February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Damarcus Sneed SR George Jenkins 38.74 48.82 29.45 37.19 38.74 10
2 Leonard Mustari JR Dunbar 50.85 41.97 40.76 36.32 40.35 8
3 Maguire Neal SO Zephyrhills 44.44 32.62 46.89 52.19 40.77 6
4 Marquis Jean SO George Jenkins 41.25 49.92 49.09 48.68 41.25 5
5 Austin Albright JR Plant City 29.74 47.09 49.15 42.96 41.30 4
6 Matthew Garrett JR Hillsborough 50.49 32.82 54.70 32.82 42.07 3
7 Nabil Koney-Laryea SR Mitchell 36.17 35.31 38.33 50.81 43.06 2
8 Cam Buhler SR Jesuit (Tampa) 38.78 31.45 53.42 45.67 43.08 1
9 Jabari Brown FR Dunbar 38.83 43.63 31.42 44.51 43.63 -
10 Herman James JR Hillsborough 40.16 53.26 36.23 39.29 43.65 -
11 Kamari Felton SR Dunbar 52.41 47.17 38.00 44.98 43.67 -
12 Tavaris Carter SO Forest 49.91 40.72 56.48 37.22 43.78 -
13 Mahki Crowe SR George Jenkins 53.96 32.03 34.66 35.54 43.87 -
14 Kylen Webb FR Hillsborough 37.83 42.66 54.54 33.43 43.98 -
15 Chris Saintvalle FR Mitchell 43.15 42.71 52.84 33.91 44.03 -
16 Jessaun Hodges   Middleton 44.94 39.65 42.29 35.24 44.05 -
17 DaShawn Walden SR Zephyrhills 37.93 35.28 44.10 37.05 44.10 -
18 De'Marea Johnson JR George Jenkins 39.80 37.59 45.99 52.18 44.22 -
19 Bobby Dennis SO Dunbar 35.06 55.02 50.59 31.51 44.37 -
20 Seth Oberting SR Seffner Christian 32.99 53.95 46.37 33.44 44.58 -
21 Jackson Parilo JR Jesuit (Tampa) 48.63 56.66 39.26 45.51 44.61 -
22 Keller Agliano SR Jesuit (Tampa) 31.78 36.25 53.26 41.62 44.75 -
23 David Dor Senior Middleton 51.47 56.84 52.36 54.15 44.75 -
24 Colin McHugh JR East Lake 34.10 54.73 50.70 53.39 44.86 -
25 Riddyk Ayan FR Wiregrass Ranch 38.31 55.43 44.61 47.32 45.06 -
26 Jake Aponte SR Dunbar 42.59 34.89 38.51 33.98 45.30 -
27 Devin Nowakowski SR Zephyrhills 44.78 42.04 43.87 58.94 45.69 -
28 Dequicertis Collins SR Boca Ciega 43.90 44.81 43.44 58.53 45.72 -
29 Connor Murray JR Alonso 51.81 53.19 40.35 47.23 45.85 -
30 Jakavus Clower FR Zephyrhills 51.89 40.31 53.28 1:00.23 46.33 -
31 Alex Stavrou JR Sickles 51.44 51.90 46.81 40.32 46.34 -
32 Daniel Jung JR Jesuit (Tampa) 46.84 35.71 39.88 40.35 46.37 -
33 Justin Boyles JR George Steinbrenner 35.72 42.21 49.17 49.63 46.38 -
34 Adrian McCarter SR Dunbar 51.04 46.40 38.05 48.26 46.40 -
35 Marcell Tucker FR Zephyrhills 56.62 49.20 46.41 47.34 46.41 -
36 Luke King SR Riverview (Sarasota) 55.71 52.46 38.07 45.50 46.42 -
37 Dylan Frison JR Dunbar 47.38 46.92 40.88 32.98 46.45 -
38 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 49.74 53.46 37.65 42.77 46.48 -
38 Javeon Braggs SR Sunlake 52.53 42.30 57.64 43.70 46.48 -
40 Jaheim Hodo JR Braden River 46.69 47.16 35.02 44.83 46.69 -
41 Benjamin McKeehan JR Seffner Christian 41.75 55.81 49.72 53.00 46.90 -
42 Jaylen Gadson SO Plant City 44.22 55.04 38.11 58.33 47.04 -
43 Ellis Asson JR Middleton 37.95 52.65 48.38 46.96 47.43 -
44 Anthony Daher SR Sunlake 49.99 50.95 41.90 44.76 47.61 -
45 Erik Laari SO Sunlake 56.43 42.09 59.30 53.56 47.82 -
46 Cole Highsmith FR Plant City 42.62 43.57 52.67 56.50 47.88 -
47 Grady Clower JR Wiregrass Ranch 54.19 42.20 48.43 48.91 47.95 -
48 Milo Paman SR Jesuit (Tampa) 57.65 38.44 37.48 1:01.50 48.04 -
49 Marcus Walden JR Wiregrass Ranch 57.81 40.47 36.61 57.81 48.17 -
50 Jacob Plennert JR George Steinbrenner 46.02 51.83 34.40 59.59 48.44 -
51 Owen Campione SO Sunlake 44.21 41.30 58.79 42.75 48.58 -
52 Colby Easterlin JR Sickles 54.65 55.14 51.72 36.11 48.79 -
53 Daniel Lange JR Riverview (Sarasota) 48.86 40.56 39.58 35.18 48.86 -
54 Nicco Ayala SR Riverview 37.36 36.87 53.58 50.63 49.15 -
55 Carl Puryear SO Riverview 52.66 1:01.52 54.63 1:03.98 49.21 -
56 Wolfgang Weimer SO Plant 51.79 40.33 48.80 49.30 49.79 -
57 Connor Koehnke JR Riverview 36.80 48.39 35.79 45.36 50.40 -
58 Raleigh Allen SO Zephyrhills 40.93 45.99 41.44 45.48 50.53 -
59 Isaiah Calabaza SO Robinson 44.50 39.44 46.01 54.61 50.56 -
60 Chris Hernandez FR Mitchell 48.05 47.55 38.44 55.14 50.58 -
61 Byron Hayes SO George Jenkins 56.14 40.17 1:01.80 43.26 51.50 -
62 Devin Ingles SO Riverview 1:05.37 1:02.26 49.81 1:02.78 51.88 -
63 Ryan Phillips JR George Jenkins 52.71 47.97 43.75 37.96 52.71 -
64 Joel Pinero SO George Jenkins 1:13.90 48.12 52.13 48.12 57.28 -
65 Derek Warmke JR Wiregrass Ranch 47.56 1:03.79 44.66 1:10.75 57.99 -
  Travis Patten JR Lakewood Ranch DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gavin Schmelter JR Land O'Lakes DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shyheim Stokes Senior Auburndale DNS DNS DNS DNS DNS   
  Harrison Justice JR Robinson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isaiah Rodrigues JR Braden River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyrone Oneal SR Forest DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brendan Hall SO George Steinbrenner DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dashaun King JR Forest DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryan Cunningham JR East Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julio Plata   Middleton DNS DNS DNS DNS DNS   
  Heaven Simmons SR Zephyrhills DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Poinsette SR Boca Ciega DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaden Leverett SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaden Ruiz FR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daqwon Wilson SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Milo Paman SR Jesuit (Tampa) 48.04 -
49 Marcus Walden JR Wiregrass Ranch 48.17 -
57 Connor Koehnke JR Riverview 50.40 -
59 Isaiah Calabaza SO Robinson 50.56 -
60 Chris Hernandez FR Mitchell 50.58 -
62 Devin Ingles SO Riverview 51.88 -
65 Derek Warmke JR Wiregrass Ranch 57.99 -
  Travis Patten JR Lakewood Ranch DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Connor Murray JR Alonso 45.85 -
38 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 46.48 -
45 Erik Laari SO Sunlake 47.82 -
56 Wolfgang Weimer SO Plant 49.79 -
58 Raleigh Allen SO Zephyrhills 50.53 -
61 Byron Hayes SO George Jenkins 51.50 -
  Jaden Leverett SO Winter Haven DNS   
  Harrison Justice JR Robinson DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Alex Stavrou JR Sickles 46.34 -
55 Carl Puryear SO Riverview 49.21 -
63 Ryan Phillips JR George Jenkins 52.71 -
64 Joel Pinero SO George Jenkins 57.28 -
  Brendan Hall SO George Steinbrenner DNS   
  Isaiah Rodrigues JR Braden River DNS   
  Jaden Ruiz FR Winter Haven DNS   
  Heaven Simmons SR Zephyrhills DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
25 Riddyk Ayan FR Wiregrass Ranch 45.06 36.50 51.82 -
33 Justin Boyles JR George Steinbrenner 46.38 55.20 35.25 -
35 Marcell Tucker FR Zephyrhills 46.41 48.73 51.06 -
46 Cole Highsmith FR Plant City 47.88 50.28 49.32 -
50 Jacob Plennert JR George Steinbrenner 48.44 40.69 59.59 -
51 Owen Campione SO Sunlake 48.58 44.21 45.18 -
53 Daniel Lange JR Riverview (Sarasota) 48.86 52.28 53.26 -
54 Nicco Ayala SR Riverview 49.15 47.19 34.41 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Devin Nowakowski SR Zephyrhills 45.69 -
30 Jakavus Clower FR Zephyrhills 46.33 -
38 Javeon Braggs SR Sunlake 46.48 -
41 Benjamin McKeehan JR Seffner Christian 46.90 -
44 Anthony Daher SR Sunlake 47.61 -
47 Grady Clower JR Wiregrass Ranch 47.95 -
  Gavin Schmelter JR Land O'Lakes DNS   
  Nathan Poinsette SR Boca Ciega DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Tavaris Carter SO Forest 45.10 43.78 -
15 Chris Saintvalle FR Mitchell 33.91 44.03 -
16 Jessaun Hodges   Middleton 52.42 44.05 -
23 David Dor Senior Middleton 37.15 44.75 -
28 Dequicertis Collins SR Boca Ciega 51.67 45.72 -
40 Jaheim Hodo JR Braden River 36.89 46.69 -
43 Ellis Asson JR Middleton 49.81 47.43 -
52 Colby Easterlin JR Sickles 37.08 48.79 -
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 DaShawn Walden SR Zephyrhills 44.10 41.90 46.31 -
21 Jackson Parilo JR Jesuit (Tampa) 44.61 53.98 56.21 -
24 Colin McHugh JR East Lake 44.86 33.20 52.94 -
32 Daniel Jung JR Jesuit (Tampa) 46.37 50.08 46.37 -
42 Jaylen Gadson SO Plant City 47.04 46.57 43.28 -
  Tyrone Oneal SR Forest DNS DNS DNS   
  Dashaun King JR Forest DNS DNS DNS   
  Ryan Cunningham JR East Lake DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Cam Buhler SR Jesuit (Tampa) 39.21 54.72 43.08 40.50 31.88 30.59 43.08 1
11 Kamari Felton SR Dunbar 55.03 50.22 43.67 37.12 53.28 32.32 46.29 -
13 Mahki Crowe SR George Jenkins 49.58 31.15 43.87 50.02 50.89 38.61 45.63 -
18 De'Marea Johnson JR George Jenkins 32.28 39.80 44.22 38.03 49.09 56.61 38.03 -
20 Seth Oberting SR Seffner Christian 42.80 32.99 44.58 44.58 47.70 44.58 31.21 -
22 Keller Agliano SR Jesuit (Tampa) 43.86 31.33 44.75 35.36 51.02 44.75 44.31 -
36 Luke King SR Riverview (Sarasota) 57.56 49.21 46.42 52.46 58.96 39.46 48.28 -
37 Dylan Frison JR Dunbar 35.31 44.13 46.45 52.49 52.03 45.06 40.42 -
Boys' 300 Hurdles Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jabari Brown FR Dunbar 43.63 -
14 Kylen Webb FR Hillsborough 43.98 -
19 Bobby Dennis SO Dunbar 44.37 -
26 Jake Aponte SR Dunbar 45.30 -
34 Adrian McCarter SR Dunbar 46.40 -
  Julio Plata   Middleton DNS   
  Shyheim Stokes Senior Auburndale DNS   
  Daqwon Wilson SR Winter Haven DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Damarcus Sneed SR George Jenkins 35.26 33.71 44.17 38.74 10
2 Leonard Mustari JR Dunbar 46.00 41.97 45.60 40.35 8
3 Maguire Neal SO Zephyrhills 46.48 39.55 28.54 40.77 6
4 Marquis Jean SO George Jenkins 42.49 33.00 53.22 41.25 5
5 Austin Albright JR Plant City 47.91 51.63 43.37 41.30 4
6 Matthew Garrett JR Hillsborough 39.97 41.65 39.97 42.07 3
7 Nabil Koney-Laryea SR Mitchell 54.69 45.22 41.77 43.06 2
10 Herman James JR Hillsborough 45.84 31.00 31.87 43.65 -