March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Eriana Teague SR Wekiva 46.67 50.70 44.94 57.61 51.28 10
2 Carolyn Brown SR Boone 1:03.93 1:12.64 1:09.15 58.11 57.53 8
3 Aniyah Hall SO East River 1:15.90 1:02.55 45.54 1:00.72 1:17.73 6
4 Reyna Sawyer JR Apopka 58.19 1:00.67 1:07.48 1:01.90 1:14.90 5
5 Eriona Sherwood JR Ocoee 58.87 1:19.53 58.87 1:02.62 1:13.27 4
6 Riniya Johnson SR Auburndale 1:17.15 55.82 1:00.84 1:02.72 1:12.13 3
7 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 1:13.87 1:18.29 1:10.71 1:03.13 50.51 2
8 Paris Hart FR Winter Haven 47.33 1:11.64 1:13.56 1:03.96 1:13.56 1
9 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 45.38 1:13.26 1:00.94 1:04.83 1:04.19 -
10 Marina Brown Junior Edgewater 47.35 1:21.08 55.78 1:04.86 1:17.84 -
11 Rachel Long SR Wekiva 59.49 1:17.79 46.42 1:05.37 1:14.53 -
12 Jade Boozer FR Oviedo 59.95 50.72 1:13.78 1:05.87 1:21.02 -
13 Adrice Galloway SR Oviedo 1:20.62 1:06.74 1:15.34 1:06.08 1:17.98 -
14 Kenya Jamerson JR Winter Haven 1:23.50 56.33 1:18.87 1:06.27 1:23.50 -
15 Emily Grantham FR Boone 1:17.19 1:17.19 50.57 1:06.54 1:05.21 -
16 Zarina London SR Ocoee 1:00.09 1:15.44 1:00.76 1:06.76 50.74 -
17 Patley Bernard FR Winter Park 1:21.50 59.27 1:01.29 1:07.35 1:06.01 -
18 Gloria Estein JR First Academy (Orlando) 1:12.79 1:01.33 54.59 1:07.39 1:13.46 -
19 Valerie Hoyos SO Lake Nona 1:10.19 1:12.89 1:03.44 1:07.49 1:15.59 -
20 Chloe Solomon FR Olympia 1:04.22 1:21.12 58.82 1:07.60 1:27.21 -
21 Anaje Austin SR Bishop Kenny 1:27.50 1:04.44 1:22.76 1:07.83 1:20.04 -
22 Decoursha Riley FR Edgewater 52.94 50.91 1:11.95 1:07.87 1:22.81 -
23 Allison Conrad SR East River 1:13.30 53.62 1:02.44 1:07.87 1:07.20 -
24 Briana Trejo JR Tavares 1:23.40 1:22.04 1:01.53 1:08.36 1:23.40 -
25 Jayde Wilson SR First Academy (Orlando) 1:07.02 1:24.80 1:26.85 1:08.38 1:17.96 -
26 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:14.75 1:08.57 48.00 1:08.57 1:16.12 -
27 Ann Casey SO Windermere Prep 1:16.93 57.01 48.77 1:08.68 55.63 -
28 Jayelyn Guy SO Ocoee 1:25.48 1:25.48 59.28 1:08.93 54.46 -
29 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:27.03 1:29.80 1:08.38 1:09.07 1:04.93 -
30 Ava Foster FR Tavares 1:13.08 1:29.79 1:27.70 1:09.60 1:05.43 -
31 Arianna Reliford SO Auburndale 1:13.20 1:20.17 52.29 1:09.71 1:29.93 -
32 Esperanza France FR Wekiva 1:15.16 1:15.16 59.71 1:10.24 1:31.32 -
33 Camryn Wigglesworth SR Sarasota 1:18.18 1:24.52 1:04.80 1:10.43 59.87 -
34 Margaret McVearry SR Bishop Kenny 1:15.72 1:02.27 51.66 1:10.76 57.32 -
35 Olivia Ruman FR Tavares 1:23.41 1:12.01 1:04.88 1:11.29 1:01.31 -
36 Mirabella Miranda JR Windermere Prep 1:09.19 1:04.91 59.21 1:11.33 1:24.17 -
37 Tamaya Taylor FR Windermere 1:08.71 1:06.56 1:18.73 1:11.57 1:03.70 -
38 Yanari Padgett FR Atlantic (PO) 1:32.90 1:03.37 1:22.10 1:12.01 1:04.09 -
39 Jasmine Harvell FR Auburndale 52.70 1:25.91 1:26.63 1:12.19 51.26 -
40 Carine Gourdet SR Cypress Creek 1:28.81 1:13.01 1:31.82 1:15.26 1:22.04 -
41 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:00.45 52.90 1:13.30 1:15.56 1:33.70 -
42 Yisenya Rhodes SR Winter Park 1:39.05 55.62 1:36.77 1:16.19 1:23.05 -
43 Miriam Bergmark SR Oviedo 1:39.66 1:38.13 53.67 1:16.66 1:07.46 -
44 Tomasue Borbor SO Winter Haven 1:19.08 1:24.51 55.05 1:17.53 1:35.37 -
45 Sarai Cruz SO Boone 59.15 1:17.82 1:06.15 1:17.82 1:23.27 -
46 Ariyana Brown JR Lake Howell 1:36.17 1:28.90 1:06.27 1:20.81 1:07.88 -
47 Chyeann Brown SR East River 1:39.63 1:21.00 1:22.62 1:21.00 1:25.86 -
48 Destiny Smith JR Lake Howell 1:38.61 1:12.31 1:38.61 1:22.17 1:34.50 -
49 Joby Alaya FR Mount Dora 1:17.35 1:20.64 1:16.52 1:22.28 58.42 -
50 Sarah Soyer SO Lake Howell 1:05.80 1:20.15 1:08.34 1:24.36 1:32.80 -
51 Ganesa Rai FR Freedom (Orlando) 1:25.37 1:50.99 1:18.54 1:25.37 1:39.03 -
  Bella Riechers JR Master's Academy (Oviedo) DNF DNF DNF DNF DNF   
  Myla Pierce   West Orange DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nia Wright JR West Orange DNS DNS DNS DNS DNS   
  Liyah Dor SO West Orange DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jasleen Sodhi FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryleigh Wilson 8 Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cyra Morrow SO Olympia DNS DNS DNS DNS DNS   
  R'Kaijah Maduro FR Olympia DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brooke Roberts SR Winter Park DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloe McCoy JR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nyla Johnson JR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shanna Ughulu SO Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordyn Bradley SO Apopka DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Eriana Teague SR Wekiva 50.70 1:05.68 42.06 1:11.44 55.89 57.61 1:14.32 10
2 Carolyn Brown SR Boone 44.75 58.70 56.37 58.11 1:02.76 58.11 1:02.76 8
3 Aniyah Hall SO East River 1:06.19 55.87 44.94 51.62 55.26 1:00.72 58.30 6
6 Riniya Johnson SR Auburndale 52.69 1:15.90 1:09.62 53.94 1:03.98 1:02.72 1:07.11 3
7 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 1:15.13 1:10.71 1:21.44 58.08 1:22.07 1:03.13 1:01.87 2
10 Marina Brown Junior Edgewater 56.43 59.03 51.89 1:23.02 51.24 1:04.86 1:06.81 -
11 Rachel Long SR Wekiva 1:20.41 47.07 58.18 50.34 47.72 1:05.37 1:02.76 -
  Myla Pierce   West Orange DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nia Wright JR West Orange DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Reyna Sawyer JR Apopka 1:01.90 59.43 49.52 1:10.57 5
5 Eriona Sherwood JR Ocoee 1:02.62 52.60 54.48 46.97 4
9 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 1:04.83 1:23.63 45.38 1:21.04 -
13 Adrice Galloway SR Oviedo 1:06.08 1:02.12 1:12.03 1:16.66 -
23 Allison Conrad SR East River 1:07.87 1:08.55 1:18.73 1:03.12 -
  Bella Riechers JR Master's Academy (Oviedo) DNF DNF DNF DNF   
  Ryleigh Wilson 8 Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS   
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS   
  Liyah Dor SO West Orange DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Paris Hart FR Winter Haven 1:19.95 1:03.96 1:18.04 1:23.15 55.01 1
12 Jade Boozer FR Oviedo 1:19.05 1:05.87 1:18.39 59.95 1:18.39 -
15 Emily Grantham FR Boone 1:05.21 1:06.54 1:15.19 1:09.21 1:15.19 -
16 Zarina London SR Ocoee 1:20.12 1:06.76 1:06.76 1:03.43 1:26.12 -
21 Anaje Austin SR Bishop Kenny 50.88 1:07.83 59.02 53.59 49.52 -
22 Decoursha Riley FR Edgewater 1:03.80 1:07.87 1:24.84 1:00.41 47.51 -
24 Briana Trejo JR Tavares 58.11 1:08.36 49.22 51.96 1:25.45 -
30 Ava Foster FR Tavares 1:11.00 1:09.60 1:28.40 1:01.25 1:10.30 -
  Jordyn Bradley SO Apopka DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Kenya Jamerson JR Winter Haven 1:05.61 1:00.31 1:26.16 51.69 49.71 1:06.27 1:11.58 -
17 Patley Bernard FR Winter Park 48.50 1:23.52 47.82 53.21 53.21 1:07.35 48.50 -
18 Gloria Estein JR First Academy (Orlando) 1:03.35 1:24.92 1:20.20 49.87 1:08.74 1:07.39 1:18.18 -
19 Valerie Hoyos SO Lake Nona 56.70 1:02.09 1:03.44 1:08.17 48.60 1:07.49 54.67 -
26 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:22.29 1:14.06 57.60 1:03.77 1:20.23 1:08.57 52.80 -
27 Ann Casey SO Windermere Prep 1:28.60 54.95 57.01 49.45 1:12.12 1:08.68 1:03.88 -
29 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 55.95 51.81 1:29.10 56.64 1:02.86 1:09.07 55.26 -
31 Arianna Reliford SO Auburndale 50.20 1:23.66 1:17.38 1:04.83 1:05.53 1:09.71 1:20.17 -
34 Margaret McVearry SR Bishop Kenny 1:19.26 1:27.75 1:29.16 1:06.52 1:06.52 1:10.76 1:17.84 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Chloe Solomon FR Olympia 51.38 1:07.60 1:18.42 -
28 Jayelyn Guy SO Ocoee 1:08.24 1:08.93 1:24.10 -
36 Mirabella Miranda JR Windermere Prep 1:04.91 1:11.33 1:24.17 -
39 Jasmine Harvell FR Auburndale 1:30.24 1:12.19 58.48 -
40 Carine Gourdet SR Cypress Creek 1:08.49 1:15.26 1:16.77 -
41 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:11.03 1:15.56 59.70 -
42 Yisenya Rhodes SR Winter Park 1:01.72 1:16.19 1:10.86 -
45 Sarai Cruz SO Boone 1:39.61 1:17.82 1:28.72 -
  Brooke Roberts SR Winter Park DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Jayde Wilson SR First Academy (Orlando) 1:14.54 1:08.38 1:23.43 58.13 1:17.27 -
33 Camryn Wigglesworth SR Sarasota 52.83 1:10.43 1:21.00 50.01 52.12 -
35 Olivia Ruman FR Tavares 53.47 1:11.29 1:21.99 58.46 1:05.59 -
37 Tamaya Taylor FR Windermere 51.53 1:11.57 54.40 1:08.71 58.69 -
46 Ariyana Brown JR Lake Howell 1:23.24 1:20.81 1:40.21 1:37.78 1:10.31 -
  Jasleen Sodhi FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shanna Ughulu SO Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nyla Johnson JR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloe McCoy JR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Esperanza France FR Wekiva 1:21.48 1:00.41 1:10.24 1:29.91 1:11.65 -
38 Yanari Padgett FR Atlantic (PO) 56.17 1:29.30 1:12.01 1:27.14 1:24.26 -
43 Miriam Bergmark SR Oviedo 55.20 1:09.76 1:16.66 1:18.96 1:01.33 -
44 Tomasue Borbor SO Winter Haven 1:34.59 1:19.08 1:17.53 1:09.78 59.70 -
49 Joby Alaya FR Mount Dora 1:28.87 1:46.97 1:22.28 1:09.94 1:46.15 -
50 Sarah Soyer SO Lake Howell 1:40.39 1:01.59 1:24.36 1:26.05 1:46.30 -
51 Ganesa Rai FR Freedom (Orlando) 1:45.01 1:15.13 1:25.37 1:10.86 1:15.13 -
  Cyra Morrow SO Olympia DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
47 Chyeann Brown SR East River 59.94 1:21.00 1:14.52 1:36.39 -
48 Destiny Smith JR Lake Howell 1:27.93 1:22.17 1:37.79 1:18.07 -
  R'Kaijah Maduro FR Olympia DNS DNS DNS DNS