February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tyra Thomas JR Auburndale 14.97 10
2 Rose Ferla Philogene SR Braden River 15.06 8
3 Jazmyn Wajd SO Hillsborough 15.28 6
4 Trinity Adams JR Dunbar 15.39 5
5 Kie'niyah James FR Dunbar 15.62 4
6 N'Tayla Clark SR Dunbar 15.67 3
7 Anna Cincotta JR East Lake 15.86 2
8 Kat Fleming SO Wiregrass Ranch 16.64 1
9 Angel Parks JR Bell Creek 16.67 -
10 Ashleigh Lacey JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 17.56 -
11 Janiya Cesar FR Riverview 17.81 -
12 Yasmin Buidens Junior Largo 18.11 -
13 Jada Cole SO Land O'Lakes 18.35 -
14 Hannah Kilmer SR Sunlake 18.49 -
15 Jalya John SR Riverview 18.64 -
16 Leah Sesay SR Riverview 18.82 -
17 Jillian Sebesta JR East Lake 18.86 -
18 Hailey Manitz JR Riverview (Sarasota) 18.91 -
19 Alicia Remington   Middleton 18.97 -
20 Haley Daniels Junior Largo 19.31 -
21 Kenzye Gainey FR Wiregrass Ranch 19.35 -
22 Lina Ceelen SR Riverview 19.51 -
23 Rebecca Bach JR George Steinbrenner 19.98 -
24 Cameron Siler-Nixon SO George Steinbrenner 20.06 -
25 Janessa Thomas SR Alonso 20.30 -
26 Elissa Olvera SR Forest 20.32 -
27 Diane Lachat JR Plant 20.52 -
28 Dayanara Garcia SO Sickles 20.62 -
29 Ansley Aycock JR Lakeland 20.72 -
30 Kylee Boswell FR Mitchell 20.85 -
31 Jessica Zung SO Sickles 20.97 -
32 Emiliana Sorell SR Sunlake 21.31 -
33 Madison Watkins SO Mitchell 21.46 -
34 Railyn Wilson SO Sunlake 21.47 -
35 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 22.64 -
36 Alicia Mitchell SR Sunlake 22.70 -
37 Ayrianna Wilson JR Forest 23.17 -
38 Olivia Roberson JR Forest 23.42 -
  Lilou Stegeman JR George Steinbrenner DNF   
  Grace Ramos SR Plant DNS   
  Jordan Faskowitz FR George Steinbrenner DNS   
  Christiana Till SR George Steinbrenner DNS   
  Bella LaManna SR Sickles DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
27 Diane Lachat JR Plant 20.52 25.45 20.93 -
28 Dayanara Garcia SO Sickles 20.62 15.47 21.66 -
35 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 22.64 16.30 29.44 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
26 Elissa Olvera SR Forest 15.65 20.32 -
30 Kylee Boswell FR Mitchell 21.69 20.85 -
31 Jessica Zung SO Sickles 21.18 20.97 -
32 Emiliana Sorell SR Sunlake 21.10 21.31 -
36 Alicia Mitchell SR Sunlake 17.03 22.70 -
37 Ayrianna Wilson JR Forest 27.58 23.17 -
38 Olivia Roberson JR Forest 21.55 23.42 -
  Jordan Faskowitz FR George Steinbrenner DNS DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Janiya Cesar FR Riverview 17.81 16.39 -
16 Leah Sesay SR Riverview 18.82 18.07 -
19 Alicia Remington   Middleton 18.97 19.54 -
22 Lina Ceelen SR Riverview 19.51 19.71 -
29 Ansley Aycock JR Lakeland 20.72 19.27 -
33 Madison Watkins SO Mitchell 21.46 26.83 -
34 Railyn Wilson SO Sunlake 21.47 24.05 -
  Grace Ramos SR Plant DNS DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Yasmin Buidens Junior Largo 21.01 18.11 21.01 -
13 Jada Cole SO Land O'Lakes 20.37 18.35 20.56 -
17 Jillian Sebesta JR East Lake 14.90 18.86 20.37 -
21 Kenzye Gainey FR Wiregrass Ranch 16.84 19.35 20.90 -
23 Rebecca Bach JR George Steinbrenner 17.39 19.98 22.58 -
24 Cameron Siler-Nixon SO George Steinbrenner 18.66 20.06 24.68 -
25 Janessa Thomas SR Alonso 20.91 20.30 16.04 -
  Christiana Till SR George Steinbrenner DNS DNS DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Kat Fleming SO Wiregrass Ranch 15.31 19.97 17.31 18.14 12.15 16.64 1
10 Ashleigh Lacey JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 21.43 21.60 20.90 22.48 15.81 17.56 -
14 Hannah Kilmer SR Sunlake 14.06 17.94 17.75 15.91 20.90 18.49 -
15 Jalya John SR Riverview 24.05 16.22 19.76 19.76 22.19 18.64 -
18 Hailey Manitz JR Riverview (Sarasota) 17.40 21.37 24.02 14.19 16.64 18.91 -
20 Haley Daniels Junior Largo 17.00 17.00 17.77 20.47 23.37 19.31 -
  Lilou Stegeman JR George Steinbrenner DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Bella LaManna SR Sickles DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 6
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tyra Thomas JR Auburndale 15.27 14.97 18.12 10
2 Rose Ferla Philogene SR Braden River 15.67 15.06 19.58 8
3 Jazmyn Wajd SO Hillsborough 11.01 15.28 16.96 6
4 Trinity Adams JR Dunbar 12.93 15.39 17.86 5
5 Kie'niyah James FR Dunbar 16.87 15.62 17.97 4
6 N'Tayla Clark SR Dunbar 16.61 15.67 18.65 3
7 Anna Cincotta JR East Lake 11.58 15.86 20.15 2
9 Angel Parks JR Bell Creek 15.84 16.67 19.84 -