February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eriana Teague SR Wekiva 56.67 10
2 Alyia Green   Olympia 56.86 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 59.20 6
4 Xiomara Gill SR Lake Nona 1:00.09 5
5 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:01.56 4
6 Jade Blake SR Jones 1:01.98 3
7 Madison Gordon JR Lyman 1:02.21 2
8 Karis Reese FR Lake Mary 1:02.30 1
9 Sydni Brown SO Lake Nona 1:02.63 -
10 Jani Day SO Winter Park 1:02.85 -
11 Rachel Long SR Wekiva 1:03.16 -
12 Justyn Smith JR Lake Nona 1:03.55 -
13 Michelle Gunn JR Boone 1:04.21 -
14 Paris Reed FR Lake Mary 1:04.29 -
15 Daniella Paolicelli SR Boone 1:04.35 -
16 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 1:04.65 -
17 Marina Brown Junior Edgewater 1:06.19 -
18 Shea Keelen FR Father Lopez 1:06.89 -
19 Jayline DeJesus SO Colonial 1:08.05 -
20 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:08.58 -
21 Linnea Preston FR Wekiva 1:09.74 -
22 Keyerra Forde FR Poinciana 1:09.78 -
23 Meridith Richemond JR Celebration 1:09.79 -
24 JoAnn Almonte   Olympia 1:10.68 -
25 Eran Dhillon FR Celebration 1:10.85 -
26 Sienne Peele FR Father Lopez 1:11.36 -
27 Virginia Woods SO Father Lopez 1:11.40 -
28 Yarelis Santiago-Rodriguez SO Lake Howell 1:11.50 -
29 Joanna Peroso JR Viera 1:13.12 -
30 Staniesha Outten FR Lake Howell 1:13.40 -
31 Carolyn Kelley SR Viera 1:13.77 -
32 Selin Gelgen JR Lake Mary 1:13.79 -
33 Olivia Cornelius SO Viera 1:14.07 -
34 Lireyli Cintron FR Lyman 1:17.64 -
35 Mishalle Hudnel FR Lyman 1:26.17 -
36 Francisca Joseph FR Poinciana 1:30.56 -
37 Iceis Britt SR Lake Howell 1:32.06 -
  Decoursha Riley FR Edgewater DNS   
  Giulia Lombardo JR Colonial DNS   
  Hiliy Dujon SR Jones DNS   
  Jenyia Burton JR Jones DNS   
  Shelby Witschey JR University (OC) DNS   
  Chloe Solomon FR Olympia DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Eriana Teague SR Wekiva 56.67 56.67 45.91 47.04 45.91 10
2 Alyia Green   Olympia 55.16 56.86 58.00 1:11.08 52.88 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 56.24 59.20 1:03.94 41.44 52.69 6
4 Xiomara Gill SR Lake Nona 1:04.30 1:00.09 54.69 1:12.11 52.88 5
5 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:09.57 1:01.56 1:00.95 1:14.49 43.10 4
6 Jade Blake SR Jones 49.59 1:01.98 1:05.08 1:18.72 1:07.56 3
9 Sydni Brown SO Lake Nona 1:06.39 1:02.63 1:07.02 53.24 45.10 -
  Hiliy Dujon SR Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jenyia Burton JR Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Madison Gordon JR Lyman 1:10.92 52.88 1:02.21 1:19.01 1:17.14 2
8 Karis Reese FR Lake Mary 1:08.53 57.94 1:02.30 1:04.80 1:13.52 1
10 Jani Day SO Winter Park 1:11.65 1:05.37 1:02.85 1:11.65 55.31 -
11 Rachel Long SR Wekiva 1:12.01 44.22 1:03.16 1:05.69 1:08.85 -
12 Justyn Smith JR Lake Nona 1:17.53 57.83 1:03.55 1:10.54 1:04.19 -
13 Michelle Gunn JR Boone 48.16 51.37 1:04.21 50.09 1:04.21 -
15 Daniella Paolicelli SR Boone 1:03.07 59.21 1:04.35 1:07.57 46.34 -
16 Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) 1:05.30 47.85 1:04.65 58.84 45.26 -
17 Marina Brown Junior Edgewater 1:04.87 1:18.77 1:06.19 47.66 46.34 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Paris Reed FR Lake Mary 46.29 1:04.29 -
18 Shea Keelen FR Father Lopez 52.18 1:06.89 -
20 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 48.01 1:08.58 -
23 Meridith Richemond JR Celebration 51.65 1:09.79 -
26 Sienne Peele FR Father Lopez 55.66 1:11.36 -
27 Virginia Woods SO Father Lopez 1:02.12 1:11.40 -
28 Yarelis Santiago-Rodriguez SO Lake Howell 1:32.95 1:11.50 -
29 Joanna Peroso JR Viera 1:19.70 1:13.12 -
31 Carolyn Kelley SR Viera 1:26.31 1:13.77 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Jayline DeJesus SO Colonial 1:24.39 1:08.05 -
21 Linnea Preston FR Wekiva 1:15.32 1:09.74 -
22 Keyerra Forde FR Poinciana 1:02.81 1:09.78 -
25 Eran Dhillon FR Celebration 54.56 1:10.85 -
33 Olivia Cornelius SO Viera 57.04 1:14.07 -
34 Lireyli Cintron FR Lyman 1:06.00 1:17.64 -
35 Mishalle Hudnel FR Lyman 1:50.30 1:26.17 -
36 Francisca Joseph FR Poinciana 1:05.21 1:30.56 -
  Decoursha Riley FR Edgewater DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 JoAnn Almonte   Olympia 59.38 1:27.65 1:05.74 57.96 1:10.68 1:25.53 -
30 Staniesha Outten FR Lake Howell 1:09.73 1:24.41 1:24.41 56.52 1:13.40 1:03.13 -
32 Selin Gelgen JR Lake Mary 1:27.81 1:32.98 1:32.98 1:32.24 1:13.79 58.30 -
37 Iceis Britt SR Lake Howell 1:58.76 1:28.38 1:39.43 1:48.63 1:32.06 1:52.32 -
  Chloe Solomon FR Olympia DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shelby Witschey JR University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giulia Lombardo JR Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS