February 29, 2020
|
Miami Southridge - Miami, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevin Kergean SR Miami Columbus 4:28.10 3:10.36 3:23.76 3:42.53 3:18.40 4:28.10 4:30.79 10
2 LANCE GRAINGER SR Doral Academy 3:54.63 5:29.03 4:13.51 4:51.27 4:32.39 4:29.69 3:11.48 8
3 Jonathan Pineda SR Doral Academy 4:31.79 4:07.33 5:28.87 5:47.90 4:56.26 4:31.79 5:31.59 6
4 Christian Ivonnet JR Miami Columbus 5:15.76 3:39.66 5:02.03 5:54.20 3:25.93 4:34.57 4:42.81 5
5 Alvaro Canarte JR Miami Columbus 4:08.07 4:32.88 5:44.54 4:19.10 4:24.61 4:35.63 5:19.73 4
6 Andoni Mercado SR Miami Sunset 5:27.60 5:38.80 6:04.00 5:44.40 4:23.20 4:40.00 3:58.00 3
7 DAVID BELLEFLEUR Junior Miami Palmetto 3:40.09 4:28.06 4:50.63 3:25.98 6:03.99 4:42.16 5:27.31 2
8 Dennis Moreno SO Miami Sunset 5:36.16 5:05.08 3:17.74 4:59.43 5:02.26 4:42.48 3:45.99 1
9 Zachary Hernandez SR Ferguson 4:35.96 5:07.58 4:53.20 4:38.83 4:47.45 4:47.45 4:15.83 -
10 Dukenson Phyanord SR Miami Norland 6:02.35 5:50.85 5:53.73 5:39.35 5:07.71 4:47.58 4:01.57 -
11 Gabriel Rodriguez SR St. Brendan 3:22.77 5:07.05 4:06.22 5:12.85 5:07.05 4:49.67 5:24.43 -
12 GABRIEL DEBRITO   Miami Palmetto 5:12.32 6:07.77 5:29.83 5:59.02 5:47.34 4:51.88 4:22.70 -
13 Nicholas Monteagudo SR Miami Killian 3:32.35 6:11.62 3:29.40 5:56.87 3:47.10 4:54.93 4:04.80 -
14 Sebastien Touzard   Miami Beach 4:11.46 5:19.50 5:16.54 3:38.92 3:38.92 4:55.83 4:17.38 -
15 DANIEL SALMANZADEH SR Doral Academy 6:01.20 4:23.50 4:08.69 5:55.28 5:28.63 4:56.06 5:58.24 -
16 CESAR GOMEZ SR Doral Academy 4:29.81 4:47.60 5:23.18 6:10.62 5:58.76 4:56.49 5:52.83 -
17 Riley Oakley SR Coral Shores 4:15.71 4:30.57 5:38.96 5:35.99 5:18.15 4:57.33 4:33.55 -
18 Kyle Banks SO Park Vista 5:24.76 5:39.66 6:03.49 6:03.49 4:19.21 4:57.94 4:49.01 -
19 Jason Rojo SR Miami Coral Park 5:30.57 5:00.51 4:18.44 5:03.52 4:09.43 5:00.51 3:51.40 -
20 Trenton Guy SR American Heritage 6:31.38 5:07.09 4:00.85 4:15.90 4:55.04 5:01.06 5:49.23 -
21 Caleb Jimenez SO Miami Sunset 4:37.05 6:25.46 3:48.87 6:28.47 5:25.24 5:01.14 6:04.38 -
22 Ismel Arias SR Miami Sunset 5:46.97 5:19.58 4:43.06 4:33.93 5:16.54 5:04.36 5:25.67 -
23 Jahron Momplaisir JR Miami Norland 6:16.35 3:58.66 6:28.59 6:22.47 3:46.42 5:05.97 4:38.44 -
24 Julian Baserio SO Southwest Miami 6:22.63 5:21.41 5:09.17 6:25.69 4:50.80 5:06.10 3:40.40 -
25 Nicholas Trujillo SO Miami Columbus 4:48.04 6:32.22 5:58.52 5:21.75 4:44.97 5:06.42 5:37.07 -
26 Matthew Herrera JR Miami Coral Park 5:41.58 5:04.66 4:55.42 4:30.81 4:18.50 5:07.73 5:04.66 -
27 MATTHEW LESMAN   Miami Palmetto 5:44.67 6:03.14 4:18.51 5:23.13 5:44.67 5:07.74 4:09.27 -
28 Alejandro Duenas JR St. Brendan 4:44.14 4:03.99 6:16.79 5:48.99 6:22.97 5:08.84 4:31.78 -
29 Keval Bodasing SO Park Vista 6:11.14 3:55.06 3:51.96 3:42.69 6:35.88 5:09.28 5:30.93 -
30 Jordan Lopez SR Ferguson 4:20.29 5:12.97 6:36.64 5:37.76 4:07.90 5:09.87 4:48.18 -
31 Ahmad Inshanally JR Miami Killian 3:59.24 5:41.76 6:09.73 6:28.37 5:41.76 5:10.69 6:09.73 -
32 Isaiah Hall JR Miami Killian 5:02.68 5:40.13 3:57.15 3:50.91 5:08.92 5:12.04 3:44.67 -
33 Daniel Thompson JR Gulliver Prep 5:09.99 5:35.04 5:13.12 5:00.60 4:35.55 5:13.12 6:09.49 -
34 Charles Sealy JR Miami Norland 5:51.90 6:35.88 6:39.03 6:32.74 3:46.22 5:14.19 3:46.22 -
35 Kevin Better SR Varela 6:11.95 4:40.54 5:30.97 4:27.93 4:02.72 5:15.21 6:40.32 -
36 Justin Quintanal SR Varela 5:15.66 6:37.74 6:12.48 3:56.75 6:50.36 5:15.66 4:44.10 -
37 Dominic Duenas SO Miami Killian 5:05.13 4:42.88 5:24.20 5:52.81 4:58.77 5:17.84 5:05.13 -
38 Nicholas Packer SR Park Vista 6:45.53 4:18.65 5:51.25 5:22.51 6:19.98 5:19.31 4:56.96 -
39 ETHAN FARADJI Junior Miami Palmetto 6:49.74 6:39.99 6:30.23 4:07.15 6:17.22 5:25.19 4:36.42 -
40 Rualt Maska JR Coral Shores 5:06.16 5:19.19 5:48.50 6:17.82 4:36.85 5:25.70 5:58.27 -
41 Alexis Rodriguez FR Miami Jackson 3:53.79 4:06.96 4:59.65 5:25.99 5:42.46 5:29.28 7:01.48 -
42 Alain Bermudez SO Varela 4:07.75 5:53.46 5:13.82 5:00.60 5:20.42 5:30.33 7:06.13 -
43 Nelsonluis Quinones Junior South Miami 6:58.11 6:48.15 5:58.38 5:05.29 4:32.10 5:31.83 5:48.43 -
44 Nicholas Darosa 8 American Heritage 4:35.61 5:36.85 7:08.72 4:08.39 5:02.83 5:40.25 5:19.84 -
45 Devontae Edwards SO Homestead 7:08.77 4:15.22 5:06.27 7:18.98 5:40.29 5:40.29 5:06.27 -
46 Christian Rivero SR Southwest Miami 5:37.88 4:56.93 5:58.36 3:58.91 4:53.51 5:41.29 4:29.62 -
47 danny felton JR American 6:55.86 4:41.82 4:10.89 5:29.94 4:55.57 5:43.68 6:59.29 -
48 Juan Betancour Lopez FR American Heritage 6:55.20 4:09.82 5:37.79 7:16.31 4:55.57 5:51.86 6:12.98 -
49 Tomas Valdivieso FR Gulliver Prep 4:13.83 6:59.51 5:34.91 6:52.46 4:56.13 5:52.53 7:38.29 -
50 Ivrin Phillip FR Miami Washington 6:44.20 7:09.24 7:09.24 6:51.36 5:46.97 5:57.70 7:12.82 -
51 Branden Tillman SO Homestead 4:10.42 4:10.42 7:41.49 5:57.74 4:35.46 5:57.74 7:27.18 -
52 Felipe Londono SO Westminster Christian 5:19.40 4:11.21 4:39.92 5:22.99 6:09.64 5:58.87 6:41.94 -
53 Nicolas Miro JR Cypress Bay 5:59.29 5:01.23 5:08.49 6:28.33 6:17.44 6:02.92 6:46.47 -
54 JULIAN RUBINOVICH Senior Miami Beach 4:33.16 6:34.97 4:22.09 6:09.13 5:54.37 6:09.13 5:32.22 -
55 Nyles Montalvo JR Southwest Miami 6:27.88 6:09.41 8:00.24 5:50.94 5:21.39 6:09.41 7:52.85 -
56 David Jaramillo JR Miami Coral Park 6:16.51 6:04.98 6:51.09 7:56.40 7:06.45 6:24.19 4:40.46 -
57 Dwayne Williams FR Miami Norland 5:46.88 4:56.78 7:03.97 7:57.92 7:34.80 6:25.42 7:42.51 -
58 Bjorn Garrido JR Westminster Christian 8:10.42 5:41.33 7:50.80 7:31.18 6:55.87 6:32.33 5:17.79 -
  Shain McDonald JR Miami Southridge DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Jackson Hilson JR Coral Shores DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Miles Yallop Senior Sunland Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sebastian Stephens JR Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Xachary Bloom 7 Gulliver Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zion Dominguezs FR Miami Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Camille Garcia   Miami Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Vincent Thomas JR Homestead DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Benjamin Pena SR Varela DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Roberto Thompson FR Miami Washington DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonah Weltmann SO American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julian Valdez FR Westminster Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ignacio Gutierrez SO St. Brendan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Christopher Jensen JR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevin Kergean SR Miami Columbus 4:38.83 4:38.83 5:16.36 4:28.10 3:31.80 10
2 LANCE GRAINGER SR Doral Academy 4:00.03 5:39.81 5:15.54 4:29.69 3:49.24 8
3 Jonathan Pineda SR Doral Academy 3:34.72 4:10.05 3:40.15 4:31.79 5:53.33 6
4 Christian Ivonnet JR Miami Columbus 5:02.03 3:14.95 5:37.73 4:34.57 5:21.25 5
5 Alvaro Canarte JR Miami Columbus 3:48.78 3:12.94 5:52.81 4:35.63 3:12.94 4
6 Andoni Mercado SR Miami Sunset 4:45.60 5:13.60 4:40.00 4:40.00 5:22.00 3
7 DAVID BELLEFLEUR Junior Miami Palmetto 6:01.17 3:34.45 4:36.52 4:42.16 4:53.45 2
8 Dennis Moreno SO Miami Sunset 4:28.36 4:08.59 4:25.54 4:42.48 5:22.03 1
9 Zachary Hernandez SR Ferguson 5:07.58 4:53.20 5:33.45 4:47.45 3:38.47 -
11 Gabriel Rodriguez SR St. Brendan 5:59.19 4:49.67 4:03.33 4:49.67 3:57.53 -
13 Nicholas Monteagudo SR Miami Killian 5:03.78 5:06.73 4:19.54 4:54.93 4:13.64 -
15 DANIEL SALMANZADEH SR Doral Academy 4:53.10 3:45.01 4:17.58 4:56.06 3:27.25 -
16 CESAR GOMEZ SR Doral Academy 6:19.51 4:14.99 3:45.34 4:56.49 5:29.11 -
18 Kyle Banks SO Park Vista 5:42.64 5:03.90 3:37.50 4:57.94 5:09.86 -
  Shain McDonald JR Miami Southridge DNF DNF DNF DNF DNF   
  Christopher Jensen JR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Dukenson Phyanord SR Miami Norland 5:59.48 4:47.58 5:42.22 -
12 GABRIEL DEBRITO   Miami Palmetto 3:47.67 4:51.88 6:16.53 -
14 Sebastien Touzard   Miami Beach 5:46.13 4:55.83 5:55.00 -
17 Riley Oakley SR Coral Shores 5:06.25 4:57.33 5:15.17 -
19 Jason Rojo SR Miami Coral Park 4:15.44 5:00.51 3:39.38 -
20 Trenton Guy SR American Heritage 5:58.27 5:01.06 6:19.34 -
21 Caleb Jimenez SO Miami Sunset 3:39.84 5:01.14 6:25.46 -
22 Ismel Arias SR Miami Sunset 3:57.40 5:04.36 4:03.49 -
33 Daniel Thompson JR Gulliver Prep 4:48.07 5:13.12 5:16.26 -
36 Justin Quintanal SR Varela 4:44.10 5:15.66 4:34.63 -
39 ETHAN FARADJI Junior Miami Palmetto 4:16.90 5:25.19 6:36.74 -
53 Nicolas Miro JR Cypress Bay 6:24.70 6:02.92 7:51.80 -
  Sebastian Stephens JR Gulliver Prep DNS DNS DNS   
  Miles Yallop Senior Sunland Baptist DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Jahron Momplaisir JR Miami Norland 6:37.77 6:22.47 4:01.72 6:31.65 5:05.97 5:51.87 -
24 Julian Baserio SO Southwest Miami 3:49.58 3:46.52 6:22.63 4:38.56 5:06.10 3:43.46 -
25 Nicholas Trujillo SO Miami Columbus 6:07.71 5:55.45 5:00.30 6:10.77 5:06.42 4:05.14 -
28 Alejandro Duenas JR St. Brendan 6:10.61 6:10.61 6:04.44 5:27.37 5:08.84 6:07.52 -
30 Jordan Lopez SR Ferguson 3:40.01 3:40.01 5:56.35 5:03.68 5:09.87 3:49.31 -
31 Ahmad Inshanally JR Miami Killian 5:20.01 5:13.80 5:29.34 4:11.66 5:10.69 3:37.49 -
32 Isaiah Hall JR Miami Killian 3:41.55 5:30.77 4:59.56 4:47.08 5:12.04 3:38.43 -
34 Charles Sealy JR Miami Norland 5:55.04 4:55.34 5:14.19 5:20.48 5:14.19 4:42.78 -
35 Kevin Better SR Varela 4:15.32 5:12.06 4:59.45 5:27.82 5:15.21 3:53.26 -
38 Nicholas Packer SR Park Vista 5:22.51 4:25.03 6:35.95 5:09.73 5:19.31 6:45.53 -
42 Alain Bermudez SO Varela 5:10.51 3:51.23 5:33.64 5:40.24 5:30.33 4:27.57 -
52 Felipe Londono SO Westminster Christian 6:38.35 4:21.98 7:21.41 5:48.11 5:58.87 7:39.36 -
  Benjamin Pena SR Varela DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jackson Hilson JR Coral Shores DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
26 Matthew Herrera JR Miami Coral Park 5:53.89 5:07.73 -
27 MATTHEW LESMAN   Miami Palmetto 5:41.60 5:07.74 -
29 Keval Bodasing SO Park Vista 6:20.42 5:09.28 -
37 Dominic Duenas SO Miami Killian 5:36.91 5:17.84 -
40 Rualt Maska JR Coral Shores 6:56.90 5:25.70 -
43 Nelsonluis Quinones Junior South Miami 6:54.79 5:31.83 -
45 Devontae Edwards SO Homestead 6:10.92 5:40.29 -
46 Christian Rivero SR Southwest Miami 6:05.18 5:41.29 -
49 Tomas Valdivieso FR Gulliver Prep 5:38.43 5:52.53 -
54 JULIAN RUBINOVICH Senior Miami Beach 7:08.19 6:09.13 -
58 Bjorn Garrido JR Westminster Christian 7:31.18 6:32.33 -
  Julian Valdez FR Westminster Christian DNS DNS   
  Camille Garcia   Miami Beach DNS DNS   
  Xachary Bloom 7 Gulliver Prep DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Alexis Rodriguez FR Miami Jackson 5:29.28 -
44 Nicholas Darosa 8 American Heritage 5:40.25 -
47 danny felton JR American 5:43.68 -
48 Juan Betancour Lopez FR American Heritage 5:51.86 -
50 Ivrin Phillip FR Miami Washington 5:57.70 -
51 Branden Tillman SO Homestead 5:57.74 -
55 Nyles Montalvo JR Southwest Miami 6:09.41 -
56 David Jaramillo JR Miami Coral Park 6:24.19 -
57 Dwayne Williams FR Miami Norland 6:25.42 -
  Ignacio Gutierrez SO St. Brendan DNS   
  Jonah Weltmann SO American Heritage DNS   
  Roberto Thompson FR Miami Washington DNS   
  Vincent Thomas JR Homestead DNS   
  Zion Dominguezs FR Miami Beach DNS