February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 35.12 36.57 1:01.10 48.11 52.93 33.68 10
2 Myron Ausby SR Robinson 36.14 56.43 57.92 49.50 44.06 52.97 8
3 Austin Cowans SR George Jenkins 48.77 55.74 40.31 49.76 58.22 42.30 6
4 Tyson Williams SR George Jenkins 42.91 40.39 50.48 50.48 1:02.09 37.86 5
5 Jayden Serrano SR Alonso 48.53 35.39 42.97 50.55 44.49 1:03.19 4
6 Christopher Donaldson   Auburndale 1:00.22 53.13 55.16 50.60 1:03.25 44.53 3
7 Carson Franks SR George Steinbrenner 51.04 41.35 1:00.23 51.04 1:06.36 58.70 2
8 Jariyah Sawyer SO Plant City 52.92 52.92 55.52 51.88 40.47 57.07 1
9 Dennis Samuels SR Alonso 1:04.69 47.48 45.91 52.17 58.96 38.61 -
10 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 45.02 40.83 54.96 52.34 47.11 40.83 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 47.17 58.70 58.70 52.41 44.55 37.22 -
12 Mitheron Williams SR Boca Ciega 1:06.63 51.94 1:00.86 52.46 1:00.86 46.69 -
13 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 45.15 41.47 1:06.67 52.49 51.97 39.37 -
14 Richardo Lawes JR Boca Ciega 44.20 38.41 43.14 52.61 1:00.51 1:07.87 -
15 Alexis Evina-Ze SO Middleton 59.58 1:06.43 46.40 52.72 51.67 37.44 -
16 William Mosley SR George Jenkins 39.07 1:03.88 44.35 52.79 46.99 1:04.41 -
17 Jarriet Buie FR Jesuit (Tampa) 43.32 53.36 1:03.93 52.83 1:08.15 57.59 -
18 Gavin Bendross SO George Jenkins 48.63 1:05.01 54.97 52.85 42.28 41.76 -
19 Xavier Williams SR George Steinbrenner 40.28 58.82 43.46 52.99 1:02.53 52.99 -
20 Jordan Rupe SO George Jenkins 1:04.12 42.40 38.16 52.99 42.93 46.64 -
21 Alex Dunn SR Sunlake 1:04.13 47.70 1:04.66 53.00 40.28 51.94 -
22 Thomas Townley SR George Jenkins 41.43 1:04.27 52.58 53.11 1:07.45 56.30 -
23 Ja'von Ford JR Hillsborough 1:03.80 44.13 1:04.86 53.16 1:05.39 1:09.11 -
24 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 53.81 42.09 54.87 53.27 46.35 39.42 -
25 Isaac Taveras SR Sunlake 43.79 56.07 1:07.29 53.40 1:09.42 1:08.89 -
26 Jacob Hindman SR Mitchell 56.79 56.79 53.57 53.57 46.07 49.82 -
27 Mason Weaver   Largo 46.79 53.78 59.16 53.78 41.41 57.55 -
28 David Koscielniak JR Sunlake 50.55 57.07 38.05 54.35 54.90 51.09 -
29 Ethan Birks SO Seffner Christian 55.07 1:03.79 38.17 54.52 1:01.61 57.25 -
30 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 47.45 46.35 1:08.17 54.53 59.44 59.44 -
31 John Douglass JR George Steinbrenner 54.13 42.65 40.46 54.67 1:03.42 56.31 -
32 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 1:10.62 49.82 39.42 54.74 50.36 48.72 -
33 Roberto Gomez JR Zephyrhills 49.88 38.92 40.02 54.81 40.56 52.62 -
34 Jake Pratt SR Jesuit (Tampa) 1:11.32 1:07.48 50.48 54.86 1:06.93 1:05.29 -
35 TJ Handsel JR East Lake 47.20 54.34 57.63 54.88 49.40 1:04.21 -
36 Vance Dimmick JR Plant 58.34 57.79 41.83 55.03 1:06.04 42.93 -
37 Morigene Sauveur SR Dunbar 47.90 44.04 49.00 55.05 1:01.66 1:11.02 -
38 Kaleb Williams JR Plant City 1:06.17 1:07.83 43.01 55.14 49.63 1:01.76 -
39 Tico Allen Senior Middleton 1:03.22 56.56 1:01.00 55.45 1:08.76 55.45 -
40 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:03.29 46.63 48.85 55.51 1:01.62 47.19 -
41 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 1:09.28 1:00.90 56.99 55.87 54.76 59.23 -
42 Nixen Beauplan SR Dunbar 39.71 59.84 1:08.23 55.92 1:05.43 1:00.96 -
43 Jack Ferrari JR East Lake 57.68 49.28 49.28 56.00 54.88 40.32 -
44 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:07.79 1:03.31 1:10.03 56.02 40.90 44.26 -
45 Julian Sammons JR East Lake 55.21 1:10.42 1:12.67 56.33 51.83 49.57 -
46 Aidan Burke JR Riverview (Sarasota) 1:06.53 1:00.89 1:11.04 56.38 1:07.10 56.95 -
47 Brendan Moore SR George Jenkins 59.80 44.00 42.88 56.41 1:09.39 50.21 -
48 Marcus Ijezie JR Plant City 44.07 55.36 48.59 56.49 1:01.58 1:10.62 -
49 Eugene Watford Senior Largo 49.17 47.47 42.39 56.51 52.56 59.90 -
50 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 54.85 43.54 51.46 56.54 45.80 1:06.16 -
51 Roshad Jackson SR Middleton 52.15 39.68 49.32 56.68 47.62 53.85 -
52 McCoughan Peacock SR Forest 1:07.48 39.69 53.30 56.70 58.97 50.47 -
53 Luke Anderson SO East Lake 1:05.83 50.51 45.97 56.75 44.27 57.32 -
54 Caleb Brown SR Tampa Bay HEAT 47.78 1:03.14 1:02.00 56.88 1:04.85 57.45 -
55 Kareem Chambers JR Hillsborough 50.91 41.19 42.90 57.20 1:03.50 42.90 -
56 Alin Joseph JR Tampa Bay Tech 1:12.19 45.84 1:00.73 57.29 1:07.61 1:03.02 -
57 Sergio Robles SR Mitchell 1:14.59 1:13.44 46.47 57.37 1:00.24 1:08.85 -
58 Zion Wright JR Hillsborough 1:01.02 55.26 1:02.74 57.56 50.08 1:06.77 -
59 Jerry Pollard FR Auburndale 55.87 55.87 1:10.26 57.59 40.32 55.87 -
60 Jordan Williams SO Hillsborough 1:04.17 49.58 1:00.67 58.33 1:04.17 1:02.42 -
61 Elijah James SR Plant City 1:07.64 57.64 58.81 58.81 53.52 55.87 -
62 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 43.53 58.82 55.29 58.82 1:09.41 54.12 -
63 Landon Richards SO Tampa Bay HEAT 55.96 1:07.74 54.19 58.90 55.37 47.12 -
64 Sebastian Kovendy SR Riverview (Sarasota) 59.60 43.51 54.24 59.60 45.90 57.82 -
65 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 42.95 47.19 1:05.33 1:00.49 50.82 1:15.62 -
66 Chris Tompkins   Middleton 1:09.77 54.63 1:16.36 1:05.82 57.27 1:12.41 -
67 Donquan Ware SR Boca Ciega 1:27.79 1:17.12 1:40.09 1:22.04 1:29.43 1:45.02 -
68 Caleb Joshway SO Auburndale 1:09.99 1:20.82 1:03.33 1:23.32 1:30.82 1:00.83 -
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zavion Battle SR Dunbar DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Sipp jr SO Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Avery Coons SO Plant City DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ludcheel Colas SR Sunlake DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Unger SR Mitchell DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
41 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 41.35 55.87 -
44 Sebastian Lebron JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 40.90 56.02 -
50 Claude Warren SR Tampa Bay Tech 58.81 56.54 -
52 McCoughan Peacock SR Forest 41.40 56.70 -
55 Kareem Chambers JR Hillsborough 1:08.07 57.20 -
60 Jordan Williams SO Hillsborough 50.75 58.33 -
65 Lucian Bathgate JR Riverview (Sarasota) 1:05.94 1:00.49 -
  Glainst Altidor SR Winter Haven DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
32 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 1:08.98 55.84 54.74 -
40 Lathen Falk SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:06.06 1:03.29 55.51 -
43 Jack Ferrari JR East Lake 58.80 42.56 56.00 -
53 Luke Anderson SO East Lake 1:02.43 44.27 56.75 -
56 Alin Joseph JR Tampa Bay Tech 57.87 1:13.34 57.29 -
58 Zion Wright JR Hillsborough 1:06.77 1:14.83 57.56 -
64 Sebastian Kovendy SR Riverview (Sarasota) 1:13.91 1:03.78 59.60 -
66 Chris Tompkins   Middleton 1:02.53 1:24.91 1:05.82 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 John Douglass JR George Steinbrenner 54.13 54.67 38.27 55.77 38.27 42.65 -
35 TJ Handsel JR East Lake 59.27 54.88 52.69 49.40 1:09.70 1:09.70 -
45 Julian Sammons JR East Lake 42.81 56.33 55.77 50.14 39.44 43.94 -
46 Aidan Burke JR Riverview (Sarasota) 42.29 56.38 1:04.84 1:08.79 51.31 1:09.92 -
47 Brendan Moore SR George Jenkins 41.18 56.41 44.57 51.34 1:01.49 46.82 -
49 Eugene Watford Senior Largo 1:11.21 56.51 1:10.64 58.77 1:01.03 1:03.86 -
  Tyler Martin JR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mario Tullis SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Xavier Williams SR George Steinbrenner 58.82 1:01.47 42.93 52.99 1:05.71 -
28 David Koscielniak JR Sunlake 52.72 1:00.33 57.07 54.35 45.66 -
29 Ethan Birks SO Seffner Christian 46.89 1:08.70 1:04.88 54.52 1:09.24 -
33 Roberto Gomez JR Zephyrhills 50.43 55.91 48.24 54.81 39.47 -
38 Kaleb Williams JR Plant City 44.12 49.08 44.67 55.14 45.22 -
54 Caleb Brown SR Tampa Bay HEAT 1:07.69 58.02 40.39 56.88 1:03.71 -
57 Sergio Robles SR Mitchell 43.03 55.65 40.16 57.37 1:00.24 -
  Avery Coons SO Plant City DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 William Mosley SR George Jenkins 52.79 1:03.88 51.21 57.02 1:03.35 -
26 Jacob Hindman SR Mitchell 53.57 1:00.54 1:00.54 41.25 47.15 -
27 Mason Weaver   Largo 53.78 1:00.78 47.33 38.19 59.70 -
36 Vance Dimmick JR Plant 55.03 43.48 1:10.44 1:06.59 42.38 -
51 Roshad Jackson SR Middleton 56.68 1:04.62 1:04.05 42.51 1:11.99 -
62 Johnsley Jean-Baptiste SO Middleton 58.82 1:08.24 41.18 1:12.35 1:12.35 -
63 Landon Richards SO Tampa Bay HEAT 58.90 50.66 55.37 1:16.57 1:03.03 -
  Jaquez Peacock JR Middleton DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Ja'von Ford JR Hillsborough 52.10 57.95 55.29 53.16 1:07.52 41.47 44.13 -
25 Isaac Taveras SR Sunlake 1:02.48 1:06.22 1:06.75 53.40 1:05.15 1:07.82 1:08.89 -
30 Jeremiah Mosley Senior Auburndale 58.35 38.72 47.99 54.53 1:04.89 1:03.80 51.81 -
34 Jake Pratt SR Jesuit (Tampa) 48.28 57.61 47.73 54.86 38.95 1:00.90 1:10.77 -
59 Jerry Pollard FR Auburndale 1:13.72 40.32 53.56 57.59 58.17 1:03.35 47.23 -
61 Elijah James SR Plant City 59.99 1:04.11 1:12.34 58.81 41.17 1:02.34 43.52 -
  Joseph Tarver FR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Sipp jr SO Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Dennis Samuels SR Alonso 52.17 -
13 Clayton Cornelius JR Zephyrhills 52.49 -
14 Richardo Lawes JR Boca Ciega 52.61 -
17 Jarriet Buie FR Jesuit (Tampa) 52.83 -
20 Jordan Rupe SO George Jenkins 52.99 -
21 Alex Dunn SR Sunlake 53.00 -
  Ludcheel Colas SR Sunlake DNS   
  Joaquin Jackson SO Winter Haven DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Christopher Donaldson   Auburndale 50.60 1:02.24 1:05.28 38.97 3
8 Jariyah Sawyer SO Plant City 51.88 56.03 1:01.22 1:05.89 1
22 Thomas Townley SR George Jenkins 53.11 51.52 49.40 49.93 -
24 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 53.27 54.87 1:08.19 50.61 -
37 Morigene Sauveur SR Dunbar 55.05 1:08.82 1:11.57 59.46 -
39 Tico Allen Senior Middleton 55.45 1:09.87 51.02 1:04.88 -
42 Nixen Beauplan SR Dunbar 55.92 45.30 41.94 49.21 -
48 Marcus Ijezie JR Plant City 56.49 46.89 1:11.75 42.94 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Carson Franks SR George Steinbrenner 56.66 51.04 58.19 59.21 1:05.34 2
10 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 1:05.95 52.34 1:02.81 1:03.86 1:08.05 -
12 Mitheron Williams SR Boca Ciega 50.89 52.46 48.79 40.40 43.55 -
18 Gavin Bendross SO George Jenkins 42.28 52.85 41.76 50.74 39.11 -
67 Donquan Ware SR Boca Ciega 57.43 1:22.04 1:05.64 1:21.22 1:31.07 -
68 Caleb Joshway SO Auburndale 1:43.32 1:23.32 1:16.66 1:26.66 1:07.49 -
  Jacob Unger SR Mitchell DNS DNS DNS DNS DNS   
  Fredrick Ross SR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 48.11 10
2 Myron Ausby SR Robinson 49.50 8
3 Austin Cowans SR George Jenkins 49.76 6
4 Tyson Williams SR George Jenkins 50.48 5
5 Jayden Serrano SR Alonso 50.55 4
11 Roger Motley III JR Dunbar 52.41 -
15 Alexis Evina-Ze SO Middleton 52.72 -
  Zavion Battle SR Dunbar DNS