March 7, 2020
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 1:56.47 2:17.32 2:05.06 2:28.35 2:00.15 2:08.73 2:02.60 10
2 Lucas Varnedore SO Timber Creek 1:32.56 2:34.27 2:29.33 1:56.01 2:15.76 2:10.82 2:03.41 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 1:34.74 2:28.34 2:09.64 2:07.15 1:54.68 2:19.61 2:04.65 6
4 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:15.45 1:42.84 1:31.55 2:22.97 1:55.38 2:15.45 2:05.41 5
5 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:34.85 2:05.65 1:51.69 2:05.65 2:12.00 2:28.50 2:06.92 4
6 Hansel Lugo Ramos JR East Ridge 2:39.64 1:32.70 1:36.56 1:46.86 2:02.31 2:24.19 2:08.74 3
7 Pierce Barron SR Timber Creek 2:24.96 2:35.41 2:19.74 1:57.54 1:54.92 2:14.51 2:10.59 2
8 Matthew Rathbun JR Lake Highland Prep 2:37.24 2:39.86 1:52.69 2:25.45 2:38.55 2:05.79 2:11.03 1
9 Justin Ortiz SO Timber Creek 1:52.26 1:48.29 2:30.55 2:06.78 2:26.59 2:23.95 2:12.06 -
10 Noel Andino JR Colonial 2:05.13 2:09.12 2:23.76 2:46.39 2:50.38 1:57.14 2:13.11 -
11 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 1:48.56 2:37.42 1:45.85 1:59.42 1:36.35 2:30.63 2:15.70 -
12 Max Faryga SR Lake Minneola 2:07.79 1:37.88 2:30.90 1:46.04 2:29.54 2:54.01 2:15.94 -
13 Aaron McClure JR Colonial 2:51.65 2:54.38 1:58.52 2:23.05 1:38.09 2:50.29 2:16.23 -
14 Jaxon Reed SR Lake Minneola 2:45.22 2:09.72 1:58.79 2:05.62 1:35.58 2:20.64 2:16.54 -
15 Grey Gibson SO Geneva School 2:58.61 2:40.75 2:11.90 2:27.01 2:57.24 2:40.75 2:17.39 -
16 Martin White JR Geneva School 3:01.15 2:19.34 1:58.44 2:48.61 1:51.48 2:52.79 2:19.34 -
17 Dragon Jeremiah FR East Ridge 1:49.09 1:50.51 2:28.76 1:47.67 2:08.92 2:55.67 2:21.67 -
18 Alexander Vaughn SR Lyman 1:58.65 1:52.86 2:07.33 1:54.31 3:02.31 2:59.42 2:24.69 -
19 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 2:25.02 2:44.06 1:42.54 2:14.77 2:57.24 2:33.81 2:26.48 -
20 Thomas Whelton SR Lake Mary 2:22.11 2:41.56 2:26.60 2:28.10 2:17.63 2:05.66 2:29.59 -
21 Jack Middleton SO Lyman 3:26.67 2:10.79 1:53.03 2:44.69 2:25.32 1:59.48 2:41.46 -
22 Zaid Barrera JR Colonial 2:56.29 2:56.29 1:55.33 2:54.64 3:02.88 3:32.53 2:44.75 -
  Campbell Hendrix 8 Geneva School DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ethan Sarasty FR Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jephthe Cheristin SO West Oaks DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tavarian Leverett FR West Oaks DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rhoden Kaden FR East Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Aaron McClure JR Colonial 1:44.90 2:57.10 2:23.05 2:16.23 -
18 Alexander Vaughn SR Lyman 3:06.65 1:45.63 2:08.78 2:24.69 -
19 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 2:38.20 3:03.10 2:04.51 2:26.48 -
20 Thomas Whelton SR Lake Mary 2:23.61 3:05.50 1:59.68 2:29.59 -
21 Jack Middleton SO Lyman 3:29.90 2:25.32 3:02.45 2:41.46 -
22 Zaid Barrera JR Colonial 2:43.11 3:12.76 2:10.16 2:44.75 -
  Tavarian Leverett FR West Oaks DNS DNS DNS DNS   
  Jephthe Cheristin SO West Oaks DNS DNS DNS DNS   
  Campbell Hendrix 8 Geneva School DNS DNS DNS DNS   
  Ethan Sarasty FR Faith Christian DNS DNS DNS DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joseph Royston SR Lyman 1:41.76 2:02.60 2:01.38 2:20.99 2:03.83 1:36.86 1:40.54 10
2 Lucas Varnedore SO Timber Creek 1:59.71 2:03.41 1:58.48 2:39.20 2:30.56 2:15.76 1:39.97 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 1:48.45 2:04.65 2:37.06 1:40.97 2:00.91 2:35.82 1:55.93 6
4 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:43.04 2:05.41 1:30.30 2:05.41 2:16.70 2:43.04 2:38.02 5
5 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:10.73 2:06.92 2:01.85 1:50.42 2:32.31 2:14.54 2:10.73 4
6 Hansel Lugo Ramos JR East Ridge 1:39.13 2:08.74 2:33.20 2:16.47 2:47.37 2:43.50 2:19.04 3
7 Pierce Barron SR Timber Creek 1:51.01 2:10.59 2:38.02 1:51.01 2:40.63 1:45.78 1:44.48 2
8 Matthew Rathbun JR Lake Highland Prep 2:41.17 2:11.03 2:24.14 2:39.86 1:40.90 2:09.72 2:39.86 1
9 Justin Ortiz SO Timber Creek 1:49.61 2:12.06 2:38.48 2:34.51 2:04.14 2:29.23 2:33.19 -
10 Noel Andino JR Colonial 1:33.18 2:13.11 2:09.12 2:47.72 1:38.51 1:33.18 2:53.05 -
11 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 1:51.28 2:15.70 2:37.42 2:46.91 1:45.85 2:23.85 2:14.35 -
12 Max Faryga SR Lake Minneola 1:47.40 2:15.94 2:14.58 1:43.32 2:29.54 2:43.13 2:44.49 -
14 Jaxon Reed SR Lake Minneola 2:57.51 2:16.54 1:53.33 1:46.51 1:46.51 2:46.58 2:28.83 -
15 Grey Gibson SO Geneva School 2:03.66 2:17.39 2:48.99 2:36.63 2:10.52 2:42.12 1:51.29 -
16 Martin White JR Geneva School 1:48.69 2:19.34 2:56.97 2:51.39 2:04.02 1:50.08 2:31.88 -
17 Dragon Jeremiah FR East Ridge 1:51.92 2:21.67 1:56.17 3:02.76 2:28.76 2:31.59 1:43.42 -
  Rhoden Kaden FR East Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS