February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sonialys Badillo FR-1 Misericordia 1:10.54 1:01.87
2 Samantha Reed SR-4 Susquehanna 53.56 1:02.27
3 Anna Walcutt SO-2 Catholic 1:08.39 1:02.74
4 Kate Ross JR-3 Susquehanna 1:16.58 1:02.77
5 Sara Arbogast JR-3 Susquehanna 45.91 1:03.76
6 Shannon Connelly FR-1 Moravian 1:07.06 1:04.48
7 Alyse Hand FR-1 Eastern 1:09.70 1:04.53
8 Ryley Hinson JR-3 Stevenson 56.23 1:04.63
9 Averi Rine SO-2 Misericordia 46.66 1:04.80
10 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 1:05.07 1:05.07
11 Sarah Urban FR-1 Susquehanna 53.45 1:05.18
12 Lindsey Crawford SO-2 Eastern 58.69 1:05.21
13 Natalie Troy JR-3 Catholic 1:19.02 1:05.30
14 Emma Sprado SO-2 Elizabethtown 49.16 1:05.54
15 Hannah Flaven SO-2 Moravian 1:04.27 1:05.58
16 Rebecca Ford JR-3 Lebanon Valley 1:07.97 1:05.99
17 Madeleine Strokis SR-4 Catholic 1:05.01 1:06.33
18 Renee Rasmussen FR-1 Catholic 1:09.75 1:06.42
19 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 55.81 1:06.44
20 Anastasia Farley SO-2 Susquehanna 1:09.86 1:06.53
21 Shayne McNally SR-4 Moravian 49.47 1:06.84
22 Sarah Skane FR-1 York (Pa.) 1:06.38 1:07.05
23 Madison Robb SO-2 Elizabethtown 1:07.82 1:07.14
24 Catherine Cerroni SO-2 Catholic 49.72 1:07.18
25 Alexa Pietrini SR-4 Susquehanna 53.42 1:08.48
26 Rylee Winkelspecht JR-3 York (Pa.) 53.20 1:09.09
27 Ogechi Anyanwu JR-3 Catholic 1:00.24 1:10.87
28 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 1:17.03 1:11.32
29 Cathryn Cole JR-3 Moravian 1:25.34 1:12.32
30 Olivia Gooch SO-2 Stevenson 56.65 1:13.56
31 Joy Campbell SR-4 Albright 1:19.52 1:13.63
32 Samantha Gates SR-4 Lebanon Valley 1:00.70 1:14.02
33 Grace Parks FR-1 Lebanon Valley 1:09.71 1:14.95
34 Jahnya Gilkes SO-2 Albright 1:37.49 1:16.76
  Sarah Diamond SR-4 Catholic DNF DNF
  Alyssa Lambert SO-2 Moravian DNF DNF
  Abagail Cassidy FR-1 Catholic DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sonialys Badillo FR-1 Misericordia 45.79 1:09.92 1:01.87
3 Anna Walcutt SO-2 Catholic 46.43 56.47 1:02.74
4 Kate Ross JR-3 Susquehanna 1:02.15 45.20 1:02.77
9 Averi Rine SO-2 Misericordia 1:04.80 55.73 1:04.80
18 Renee Rasmussen FR-1 Catholic 1:14.39 46.50 1:06.42
  Alyssa Lambert SO-2 Moravian DNF DNF DNF
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Samantha Reed SR-4 Susquehanna 43.59 51.69 1:02.27 52.93 1:10.99 54.80 49.20
5 Sara Arbogast JR-3 Susquehanna 45.91 1:03.13 1:03.76 1:05.04 1:01.21 1:06.95 1:01.85
8 Ryley Hinson JR-3 Stevenson 59.46 1:19.50 1:04.63 54.29 59.46 1:11.74 59.46
10 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 1:12.88 1:01.82 1:05.07 1:02.47 1:18.09 50.76 1:03.77
16 Rebecca Ford JR-3 Lebanon Valley 1:14.57 54.12 1:05.99 1:02.03 1:19.85 1:21.83 1:23.15
25 Alexa Pietrini SR-4 Susquehanna 1:03.69 57.53 1:08.48 1:09.85 1:26.97 1:22.18 1:29.03
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Shannon Connelly FR-1 Moravian 1:04.48 1:10.93 1:00.62
11 Sarah Urban FR-1 Susquehanna 1:05.18 53.45 1:16.92
12 Lindsey Crawford SO-2 Eastern 1:05.21 48.26 50.87
14 Emma Sprado SO-2 Elizabethtown 1:05.54 1:06.20 55.71
17 Madeleine Strokis SR-4 Catholic 1:06.33 58.37 1:21.59
19 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 1:06.44 1:00.46 1:13.09
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Alyse Hand FR-1 Eastern 1:16.15 1:04.53 1:14.86 50.34 52.27
13 Natalie Troy JR-3 Catholic 1:01.39 1:05.30 1:05.96 1:00.73 1:13.14
15 Hannah Flaven SO-2 Moravian 1:24.60 1:05.58 1:04.27 51.16 1:14.77
22 Sarah Skane FR-1 York (Pa.) 1:11.08 1:07.05 1:03.03 1:08.40 1:00.35
23 Madison Robb SO-2 Elizabethtown 53.04 1:07.14 48.34 1:09.83 1:09.83
  Abagail Cassidy FR-1 Catholic DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Anastasia Farley SO-2 Susquehanna 1:06.53 1:21.84 1:25.83
21 Shayne McNally SR-4 Moravian 1:06.84 1:02.17 1:06.18
24 Catherine Cerroni SO-2 Catholic 1:07.18 1:13.90 1:20.62
28 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 1:11.32 52.07 1:28.44
30 Olivia Gooch SO-2 Stevenson 1:13.56 1:28.28 1:16.51
  Sarah Diamond SR-4 Catholic DNF DNF DNF
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Ogechi Anyanwu JR-3 Catholic 1:03.79 1:10.87 53.87 1:03.79 54.57
31 Joy Campbell SR-4 Albright 57.44 1:13.63 1:23.21 1:06.27 1:20.26
32 Samantha Gates SR-4 Lebanon Valley 1:26.61 1:14.02 1:31.79 56.26 1:12.54
33 Grace Parks FR-1 Lebanon Valley 1:05.96 1:14.95 1:17.20 1:31.44 1:16.45
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Rylee Winkelspecht JR-3 York (Pa.) 1:10.48 1:09.09 1:28.44 58.73 1:16.69 1:13.24 1:13.93
29 Cathryn Cole JR-3 Moravian 1:29.68 1:12.32 1:09.43 1:18.11 1:09.43 59.31 1:07.98
34 Jahnya Gilkes SO-2 Albright 1:02.18 1:16.76 1:16.76 1:04.48 1:12.93 1:16.00 1:37.49