February 18, 2020
|
Martin County - Stuart, FL
|

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brianna Clayton SO Fort Pierce Central 1:08.21 1:07.61 1:13.04 47.08 1:16.66 1:00.36 10
2 Juliet Russell FR Vero Beach 1:18.26 1:19.49 1:12.15 53.81 45.86 1:01.14 8
3 Murielle Jeanite FR Oxbridge Academy 49.46 1:21.16 1:09.74 1:09.74 1:01.50 1:03.40 6
4 Richelle Williams FR Fort Pierce Central 1:12.77 1:22.52 1:03.67 1:17.97 51.33 1:04.97 5
5 Chloe Wright FR Lincoln Park 48.80 59.21 1:08.97 55.96 1:19.38 1:05.06 4
6 JAMYA DAVIS SO John I. Leonard 1:22.97 1:01.90 1:11.12 47.42 1:08.49 1:05.85 3
7 Raziyah Stewart SO Fort Pierce Westwood 52.88 1:08.74 58.82 46.27 1:17.33 1:06.09 2
8 Melissa Gale 8 Lincoln Park 55.14 1:22.71 1:12.62 55.81 1:21.36 1:07.24 1
9 Nyzeria Lewis FR Fort Pierce Central 57.29 1:29.04 1:00.05 1:21.45 1:18.69 1:09.02 -
10 Elizabeth Chu FR Martin County 1:19.75 1:09.95 51.77 53.17 48.97 1:09.95 -
11 Kayla Nunes SO Treasure Coast 1:26.13 1:03.02 1:02.32 1:15.63 1:09.32 1:10.02 -
12 Nadia Faraj SO Oxbridge Academy 1:24.72 1:07.07 53.66 1:22.61 1:13.43 1:10.60 -
13 Lyrics Pruett FR Treasure Coast 1:18.88 1:16.04 1:28.83 1:11.06 49.75 1:11.06 -
14 Kate Marsh FR Jensen Beach 1:28.34 1:28.34 1:26.20 1:25.49 1:02.70 1:11.24 -
15 Anna Tullidge SO Martin County 1:07.86 55.72 51.43 54.29 1:30.01 1:11.43 -
16 Bijou Joaseus SO Oxbridge Academy 1:23.67 52.21 1:22.96 1:20.81 1:18.67 1:11.51 -
17 La'Nia Rogers SO Port St. Lucie 1:24.62 56.65 1:08.85 1:03.11 55.22 1:11.71 -
18 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:04.70 1:07.57 54.63 1:19.07 1:12.60 1:11.88 -
19 Kaitlyn Teachout SO Jupiter 1:25.44 1:30.59 1:09.97 1:01.87 1:00.40 1:13.65 -
20 Jahzarra Laurent FR Port St. Lucie 1:26.77 51.92 52.66 1:29.74 57.11 1:14.16 -
21 victoria espinal FR John I. Leonard 1:03.90 57.22 1:05.39 1:00.93 1:17.28 1:14.30 -
22 Keelin Johnson FR Sebastian River 1:09.73 59.98 1:13.47 1:15.72 1:01.48 1:14.97 -
23 Shaniya Wright SO Vero Beach 1:22.65 54.85 1:06.12 1:04.62 1:10.63 1:15.13 -
24 Ava DePeri FR Sebastian River 57.16 57.91 1:09.19 1:00.92 1:03.17 1:15.20 -
25 Ruth Jeanty FR Port St. Lucie 57.18 1:23.51 1:06.21 1:00.94 1:26.52 1:15.23 -
26 Peyton Zuloaga FR Jensen Beach 1:36.23 1:12.74 1:33.96 1:02.89 1:33.96 1:15.77 -
27 Jenny Rubiano SO Vero Beach 1:36.71 1:05.49 1:13.11 1:24.53 1:13.87 1:16.15 -
28 Caleisha Godwin FR Vero Beach 1:05.78 1:38.28 1:32.86 1:35.18 1:20.48 1:17.38 -
29 Delaina Nichols 8 Lincoln Park 1:10.49 1:36.05 1:19.01 1:27.53 55.78 1:17.46 -
30 Brianne Pennenga SO Martin County 1:23.45 1:13.21 56.68 1:37.62 58.26 1:18.72 -
31 Elizabeth McIntyre FR Jensen Beach 1:38.55 1:34.61 1:10.96 1:02.29 58.35 1:18.84 -
32 Naomi Lane 6 Lincoln Park 1:43.55 1:13.38 1:11.75 1:17.46 1:34.58 1:21.53 -
33 marie renard SO John I. Leonard 1:18.38 1:31.44 1:21.64 1:07.77 1:17.56 1:21.64 -
34 Gabriella Huettner SO Jupiter 1:45.67 1:37.48 1:33.38 1:07.99 1:26.83 1:21.91 -
35 Lourali Firestone FR Martin County 1:13.18 1:08.20 1:18.17 1:03.21 1:24.00 1:23.16 -
  richanda louis SO John I. Leonard DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Micah Lee   Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Antilliah Williams SO Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Paris Grier   Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Addie Butler FR Oxbridge Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Richelle Williams FR Fort Pierce Central 1:04.97 5
18 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:11.88 -
26 Peyton Zuloaga FR Jensen Beach 1:15.77 -
29 Delaina Nichols 8 Lincoln Park 1:17.46 -
31 Elizabeth McIntyre FR Jensen Beach 1:18.84 -
32 Naomi Lane 6 Lincoln Park 1:21.53 -
34 Gabriella Huettner SO Jupiter 1:21.91 -
35 Lourali Firestone FR Martin County 1:23.16 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kate Marsh FR Jensen Beach 1:11.24 -
20 Jahzarra Laurent FR Port St. Lucie 1:14.16 -
22 Keelin Johnson FR Sebastian River 1:14.97 -
24 Ava DePeri FR Sebastian River 1:15.20 -
25 Ruth Jeanty FR Port St. Lucie 1:15.23 -
27 Jenny Rubiano SO Vero Beach 1:16.15 -
  richanda louis SO John I. Leonard DNS   
  Antilliah Williams SO Fort Pierce Westwood DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Raziyah Stewart SO Fort Pierce Westwood 1:06.09 2
13 Lyrics Pruett FR Treasure Coast 1:11.06 -
17 La'Nia Rogers SO Port St. Lucie 1:11.71 -
19 Kaitlyn Teachout SO Jupiter 1:13.65 -
21 victoria espinal FR John I. Leonard 1:14.30 -
30 Brianne Pennenga SO Martin County 1:18.72 -
33 marie renard SO John I. Leonard 1:21.64 -
  Addie Butler FR Oxbridge Academy DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Chloe Wright FR Lincoln Park 1:23.93 1:14.82 1:05.06 51.40 1:15.47 4
8 Melissa Gale 8 Lincoln Park 49.09 1:04.55 1:07.24 59.18 52.45 1
9 Nyzeria Lewis FR Fort Pierce Central 1:23.52 1:24.90 1:09.02 59.36 1:02.81 -
10 Elizabeth Chu FR Martin County 58.06 1:00.86 1:09.95 50.37 48.97 -
11 Kayla Nunes SO Treasure Coast 51.82 1:05.12 1:10.02 1:19.83 59.52 -
12 Nadia Faraj SO Oxbridge Academy 1:18.37 53.66 1:10.60 55.78 1:01.43 -
15 Anna Tullidge SO Martin County 1:29.29 1:16.43 1:11.43 1:22.86 1:30.72 -
23 Shaniya Wright SO Vero Beach 1:09.87 1:24.90 1:15.13 1:09.12 1:35.42 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brianna Clayton SO Fort Pierce Central 56.74 1:17.87 1:00.36 1:02.17 42.86 1:04.59 1:14.25 10
2 Juliet Russell FR Vero Beach 44.64 1:04.20 1:01.14 54.42 44.02 1:18.26 1:01.14 8
3 Murielle Jeanite FR Oxbridge Academy 1:16.72 1:09.74 1:03.40 46.29 45.65 1:18.62 1:04.67 6
6 JAMYA DAVIS SO John I. Leonard 56.63 1:09.15 1:05.85 1:17.05 46.10 1:07.83 1:09.15 3
16 Bijou Joaseus SO Oxbridge Academy 1:21.53 1:30.11 1:11.51 1:12.94 1:31.54 1:22.96 1:00.79 -
28 Caleisha Godwin FR Vero Beach 1:05.78 1:09.65 1:17.38 1:13.52 1:05.78 1:35.18 1:20.48 -
  Micah Lee   Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Paris Grier   Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS