February 15, 2020
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov PSAC IC4A/ECAC ECAC DIII Landmark

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 TerryLee Talasky SO-2 Seton Hill 1:08.39 43.20 1:01.79 59.99 55.79
2 Taylor Wiederrecht SR-4 Messiah 1:06.52 1:15.06 50.65 1:01.02 54.31
3 Cecilia Jones JR-3 Eastern 57.07 54.59 52.11 1:02.03 50.25
4 Hanna Davis FR-1 Bucknell 1:19.07 1:12.85 1:13.47 1:02.26 1:10.98
5 Annie Gutierrez JR-3 Johns Hopkins 1:16.61 1:12.87 1:08.51 1:02.28 59.17
6 Cirsten Kelly SR-4 Shippensburg 1:07.07 1:06.44 46.39 1:02.68 47.01
7 Ann Onwuka SO-2 Scranton 52.30 1:17.51 1:01.12 1:03.01 1:05.53
8 Niasia Harding SR-4 Indiana (Pa.) 59.32 1:04.37 56.79 1:03.10 1:06.89
9 Natalie Suess SR-4 Dickinson 1:05.46 1:00.97 46.21 1:04.17 1:18.29
10 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 1:16.43 56.52 1:20.28 1:04.22 56.52
11 Liana Tabtiang SR-4 Dickinson 1:12.98 48.44 53.61 1:04.58 1:01.35
12 Tara Ford JR-3 Eastern 47.30 1:00.26 45.36 1:04.79 55.08
13 Sarah Yanega JR-3 Dickinson 1:12.77 48.08 52.63 1:04.97 53.28
14 Rebecca Crosley JR-3 Messiah 1:17.47 1:21.38 1:01.85 1:05.10 1:00.55
15 Emma Johnsen SO-2 Messiah 53.73 1:08.80 1:04.21 1:05.52 1:11.42
16 Dajour Jones JR-3 Indiana (Pa.) 1:01.84 1:13.02 59.86 1:05.78 46.05
17 Sarah Urban FR-1 Susquehanna 1:23.40 1:02.88 1:19.43 1:06.19 50.31
18 Emma Somers FR-1 Johns Hopkins 1:24.09 1:07.54 1:03.57 1:06.21 1:01.58
19 Anastasia Farley SO-2 Susquehanna 57.29 53.29 47.30 1:06.61 1:05.28
20 Kayla Gonzalez SO-2 Shippensburg 1:22.82 1:01.45 48.09 1:06.79 1:07.46
21 Taylor Peck FR-1 Pitt.-Johnstown 1:05.47 50.77 1:25.51 1:06.80 1:03.46
22 Abigail Sheehan FR-1 Scranton 1:15.18 1:19.21 55.71 1:07.12 47.66
23 Malayna Rowe JR-3 Shippensburg 1:09.72 1:05.62 1:28.18 1:08.35 51.27
24 Katherine Welby FR-1 Scranton 1:01.63 1:23.09 1:00.94 1:09.24 1:17.55
25 Alexandria Morrison FR-1 PSU-Harrisburg 49.94 1:28.78 1:01.04 1:09.36 1:03.12
26 Julia Wert FR-1 Gettysburg 1:13.75 1:18.01 1:25.81 1:10.91 1:08.79
27 Faith Hershberger FR-1 Indiana (Pa.) 1:17.88 1:21.46 1:05.74 1:11.45 1:05.74
28 Mallory Lines-Livering JR-3 Arcadia 55.61 1:27.39 1:23.78 1:12.22 1:26.67
29 Bridget Heh JR-3 Pitt.-Johnstown 1:23.42 1:00.74 1:10.25 1:13.17 1:21.95
30 Abagail Marquardt FR-1 PSU-Harrisburg 1:13.89 1:35.53 1:35.53 1:14.63 1:13.89
31 Megan Czerpak FR-1 Gettysburg 1:07.67 1:10.67 1:11.43 1:15.18 57.89
32 Jameraquai May SO-2 PSU-Harrisburg 1:31.78 1:03.72 1:37.85 1:15.85 56.13
33 Yanelli Rodriguez FR-1 Rutgers-Camden 1:13.47 1:15.00 1:09.65 1:16.53 1:24.19
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Megan Czerpak FR-1 Gettysburg 1:15.18
33 Yanelli Rodriguez FR-1 Rutgers-Camden 1:16.53
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Katherine Welby FR-1 Scranton 1:27.25 1:09.24 1:26.55
29 Bridget Heh JR-3 Pitt.-Johnstown 1:06.59 1:13.17 1:19.76
30 Abagail Marquardt FR-1 PSU-Harrisburg 1:10.90 1:14.63 1:02.69
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Abigail Sheehan FR-1 Scranton 1:07.12 49.67 1:15.85 1:06.45 1:05.78
26 Julia Wert FR-1 Gettysburg 1:10.91 1:30.77 1:20.84 1:15.17 1:30.77
27 Faith Hershberger FR-1 Indiana (Pa.) 1:11.45 1:04.31 1:04.31 1:23.60 1:06.45
28 Mallory Lines-Livering JR-3 Arcadia 1:12.22 1:25.22 1:27.39 1:30.28 1:23.06
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Sarah Urban FR-1 Susquehanna 1:06.19 57.59
19 Anastasia Farley SO-2 Susquehanna 1:06.61 1:03.28
25 Alexandria Morrison FR-1 PSU-Harrisburg 1:09.36 58.27
32 Jameraquai May SO-2 PSU-Harrisburg 1:15.85 54.62
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Ann Onwuka SO-2 Scranton 54.82 1:03.01 52.30 1:13.73
10 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 1:05.51 1:04.22 1:01.01 53.31
14 Rebecca Crosley JR-3 Messiah 57.29 1:05.10 55.99 46.23
23 Malayna Rowe JR-3 Shippensburg 1:14.51 1:08.35 1:28.86 1:25.44
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Natalie Suess SR-4 Dickinson 50.06 1:04.17 1:12.52 1:21.50 1:21.50 1:21.50
11 Liana Tabtiang SR-4 Dickinson 51.67 1:04.58 1:01.35 56.83 46.50 1:22.67
13 Sarah Yanega JR-3 Dickinson 1:14.72 1:04.97 1:15.37 1:23.17 48.73 48.08
15 Emma Johnsen SO-2 Messiah 54.39 1:05.52 1:02.90 47.83 1:17.97 1:22.56
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Hanna Davis FR-1 Bucknell 59.77 51.06 48.57 44.21 49.19 1:02.26
16 Dajour Jones JR-3 Indiana (Pa.) 1:07.76 1:15.65 1:19.60 1:24.20 52.63 1:05.78
18 Emma Somers FR-1 Johns Hopkins 47.68 1:19.46 54.30 1:10.85 53.63 1:06.21
21 Taylor Peck FR-1 Pitt.-Johnstown 1:22.84 48.77 1:07.47 1:26.84 1:23.50 1:06.80
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Taylor Wiederrecht SR-4 Messiah 45.77 1:01.02 1:12.01 54.31 1:05.91
6 Cirsten Kelly SR-4 Shippensburg 45.13 1:02.68 1:04.56 1:13.97 1:05.82
12 Tara Ford JR-3 Eastern 1:13.86 1:04.79 1:12.57 1:19.05 1:14.51
20 Kayla Gonzalez SO-2 Shippensburg 1:19.48 1:06.79 53.44 1:25.50 1:19.48
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 TerryLee Talasky SO-2 Seton Hill 1:10.79 1:02.39 1:04.19 59.99 1:15.59 1:05.39
3 Cecilia Jones JR-3 Eastern 1:18.78 1:13.82 45.91 1:02.03 1:10.72 55.83
5 Annie Gutierrez JR-3 Johns Hopkins 52.32 45.47 1:11.63 1:02.28 1:14.74 1:12.87
8 Niasia Harding SR-4 Indiana (Pa.) 1:15.72 1:06.89 1:11.31 1:03.10 51.75 1:08.15