JR Sarasota 1:14.04 -
54 Tess Sawchuk JR Tampa Catholic 1:15.84 -
57 Sabrina Fenolio FR Sarasota 1:18.87 -
58 Jesie Bennett SO Auburndale 1:19.57 -
59 Abigail Montidoro JR Sarasota 1:20.67 -
60 Jasmine Richardson FR Auburndale 1:20.80 -
61 Lauren Ippolito SO Sarasota 1:22.95 -
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
37 Mathea Howard   Middleton 1:25.04 1:10.86 1:06.61 -
53 Isabella Palma FR Tampa Prep 56.04 1:14.72 1:25.18 -
63 Mishka Malhotra FR Land O'Lakes 1:26.15 1:24.46 59.13 -
65 Alina Caro JR Pompano Beach 1:49.97 1:26.59 1:02.35 -
66 Jordyn Hendley JR Middleton 1:10.48 1:28.09 1:25.45 -
69 Genesis Rodriguez SR Middleton 1:49.14 1:53.68 1:27.54 -
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
22 Summer Haura FR Tampa Prep 1:05.04 1:04.36 1:08.46 -
27 Paige Rodriguez SO Tampa Prep 56.97 1:02.53 1:09.47 -
62 Tracey Guash SO Mitchell 1:19.82 1:02.18 1:24.02 -
67 Aleigh Bonner SO Middleton 1:28.37 1:06.98 1:33.02 -
Girls' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Jordan Green FR Land O'Lakes 1:08.39 1:25.49 1:17.97 -
38 Maria Manosalva SR Auburndale 1:11.00 1:20.23 53.96 -
68 Olivia Aguilar SO Tampa Prep 1:35.48 1:30.71 1:27.85 -