March 7, 2020
|
Hallandale - Hallandale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Ruocco JR Dwyer 4:31.36 5:20.21 4:58.50 3:20.81 4:23.22 10
2 Kevin Johnson SO Dillard 4:34.90 5:40.88 4:26.66 3:50.92 3:23.43 8
3 Isaac Nye SO Seminole Ridge 4:36.72 3:22.01 3:22.01 5:43.14 5:18.23 6
4 Renand Jean JR Dillard 4:36.72 3:24.78 4:28.42 4:17.35 3:52.45 5
5 John Lesh SR Dwyer 4:38.59 4:41.38 4:21.88 4:38.59 5:59.39 4
6 Giuliano Gencarelli SR Dwyer 4:43.64 5:29.03 4:18.12 4:15.28 5:54.55 3
7 Ogler Bartolon JR Dunbar 4:44.20 5:46.73 5:46.73 3:36.00 4:55.57 2
8 Kevin Vazquez JR Dunbar 4:52.90 3:48.47 6:03.20 5:30.98 6:17.85 1
9 Luke Hutchison Senior Suncoast 4:54.92 4:43.13 5:03.77 5:59.81 4:01.84 -
10 Jacob Gale   Suncoast 4:56.00 3:30.16 4:53.04 4:53.04 5:07.84 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 5:04.07 5:25.36 3:32.85 4:51.91 4:06.30 -
12 Isiah Joseph SR Dillard 5:04.94 4:46.65 6:12.03 6:21.18 4:22.25 -
13 Daniel Ocampo SO Dunbar 5:04.96 6:24.25 3:36.53 5:20.21 3:39.58 -
14 Gabrriel Carty FR Dillard 5:05.67 4:28.99 4:50.39 4:44.28 4:32.05 -
15 Esteban Ramirez SR Pompano Beach 5:07.66 4:43.05 4:55.36 5:07.66 4:03.06 -
16 Jason Bourciquot FR Chaminade-Madonna 5:10.47 5:13.58 5:57.04 4:42.53 4:23.90 -
17 Sincere Vasquez FR South Plantation 5:12.33 5:56.06 4:53.59 4:44.22 4:28.61 -
18 Ali Milline JR Miami Carol City 5:17.44 6:46.33 5:52.36 6:27.28 5:20.62 -
19 Max Lipsky JR NSU University School 5:20.23 4:25.79 4:19.39 5:45.85 5:04.22 -
20 Josiah Sinclair-Bergin 6 NSU University School 5:23.33 4:25.13 5:20.10 3:49.57 3:46.33 -
21 John Shanks SR South Plantation 5:25.24 4:33.21 4:26.70 7:02.82 4:20.20 -
22 Joel Williams JR Pompano Beach 5:25.86 5:25.86 6:14.74 4:07.66 4:20.69 -
23 Mathew Binion Senior South Plantation 5:31.76 5:18.49 5:25.13 6:54.70 4:02.19 -
24 Berrian Delinois SO South Plantation 5:31.95 3:59.01 4:38.84 4:15.61 5:35.27 -
25 Matias Grando FR Riviera Prep 5:33.65 6:43.72 4:33.60 4:36.93 4:16.91 -
26 Roman Giffune FR Riviera Prep 5:34.47 5:21.10 6:41.37 6:54.75 5:47.85 -
27 Felipe Suarez JR Hollywood Hills 5:35.66 6:02.52 5:42.38 7:06.29 5:22.24 -
28 Markess Sagesse SO Northeast (OP) 5:37.35 5:30.61 5:47.47 6:21.21 5:57.60 -
29 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 5:47.10 7:17.35 4:09.92 6:42.64 5:43.63 -
30 Gustavo Padron SR Cypress Bay 5:47.54 5:44.07 7:24.86 5:37.12 5:47.54 -
31 Ethan DuBose SO Pompano Beach 5:49.44 6:20.89 4:11.60 7:02.83 4:39.56 -
32 Jonathan Greenip JR NSU University School 5:59.88 5:09.50 7:01.06 5:02.30 4:26.32 -
33 Eric Mager JR Cypress Bay 6:04.62 7:10.26 5:24.52 6:26.50 7:17.55 -
34 Samuel Shearer SO NSU University School 6:12.67 6:31.31 4:58.14 7:04.85 5:16.77 -
35 Hakim Reaves FR Miami Norland 6:16.76 4:27.50 7:43.42 7:28.35 4:50.11 -
36 Dwayne Williams FR Miami Norland 6:27.46 5:06.10 8:23.70 6:46.84 5:37.09 -
37 Charles Gamble SO Hollywood Hills 7:01.95 5:16.47 7:23.05 7:44.15 8:30.56 -
  Zachary Jassenoff SO Oxbridge Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jose Heighes JR Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Antariolon Weston FR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Rodriguez FR Miami Jackson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alvert Heys FR Miami Northwestern DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samuel Crow SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dwayne Williams FR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Donavan Pinder SO Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jahron Momplaisir JR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ale Ortega SO Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Heintz Durand SO Northeast (OP) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael McInnis JR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Jason Bourciquot FR Chaminade-Madonna 6:40.51 6:09.46 5:35.31 4:20.80 5:10.47 -
17 Sincere Vasquez FR South Plantation 4:47.35 4:41.10 3:51.13 6:36.66 5:12.33 -
21 John Shanks SR South Plantation 4:26.70 5:08.98 6:46.55 3:47.67 5:25.24 -
24 Berrian Delinois SO South Plantation 5:31.95 5:58.51 5:48.55 5:28.63 5:31.95 -
25 Matias Grando FR Riviera Prep 6:37.05 6:43.72 6:07.02 5:36.99 5:33.65 -
30 Gustavo Padron SR Cypress Bay 7:24.86 6:29.25 6:43.15 6:53.58 5:47.54 -
31 Ethan DuBose SO Pompano Beach 4:57.03 5:35.47 6:45.35 4:11.60 5:49.44 -
34 Samuel Shearer SO NSU University School 7:23.48 6:20.13 5:31.68 7:53.29 6:12.67 -
35 Hakim Reaves FR Miami Norland 7:28.35 5:35.32 7:54.72 7:32.12 6:16.76 -
37 Charles Gamble SO Hollywood Hills 8:01.03 5:33.34 8:26.34 7:01.95 7:01.95 -
  Samuel Crow SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dwayne Williams FR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Donavan Pinder SO Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alvert Heys FR Miami Northwestern DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Rodriguez FR Miami Jackson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Antariolon Weston FR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 5:04.07 4:24.54 3:54.14 5:01.03 5:16.24 5:31.44 -
13 Daniel Ocampo SO Dunbar 5:04.96 3:33.48 3:42.62 6:18.15 4:28.37 4:16.17 -
18 Ali Milline JR Miami Carol City 5:17.44 6:08.23 6:52.68 3:45.39 5:23.79 6:27.28 -
20 Josiah Sinclair-Bergin 6 NSU University School 5:23.33 5:39.50 4:31.60 3:56.03 5:10.40 4:08.97 -
22 Joel Williams JR Pompano Beach 5:25.86 5:45.42 6:37.55 4:59.80 3:48.11 5:29.12 -
23 Mathew Binion Senior South Plantation 5:31.76 6:01.62 4:45.32 5:51.67 5:18.49 5:28.45 -
26 Roman Giffune FR Riviera Prep 5:34.47 4:30.92 4:24.24 4:57.68 4:57.68 5:01.03 -
27 Felipe Suarez JR Hollywood Hills 5:35.66 5:22.24 6:59.58 6:56.22 5:05.45 6:12.59 -
28 Markess Sagesse SO Northeast (OP) 5:37.35 6:34.70 6:38.08 4:02.90 6:07.72 5:50.85 -
29 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 5:47.10 4:44.63 7:24.29 5:12.39 7:17.35 4:58.51 -
32 Jonathan Greenip JR NSU University School 5:59.88 7:04.66 7:22.66 7:44.25 5:23.90 4:40.71 -
33 Eric Mager JR Cypress Bay 6:04.62 4:40.76 4:51.70 4:18.88 6:44.73 5:39.10 -
36 Dwayne Williams FR Miami Norland 6:27.46 4:42.85 8:04.33 4:42.85 5:21.60 8:19.83 -
  Zachary Jassenoff SO Oxbridge Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jahron Momplaisir JR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael McInnis JR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jose Heighes JR Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ale Ortega SO Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Christian Ruocco JR Dwyer 4:31.36 3:23.52 10
2 Kevin Johnson SO Dillard 4:34.90 4:34.90 8
3 Isaac Nye SO Seminole Ridge 4:36.72 5:59.74 6
4 Renand Jean JR Dillard 4:36.72 4:42.26 5
5 John Lesh SR Dwyer 4:38.59 5:06.45 4
6 Giuliano Gencarelli SR Dwyer 4:43.64 5:57.39 3
7 Ogler Bartolon JR Dunbar 4:44.20 5:01.26 2
8 Kevin Vazquez JR Dunbar 4:52.90 3:25.03 1
9 Luke Hutchison Senior Suncoast 4:54.92 4:28.38 -
10 Jacob Gale   Suncoast 4:56.00 6:04.08 -
12 Isiah Joseph SR Dillard 5:04.94 4:13.10 -
14 Gabrriel Carty FR Dillard 5:05.67 6:22.09 -
15 Esteban Ramirez SR Pompano Beach 5:07.66 4:21.52 -
19 Max Lipsky JR NSU University School 5:20.23 4:03.38 -
  Heintz Durand SO Northeast (OP) DNS DNS