February 29, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anna Sentner SR George Jenkins 5:56.85 6:06.67 4:38.28 6:55.78 5:27.38 7:05.60 3:55.72 10
2 Emma Nales-Torchio   McKeel 6:14.11 5:44.04 6:24.13 5:34.02 5:34.02 4:40.58 6:54.19 8
3 Viktorya Manno SR George Jenkins 6:47.69 6:58.14 7:29.50 5:17.09 5:48.45 4:31.80 4:21.34 6
4 Isabell Miller SO George Jenkins 5:49.48 5:28.52 5:52.98 5:11.04 5:49.48 7:20.35 5:35.50 5
5 Payton Rusk FR George Jenkins 6:41.52 6:02.09 7:28.13 5:58.50 5:58.50 4:25.29 5:11.90 4
6 Sage Koury JR George Jenkins 6:42.52 4:22.36 5:55.80 7:32.84 5:59.39 5:27.05 7:25.65 3
7 Grace Boatright FR George Jenkins 7:30.83 6:14.48 7:41.74 7:34.47 6:03.57 5:09.04 7:52.65 2
8 Jordan McCart SO South Lake 4:36.99 4:44.28 6:15.40 6:48.20 6:04.46 5:42.60 5:38.95 1
9 Ryla Bryant FR Lakeland 7:07.50 7:07.50 6:38.02 5:53.79 6:08.53 7:00.13 4:43.77 -
10 Marta Miles SR Bartram Trail 4:40.12 5:35.40 6:45.43 6:52.80 6:08.57 6:45.43 7:44.40 -
11 Autumn Kloth SO Lake Wales 7:47.70 6:52.02 5:11.80 5:15.52 6:11.19 6:40.89 6:59.45 -
12 Ruby Eller SR Haines City 4:47.21 7:05.22 4:39.75 6:27.92 6:13.00 6:16.73 5:17.05 -
13 Lyvia Stansfield   South Lake 5:22.85 5:07.83 4:41.55 8:08.02 6:15.40 5:30.36 6:04.14 -
14 Chloe Hacker Junior McKeel 7:53.75 4:23.20 7:08.63 6:00.95 6:15.99 6:46.07 6:49.83 -
15 Ruthie McNeil SO West Orange 5:47.93 4:43.64 5:02.55 4:32.29 6:18.18 7:56.51 7:18.69 -
16 Emily Maul FR McKeel 7:47.69 6:43.05 6:12.63 6:20.23 6:20.23 4:29.97 5:15.59 -
17 Maya Miles FR Bartram Trail 5:12.69 7:49.04 8:04.29 6:06.08 6:21.33 8:15.73 6:02.27 -
18 Jordan Lenarz FR Lake Region 8:17.10 7:50.33 4:50.61 5:25.03 6:22.38 7:54.16 7:42.68 -
19 Bella Blind SO Winter Haven 8:22.09 4:45.81 6:33.95 7:51.19 6:26.22 5:01.26 6:53.26 -
20 Alia Peets JR George Jenkins 6:09.45 5:45.87 8:11.29 8:03.43 6:33.03 5:06.57 5:10.50 -
21 Natalie Lord JR West Orange 6:47.11 6:39.12 5:07.33 6:15.18 6:39.12 6:43.12 7:38.99 -
22 Caroline Schmitt SR West Orange 7:50.81 6:02.16 5:50.09 7:18.62 6:42.40 5:50.09 4:53.76 -
23 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 5:39.28 6:15.63 5:27.16 6:11.59 6:43.90 8:45.07 6:35.83 -
24 Kamrie Pecket FR George Jenkins 6:25.89 8:49.57 8:16.73 5:07.89 6:50.52 6:21.79 5:57.16 -
25 Alandra Navarro JR West Orange 6:14.03 5:16.49 5:24.71 6:46.91 6:51.02 6:46.91 7:44.46 -
26 Sydney Harrington SO Lakeland 5:21.14 8:38.76 8:22.29 8:26.41 6:51.71 8:09.94 7:53.47 -
27 Elizabeth Solomon Senior McKeel 8:35.80 8:23.42 8:15.17 8:48.18 6:52.64 8:02.79 7:17.40 -
28 Celeste Ramirez FR Haines City 6:09.42 6:38.47 5:27.91 8:26.39 6:55.07 8:55.44 8:42.99 -
29 Charlotte Mckendrick SO McKeel 7:45.45 9:00.26 4:55.07 7:57.92 6:55.58 5:24.16 6:43.12 -
30 Rocio Gonzalez-Lopez SO Lake Wales 6:36.68 5:17.34 8:46.12 6:15.80 6:57.55 7:39.31 6:57.55 -
31 Erica Tateishi SO George Jenkins 7:40.90 8:52.78 7:28.21 5:25.59 7:02.84 7:40.90 5:46.73 -
32 Karina Sanchez SR Lake Region 5:22.85 8:21.27 8:29.76 8:46.76 7:04.80 7:21.80 6:01.08 -
33 Torrie Dunn SO George Jenkins 7:49.34 8:02.38 6:05.04 6:44.15 7:14.57 6:52.85 5:08.55 -
34 Shayanne Quiles SO West Orange 8:50.29 7:18.25 7:53.31 6:21.28 7:18.25 5:24.31 7:27.02 -
35 Samantha Leslie SO Lakeland 6:20.11 9:30.16 7:48.50 8:50.38 7:21.98 6:11.27 8:54.80 -
36 Evelyn Quiroz FR Lake Region 5:20.88 5:11.97 8:28.06 8:19.14 7:25.66 7:21.21 7:03.38 -
37 Carli Spivey Junior McKeel 7:24.59 7:33.57 8:40.94 7:56.03 7:29.08 9:34.83 5:27.83 -
38 Gladys Cortez SR Lake Region 5:48.84 6:53.10 9:19.97 7:38.99 7:38.99 9:24.56 6:16.38 -
39 Dolanda Mesidor SO Winter Haven 7:14.02 10:00.24 7:37.11 9:37.15 7:41.72 8:04.81 9:27.92 -
40 Sydney Slagel SR Winter Haven 9:01.85 8:33.58 7:22.90 7:46.46 7:51.17 6:12.23 7:08.77 -
41 Kemley Marquez JR George Jenkins 5:34.01 7:04.67 10:10.76 9:46.90 7:57.15 5:53.09 9:37.36 -
42 Lashaunti Bostick JR George Jenkins 7:33.38 6:49.98 8:36.09 10:27.02 8:02.32 9:29.14 5:56.92 -
43 Karemy Cano FR Bartow 9:58.63 7:31.43 8:15.59 5:48.39 8:10.68 9:24.29 7:36.34 -
44 Analiese Moua FR George Jenkins 10:07.28 10:33.01 10:48.45 8:50.08 8:34.64 6:31.13 11:09.04 -
45 Dakota Pope JR George Jenkins 11:03.88 10:37.94 7:20.86 10:01.64 8:38.65 8:49.03 6:23.81 -
  Victoria Anderson FR George Jenkins DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Alyssa Lee   South Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriela Paes JR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sara Sas SR Poinciana DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sophia Johnson SO Bartram Trail DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anna Sentner SR George Jenkins 3:55.72 4:18.63 5:14.29 5:56.85 4:51.37 5:27.38 6:39.41 10
2 Emma Nales-Torchio   McKeel 7:10.89 5:13.98 5:30.68 4:53.94 6:24.13 5:34.02 4:50.60 8
3 Viktorya Manno SR George Jenkins 4:38.76 5:55.42 6:51.18 7:29.50 5:13.61 5:48.45 6:58.14 6
4 Isabell Miller SO George Jenkins 5:35.50 6:24.43 5:07.55 5:21.53 6:27.93 5:49.48 6:38.41 5
5 Payton Rusk FR George Jenkins 6:34.35 4:39.63 5:36.99 4:28.88 5:51.33 5:58.50 7:24.54 4
6 Sage Koury JR George Jenkins 7:32.84 7:18.46 6:56.90 7:29.24 5:09.08 5:59.39 4:29.55 3
7 Grace Boatright FR George Jenkins 5:09.04 7:23.56 6:58.11 5:12.67 6:29.02 6:03.57 5:12.67 2
8 Jordan McCart SO South Lake 7:13.71 4:40.64 7:06.42 4:55.22 4:36.99 6:04.46 4:58.86 1
9 Ryla Bryant FR Lakeland 6:56.44 7:25.93 4:29.03 5:57.48 6:19.59 6:08.53 7:55.41 -
10 Marta Miles SR Bartram Trail 4:36.43 4:29.06 7:55.46 4:29.06 7:03.86 6:08.57 6:04.89 -
11 Autumn Kloth SO Lake Wales 6:18.62 7:43.99 7:06.87 6:29.75 4:53.24 6:11.19 6:44.60 -
12 Ruby Eller SR Haines City 6:20.46 5:20.78 4:24.83 5:31.97 6:31.65 6:13.00 6:05.54 -
13 Lyvia Stansfield   South Lake 5:56.63 5:49.13 6:26.67 7:53.01 4:30.29 6:15.40 4:30.29 -
14 Chloe Hacker Junior McKeel 4:26.96 7:23.67 7:12.39 6:31.03 6:12.23 6:15.99 4:30.72 -
15 Ruthie McNeil SO West Orange 8:04.07 4:24.73 5:55.49 7:45.17 5:17.68 6:18.18 5:55.49 -
16 Emily Maul FR McKeel 7:21.07 4:52.78 7:51.49 6:31.64 5:04.19 6:20.23 5:49.82 -
17 Maya Miles FR Bartram Trail 7:03.28 4:30.75 5:16.51 8:11.92 7:41.41 6:21.33 4:34.56 -
18 Jordan Lenarz FR Lake Region 5:02.08 6:49.15 6:03.26 5:09.73 5:44.15 6:22.38 7:23.56 -
19 Bella Blind SO Winter Haven 7:16.43 8:14.37 4:30.36 6:33.95 8:14.37 6:26.22 7:20.29 -
20 Alia Peets JR George Jenkins 6:56.62 5:10.50 6:05.52 8:19.15 6:33.03 6:33.03 5:02.64 -
21 Natalie Lord JR West Orange 8:06.93 8:02.94 6:47.11 5:55.22 7:35.00 6:39.12 6:23.16 -
25 Alandra Navarro JR West Orange 8:00.90 6:30.47 7:52.68 7:23.91 7:15.69 6:51.02 7:19.80 -
37 Carli Spivey Junior McKeel 7:47.05 7:02.14 7:42.56 5:23.34 7:51.54 7:29.08 7:42.56 -
  Sophia Johnson SO Bartram Trail DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alyssa Lee   South Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Caroline Schmitt SR West Orange 8:43.12 7:54.84 5:29.97 5:58.14 6:42.40 -
23 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 8:04.68 8:20.84 8:04.68 7:24.29 6:43.90 -
24 Kamrie Pecket FR George Jenkins 7:15.16 7:31.58 5:44.84 7:52.10 6:50.52 -
26 Sydney Harrington SO Lakeland 6:39.36 8:05.82 7:16.42 6:18.78 6:51.71 -
27 Elizabeth Solomon Senior McKeel 7:25.66 8:15.17 7:46.29 6:56.77 6:52.64 -
28 Celeste Ramirez FR Haines City 8:59.60 8:26.39 7:40.73 8:38.84 6:55.07 -
29 Charlotte Mckendrick SO McKeel 8:18.70 8:02.08 8:35.32 7:49.61 6:55.58 -
30 Rocio Gonzalez-Lopez SO Lake Wales 6:53.38 7:43.48 5:38.22 6:32.50 6:57.55 -
31 Erica Tateishi SO George Jenkins 5:04.45 7:57.81 5:12.91 8:14.73 7:02.84 -
32 Karina Sanchez SR Lake Region 7:43.04 5:44.09 8:21.27 6:43.56 7:04.80 -
33 Torrie Dunn SO George Jenkins 6:39.81 6:22.43 5:38.97 5:47.66 7:14.57 -
34 Shayanne Quiles SO West Orange 8:10.84 7:48.93 5:28.69 6:34.43 7:18.25 -
35 Samantha Leslie SO Lakeland 8:01.76 6:15.69 9:25.74 6:15.69 7:21.98 -
36 Evelyn Quiroz FR Lake Region 6:00.99 5:11.97 8:59.25 8:19.14 7:25.66 -
38 Gladys Cortez SR Lake Region 8:43.25 9:01.61 9:47.51 7:29.81 7:38.99 -
39 Dolanda Mesidor SO Winter Haven 7:46.34 5:37.06 7:55.58 8:23.28 7:41.72 -
40 Sydney Slagel SR Winter Haven 8:24.16 7:04.06 5:34.53 8:52.43 7:51.17 -
41 Kemley Marquez JR George Jenkins 6:21.72 6:26.50 9:13.50 6:26.50 7:57.15 -
42 Lashaunti Bostick JR George Jenkins 5:56.92 6:30.68 8:07.15 7:43.03 8:02.32 -
43 Karemy Cano FR Bartow 5:58.20 7:11.80 10:08.45 7:36.34 8:10.68 -
44 Analiese Moua FR George Jenkins 9:20.96 6:46.57 7:22.59 7:17.45 8:34.64 -
45 Dakota Pope JR George Jenkins 8:12.72 6:49.74 7:57.16 7:36.42 8:38.65 -
  Victoria Anderson FR George Jenkins DNF DNF DNF DNF DNF   
  Sara Sas SR Poinciana DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriela Paes JR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS