February 22, 2020
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC WIND
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 27.75 21.68 22.98 10 3.6
2 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 20.45 21.99 28.37 8 3.6
3 Lake Ellis SR First Academy (Orlando) 16.66 22.21 23.10 6 3.6
4 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 27.70 22.52 22.97 5 3.6
5 Jymon Coleman JR Wekiva 18.75 22.86 27.66 4 1.2
6 Devon Campbell SR Haines City 18.54 22.88 19.45 3 3.6
7 David Harris JR Mount Dora 28.32 23.02 19.57 2 1.2
8 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 28.09 23.02 19.34 1 1.2
9 Malik Carter SR Wekiva 18.93 23.36 26.63 - 2.5
10 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 19.19 23.40 19.43 - 1.2
11 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 26.93 23.41 29.50 - 2.1
12 Philip Crooms SR Lake Mary 17.82 23.44 26.96 - 2.5
13 Steven Cesar SR Haines City 24.23 23.52 19.53 - 3.6
14 Jaylan Robinson JR First Academy (Orlando) 25.02 23.60 30.45 - 2.5
15 Ja'Darian Valentine JR Haines City 25.59 23.69 22.75 - 1.2
16 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 24.65 23.70 28.92 - 2.5
17 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 20.45 23.77 26.63 - 2.1
18 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 22.75 23.94 24.90 - 1.2
19 Jadrain Scurry SR Sebastian River 25.91 23.99 26.15 - 2.5
20 Jordan Smith SR Wekiva 30.03 24.02 17.30 - 2.1
21 Logan Molitor JR Spruce Creek 23.24 24.20 18.15 - 2.1
22 Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) 25.90 24.20 30.01 - 2.5
23 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 28.34 24.22 22.77 - 2.1
24 Jah Belcher JR Sebastian River 29.56 24.23 23.02 - 2.1
25 Jadis Williams SO Sebastian River 18.49 24.33 28.71 - 2.1
26 Malik Byrd JR West Oaks 27.64 24.46 20.06 - 1.2
27 Morris Stewart SR West Oaks 31.79 24.64 30.80 - 3.6
28 Jay Alilin JR Geneva School 21.48 24.69 30.62 - 2.5
29 Ubi Catasus SR Lake Mary 30.90 24.72 24.72 - 4.2
30 Markel Jones FR Lake Mary 17.87 24.81 28.78 - 1.6
31 Andres Adam   Lake Highland Prep 31.29 24.83 24.59 - 2.1
32 Wes Kim JR Trinity Prep 28.11 24.87 28.11 - 4.2
33 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 29.74 24.99 27.74 - 2.5
34 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 30.38 25.10 27.87 - 2.1
35 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 26.32 25.55 32.45 - 2.1
36 Jaden Wright SR West Oaks 31.49 26.24 33.85 - 1.2
37 Cesar White SR Geneva School 32.09 26.30 25.25 - 1.6
38 Carlos Mendez JR Windermere Prep 26.49 27.30 24.85 - 2.1
39 Riley Senner SO Mount Dora 33.12 27.37 30.66 - 4.2
40 Ethan Webster FR Lake Highland Prep 27.96 27.96 29.08 - 4.2
41 Oscar Yang JR Windermere Prep 35.18 31.41 38.01 - 2.1
42 Baylor Walsh FR Windermere Prep 27.61 35.39 31.86 - 2.1
  Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS    -
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS    -
  Nathan Barrett SO Montverde Academy DNS DNS DNS    -
  Cyncere Wilson JR Spruce Creek DNS DNS DNS    -
  Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian DNS DNS DNS    -
  Aaron Thio JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS    -
  Jacob Lopez JR Mount Dora DNS DNS DNS    -
  Robbie Thomas SO Trinity Prep DNS DNS DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Weston Baptiste JR Montverde Academy 25.59 21.68 10
2 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 23.31 21.99 8
3 Lake Ellis SR First Academy (Orlando) 27.32 22.21 6
4 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 25.90 22.52 5
6 Devon Campbell SR Haines City 27.69 22.88 3
13 Steven Cesar SR Haines City 25.41 23.52 -
27 Morris Stewart SR West Oaks 21.69 24.64 -
  Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jymon Coleman JR Wekiva 26.06 22.86 22.64 16.23 20.81 17.38 4
7 David Harris JR Mount Dora 22.33 23.02 24.41 25.79 23.71 25.56 2
8 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 24.64 23.02 22.33 24.18 23.71 26.48 1
10 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 27.15 23.40 25.51 19.89 29.49 25.74 -
15 Ja'Darian Valentine JR Haines City 29.62 23.69 18.48 26.30 22.51 20.38 -
18 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 17.24 23.94 29.69 21.55 30.65 17.72 -
26 Malik Byrd JR West Oaks 20.80 24.46 21.04 18.84 23.24 30.09 -
36 Jaden Wright SR West Oaks 24.41 26.24 19.95 21.78 25.19 24.41 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Malik Carter SR Wekiva 18.22 21.26 26.63 23.36 26.63 17.29 -
12 Philip Crooms SR Lake Mary 19.93 16.65 22.04 23.44 17.58 24.85 -
14 Jaylan Robinson JR First Academy (Orlando) 16.76 28.09 30.21 23.60 19.83 25.96 -
16 Lincoln Baptist FR Montverde Academy 28.68 29.87 25.84 23.70 29.87 23.70 -
19 Jadrain Scurry SR Sebastian River 25.19 30.71 28.31 23.99 18.00 22.55 -
22 Sebastian Ortega SR Master's Academy (Oviedo) 28.08 31.46 18.40 24.20 18.88 18.88 -
28 Jay Alilin JR Geneva School 23.71 17.29 27.41 24.69 25.93 24.20 -
33 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 25.99 23.99 19.75 24.99 31.99 29.99 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 23.41 26.93 27.16 23.65 -
17 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 23.77 25.91 26.86 21.40 -
20 Jordan Smith SR Wekiva 24.02 30.27 27.39 28.83 -
21 Logan Molitor JR Spruce Creek 24.20 22.99 20.09 29.53 -
24 Jah Belcher JR Sebastian River 24.23 27.38 25.93 31.50 -
31 Andres Adam   Lake Highland Prep 24.83 18.63 21.36 26.08 -
34 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 25.10 23.10 29.87 21.34 -
  Cyncere Wilson JR Spruce Creek DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 26.16 21.80 28.83 24.22 24.47 28.34 23.26 -
25 Jadis Williams SO Sebastian River 28.23 24.58 24.09 24.33 28.96 27.98 19.95 -
35 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 22.74 20.96 24.79 25.55 32.96 29.39 26.07 -
38 Carlos Mendez JR Windermere Prep 25.94 20.48 21.84 27.30 30.03 32.22 20.48 -
41 Oscar Yang JR Windermere Prep 27.02 22.62 24.19 31.41 28.27 35.81 32.04 -
42 Baylor Walsh FR Windermere Prep 30.09 38.23 26.90 35.39 27.96 32.21 31.86 -
  Aaron Thio JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Lopez JR Mount Dora DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Ubi Catasus SR Lake Mary 27.94 27.44 18.30 24.72 28.68 22.75 26.21 -
32 Wes Kim JR Trinity Prep 30.35 24.63 22.64 24.87 22.64 20.40 31.34 -
39 Riley Senner SO Mount Dora 33.67 31.48 32.57 27.37 27.37 31.75 26.83 -
40 Ethan Webster FR Lake Highland Prep 34.39 26.01 29.64 27.96 23.21 25.45 26.57 -
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Robbie Thomas SO Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Barrett SO Montverde Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
30 Markel Jones FR Lake Mary 24.81 18.12 -
37 Cesar White SR Geneva School 26.30 19.99 -
  Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian DNS DNS