February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jake O'Neill JR-3 York (Pa.) 7:04.53 6:48.61 9:27.81 9:59.65 8:50.66 10:20.88
2 Justin Smyth SO-2 York (Pa.) 8:36.64 6:12.83 11:00.44 8:36.64 8:52.61 8:25.98
3 Adam Wolfe SO-2 Elizabethtown 6:40.71 7:50.16 7:50.16 7:44.82 8:54.27 8:22.22
4 Patrick Carolan SO-2 Widener 6:46.80 6:25.39 7:24.27 8:39.21 8:55.26 7:34.98
5 Nathaniel Piekos SR-4 Widener 8:31.69 6:43.97 9:04.01 9:14.78 8:58.62 9:47.10
6 Jack Zardecki FR-1 Misericordia 8:08.43 7:57.58 9:56.97 10:07.83 9:02.70 6:19.89
7 Isaac Valderrabano FR-1 York (Pa.) 6:31.50 8:03.93 9:41.81 11:08.80 9:03.74 6:47.81
8 Zachary Davis SR-4 Misericordia 6:48.81 7:54.21 9:59.58 6:43.36 9:05.07 6:48.81
9 Christian Schaaf SO-2 Elizabethtown 11:49.27 7:38.30 11:05.62 11:49.27 9:05.59 8:27.40
10 Benjamin Russell SO-2 York (Pa.) 7:22.47 9:00.79 11:33.74 8:44.40 9:06.25 11:50.13
11 Noah Griffin SO-2 Lebanon Valley 9:46.65 9:52.14 9:46.65 11:19.86 9:08.27 7:46.03
12 Christopher Sabol SR-4 Misericordia 7:02.33 7:24.27 7:57.18 11:20.12 9:08.48 10:52.70
13 Colm Smith SO-2 Elizabethtown 7:32.41 7:43.45 11:13.10 11:18.62 9:11.72 11:24.14
14 Stephen Kober SO-2 Misericordia 9:36.18 10:31.59 9:25.10 6:27.82 9:14.02 9:30.64
15 Caleb Sneller SO-2 Eastern 11:55.44 10:59.98 6:33.77 8:35.78 9:14.60 7:12.59
16 Ethan Shane JR-3 Misericordia 7:37.49 9:40.23 9:34.65 6:52.86 9:17.91 11:15.08
17 Jeffrey Campagna JR-3 Lebanon Valley 10:38.88 6:32.30 10:05.26 10:16.47 9:20.42 7:28.34
18 Tanner Haynes SO-2 Lebanon Valley 9:44.18 11:30.91 8:14.31 7:18.14 9:21.71 6:55.67
19 Jordan Berger FR-1 Lebanon Valley 8:19.45 8:59.18 10:12.96 9:33.23 9:27.55 6:48.64
20 Jian Gentile JR-3 York (Pa.) 8:43.40 8:49.09 7:12.38 11:51.14 9:28.91 8:43.40
21 Andrew Pizzirusso JR-3 Elizabethtown 10:16.98 8:28.43 7:48.45 7:42.73 9:31.27 9:14.14
22 Matthew Halvorsen FR-1 Stevens Institute 11:20.68 7:26.16 7:54.76 8:00.48 9:32.00 8:23.36
23 Daniel Forry JR-3 York (Pa.) 10:26.08 9:45.87 8:25.46 9:17.15 9:34.38 9:28.64
24 William Schulz FR-1 Stevens Institute 7:39.54 10:28.23 12:30.38 10:45.68 9:41.69 8:26.07
25 Joshua Goodrich SO-2 York (Pa.) 8:11.06 11:06.44 10:48.90 6:49.22 9:44.59 8:16.91
26 Doug Kramer JR-3 Eastern 7:48.33 10:14.68 10:43.96 8:00.04 9:45.41 12:11.77
27 Nathaniel Clugston SR-4 Lebanon Valley 8:45.99 11:01.92 10:08.73 11:31.47 9:51.00 12:24.66
28 Noah Baxter SR-4 Lebanon Valley 10:28.35 8:29.79 9:35.00 10:04.64 9:52.78 8:47.58
29 Sagar Patel FR-1 Elizabethtown 10:57.84 10:33.02 8:04.07 10:33.02 10:20.60 11:16.46
30 Billy Dykes FR-1 Eastern 10:32.04 11:22.10 11:40.88 7:49.34 10:25.78 9:23.21
31 William Milburn JR-3 Moravian 11:46.33 9:02.36 9:21.28 12:43.09 10:30.65 8:11.91
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jake O'Neill JR-3 York (Pa.) 6:32.69 9:54.34 7:57.60 8:50.66 11:03.33
2 Justin Smyth SO-2 York (Pa.) 9:35.22 6:23.48 6:44.79 8:52.61 6:55.44
3 Adam Wolfe SO-2 Elizabethtown 8:59.62 10:19.76 11:29.21 8:54.27 8:54.27
4 Patrick Carolan SO-2 Widener 8:39.21 8:33.85 8:07.09 8:55.26 11:19.78
5 Nathaniel Piekos SR-4 Widener 8:47.85 8:47.85 7:10.90 8:58.62 6:17.04
6 Jack Zardecki FR-1 Misericordia 9:24.41 9:08.13 10:02.40 9:02.70 11:07.53
7 Isaac Valderrabano FR-1 York (Pa.) 8:14.81 7:31.31 7:47.62 9:03.74 8:03.93
8 Zachary Davis SR-4 Misericordia 8:48.72 9:37.78 11:26.79 9:05.07 7:59.67
9 Christian Schaaf SO-2 Elizabethtown 7:54.67 8:27.40 11:21.99 9:05.59 6:27.37
10 Benjamin Russell SO-2 York (Pa.) 11:33.74 9:39.03 9:11.72 9:06.25 6:44.23
11 Noah Griffin SO-2 Lebanon Valley 9:19.24 9:08.27 10:52.45 9:08.27 11:41.79
12 Christopher Sabol SR-4 Misericordia 8:35.58 8:02.67 10:36.24 9:08.48 10:36.24
14 Stephen Kober SO-2 Misericordia 7:17.68 9:08.48 6:55.52 9:14.02 9:36.18
16 Ethan Shane JR-3 Misericordia 11:42.97 7:59.81 8:22.12 9:17.91 10:02.55
17 Jeffrey Campagna JR-3 Lebanon Valley 9:31.63 7:05.92 8:07.57 9:20.42 8:07.57
23 Daniel Forry JR-3 York (Pa.) 9:11.41 11:52.24 11:46.49 9:34.38 9:11.41
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Colm Smith SO-2 Elizabethtown 10:17.93 11:18.62 9:11.72 9:28.28
15 Caleb Sneller SO-2 Eastern 9:47.88 10:37.79 9:14.60 9:47.88
18 Tanner Haynes SO-2 Lebanon Valley 11:25.29 10:57.20 9:21.71 8:36.78
19 Jordan Berger FR-1 Lebanon Valley 12:00.79 12:00.79 9:27.55 11:55.12
20 Jian Gentile JR-3 York (Pa.) 8:26.33 8:09.27 9:28.91 10:20.12
21 Andrew Pizzirusso JR-3 Elizabethtown 10:51.25 8:28.43 9:31.27 11:59.80
22 Matthew Halvorsen FR-1 Stevens Institute 7:54.76 12:00.72 9:32.00 11:32.12
24 William Schulz FR-1 Stevens Institute 12:24.57 6:47.19 9:41.69 9:47.51
25 Joshua Goodrich SO-2 York (Pa.) 8:57.83 6:49.22 9:44.59 9:27.06
26 Doug Kramer JR-3 Eastern 7:07.35 10:08.83 9:45.41 8:17.60
27 Nathaniel Clugston SR-4 Lebanon Valley 7:11.43 9:39.18 9:51.00 11:13.74
28 Noah Baxter SR-4 Lebanon Valley 11:51.34 9:35.00 9:52.78 12:44.69
29 Sagar Patel FR-1 Elizabethtown 9:30.96 11:28.87 10:20.60 12:18.52
30 Billy Dykes FR-1 Eastern 12:24.68 13:14.74 10:25.78 11:03.33
31 William Milburn JR-3 Moravian 8:56.06 11:58.94 10:30.65 9:14.98