February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 11.53 10.35 10.67 13.02 12.81 12.91 10.35 10
2 Arian Smith SR Lakeland 10.25 12.95 10.79 12.09 7.66 13.60 10.15 8
3 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 14.39 8.14 11.15 11.60 9.82 10.93 11.49 6
4 Austin Cowans SR George Jenkins 10.51 10.62 11.18 12.86 8.72 11.63 8.50 5
5 Christopher Phillips JR Boca Ciega 9.01 11.26 11.26 11.38 14.19 8.67 10.81 4
6 Michael Flores SR George Jenkins 9.46 7.89 11.26 10.03 13.74 14.30 9.91 3
7 Jadyn Girard SO Jesuit (Tampa) 12.29 9.30 11.48 11.94 12.40 13.78 10.45 2
8 Jaden Tippit SR Tampa Bay Tech 12.64 14.14 11.49 10.69 13.10 12.87 10.00 1
9 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 13.51 12.01 11.54 14.54 12.93 14.31 10.04 -
10 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 9.36 10.75 11.55 14.10 8.67 8.32 8.32 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 9.82 14.10 11.55 10.28 13.86 9.36 11.55 -
11 Deondre Randall   Largo 10.98 9.59 11.55 8.44 13.06 11.44 9.94 -
13 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 12.39 13.09 11.58 9.85 12.16 12.63 12.63 -
14 Timothy Jackson SO Zephyrhills 10.90 14.14 11.59 14.14 12.17 11.48 11.71 -
15 Montrael Bennett JR Plant City 8.81 11.25 11.59 9.62 13.56 8.70 10.09 -
16 Josh Thomas JR Braden River 12.88 14.50 11.60 11.37 9.28 9.40 11.84 -
17 Zion Williams SR Zephyrhills 9.18 12.19 11.61 14.40 12.89 14.52 8.60 -
18 Atum Baisden SR Riverview 8.94 12.31 11.61 9.18 9.87 11.61 9.64 -
19 Greg Thomas JR Dunbar 15.12 13.38 11.63 11.63 12.45 12.45 13.96 -
20 Jariyah Sawyer SO Plant City 10.02 14.33 11.65 9.09 9.32 14.22 8.51 -
21 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 13.19 8.29 11.67 11.91 11.32 9.57 14.94 -
22 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 14.50 8.30 11.69 10.76 14.62 8.65 11.46 -
23 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 12.76 8.66 11.70 9.25 9.83 10.65 10.18 -
24 Malichi Lowery   Auburndale 13.60 13.25 11.72 8.79 12.78 13.01 9.73 -
25 Kenneth Jackson SR Dunbar 11.53 10.47 11.76 14.70 14.70 15.29 10.94 -
26 Elijah Wolf JR East Lake 12.63 11.33 11.80 8.50 10.39 11.80 14.40 -
27 Alexis Emmanuel SO Dunbar 8.54 14.22 11.85 14.46 13.99 11.02 8.77 -
28 Trimaine Patterson SR George Jenkins 14.74 14.74 11.88 13.67 8.44 15.33 10.46 -
29 Jacob Lehning   Auburndale 8.56 14.99 11.89 12.73 12.85 15.46 13.32 -
30 Shyheim Stokes Senior Auburndale 15.14 12.04 11.92 14.43 11.09 11.69 8.94 -
31 Ian Jolly SO Plant City 15.41 8.72 11.94 9.56 13.62 9.08 13.26 -
32 Romello Jones JR Plant City 15.06 15.18 11.95 10.52 10.16 10.40 10.52 -
33 Troy Holmes Junior Largo 11.49 9.21 11.96 10.41 8.38 15.19 11.72 -
34 Joshua Doan FR George Steinbrenner 13.76 12.20 11.96 14.83 11.13 10.65 14.71 -
35 Jaden Rudolph SR George Jenkins 14.50 8.99 11.98 8.63 12.94 12.70 11.74 -
36 Colby Smith SR Alonso 8.52 12.11 11.99 12.35 12.23 11.27 14.39 -
37 Robert Curry SR Alonso 14.76 8.76 12.00 11.52 15.60 15.00 14.04 -
38 Jaylin Thomas SO Zephyrhills 8.41 14.54 12.01 9.37 9.13 12.73 15.02 -
39 Deandre Keys SO Lakeland 8.66 11.18 12.02 15.27 11.90 11.30 12.99 -
40 Jaquez Peacock JR Middleton 9.18 13.76 12.07 14.73 14.49 14.01 13.28 -
41 Elijah Mayfield JR Sunlake 13.18 12.21 12.09 13.06 8.59 11.37 10.04 -
42 Edward Hiestand FR Robinson 12.21 8.83 12.09 9.68 11.61 9.80 11.25 -
43 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 10.54 11.02 12.11 15.26 9.81 15.02 13.08 -
44 Jeffrey Cooper JR Forest 11.84 15.62 12.20 10.50 15.50 9.76 8.91 -
45 Rahshad McClanahan JR Mitchell 15.27 8.55 12.21 15.14 12.21 13.07 8.67 -
46 Devin Deluna JR George Steinbrenner 10.02 12.22 12.22 13.20 15.65 13.32 11.98 -
47 Tre'Daraian Gallimore SR Zephyrhills 10.76 10.39 12.22 15.77 12.22 12.71 12.10 -
48 Daquan Williams JR Mulberry 14.24 12.40 12.27 14.11 15.46 13.01 15.59 -
49 Jayden Otero FR Land O'Lakes 15.98 15.61 12.29 13.03 15.98 13.52 11.80 -
50 Colby Easterlin JR Sickles 8.99 13.18 12.31 10.96 16.01 15.64 15.88 -
51 Azari Singleton SR Forest 14.28 11.94 12.31 15.39 15.64 11.33 8.74 -
52 Anthony Daher SR Sunlake 15.21 13.60 12.36 14.22 9.15 11.87 15.95 -
53 Arnav Khadkatkar   Middleton 13.99 9.91 12.38 12.76 15.85 9.54 13.87 -
54 Alex Dunn SR Sunlake 13.00 10.40 12.38 13.87 14.12 9.66 13.37 -
55 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.78 12.40 12.40 10.17 10.79 8.93 15.88 -
56 Kaleb Girard SR George Jenkins 9.59 14.57 12.45 9.72 15.19 13.57 10.09 -
57 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 9.87 11.87 12.49 10.75 9.12 14.37 10.00 -
58 Mike Barber JR Zephyrhills 12.00 10.63 12.50 12.50 14.50 13.13 13.00 -
59 Tykee Wallace SR George Jenkins 11.01 16.02 12.51 10.64 10.39 14.27 10.14 -
60 Reggie Kellum JR Lakeland 11.73 15.47 12.89 16.12 16.76 10.32 11.48 -
61 Theophilus Anderson SR Mulberry 10.78 15.71 12.98 10.78 11.43 13.63 11.56 -
62 Kaleb Williams JR Plant City 14.81 11.71 13.46 16.69 9.56 15.75 11.45 -
63 Derek Agard SO Mulberry 12.11 12.55 14.94 14.65 17.04 17.78 17.63 -
  Albert Nunez SR Dunbar FS FS FS FS FS FS FS   
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS FS FS FS FS FS FS   
  Jarvis Jones SR Dunbar FS FS FS FS FS FS FS   
  Tyrone Oneal SR Forest DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nasir Bowers SO George Jenkins DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chase Walker SO Plant DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Keontae Brown SR Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Khaishef Edwards Senior Largo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jamaal Brown FR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dawson Traffanstedt JR Plant City DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
44 Jeffrey Cooper JR Forest 13.30 12.57 12.57 12.20 -
50 Colby Easterlin JR Sickles 8.62 12.07 12.81 12.31 -
54 Alex Dunn SR Sunlake 12.38 14.36 11.77 12.38 -
57 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 13.74 9.62 12.99 12.49 -
58 Mike Barber JR Zephyrhills 13.13 14.00 8.88 12.50 -
  Chase Walker SO Plant DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
46 Devin Deluna JR George Steinbrenner 12.22 15.40 15.65 -
47 Tre'Daraian Gallimore SR Zephyrhills 12.22 11.98 9.54 -
53 Arnav Khadkatkar   Middleton 12.38 13.87 15.23 -
56 Kaleb Girard SR George Jenkins 12.45 11.33 8.84 -
59 Tykee Wallace SR George Jenkins 12.51 16.27 14.27 -
61 Theophilus Anderson SR Mulberry 12.98 13.24 16.36 -
62 Kaleb Williams JR Plant City 13.46 11.31 10.23 -
63 Derek Agard SO Mulberry 14.94 13.90 12.55 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Jacob Lehning   Auburndale 13.44 13.08 11.54 11.89 10.35 13.08 10.47 -
35 Jaden Rudolph SR George Jenkins 11.74 13.66 9.11 11.98 15.58 10.67 12.34 -
37 Robert Curry SR Alonso 10.32 12.84 13.44 12.00 9.84 10.80 12.60 -
39 Deandre Keys SO Lakeland 15.51 11.54 13.59 12.02 10.34 13.47 11.66 -
43 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 12.24 11.39 12.96 12.11 10.54 13.57 9.93 -
55 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.90 13.64 15.88 12.40 12.53 12.65 14.26 -
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nasir Bowers SO George Jenkins DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.55 -
23 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 11.70 -
34 Joshua Doan FR George Steinbrenner 11.96 -
38 Jaylin Thomas SO Zephyrhills 12.01 -
45 Rahshad McClanahan JR Mitchell 12.21 -
49 Jayden Otero FR Land O'Lakes 12.29 -
52 Anthony Daher SR Sunlake 12.36 -
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Atum Baisden SR Riverview 11.61 9.52 11.61 -
22 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 11.69 12.75 9.12 -
33 Troy Holmes Junior Largo 11.96 11.01 14.00 -
36 Colby Smith SR Alonso 11.99 9.24 10.20 -
40 Jaquez Peacock JR Middleton 12.07 10.63 10.02 -
41 Elijah Mayfield JR Sunlake 12.09 14.27 15.48 -
48 Daquan Williams JR Mulberry 12.27 11.54 14.36 -
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jaden Tippit SR Tampa Bay Tech 11.49 1
11 Deondre Randall   Largo 11.55 -
26 Elijah Wolf JR East Lake 11.80 -
42 Edward Hiestand FR Robinson 12.09 -
60 Reggie Kellum JR Lakeland 12.89 -
  Dawson Traffanstedt JR Plant City DNS   
  Jamaal Brown FR Winter Haven DNS   
  Keontae Brown SR Hillsborough DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Timothy Jackson SO Zephyrhills 11.59 11.36 10.55 9.39 8.35 12.98 -
16 Josh Thomas JR Braden River 11.60 8.24 10.10 13.69 10.56 12.30 -
17 Zion Williams SR Zephyrhills 11.61 10.92 10.57 14.05 12.66 11.73 -
24 Malichi Lowery   Auburndale 11.72 10.55 10.20 10.08 14.30 8.79 -
27 Alexis Emmanuel SO Dunbar 11.85 12.33 10.31 12.33 8.54 11.14 -
28 Trimaine Patterson SR George Jenkins 11.88 11.29 12.60 8.80 15.21 12.72 -
30 Shyheim Stokes Senior Auburndale 11.92 10.26 8.59 14.19 13.12 9.06 -
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Jadyn Girard SO Jesuit (Tampa) 11.48 12.29 2
15 Montrael Bennett JR Plant City 11.59 10.55 -
20 Jariyah Sawyer SO Plant City 11.65 15.03 -
21 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 11.67 10.74 -
25 Kenneth Jackson SR Dunbar 11.76 14.23 -
32 Romello Jones JR Plant City 11.95 15.54 -
  Albert Nunez SR Dunbar FS FS   
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Austin Cowans SR George Jenkins 11.18 5
6 Michael Flores SR George Jenkins 11.26 3
9 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 11.54 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 11.55 -
13 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 11.58 -
19 Greg Thomas JR Dunbar 11.63 -
31 Ian Jolly SO Plant City 11.94 -
51 Azari Singleton SR Forest 12.31 -
Boys' 100 Meters Section 10
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 7.90 10.67 12.27 10
2 Arian Smith SR Lakeland 8.96 10.79 8.64 8
3 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 7.92 11.15 13.27 6
5 Christopher Phillips JR Boca Ciega 11.83 11.26 11.04 4
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS FS FS   
  Jarvis Jones SR Dunbar FS FS FS   
  Khaishef Edwards Senior Largo DNS DNS DNS   
  Tyrone Oneal SR Forest DNS DNS DNS