February 1, 2020
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Matthew Paterson SO-2 Indiana East 1:43.50 1:15.73 1:24.14
2 Austin Miller JR-3 Indiana Wesleyan 1:43.91 1:20.26 1:24.48
3 Weston Kundo FR-1 Indiana Wesleyan 1:36.57 1:28.95 1:24.71
4 Dustin Reynolds SR-4 Indiana East 1:07.00 1:45.17 1:24.81
5 Parker Terry SO-2 Bellarmine 1:05.27 1:24.17 1:25.88
6 Eduardo Santoscoy FR-1 St. Francis (Ind.) 1:07.48 1:46.04 1:27.63
7 Ike Boling FR-1 Bellarmine 1:31.17 1:05.75 1:27.66
8 Triston Backer SO-2 Bellarmine 1:09.56 1:26.29 1:28.05
9 Ethan Kincaid SO-2 Bellarmine 1:08.70 1:24.55 1:28.07
10 Michael Cheezan FR-1 Huntington 1:25.93 1:49.21 1:29.51
11 Tyson Agnew SO-2 St. Francis (Ind.) 1:29.32 1:34.74 1:30.22
12 Daniel Esteril SO-2 Warner 1:30.31 1:48.38 1:30.31
13 Ian Smith SR-4 Bethel (Ind.) 1:23.58 1:13.58 1:30.84
14 Bennett Hodson FR-1 Kentucky Christian 1:50.15 1:51.06 1:31.03
15 Javen Brock FR-1 Indiana East 1:50.94 1:15.18 1:31.68
16 Alex Wiedenhoeft JR-3 St. Francis (Ind.) 1:44.40 1:45.33 1:33.21
17 Nathan Parker FR-1 Siena Heights 1:17.75 1:08.38 1:33.67
18 Tyler Schwartz JR-3 Bethel (Ind.) 1:45.48 1:39.62 1:37.66
19 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 1:30.49 1:49.17 1:38.35
20 Peyton Ratliff SO-2 St. Francis (Ind.) 1:16.68 1:47.55 1:39.58
21 Jake Ryan SR-4 Bellarmine 1:45.39 2:03.46 1:40.37
22 Brendan Baker SO-2 Adrian 1:45.25 2:04.48 1:41.20
23 David Florian FR-1 Bethel (Ind.) 1:43.57 1:46.68 1:43.57
  Vinard Gibbs SO-2 Huntington DNF DNF DNF
  Justin Edwards SO-2 Huntington DNS DNS DNS
  Jacob Beyer FR-1 Shawnee State DNS DNS DNS
  Austin Buettner SR-4 Bellarmine DNS DNS DNS
  Graham Johnson SO-2 Huntington DNS DNS DNS
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matthew Paterson SO-2 Indiana East 1:22.46 1:24.14 1:30.03 1:38.45 1:08.16 1:32.56
2 Austin Miller JR-3 Indiana Wesleyan 1:31.24 1:24.48 1:43.91 1:29.55 1:07.59 1:28.71
3 Weston Kundo FR-1 Indiana Wesleyan 1:14.55 1:24.71 1:31.49 1:44.20 1:11.16 1:33.19
4 Dustin Reynolds SR-4 Indiana East 1:30.75 1:24.81 1:33.30 1:50.26 1:46.02 1:41.78
12 Daniel Esteril SO-2 Warner 1:33.02 1:30.31 1:22.19 1:29.41 1:56.50 1:05.03
17 Nathan Parker FR-1 Siena Heights 1:26.18 1:33.67 1:49.60 1:51.47 1:27.12 1:43.04
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Parker Terry SO-2 Bellarmine 1:22.45 1:25.88
6 Eduardo Santoscoy FR-1 St. Francis (Ind.) 1:06.60 1:27.63
7 Ike Boling FR-1 Bellarmine 1:04.00 1:27.66
8 Triston Backer SO-2 Bellarmine 1:50.07 1:28.05
11 Tyson Agnew SO-2 St. Francis (Ind.) 1:06.77 1:30.22
16 Alex Wiedenhoeft JR-3 St. Francis (Ind.) 1:29.49 1:33.21
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Ethan Kincaid SO-2 Bellarmine 1:28.07 1:28.95 1:06.06 1:18.39
13 Ian Smith SR-4 Bethel (Ind.) 1:30.84 1:23.58 1:06.32 1:09.95
20 Peyton Ratliff SO-2 St. Francis (Ind.) 1:39.58 1:31.62 1:41.58 1:20.66
  Vinard Gibbs SO-2 Huntington DNF DNF DNF DNF
  Justin Edwards SO-2 Huntington DNS DNS DNS DNS
  Graham Johnson SO-2 Huntington DNS DNS DNS DNS
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Michael Cheezan FR-1 Huntington 1:29.51 1:50.10
14 Bennett Hodson FR-1 Kentucky Christian 1:31.03 1:16.47
15 Javen Brock FR-1 Indiana East 1:31.68 1:08.76
18 Tyler Schwartz JR-3 Bethel (Ind.) 1:37.66 1:25.94
19 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 1:38.35 1:35.40
22 Brendan Baker SO-2 Adrian 1:41.20 1:52.34
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Jake Ryan SR-4 Bellarmine 1:40.37
23 David Florian FR-1 Bethel (Ind.) 1:43.57
  Austin Buettner SR-4 Bellarmine DNS
  Jacob Beyer FR-1 Shawnee State DNS