February 28, 2020
|
Montverde Academy - Montverde, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 2:20.56 2:06.63 2:12.97 10
2 Christopher Fetters SR Windermere Prep 2:32.26 2:07.95 2:19.47 8
3 Robert Thomas JR Seminole (Sanford) 2:33.18 2:09.81 1:30.87 6
4 Max Faryga SR Lake Minneola 2:13.80 2:13.80 2:09.79 5
5 Tate Machinski SR Montverde Academy 2:50.30 2:14.09 1:41.91 4
6 Cody Bishir SO Citrus 1:40.58 2:14.10 1:58.01 3
7 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 2:47.24 2:14.87 1:54.64 2
8 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:54.31 2:15.12 1:50.80 1
9 William Cook JR Montverde Academy 1:57.58 2:15.15 2:50.29 -
10 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:07.88 2:16.04 1:37.95 -
11 Joe Cannella SR St. Francis 1:47.84 2:16.50 2:42.44 -
12 Heath Nailos SR Montverde Academy 2:34.54 2:16.76 2:08.56 -
13 Juanito Moreno SR Ridge Community 2:16.79 2:16.79 1:45.33 -
14 Riley Novack FR Mount Dora Christian 2:47.67 2:17.43 2:35.30 -
15 Thomas Valente 0 Mount Dora Christian 2:30.02 2:17.63 2:52.04 -
16 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:01.43 2:17.98 2:01.43 -
17 Ali Ibrahim SO Ridge Community 2:40.47 2:18.33 2:28.02 -
18 Tristan Fratello JR St. John Lutheran 1:55.38 2:20.70 2:02.41 -
19 Sean Perrin SR St. Francis 1:52.78 2:20.97 2:19.56 -
20 Nicolas Nesmith SO Montverde Academy 2:54.05 2:21.50 2:08.77 -
21 Joseph Reynolds JR Belleview 2:18.40 2:22.68 1:55.57 -
22 Matthew Ahl SO Trinity Prep 2:37.41 2:23.10 2:21.67 -
23 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 2:21.06 2:23.93 3:05.67 -
24 Paden Whetten SO Lake Minneola 2:44.70 2:24.47 3:02.04 -
25 Justin Rodriguez FR Mount Dora 2:22.56 2:25.47 1:46.20 -
26 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 1:42.22 2:26.02 2:27.48 -
27 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:19.63 2:26.98 2:13.76 -
28 Caden Luyett FR Citrus 1:59.09 2:30.74 2:30.74 -
29 Jack Gardner SO Citrus 2:48.98 2:30.87 2:42.94 -
30 Antonio Sarabia SR St. Francis 2:52.58 2:31.38 2:19.27 -
31 Caleb Leware SR First Academy (Leesburg) 2:18.27 2:31.94 2:38.02 -
32 Branden Zastoupil FR Mount Dora Christian 3:03.74 2:33.11 1:51.77 -
33 Michael Johnson 0 Mount Dora Christian 1:59.66 2:33.40 2:25.73 -
34 Brian Frias SO Belleview 3:09.66 2:34.19 2:44.99 -
35 Caleb Bell FR Mount Dora 2:43.80 2:34.52 2:15.98 -
36 Austin Hooker FR Citrus 2:32.95 2:36.07 2:00.18 -
37 James Dixon III FR Mount Dora 2:53.06 2:41.73 2:12.62 -
38 Samuel Gonzalez SO Cypress Creek 2:58.69 2:43.93 2:42.29 -
39 Matthew Feliz SO Cypress Creek 3:10.89 2:44.56 3:24.06 -
40 Andrew Nyland 8 Foundation Academy 2:06.99 2:44.92 2:48.22 -
41 Koray Tekin FR Trinity Prep 2:27.25 2:45.45 2:40.49 -
42 Felipe Marques Fernandes JR Windermere Prep 2:38.08 2:48.17 3:18.44 -
43 Benjamin Elliston JR Foundation Academy 2:21.74 2:48.73 2:11.61 -
44 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 3:08.39 2:52.83 2:44.19 -
  David Manning SR Trinity Prep DNS DNS DNS   
  Victor Jimenez SR Belleview DNS DNS DNS   
  David Beckwith JR Belleview DNS DNS DNS   
  Carter Hanson SR St. Francis DNS DNS DNS   
  Jaxon Reed SR Lake Minneola DNS DNS DNS   
  Nicholas Hauck SO Windermere Prep DNS DNS DNS   
  John Campbell SO Ridge Community DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Gillis JR Master's Academy (Oviedo) 2:34.49 1:42.57 2:31.96 1:59.04 2:06.63 2:24.36 1:59.04 10
2 Christopher Fetters SR Windermere Prep 1:53.88 2:14.35 2:37.38 2:11.79 2:07.95 1:35.97 2:02.84 8
3 Robert Thomas JR Seminole (Sanford) 2:47.46 2:38.37 2:16.30 1:51.64 2:09.81 2:08.52 2:27.99 6
4 Max Faryga SR Lake Minneola 2:28.52 2:24.51 1:51.06 2:51.27 2:13.80 2:49.93 2:20.49 5
5 Tate Machinski SR Montverde Academy 2:02.03 1:56.66 2:10.07 2:16.78 2:14.09 2:04.71 2:06.05 4
7 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 2:02.74 2:39.15 1:50.60 2:29.71 2:14.87 2:06.78 2:01.39 2
12 Heath Nailos SR Montverde Academy 2:53.69 2:57.79 2:37.28 2:44.12 2:16.76 2:23.60 1:38.47 -
13 Juanito Moreno SR Ridge Community 1:41.23 2:55.10 1:45.33 2:19.53 2:16.79 2:11.32 2:48.26 -
14 Riley Novack FR Mount Dora Christian 2:47.67 2:50.42 2:09.19 1:43.08 2:17.43 2:03.69 1:38.95 -
16 Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) 2:45.58 2:08.33 1:39.35 2:00.05 2:17.98 1:44.87 2:44.20 -
17 Ali Ibrahim SO Ridge Community 2:10.03 1:36.84 2:52.92 1:36.84 2:18.33 2:39.08 1:38.22 -
18 Tristan Fratello JR St. John Lutheran 2:54.47 1:58.19 2:58.69 2:31.96 2:20.70 2:55.88 2:40.40 -
21 Joseph Reynolds JR Belleview 2:51.22 1:47.01 2:39.81 2:28.39 2:22.68 2:15.55 2:09.84 -
22 Matthew Ahl SO Trinity Prep 2:05.93 2:23.10 1:58.78 1:57.35 2:23.10 2:04.50 2:04.50 -
  Carter Hanson SR St. Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Manning SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaxon Reed SR Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Cody Bishir SO Citrus 1:56.67 2:14.10 2:52.99 3
8 Erick Portillo SR Cypress Creek 2:50.26 2:15.12 1:52.15 1
9 William Cook JR Montverde Academy 1:56.23 2:15.15 2:00.29 -
10 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 2:05.16 2:16.04 2:21.49 -
11 Joe Cannella SR St. Francis 2:45.17 2:16.50 1:47.84 -
15 Thomas Valente 0 Mount Dora Christian 2:24.52 2:17.63 2:32.77 -
19 Sean Perrin SR St. Francis 2:16.74 2:20.97 1:55.60 -
20 Nicolas Nesmith SO Montverde Academy 2:37.07 2:21.50 2:17.26 -
25 Justin Rodriguez FR Mount Dora 1:54.93 2:25.47 2:47.29 -
26 Jeffrey Gotham JR Lake Minneola 1:55.36 2:26.02 2:02.66 -
27 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:12.29 2:26.98 2:50.50 -
30 Antonio Sarabia SR St. Francis 3:16.80 2:31.38 1:45.97 -
31 Caleb Leware SR First Academy (Leesburg) 2:45.62 2:31.94 1:57.00 -
33 Michael Johnson 0 Mount Dora Christian 2:56.41 2:33.40 1:58.12 -
34 Brian Frias SO Belleview 1:52.56 2:34.19 2:00.27 -
  Victor Jimenez SR Belleview DNS DNS DNS   
  David Beckwith JR Belleview DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 1:58.03 2:23.93 -
24 Paden Whetten SO Lake Minneola 1:42.58 2:24.47 -
28 Caden Luyett FR Citrus 2:51.85 2:30.74 -
29 Jack Gardner SO Citrus 2:14.28 2:30.87 -
32 Branden Zastoupil FR Mount Dora Christian 2:30.05 2:33.11 -
35 Caleb Bell FR Mount Dora 3:13.15 2:34.52 -
36 Austin Hooker FR Citrus 2:40.76 2:36.07 -
37 James Dixon III FR Mount Dora 3:14.08 2:41.73 -
38 Samuel Gonzalez SO Cypress Creek 3:26.56 2:43.93 -
39 Matthew Feliz SO Cypress Creek 3:33.93 2:44.56 -
40 Andrew Nyland 8 Foundation Academy 2:46.57 2:44.92 -
41 Koray Tekin FR Trinity Prep 2:55.38 2:45.45 -
42 Felipe Marques Fernandes JR Windermere Prep 3:03.31 2:48.17 -
43 Benjamin Elliston JR Foundation Academy 3:14.04 2:48.73 -
44 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 2:18.27 2:52.83 -
  Nicholas Hauck SO Windermere Prep DNS DNS   
  John Campbell SO Ridge Community DNS DNS