February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Boys 1600m Run UNSEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Adrien Zambaux SR Sarasota 4:46.50 4:35.48 5:22.32 5:49.86
2 Nathaniel Goetz SO Sarasota 4:58.55 4:55.59 4:11.26 4:14.21
3 Nicholas Rich SO Sarasota 4:59.04 5:02.06 5:59.46 5:20.19
4 Hieu Hoang SO Sarasota 6:16.17 5:03.36 6:19.20 4:33.03
5 Cyrus Hannah JR Sarasota 4:45.19 5:03.39 5:42.83 6:04.07
6 Zach Bischof FR Berkeley Prep 4:48.56 5:03.74 4:51.59 6:28.79
7 Zachary Jones JR Sarasota 5:57.64 5:08.31 4:25.15 5:45.31
8 Tyler Rogers FR Tampa Prep 6:45.27 5:11.74 4:03.16 4:53.04
9 Dawit Tafesse SR Sarasota 6:23.66 5:14.47 5:49.07 6:42.53
10 Steven Guendjoian JR Sarasota 4:54.76 5:20.39 5:07.58 6:14.86
11 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 5:50.41 5:21.47 6:19.34 5:37.55
12 Alec Miller FR Sarasota 4:18.32 5:22.90 6:59.77 6:08.11
13 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 6:37.38 5:23.07 5:52.15 4:41.07
14 Hunter Warwick SR Sarasota 4:16.15 5:24.24 5:17.76 5:43.70
15 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 6:22.97 5:24.55 7:01.92 5:40.78
16 Nicholas Glen   Auburndale 5:47.25 5:27.59 4:58.11 4:25.35
17 Eric Olson JR Carrollwood 6:04.06 5:27.98 4:55.19 5:08.31
18 Peter Fugleberg SO Sarasota 4:56.10 5:28.99 6:47.95 6:51.24
19 Caleb Swanhart SR Mitchell 6:45.15 5:29.39 5:22.81 6:12.21
20 Sawyer Raveling SO George Steinbrenner 4:37.46 5:30.31 6:33.07 4:53.98
21 Javan Hill SO Middleton 6:28.94 5:32.42 5:19.13 4:42.56
22 Connor White JR Tampa Prep 6:52.00 5:34.96 4:38.02 6:18.51
23 Joel Carrsquillo SO Middleton 6:19.29 5:35.65 6:15.93 4:35.24
24 Grant Hooker FR George Steinbrenner 5:54.35 5:37.47 3:59.61 6:41.59
25 Josh Davis FR Calvary Christian (Clr) 5:01.89 5:39.20 7:07.40 6:16.52
26 Loi Park SO Berkeley Prep 5:42.81 5:39.41 6:23.54 5:02.08
27 Javier Abanses SO George Steinbrenner 7:20.54 5:41.50 4:19.54 6:39.56
28 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 4:41.40 5:43.17 4:10.52 6:03.76
29 Geno Fraifer FR Berkeley Prep 4:21.50 5:44.08 6:08.17 4:31.83
30 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 5:37.31 5:44.19 6:01.40 5:47.64
31 Jackson Richardson FR Land O'Lakes 4:52.66 5:44.30 7:24.15 4:21.67
32 Jacob Leclair JR Robinson 5:42.54 5:49.53 6:14.00 7:27.40
33 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:11.12 5:49.57 7:23.96 4:39.66
34 Levi Martin FR Calvary Christian (Clr) 4:47.43 5:50.52 7:18.15 5:25.99
35 Ethan DuBose SO Pompano Beach 6:46.62 5:50.53 7:11.16 4:12.39
36 Noah Lam SR Tampa Catholic 5:40.04 5:50.55 7:14.69 6:39.63
37 Harrison O'Grady JR Mitchell 7:22.62 5:51.28 4:51.57 4:09.41
38 Austin Tomlin SO Mitchell 6:02.20 5:51.65 4:51.87 7:09.02
39 Joseph Cabrera JR Lecanto 6:12.78 5:51.68 5:27.07 6:44.44
40 Carlos Viera JR Kathleen 4:38.49 5:52.51 7:24.17 5:31.36
41 Mason Cruse FR Berkeley Prep 5:43.67 5:54.29 5:50.75 5:57.84
42 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 7:23.14 5:54.51 7:12.51 6:44.15
43 Brendan Wells FR Mitchell 5:05.00 5:54.65 6:33.67 4:33.08
44 Joshua Dondero JR Northside Christian 5:12.15 5:54.71 6:12.45 4:18.94
45 Sahil Agarwal SO Sarasota 4:26.05 5:54.73 4:15.41 4:50.88
46 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 4:33.22 5:54.82 4:33.22 6:44.50
47 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 6:15.17 5:57.30 6:54.47 5:39.44
48 Chase Workman SO Northside Christian 6:51.59 5:57.90 5:00.64 4:10.53
49 Michael Williams JR Middleton 5:40.87 5:58.81 5:51.64 4:39.88
50 Aryeh Fishman FR Tampa Prep 6:37.58 6:01.43 5:21.68 7:10.11
51 Jake Seiber FR Calvary Christian (Clr) 6:48.74 6:01.71 7:06.82 7:21.29
52 Aiden Steely SO Clearwater 7:39.91 6:02.13 7:25.42 6:27.48
53 William Bozeman FR Land O'Lakes 4:28.03 6:02.20 7:50.86 7:36.38
54 Robert Fowler FR Lecanto 7:29.57 6:02.55 4:35.54 5:00.92
55 Dylan Miller FR Tampa Catholic 4:42.96 6:02.77 5:59.15 5:33.75
56 Jay'lan Hill SO Middleton 6:39.46 6:06.47 6:02.81 4:31.19
57 Zane Sheehan FR Land O'Lakes 4:44.40 6:09.35 4:22.24 5:06.56
58 Micah Norris JR Calvary Christian (Clr) 6:31.88 6:09.69 5:36.42 6:46.66
59 Jeremy Ocasio SR George Steinbrenner 7:37.47 6:11.92 4:50.10 5:19.86
60 Nicholas Defulvia SO Pasco 7:24.11 6:13.20 6:46.79 7:31.58
61 Stephen Foshey FR Land O'Lakes 4:55.03 6:13.45 6:17.19 5:36.11
62 Taylor Stanley SO George Steinbrenner 4:21.52 6:13.60 6:58.44 5:02.62
63 Josh Gerges FR Calvary Christian (Clr) 5:51.49 6:13.92 5:55.23 5:44.01
64 Nick Lima SR East Lake 5:58.91 6:21.82 6:06.55 5:32.19
65 Caedan Ortega-Foster SO Robinson 5:32.83 6:22.56 6:26.39 5:06.05
66 Kevin Patel JR Berkeley Prep 5:10.78 6:28.47 6:09.05 7:22.86
67 Peter Bazzini FR Calvary Christian (Clr) 6:48.71 6:29.24 5:19.18 5:50.32
68 Brian Vasquez SO Mulberry 6:52.32 6:32.68 7:19.81 8:03.00
69 Jonathan Fregoso SO Kathleen 5:30.48 6:33.42 6:13.75 5:22.61
70 Chase Arnold FR Calvary Christian (Clr) 4:54.57 6:38.06 7:37.77 8:01.66
71 Jadon Fusek FR Northside Christian 8:27.08 6:45.66 4:43.97 7:50.57
72 Cristiano Costa SO Tampa Catholic 6:53.94 6:45.82 8:39.45 5:49.01
73 Aiden Bailey FR Tampa Bay HEAT 8:46.87 6:48.42 7:17.01 7:21.10
74 Charles Farrell FR Northside Christian 6:14.03 6:51.02 8:46.11 4:51.83
75 Maddyx Siapno SO Pasco 8:30.58 7:01.96 8:30.58 8:22.14
76 Deon Ferrer SO Middleton 8:39.17 7:19.97 8:30.37 7:02.38
77 Joey Cross SO Kathleen 8:59.91 7:41.46 6:36.86 9:50.67
78 Jeff Lubinski SO Middleton 7:17.91 8:29.19 6:06.62 9:25.20
  Carson Crowley SO Northside Christian DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run UNSEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adrien Zambaux SR Sarasota 3:48.65 4:24.46 5:03.03 3:54.16 5:33.33 4:35.48 4:16.20
2 Nathaniel Goetz SO Sarasota 4:28.99 3:59.43 4:37.86 5:07.42 5:42.89 4:55.59 5:25.15
3 Nicholas Rich SO Sarasota 3:43.53 3:52.59 6:14.56 6:29.66 6:02.48 5:02.06 5:38.31
4 Hieu Hoang SO Sarasota 5:39.77 3:59.66 3:56.62 3:41.46 6:28.30 5:03.36 6:01.00
5 Cyrus Hannah JR Sarasota 3:53.61 4:08.78 6:04.07 4:51.26 4:11.82 5:03.39 3:41.48
7 Zachary Jones JR Sarasota 6:16.14 6:03.81 6:34.64 5:29.90 4:12.82 5:08.31 4:06.65
9 Dawit Tafesse SR Sarasota 3:55.86 5:55.36 6:45.67 4:14.72 4:46.17 5:14.47 6:04.79
11 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 6:54.70 5:21.47 4:42.90 6:03.27 6:57.92 5:21.47 6:25.77
12 Alec Miller FR Sarasota 3:49.26 5:35.82 3:46.03 4:02.18 5:29.36 5:22.90 6:11.34
14 Hunter Warwick SR Sarasota 5:14.52 6:22.61 6:03.15 5:56.67 6:06.40 5:24.24 3:53.46
15 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 7:01.92 5:57.01 6:26.22 3:56.93 5:08.33 5:24.55 5:11.57
16 Nicholas Glen   Auburndale 4:31.90 6:23.28 5:47.25 6:33.11 5:57.08 5:27.59 6:36.39
17 Eric Olson JR Carrollwood 6:56.54 5:34.54 6:59.82 5:41.10 6:23.74 5:27.98 7:06.38
26 Loi Park SO Berkeley Prep 4:04.38 4:17.96 5:59.78 5:08.87 5:56.38 5:39.41 6:50.69
33 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:35.59 5:11.12 6:55.99 6:17.54 4:53.64 5:49.57 4:22.18
42 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 7:37.32 5:36.79 5:26.15 5:29.70 6:19.33 5:54.51 6:26.42
44 Joshua Dondero JR Northside Christian 7:37.58 5:40.53 4:26.04 4:47.32 4:33.13 5:54.71 6:51.47
46 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 6:58.69 6:12.57 5:44.18 4:26.12 4:47.41 5:54.82 6:30.31
Boys 1600m Run UNSEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Steven Guendjoian JR Sarasota 6:11.66 3:53.89 4:19.52 5:20.39 5:39.62 4:29.13 6:40.49
20 Sawyer Raveling SO George Steinbrenner 3:54.52 6:42.98 4:01.13 5:30.31 5:00.59 6:33.07 7:06.10
24 Grant Hooker FR George Steinbrenner 6:51.72 4:13.11 6:11.22 5:37.47 4:16.48 5:23.98 6:01.10
25 Josh Davis FR Calvary Christian (Clr) 4:41.54 7:04.00 6:57.22 5:39.20 6:26.69 7:20.96 5:18.85
27 Javier Abanses SO George Steinbrenner 5:58.58 6:05.41 5:27.84 5:41.50 4:29.79 7:13.71 4:26.37
31 Jackson Richardson FR Land O'Lakes 6:01.52 4:25.12 4:18.23 5:44.30 5:09.87 4:38.89 6:08.41
34 Levi Martin FR Calvary Christian (Clr) 6:08.05 7:28.67 5:08.46 5:50.52 6:22.07 4:26.40 5:36.50
36 Noah Lam SR Tampa Catholic 4:40.44 7:32.21 5:50.55 5:50.55 4:36.94 5:19.00 5:15.50
38 Austin Tomlin SO Mitchell 5:51.65 5:41.10 6:19.79 5:51.65 7:37.15 4:20.23 4:37.81
40 Carlos Viera JR Kathleen 6:38.34 4:42.01 4:24.39 5:52.51 5:48.99 4:59.64 7:13.59
41 Mason Cruse FR Berkeley Prep 4:43.44 4:50.52 6:50.98 5:54.29 4:11.55 5:29.49 4:39.89
47 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 6:18.74 5:00.14 6:43.75 5:57.30 4:24.41 4:31.55 6:47.33
48 Chase Workman SO Northside Christian 4:42.75 7:16.64 7:34.54 5:57.90 4:39.17 5:25.69 7:41.70
50 Aryeh Fishman FR Tampa Prep 7:17.33 6:55.65 6:30.35 6:01.43 7:49.86 5:43.36 6:15.89
53 William Bozeman FR Land O'Lakes 7:25.51 5:04.25 6:49.29 6:02.20 6:56.53 5:51.34 6:45.67
58 Micah Norris JR Calvary Christian (Clr) 6:17.09 5:21.63 5:54.91 6:09.69 6:46.66 5:36.42 6:20.78
Boys 1600m Run UNSEEDED Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Zach Bischof FR Berkeley Prep 6:07.53 4:30.33 4:30.33 5:46.27 5:03.74 5:28.04 3:44.77
21 Javan Hill SO Middleton 4:25.94 6:02.34 6:25.61 4:32.59 5:32.42 6:55.53 6:52.20
23 Joel Carrsquillo SO Middleton 5:05.45 6:52.85 5:12.16 4:01.67 5:35.65 3:58.32 5:05.45
28 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 6:00.33 6:58.67 6:44.94 6:38.08 5:43.17 6:07.20 4:51.70
29 Geno Fraifer FR Berkeley Prep 5:37.20 4:55.91 6:35.70 5:33.76 5:44.08 5:44.08 4:24.95
30 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 6:08.29 4:45.68 6:11.73 4:38.80 5:44.19 5:57.96 6:11.73
32 Jacob Leclair JR Robinson 6:38.47 6:34.97 5:32.06 4:04.67 5:49.53 6:45.46 5:14.58
49 Michael Williams JR Middleton 6:38.28 5:26.52 5:15.76 4:39.88 5:58.81 4:54.23 5:12.17
51 Jake Seiber FR Calvary Christian (Clr) 7:06.82 4:16.82 7:32.14 6:08.95 6:01.71 4:24.05 6:23.42
52 Aiden Steely SO Clearwater 6:56.45 6:49.21 7:32.67 7:21.80 6:02.13 4:31.60 4:38.84
55 Dylan Miller FR Tampa Catholic 4:28.45 4:21.20 7:33.47 5:04.73 6:02.77 5:26.50 5:44.64
57 Zane Sheehan FR Land O'Lakes 5:10.26 6:42.60 6:38.90 4:37.02 6:09.35 5:58.27 5:06.56
59 Jeremy Ocasio SR George Steinbrenner 5:04.98 6:30.52 4:27.79 6:45.40 6:11.92 5:31.01 7:52.34
60 Nicholas Defulvia SO Pasco 4:28.71 5:35.88 5:54.54 6:20.67 6:13.20 4:28.71 4:51.10
62 Taylor Stanley SO George Steinbrenner 7:58.21 6:17.34 7:13.38 6:50.96 6:13.60 5:51.19 5:36.24
63 Josh Gerges FR Calvary Christian (Clr) 7:24.97 6:58.79 8:06.10 5:10.36 6:13.92 7:39.93 6:32.62
65 Caedan Ortega-Foster SO Robinson 6:03.44 7:50.55 4:39.27 5:32.83 6:22.56 6:41.69 7:46.73
68 Brian Vasquez SO Mulberry 5:10.22 8:06.93 6:48.39 6:32.68 6:32.68 7:11.95 4:34.88
69 Jonathan Fregoso SO Kathleen 5:46.21 4:51.13 5:02.94 4:55.07 6:33.42 8:07.84 4:51.13
Boys 1600m Run UNSEEDED Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tyler Rogers FR Tampa Prep 5:11.74
13 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 5:23.07
18 Peter Fugleberg SO Sarasota 5:28.99
19 Caleb Swanhart SR Mitchell 5:29.39
22 Connor White JR Tampa Prep 5:34.96
35 Ethan DuBose SO Pompano Beach 5:50.53
37 Harrison O'Grady JR Mitchell 5:51.28
39 Joseph Cabrera JR Lecanto 5:51.68
43 Brendan Wells FR Mitchell 5:54.65
45 Sahil Agarwal SO Sarasota 5:54.73
54 Robert Fowler FR Lecanto 6:02.55
56 Jay'lan Hill SO Middleton 6:06.47
61 Stephen Foshey FR Land O'Lakes 6:13.45
64 Nick Lima SR East Lake 6:21.82
66 Kevin Patel JR Berkeley Prep 6:28.47
67 Peter Bazzini FR Calvary Christian (Clr) 6:29.24
70 Chase Arnold FR Calvary Christian (Clr) 6:38.06
71 Jadon Fusek FR Northside Christian 6:45.66
72 Cristiano Costa SO Tampa Catholic 6:45.82
73 Aiden Bailey FR Tampa Bay HEAT 6:48.42
74 Charles Farrell FR Northside Christian 6:51.02
75 Maddyx Siapno SO Pasco 7:01.96
76 Deon Ferrer SO Middleton 7:19.97
77 Joey Cross SO Kathleen 7:41.46
78 Jeff Lubinski SO Middleton 8:29.19
  Carson Crowley SO Northside Christian DNF