February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 10:57.77 12:11.49 9:10.03 7:50.65 10:35.09 9:27.04 10
2 Ethan Lipham SO Berkeley Prep 10:31.81 11:35.57 8:06.90 10:20.22 10:31.81 9:39.64 8
3 Neal Anderson SR Robinson 6:55.98 12:16.87 10:12.08 12:10.93 7:07.86 9:54.25 6
4 Richard Bennett SR Robinson 8:20.31 9:13.91 10:13.47 12:12.59 7:20.75 9:55.60 5
5 Orlando Cicilioni JR Sarasota 8:58.38 11:09.99 10:10.17 7:34.64 9:46.24 9:58.20 4
6 Ethan Bhatt JR George Steinbrenner 7:49.90 10:08.46 7:01.70 7:31.83 12:27.02 10:02.43 3
7 Jacob Braun FR East Lake 9:08.44 9:44.60 7:19.96 8:20.23 8:38.31 10:02.68 2
8 Gabriel Lara SR George Steinbrenner 12:46.02 9:25.40 11:33.07 10:14.03 10:44.43 10:07.95 1
9 Seth Martinez SR Lakeland Christian 9:58.51 8:08.58 8:45.22 10:35.15 7:25.83 10:10.72 -
10 Wesley Anderson SR Robinson 12:24.11 8:36.57 10:39.56 10:39.56 10:58.01 10:14.96 -
11 Shane Kilduff SR Sarasota 8:14.36 9:03.80 9:40.88 12:21.54 8:39.08 10:17.95 -
12 Jaden Simpson SO George Steinbrenner 10:37.16 9:22.20 12:04.61 9:09.70 10:18.42 10:24.66 -
13 Luke Doyle JR Berkeley Prep 7:37.31 7:37.31 9:42.59 8:08.63 10:07.65 10:26.44 -
14 Kirin Karver FR Berkeley Prep 9:43.48 12:14.05 13:29.34 11:11.31 11:30.13 10:27.39 -
15 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 9:13.02 12:59.26 13:36.96 12:21.55 11:43.85 10:28.43 -
16 Noah Palamar SR Mitchell 9:39.10 7:58.39 10:35.75 8:10.98 11:57.58 10:29.45 -
17 Liam Jordan 7 Berkeley Prep 12:00.05 9:53.73 10:44.26 9:34.78 10:06.36 10:31.62 -
18 Ryan Campbell JR George Steinbrenner 13:00.09 10:02.51 11:50.33 9:05.43 13:00.09 10:34.22 -
19 Dylan Loser   Auburndale 8:28.88 9:45.22 10:36.10 9:45.22 11:01.55 10:36.10 -
20 Paul Surkov SO Mitchell 12:37.43 9:44.12 8:39.93 8:39.93 13:28.79 10:41.89 -
21 Pattabhirama Jonnalagadda SR George Steinbrenner 7:48.69 11:14.15 12:56.87 10:09.94 10:42.04 10:42.04 -
22 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 13:51.03 13:05.94 7:43.84 12:01.52 12:33.73 10:44.21 -
23 Sohan Khanvilkar JR George Steinbrenner 7:57.22 11:17.13 13:58.35 11:04.23 8:10.11 10:44.88 -
24 Holden Jorski SR Academy Lakes 11:49.44 12:34.58 10:44.94 9:21.10 13:00.38 10:44.94 -
25 Andrew Villicana SR Mitchell 13:14.19 7:44.89 13:14.19 11:30.88 8:23.63 10:45.68 -
26 Ethan Lyons SO Robinson 9:29.15 10:40.30 10:27.36 8:24.48 13:02.58 10:46.76 -
27 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 10:36.01 10:23.03 13:11.77 12:45.81 13:44.22 10:48.99 -
28 Jamill Vasques Senior Auburndale 12:20.13 13:25.05 8:13.42 10:23.26 8:39.39 10:49.23 -
29 George Elliott SR Lakeland Christian 9:45.27 12:14.83 8:53.24 13:39.37 12:34.34 10:50.29 -
30 Henry Green SO Robinson 12:37.22 11:38.47 11:18.88 9:08.33 10:39.72 10:52.77 -
31 Oliver Warner FR Robinson 12:39.24 11:46.87 7:57.80 11:33.78 11:46.87 10:54.51 -
32 Bryce Krueger JR George Steinbrenner 11:42.57 7:52.76 12:41.66 13:21.06 12:21.96 10:56.60 -
33 Julius Bloznalis Junior Clearwater 13:30.89 7:48.08 8:27.63 13:30.89 9:46.75 10:59.26 -
34 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 10:56.58 12:11.03 12:38.11 11:16.88 12:11.03 11:16.88 -
35 Riley Miller JR Tampa Catholic 12:10.03 8:11.24 8:38.53 9:39.93 14:19.66 11:22.27 -
36 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 13:11.51 12:50.87 8:43.09 9:31.27 14:54.76 11:28.27 -
37 Ethan Yingling FR Tampa Catholic 8:29.52 12:37.39 8:43.29 12:58.04 8:29.52 11:28.53 -
38 Josh Eide FR Calvary Christian (Clr) 9:15.80 9:22.74 13:05.06 13:39.80 13:32.85 11:34.74 -
39 Jeremiah Piraux SR Lecanto 9:40.42 14:06.16 9:19.44 8:09.51 12:21.26 11:39.30 -
40 Brucelee Tao SO Auburndale 11:47.60 9:41.49 8:59.46 14:14.72 8:45.45 11:40.59 -
41 Gabriel Perdomo SR Tampa Catholic 11:52.19 13:31.90 9:44.00 11:23.71 14:14.63 11:52.19 -
42 Arturo Hernandez-Trejo   Clearwater 14:29.00 15:11.74 15:18.86 11:52.29 12:13.66 11:52.29 -
43 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 9:30.88 13:58.25 8:33.07 12:31.54 8:47.52 12:02.63 -
44 Alejandro Feliciano FR Kathleen 8:53.52 13:46.58 11:23.81 14:09.12 9:31.09 12:31.43 -
45 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 8:59.86 16:05.66 10:53.91 13:03.17 14:42.02 12:40.36 -
46 Chase Workman SO Northside Christian 14:43.63 13:41.62 9:41.34 13:02.87 13:41.62 12:55.11 -
47 Kenneth Jacek SO Clearwater 13:59.46 16:50.46 13:43.91 12:41.73 13:28.36 12:57.27 -
48 Timothy Keleske   Clearwater 14:36.08 13:33.50 11:12.70 14:28.26 16:02.12 13:02.21 -
49 Gavin Coe SR Lecanto 14:33.40 14:49.13 16:55.03 9:50.13 11:00.95 13:06.84 -
50 Sean Eller SR Clearwater 15:00.49 12:22.51 16:35.28 13:09.90 12:54.11 13:09.90 -
51 Daniel Schulenberg SR Lecanto 10:18.36 14:38.71 12:12.26 16:08.21 15:43.80 13:33.62 -
52 Jonathan Fregoso SO Kathleen 15:49.74 10:33.16 17:56.37 11:54.57 13:52.15 15:04.51 -
53 Timothy King   Middleton 14:40.20 13:08.51 18:56.92 19:42.77 12:04.33 15:16.87 -
54 Joey Cross SO Kathleen 13:26.98 19:30.12 20:20.56 17:39.16 13:06.81 16:48.72 -
55 Connor Sleeper Senior Middleton 12:39.62 16:21.17 13:32.37 21:58.78 21:06.03 17:35.02 -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Anthony Beaton SR Middleton DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 9:27.04 10
2 Ethan Lipham SO Berkeley Prep 9:39.64 8
3 Neal Anderson SR Robinson 9:54.25 6
4 Richard Bennett SR Robinson 9:55.60 5
5 Orlando Cicilioni JR Sarasota 9:58.20 4
6 Ethan Bhatt JR George Steinbrenner 10:02.43 3
7 Jacob Braun FR East Lake 10:02.68 2
8 Gabriel Lara SR George Steinbrenner 10:07.95 1
9 Seth Martinez SR Lakeland Christian 10:10.72 -
10 Wesley Anderson SR Robinson 10:14.96 -
11 Shane Kilduff SR Sarasota 10:17.95 -
12 Jaden Simpson SO George Steinbrenner 10:24.66 -
13 Luke Doyle JR Berkeley Prep 10:26.44 -
14 Kirin Karver FR Berkeley Prep 10:27.39 -
15 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 10:28.43 -
16 Noah Palamar SR Mitchell 10:29.45 -
17 Liam Jordan 7 Berkeley Prep 10:31.62 -
18 Ryan Campbell JR George Steinbrenner 10:34.22 -
19 Dylan Loser   Auburndale 10:36.10 -
20 Paul Surkov SO Mitchell 10:41.89 -
21 Pattabhirama Jonnalagadda SR George Steinbrenner 10:42.04 -
23 Sohan Khanvilkar JR George Steinbrenner 10:44.88 -
24 Holden Jorski SR Academy Lakes 10:44.94 -
26 Ethan Lyons SO Robinson 10:46.76 -
28 Jamill Vasques Senior Auburndale 10:49.23 -
31 Oliver Warner FR Robinson 10:54.51 -
32 Bryce Krueger JR George Steinbrenner 10:56.60 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 10:44.21 -
25 Andrew Villicana SR Mitchell 10:45.68 -
27 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 10:48.99 -
29 George Elliott SR Lakeland Christian 10:50.29 -
30 Henry Green SO Robinson 10:52.77 -
33 Julius Bloznalis Junior Clearwater 10:59.26 -
34 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:16.88 -
35 Riley Miller JR Tampa Catholic 11:22.27 -
36 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 11:28.27 -
37 Ethan Yingling FR Tampa Catholic 11:28.53 -
38 Josh Eide FR Calvary Christian (Clr) 11:34.74 -
39 Jeremiah Piraux SR Lecanto 11:39.30 -
40 Brucelee Tao SO Auburndale 11:40.59 -
41 Gabriel Perdomo SR Tampa Catholic 11:52.19 -
42 Arturo Hernandez-Trejo   Clearwater 11:52.29 -
43 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 12:02.63 -
44 Alejandro Feliciano FR Kathleen 12:31.43 -
45 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 12:40.36 -
46 Chase Workman SO Northside Christian 12:55.11 -
47 Kenneth Jacek SO Clearwater 12:57.27 -
48 Timothy Keleske   Clearwater 13:02.21 -
49 Gavin Coe SR Lecanto 13:06.84 -
50 Sean Eller SR Clearwater 13:09.90 -
51 Daniel Schulenberg SR Lecanto 13:33.62 -
52 Jonathan Fregoso SO Kathleen 15:04.51 -
53 Timothy King   Middleton 15:16.87 -
54 Joey Cross SO Kathleen 16:48.72 -
55 Connor Sleeper Senior Middleton 17:35.02 -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF -
  Anthony Beaton SR Middleton DNF -