February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Visaggio SO-2 Misericordia 9:57.32 8:36.43 10:53.31 10:22.20 8:11.54 12:39.09
2 Keri Jones JR-3 Lebanon Valley 10:52.84 11:24.53 9:05.09 10:33.82 7:23.68 7:23.68
3 Alexa Thompson SO-2 Misericordia 10:08.28 13:13.96 10:27.49 10:40.29 11:50.73 8:06.62
4 Rowan Pepe JR-3 Misericordia 9:36.68 8:18.93 8:57.80 10:47.95 9:23.72 11:59.23
5 Brooklyne Wiley SO-2 Elizabethtown 11:24.96 7:49.69 10:32.77 10:52.34 10:26.25 7:43.17
6 Kaitlin Donahue JR-3 Elizabethtown 11:26.03 10:46.83 10:27.23 10:53.36 9:21.89 10:07.63
7 Katelyn Schoener SO-2 Alvernia 10:12.21 9:12.97 12:10.71 10:58.29 12:04.12 9:59.05
8 Jordan Haberstroh SO-2 York (Pa.) 8:57.97 9:17.89 9:31.17 11:04.15 11:37.36 12:37.13
9 Marissa Kleman JR-3 Susquehanna 13:54.49 11:12.97 8:31.46 11:12.97 8:58.38 8:44.92
10 Nina Acosta JR-3 Misericordia 14:19.72 13:52.64 14:26.49 11:16.94 13:52.64 11:03.41
11 Amber Strouse SO-2 York (Pa.) 10:33.37 8:30.78 11:48.29 11:21.04 12:29.15 10:06.13
12 Taylor Van Tassell SO-2 Misericordia 8:33.42 11:47.68 13:45.63 11:33.80 8:26.48 13:31.75
13 Katie Guelcher FR-1 Elizabethtown 11:50.56 14:37.75 11:29.66 11:36.62 8:42.47 9:52.13
14 Maria Anderson   Unattached 14:59.30 11:44.11 11:30.16 11:37.13 8:49.82 10:20.45
15 Rachel Banchiere SR-4 York (Pa.) 13:50.91 11:03.33 11:03.33 11:38.24 15:00.73 8:08.77
16 Ashley Dunteman SR-4 Misericordia 14:13.05 12:35.16 13:38.09 11:39.22 9:19.38 14:13.05
17 Susan Schrum JR-3 Lebanon Valley 14:55.58 9:54.72 9:12.74 11:39.67 10:50.70 14:20.60
18 Abby Sykes JR-3 York (Pa.) 11:34.14 10:37.47 13:48.71 11:48.30 13:20.38 13:55.80
19 Steph Becker SR-4 York (Pa.) 11:52.69 11:59.82 12:06.95 11:52.69 11:38.44 14:00.98
20 Anna Donnelly SO-2 Lebanon Valley 13:19.32 13:04.79 14:46.52 12:06.65 11:01.26 11:44.85
21 Stephanie Giardina SR-4 Misericordia 11:38.61 16:06.16 13:52.39 12:23.20 10:02.00 12:23.20
22 Taylor Laliberte SO-2 Lebanon Valley 15:41.32 15:11.19 9:54.91 12:33.05 11:55.40 13:25.77
23 Alexis Johnson FR-1 York (Pa.) 13:04.00 9:10.31 12:11.23 12:33.84 15:04.61 9:48.00
24 Gretchen Thomas SO-2 Lebanon Valley 12:59.45 11:21.07 13:22.15 12:36.74 16:16.20 9:50.26
25 Cassandra Rehnert SR-4 Alvernia 14:46.45 13:07.96 9:13.09 12:37.65 15:47.07 9:50.97
26 Laura Heinzlmeir SR-4 Misericordia 13:11.31 12:55.17 16:57.40 13:27.46 15:12.43 17:21.63
27 Isabel Srour SO-2 Goucher 11:14.74 13:24.50 13:24.50 14:25.05 16:00.21 10:22.84
  Marlee Hornbaker SR-4 Moravian DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Marah Hoffman SO-2 Lebanon Valley DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Visaggio SO-2 Misericordia 9:19.98 13:16.42 11:24.42 10:22.20 9:26.21
2 Keri Jones JR-3 Lebanon Valley 12:53.26 7:23.68 12:34.25 10:33.82 7:36.35
3 Alexa Thompson SO-2 Misericordia 8:06.62 10:59.50 10:14.68 10:40.29 12:09.93
4 Rowan Pepe JR-3 Misericordia 10:35.00 10:09.08 13:16.98 10:47.95 9:04.28
5 Brooklyne Wiley SO-2 Elizabethtown 7:36.64 11:18.44 11:18.44 10:52.34 13:35.43
6 Kaitlin Donahue JR-3 Elizabethtown 11:39.10 11:39.10 8:42.69 10:53.36 9:41.49
7 Katelyn Schoener SO-2 Alvernia 12:10.71 10:31.96 11:04.88 10:58.29 11:44.37
8 Jordan Haberstroh SO-2 York (Pa.) 13:50.19 9:44.46 10:44.23 11:04.15 12:10.57
9 Marissa Kleman JR-3 Susquehanna 8:11.27 8:44.92 11:19.70 11:12.97 13:20.84
10 Nina Acosta JR-3 Misericordia 11:30.48 11:16.94 13:39.10 11:16.94 13:52.64
11 Amber Strouse SO-2 York (Pa.) 9:25.27 14:11.30 12:29.15 11:21.04 13:30.44
12 Taylor Van Tassell SO-2 Misericordia 10:52.18 11:19.93 9:15.04 11:33.80 9:21.98
13 Katie Guelcher FR-1 Elizabethtown 12:04.49 11:36.62 9:52.13 11:36.62 11:36.62
14 Maria Anderson   Unattached 11:30.16 14:59.30 14:10.50 11:37.13 11:44.11
16 Ashley Dunteman SR-4 Misericordia 10:22.31 11:53.21 14:34.03 11:39.22 13:31.10
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Rachel Banchiere SR-4 York (Pa.) 11:38.24
17 Susan Schrum JR-3 Lebanon Valley 11:39.67
18 Abby Sykes JR-3 York (Pa.) 11:48.30
19 Steph Becker SR-4 York (Pa.) 11:52.69
20 Anna Donnelly SO-2 Lebanon Valley 12:06.65
21 Stephanie Giardina SR-4 Misericordia 12:23.20
22 Taylor Laliberte SO-2 Lebanon Valley 12:33.05
23 Alexis Johnson FR-1 York (Pa.) 12:33.84
24 Gretchen Thomas SO-2 Lebanon Valley 12:36.74
25 Cassandra Rehnert SR-4 Alvernia 12:37.65
26 Laura Heinzlmeir SR-4 Misericordia 13:27.46
27 Isabel Srour SO-2 Goucher 14:25.05
  Marlee Hornbaker SR-4 Moravian DNF
  Marah Hoffman SO-2 Lebanon Valley DNS