February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Lucheyona Weaver JR Dunbar 45.78 48.53 10
2 Tyra Thomas JR Auburndale 46.75 58.91 8
3 Angel Parks JR Bell Creek 47.08 51.79 6
4 Anna Cincotta JR East Lake 47.38 55.91 5
5 Kat Fleming SO Wiregrass Ranch 47.38 1:01.12 4
6 Madeline McNinch SR Lakewood Ranch 47.64 58.12 3
7 Jazmyn Wajd SO Hillsborough 49.38 55.80 2
8 Sydney Granack JR Lakewood Ranch 49.42 43.49 1
9 Ashleigh Lacey JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 50.02 58.53 -
10 Hanna Rummelhagen JR East Lake 50.33 50.84 -
11 Kie'niyah James FR Dunbar 50.50 49.49 -
12 Victoria Morris JR Auburndale 51.84 57.55 -
13 Madison Marshall SR Boca Ciega 51.92 55.56 -
14 N'Tayla Clark SR Dunbar 51.99 45.76 -
15 Jada Cole SO Land O'Lakes 52.51 47.79 -
16 Lauryn Tyler JR Plant City 53.24 47.39 -
17 Rose Ferla Philogene SR Braden River 53.27 44.22 -
18 Hailey Manitz JR Riverview (Sarasota) 53.34 50.14 -
19 Samantha Van der Sommen SR Lakewood Ranch 53.73 54.27 -
20 Lina Ceelen SR Riverview 53.85 52.78 -
21 Sarah Massilion   Middleton 53.87 49.56 -
22 Taylor Patten JR Seffner Christian 54.70 1:11.11 -
23 Rebecca Bach JR George Steinbrenner 55.22 1:04.06 -
24 Madison Watkins SO Mitchell 55.65 1:04.00 -
25 Leah Sesay SR Riverview 55.67 39.53 -
26 Janessa Thomas SR Alonso 56.40 45.69 -
27 Yasmin Buidens Junior Largo 56.44 1:02.65 -
28 Dayanara Garcia SO Sickles 56.87 42.09 -
29 Jessica Erwin FR Mitchell 56.92 56.92 -
30 Jillian Sebesta JR East Lake 56.97 54.70 -
31 Diane Lachat JR Plant 57.48 1:13.00 -
32 Julian Price JR George Steinbrenner 57.60 48.96 -
33 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 57.69 1:10.96 -
34 Shaneah Bynes SR Forest 58.13 54.65 -
35 Maliyah Nicolas JR Dunbar 58.21 43.08 -
36 Haley Daniels Junior Largo 58.70 52.83 -
37 Railyn Wilson SO Sunlake 58.82 53.53 -
38 Kenzye Gainey FR Wiregrass Ranch 59.69 1:08.05 -
39 Jessica Zung SO Sickles 59.72 48.38 -
40 Kate Werner 8 Bell Creek 1:00.00 52.20 -
41 Alicia Remington   Middleton 1:00.11 54.10 -
42 Sarah Anderson SR Alonso 1:00.94 1:15.57 -
43 Zorah Thomas JR Middleton 1:02.42 1:12.41 -
44 Emily Triglia FR Mitchell 1:02.43 45.58 -
45 Alyvia Amaro SO Plant City 1:02.79 1:04.05 -
46 Bella LaManna SR Sickles 1:02.88 47.79 -
47 Lindy Boyan JR Boca Ciega 1:04.35 1:10.79 -
48 Leah Reyes FR Sickles 1:04.64 1:14.34 -
49 Dymond Washington FR Lakeland 1:14.04 1:16.27 -
50 Olivia Roberson JR Forest 1:15.16 1:02.39 -
51 Maya Fields SO Middleton 1:16.38 1:13.33 -
  Stacie Auguste SO Middleton DNF DNF   
  Annaliese Duncan FR Winter Haven DNS DNS   
  Trinity Adams JR Dunbar DNS DNS   
  Stephanie Sandborn SR Alonso DNS DNS   
  Madeline Espina-Luke SO Mulberry DNS DNS   
  Lilou Stegeman JR George Steinbrenner DNS DNS   
  Christiana Till SR George Steinbrenner DNS DNS   
  Destiny Hamilton SO Winter Haven DNS DNS   
  Brianna Jennings SR Lakeland DNS DNS   
  Grace Ramos SR Plant DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
40 Kate Werner 8 Bell Creek 1:15.60 54.00 1:06.00 1:00.00 59.40 1:14.40 52.80 -
48 Leah Reyes FR Sickles 1:07.88 1:23.39 1:00.12 1:04.64 56.89 56.24 1:06.58 -
49 Dymond Washington FR Lakeland 1:09.60 1:32.55 1:06.64 1:14.04 55.53 1:27.37 1:16.27 -
51 Maya Fields SO Middleton 1:36.24 1:34.72 1:33.19 1:16.38 1:33.95 1:37.77 56.53 -
  Stacie Auguste SO Middleton DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Victoria Morris JR Auburndale 50.81 38.37 58.06 51.84 1:03.77 39.40 51.33 -
28 Dayanara Garcia SO Sickles 1:07.68 46.64 1:01.99 56.87 48.91 40.95 1:07.11 -
31 Diane Lachat JR Plant 41.96 48.86 57.48 57.48 1:00.36 43.11 40.24 -
43 Zorah Thomas JR Middleton 1:04.30 1:13.66 1:07.42 1:02.42 1:11.79 49.94 59.30 -
46 Bella LaManna SR Sickles 50.31 1:14.20 47.79 1:02.88 1:14.20 55.97 49.05 -
  Annaliese Duncan FR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Jennings SR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Stephanie Sandborn SR Alonso DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Taylor Patten JR Seffner Christian 54.70 49.23 44.86 54.70 1:06.19 1:02.36 -
24 Madison Watkins SO Mitchell 55.65 42.85 43.41 45.64 1:02.33 51.76 -
29 Jessica Erwin FR Mitchell 56.92 1:01.48 59.20 1:07.74 58.63 1:10.02 -
34 Shaneah Bynes SR Forest 58.13 1:11.50 59.30 1:03.95 48.25 59.30 -
44 Emily Triglia FR Mitchell 1:02.43 48.70 1:16.79 46.20 1:19.29 44.95 -
47 Lindy Boyan JR Boca Ciega 1:04.35 1:05.64 1:01.78 1:03.71 51.48 1:01.14 -
50 Olivia Roberson JR Forest 1:15.16 1:35.46 1:14.41 1:24.18 1:29.44 1:29.44 -
  Madeline Espina-Luke SO Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Sarah Massilion   Middleton 1:09.50 46.87 47.95 51.18 38.25 53.87 40.95 -
25 Leah Sesay SR Riverview 1:06.25 44.54 40.09 1:00.13 1:05.69 55.67 1:05.14 -
32 Julian Price JR George Steinbrenner 47.24 58.76 43.78 51.27 50.69 57.60 58.18 -
33 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 42.12 47.89 45.58 1:08.08 42.69 57.69 1:10.39 -
36 Haley Daniels Junior Largo 1:10.44 1:08.68 53.42 52.25 56.36 58.70 1:12.79 -
37 Railyn Wilson SO Sunlake 1:10.00 1:12.94 52.94 49.41 1:04.71 58.82 44.12 -
38 Kenzye Gainey FR Wiregrass Ranch 47.16 53.73 1:09.24 1:02.68 46.56 59.69 51.93 -
39 Jessica Zung SO Sickles 1:03.90 1:01.52 1:00.92 59.72 54.95 59.72 51.96 -
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Madison Marshall SR Boca Ciega 51.92 -
19 Samantha Van der Sommen SR Lakewood Ranch 53.73 -
20 Lina Ceelen SR Riverview 53.85 -
41 Alicia Remington   Middleton 1:00.11 -
45 Alyvia Amaro SO Plant City 1:02.79 -
  Christiana Till SR George Steinbrenner DNS   
  Destiny Hamilton SO Winter Haven DNS   
  Grace Ramos SR Plant DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 Jada Cole SO Land O'Lakes 54.09 52.51 55.14 -
16 Lauryn Tyler JR Plant City 44.73 53.24 50.05 -
18 Hailey Manitz JR Riverview (Sarasota) 1:07.75 53.34 1:06.68 -
23 Rebecca Bach JR George Steinbrenner 42.52 55.22 1:10.69 -
27 Yasmin Buidens Junior Largo 46.28 56.44 51.93 -
30 Jillian Sebesta JR East Lake 42.73 56.97 51.28 -
35 Maliyah Nicolas JR Dunbar 54.14 58.21 41.33 -
  Lilou Stegeman JR George Steinbrenner DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Kat Fleming SO Wiregrass Ranch 47.38 4
6 Madeline McNinch SR Lakewood Ranch 47.64 3
9 Ashleigh Lacey JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 50.02 -
10 Hanna Rummelhagen JR East Lake 50.33 -
11 Kie'niyah James FR Dunbar 50.50 -
26 Janessa Thomas SR Alonso 56.40 -
42 Sarah Anderson SR Alonso 1:00.94 -
  Trinity Adams JR Dunbar DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lucheyona Weaver JR Dunbar 45.78 54.94 51.28 54.94 37.09 10
2 Tyra Thomas JR Auburndale 46.75 47.22 51.90 46.75 55.64 8
3 Angel Parks JR Bell Creek 47.08 50.85 45.20 35.78 1:00.27 6
4 Anna Cincotta JR East Lake 47.38 43.12 46.91 52.12 58.28 5
7 Jazmyn Wajd SO Hillsborough 49.38 59.26 48.40 58.77 52.35 2
8 Sydney Granack JR Lakewood Ranch 49.42 40.03 43.49 46.46 48.93 1
14 N'Tayla Clark SR Dunbar 51.99 57.19 39.00 59.79 39.00 -
17 Rose Ferla Philogene SR Braden River 53.27 39.96 45.82 42.62 38.36 -