February 1, 2020
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.07 20.44 20.23 22.55 26.13
2 Taysean Goodwin SR-4 Emporia St. 21.32 23.03 17.06 27.51 27.08
3 Carlon Hosten FR-1 Lincoln (Mo.) 21.37 22.44 20.52 27.79 22.66
4 Javan Gray JR-3 Lincoln (Mo.) 21.45 15.66 27.46 17.16 23.17
5 Jamaal Morris Jr. FR-1 Pratt CC 21.47 23.84 20.19 19.54 21.69
6 Jeremy McDowell FR-1 Butler CC 21.48 27.28 17.40 18.05 18.69
7 Judah Taylor FR-1 Butler CC 21.55 24.36 27.16 15.95 17.68
8 Destine Scott SO-2 Coffeyville CC 21.58 21.80 25.25 17.27 26.33
9 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.66 19.50 22.53 21.66 16.90
10 Arlon Williams SO-2 Butler CC 21.67 23.62 17.34 27.96 25.14
11 Jared Scott SO-2 Hutchinson CC 21.70 25.39 18.23 21.49 18.88
12 Joshua Moore SO-2 Coffeyville CC 21.72 16.08 21.51 21.07 17.60
13 Guinove Joanus FR-1 Coffeyville CC 21.81 21.81 28.14 17.45 24.65
14 Antravius Perkins JR-3 Oklahoma City 21.87 25.15 16.84 24.72 25.59
15 Dylan Swain SO-2 Butler CC 21.88 18.82 21.67 15.54 20.57
16 Mark Doyley SO-2 Butler CC 21.88 17.95 22.10 17.07 27.79
17 Mikel Stone SO-2 Tarleton State 21.93 19.30 23.25 27.64 21.50
18 Kyeran Monroe FR-1 Wayland Baptist 21.93 25.22 28.29 15.35 20.40
19 Jordan Collins FR-1 Fort Scott CC 21.99 25.51 26.17 24.63 25.95
20 Diego Pettorossi JR-3 Angelo State 22.07 15.67 20.31 16.78 21.85
21 Corey Lyons JR-3 St. Mary (Kan.) 22.07 28.03 15.89 24.50 21.19
22 Nathan Blackwell SR-4 Angelo State 22.08 21.20 16.56 28.05 22.53
23 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 22.13 16.82 21.25 15.72 23.68
24 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 22.13 28.11 26.78 17.04 20.36
25 Braden Jetton FR-1 Angelo State 22.16 22.83 18.62 19.73 25.04
26 Raymone Campbell SO-2 Lincoln (Mo.) 22.17 18.63 23.73 18.18 24.61
27 Ja'Micah Polk JR-3 Angelo State 22.20 23.76 25.76 15.99 16.88
28 Zachaeus Beard SO-2 Langston 22.20 24.65 16.88 23.31 16.21
29 Armando Colome FR-1 Allen CC 22.20 20.87 15.99 16.43 27.98
30 Jerod Elcock FR-1 Butler CC 22.23 23.79 25.12 23.79 22.68
31 Anotnio Lay FR-1 Central Missouri 22.25 17.36 27.59 24.92 27.59
32 Colby Jennings Jr FR-1 Lincoln (Mo.) 22.26 17.14 25.16 23.15 23.82
33 Nizar Alarahshun SO-2 Pittsburg St. 22.43 18.17 18.40 23.56 22.43
34 Shirvante Knauls JR-3 Oklahoma Baptist 22.43 29.16 21.09 26.02 28.71
34 ronaldo griffiths Sophomore Unattached 22.43 18.62 27.37 23.78 26.92
36 Brandon Heath FR-1 Lincoln (Mo.) 22.49 16.65 20.02 27.89 24.29
37 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 22.54 19.61 23.90 27.05 23.90
38 Jamel Anderson SR-4 Tarleton State 22.56 15.80 22.11 17.38 22.34
39 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 22.58 27.55 23.49 17.16 18.97
40 Dakari Charlton FR-1 Coffeyville CC 22.62 22.85 28.73 16.74 26.02
41 Blake Johnson SR-4 Central Missouri 22.63 24.22 28.29 23.54 23.77
42 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 22.68 25.63 26.54 25.63 19.74
43 Dakarai Bush FR-1 Harding 22.68 29.49 29.03 18.60 21.10
44 Javden Douglas FR-1 Lincoln (Mo.) 22.70 25.20 24.07 21.34 25.43
45 Cameron Linville FR-1 Missouri Southern 22.72 26.13 26.81 27.27 20.91
46 Zackary Hall FR-1 Fort Scott CC 22.74 23.20 16.15 21.83 18.65
47 Aljani Bridgewater SO-2 Science & Arts 22.79 27.81 28.26 16.18 20.52
48 DeQuan Dudley SR-4 TAMU-Commerce 22.81 20.08 25.32 23.50 17.11
49 Will Meredith SO-2 Harding 23.00 19.32 24.15 16.79 28.52
50 Zanoah Lanham FR-1 Fort Scott CC 23.04 28.57 20.51 19.82 19.59
51 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 23.05 19.14 22.59 28.82 28.82
52 Grayson Lawrence JR-3 UT-Tyler 23.12 21.74 30.06 28.21 27.52
53 Jesse Porter SO-2 Pittsburg St. 23.34 29.65 26.14 28.95 26.61
54 DeKedrick Washington FR-1 Missouri Southern 23.43 22.50 23.90 16.64 19.92
  Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist FS FS FS FS FS
  Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist DNF DNF DNF DNF DNF
  Dhykelo Beasley SO-2 St. Mary (Kan.) DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Guinove Joanus FR-1 Coffeyville CC 21.81 15.27
36 Brandon Heath FR-1 Lincoln (Mo.) 22.49 28.57
43 Dakarai Bush FR-1 Harding 22.68 18.60
44 Javden Douglas FR-1 Lincoln (Mo.) 22.70 17.26
48 DeQuan Dudley SR-4 TAMU-Commerce 22.81 29.20
  Dhykelo Beasley SO-2 St. Mary (Kan.) DNF DNF
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Armando Colome FR-1 Allen CC 22.20
40 Dakari Charlton FR-1 Coffeyville CC 22.62
47 Aljani Bridgewater SO-2 Science & Arts 22.79
50 Zanoah Lanham FR-1 Fort Scott CC 23.04
53 Jesse Porter SO-2 Pittsburg St. 23.34
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Jamaal Morris Jr. FR-1 Pratt CC 21.47 20.40 25.12
17 Mikel Stone SO-2 Tarleton State 21.93 27.86 23.47
32 Colby Jennings Jr FR-1 Lincoln (Mo.) 22.26 22.04 24.71
33 Nizar Alarahshun SO-2 Pittsburg St. 22.43 22.43 25.35
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Jordan Collins FR-1 Fort Scott CC 21.99
21 Corey Lyons JR-3 St. Mary (Kan.) 22.07
49 Will Meredith SO-2 Harding 23.00
52 Grayson Lawrence JR-3 UT-Tyler 23.12
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Antravius Perkins JR-3 Oklahoma City 19.47 21.87 18.37
37 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 21.42 22.54 23.22
42 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 23.36 22.68 19.28
45 Cameron Linville FR-1 Missouri Southern 26.13 22.72 25.68
54 DeKedrick Washington FR-1 Missouri Southern 26.71 23.43 18.05
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Destine Scott SO-2 Coffeyville CC 21.58 26.33 22.66 26.98 18.56 21.58
12 Joshua Moore SO-2 Coffeyville CC 22.38 19.12 23.24 18.03 26.29 21.72
24 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 19.48 21.03 25.01 18.15 22.13 22.13
27 Ja'Micah Polk JR-3 Angelo State 18.65 23.54 27.09 20.43 19.32 22.20
34 ronaldo griffiths Sophomore Unattached 27.59 23.33 24.23 16.15 18.85 22.43
41 Blake Johnson SR-4 Central Missouri 23.54 26.25 22.63 18.79 29.42 22.63
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Arlon Williams SO-2 Butler CC 21.67
18 Kyeran Monroe FR-1 Wayland Baptist 21.93
31 Anotnio Lay FR-1 Central Missouri 22.25
38 Jamel Anderson SR-4 Tarleton State 22.56
  Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist FS
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 22.96 21.66 28.16
16 Mark Doyley SO-2 Butler CC 26.70 21.88 27.79
34 Shirvante Knauls JR-3 Oklahoma Baptist 24.68 22.43 27.82
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Carlon Hosten FR-1 Lincoln (Mo.) 24.37 19.02 21.37 15.39 21.16
6 Jeremy McDowell FR-1 Butler CC 16.33 20.41 21.48 23.20 25.57
28 Zachaeus Beard SO-2 Langston 18.87 19.54 22.20 17.10 23.09
51 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 26.97 26.51 23.05 21.67 21.21
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jared Scott SO-2 Hutchinson CC 16.93 26.70 15.41 21.70 24.96 19.10
15 Dylan Swain SO-2 Butler CC 27.79 19.91 19.04 21.88 22.10 21.45
22 Nathan Blackwell SR-4 Angelo State 16.12 23.85 18.33 22.08 21.42 22.97
23 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 19.70 21.91 24.35 22.13 27.22 17.93
46 Zackary Hall FR-1 Fort Scott CC 22.74 27.29 29.11 22.74 24.11 19.33
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.07
2 Taysean Goodwin SR-4 Emporia St. 21.32
20 Diego Pettorossi JR-3 Angelo State 22.07
25 Braden Jetton FR-1 Angelo State 22.16
  Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist DNF
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Javan Gray JR-3 Lincoln (Mo.) 21.45
7 Judah Taylor FR-1 Butler CC 21.55
26 Raymone Campbell SO-2 Lincoln (Mo.) 22.17
30 Jerod Elcock FR-1 Butler CC 22.23
39 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 22.58