March 7, 2020
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jonathan Race JR Lyman 50.07 38.56 10
2 Jesaiah Jones JR East Ridge 50.14 54.16 8
3 Jonah Lyford JR Lake Minneola 51.06 43.92 6
4 Marquius Jones JR Lake Mary 52.41 41.93 5
5 Ethan Varnedore SO Timber Creek 52.42 49.28 4
6 Noel Andino JR Colonial 52.51 1:03.54 3
7 Kevin Hereman SR Lake Minneola 52.85 38.58 2
8 Jacob Spafford JR Lake Highland Prep 54.52 51.25 1
9 Markel Jones FR Lake Mary 54.56 46.38 -
10 Dinari Bennett SO Faith Christian 54.64 46.99 -
11 Wilfried Diepe Nameni SO Timber Creek 54.94 52.20 -
12 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.96 46.17 -
13 Michael Bernheim JR Lyman 56.61 1:12.46 -
14 Xavier Cubas SR Timber Creek 57.08 58.23 -
15 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 58.12 1:14.40 -
16 Eli Suvak FR Colonial 58.49 1:16.04 -
17 Morris Stewart SR West Oaks 59.16 47.33 -
18 Mathew Saville SO Lyman 1:01.01 1:01.62 -
19 Amari Black JR Lake Mary 1:01.22 1:19.59 -
20 David Walston SR Geneva School 1:06.88 1:15.58 -
21 Dorien Chow FR West Oaks 1:08.08 50.38 -
  Ryan Taylor FR Geneva School DNS DNS   
  Jay Alilin JR Geneva School DNS DNS   
  Damien Roche SR Boone DNS DNS   
  TYler Azcano SO East Ridge DNS DNS   
  Malachi Shannon SR East Ridge DNS DNS   
  Chase Latouche SR Colonial DNS DNS   
  Christian Roberts SR Boone DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Race JR Lyman 1:05.10 40.56 50.07 53.08 42.56 10
2 Jesaiah Jones JR East Ridge 49.14 54.66 50.14 48.14 50.14 8
3 Jonah Lyford JR Lake Minneola 59.23 45.45 51.06 45.45 35.75 6
6 Noel Andino JR Colonial 54.09 1:00.39 52.51 39.39 1:03.54 3
7 Kevin Hereman SR Lake Minneola 45.98 51.80 52.85 42.81 40.70 2
  Chase Latouche SR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christian Roberts SR Boone DNS DNS DNS DNS DNS   
  Malachi Shannon SR East Ridge DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Marquius Jones JR Lake Mary 52.41 40.36 5
5 Ethan Varnedore SO Timber Creek 52.42 48.23 4
8 Jacob Spafford JR Lake Highland Prep 54.52 1:06.52 1
9 Markel Jones FR Lake Mary 54.56 42.02 -
10 Dinari Bennett SO Faith Christian 54.64 59.02 -
12 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.96 1:08.15 -
13 Michael Bernheim JR Lyman 56.61 39.63 -
  TYler Azcano SO East Ridge DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Wilfried Diepe Nameni SO Timber Creek 57.14 54.94 1:09.78 54.39 1:09.23 -
14 Xavier Cubas SR Timber Creek 1:13.07 57.08 59.94 50.23 1:00.51 -
15 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 45.34 58.12 1:03.94 1:04.52 1:00.45 -
16 Eli Suvak FR Colonial 41.53 58.49 59.66 54.40 1:04.93 -
17 Morris Stewart SR West Oaks 42.01 59.16 47.33 47.92 1:05.08 -
18 Mathew Saville SO Lyman 1:15.05 1:01.01 1:17.49 1:01.62 1:09.56 -
19 Amari Black JR Lake Mary 1:04.29 1:01.22 1:09.79 1:03.67 57.55 -
20 David Walston SR Geneva School 1:01.53 1:06.88 1:25.61 46.82 1:23.60 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Dorien Chow FR West Oaks 1:08.08 -
  Damien Roche SR Boone DNS   
  Jay Alilin JR Geneva School DNS   
  Ryan Taylor FR Geneva School DNS