March 7, 2020
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Antonio Thomas SR Lake Minneola 39.38 42.19 40.18 31.75 39.38 10
2 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 39.74 29.39 41.39 46.77 29.39 8
3 William Lay SR Lake Highland Prep 31.73 44.00 42.30 44.00 31.73 6
4 Samuel Miller JR Lake Highland Prep 34.97 34.11 43.17 41.45 47.06 5
5 Trayvon Benjamin SR Lake Minneola 37.81 40.89 43.96 40.01 53.20 4
6 Michel Demitri JR East Ridge 32.74 54.86 44.24 47.78 41.59 3
7 Cedric Johnson Jr. FR Lake Minneola 40.97 53.89 44.53 50.32 50.77 2
8 Michel Damien JR East Ridge 41.66 48.45 45.28 53.43 39.40 1
9 Yan-Michae Wel-Ngumbu JR Lyman 37.76 45.95 45.49 38.22 45.49 -
10 Dontae Duah SR Timber Creek 48.99 56.84 46.21 47.60 50.84 -
11 Caleb Evans SO Timber Creek 47.41 49.78 47.41 45.52 38.41 -
12 Eliu Delgado SO Lake Mary 46.40 49.30 48.33 48.33 34.80 -
13 Samuel Pritchard SO Lake Mary 54.44 59.89 49.49 42.57 50.48 -
14 Michael Bernheim JR Lyman 39.08 40.08 50.10 39.58 59.12 -
15 Rashad Green SO West Oaks 52.00 1:02.81 51.48 58.18 43.76 -
16 Jovon Jones JR West Oaks 43.92 1:06.40 52.28 1:02.74 42.35 -
17 Brady Palmer JR Lyman 1:05.50 1:00.26 52.40 37.21 53.45 -
18 Gittens Kelvin FR East Ridge 42.70 52.42 54.04 54.04 57.83 -
  Jacorey Thomas SO Boone DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dallas Johnson FR Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Antonio Thomas SR Lake Minneola 40.18 34.96 42.59 42.59 40.18 29.34 10
2 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 41.39 39.74 50.91 43.88 46.77 52.57 8
3 William Lay SR Lake Highland Prep 42.30 39.34 47.80 35.54 31.31 50.76 6
4 Samuel Miller JR Lake Highland Prep 43.17 38.86 36.70 35.84 55.69 50.51 5
5 Trayvon Benjamin SR Lake Minneola 43.96 34.73 54.95 41.33 47.48 56.71 4
6 Michel Demitri JR East Ridge 44.24 57.52 52.21 55.75 40.26 45.57 3
10 Dontae Duah SR Timber Creek 46.21 36.51 41.59 58.23 36.05 55.92 -
  Jacorey Thomas SO Boone DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Cedric Johnson Jr. FR Lake Minneola 44.53 2
8 Michel Damien JR East Ridge 45.28 1
9 Yan-Michae Wel-Ngumbu JR Lyman 45.49 -
11 Caleb Evans SO Timber Creek 47.41 -
12 Eliu Delgado SO Lake Mary 48.33 -
15 Rashad Green SO West Oaks 51.48 -
18 Gittens Kelvin FR East Ridge 54.04 -
  Dallas Johnson FR Lake Mary DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Samuel Pritchard SO Lake Mary 49.49 54.94 59.39 1:00.88 47.02 -
14 Michael Bernheim JR Lyman 50.10 57.62 55.62 58.12 1:01.13 -
16 Jovon Jones JR West Oaks 52.28 40.26 55.42 59.08 50.19 -
17 Brady Palmer JR Lyman 52.40 50.31 1:06.55 37.73 46.64 -