February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:04.72 10:53.10 10:16.82 9:46.58 7:45.64 11:35.43 10
2 Liam Pirie SR Windermere 10:05.52 12:42.96 12:36.90 13:01.12 7:52.31 9:23.14 8
3 Onix Ortiz SR Windermere 10:17.89 10:30.25 8:32.85 10:17.89 12:21.47 12:40.01 6
4 Noah Ellenback SR Windermere 10:22.41 8:49.05 12:26.90 10:28.64 9:26.40 7:46.81 5
5 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 10:25.91 12:12.32 7:36.92 12:06.06 11:09.73 7:18.14 4
6 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 10:27.37 11:36.38 12:01.48 8:34.45 12:39.12 13:16.76 3
7 Ethan Wattles JR International Community 10:39.67 11:24.45 10:01.29 10:01.29 9:03.72 12:41.21 2
8 Colton Cardwell FR Montverde Academy 10:41.19 8:13.72 12:23.78 10:02.72 13:47.14 8:26.54 1
9 Colton Sall Senior Cocoa Beach 10:50.46 13:52.59 11:42.50 8:40.37 13:26.57 12:02.01 -
10 Caleb Roberts JR DeLand 10:51.74 9:20.50 10:25.67 14:00.75 12:49.06 7:55.77 -
11 Jayven Garcia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:53.84 8:56.15 14:03.46 13:11.15 11:46.15 7:50.77 -
12 Cooper Krug Junior South Lake 10:55.70 9:04.24 8:44.56 12:14.39 11:41.60 13:06.84 -
13 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 10:57.79 12:43.04 12:16.73 7:47.03 13:55.40 9:52.02 -
14 Richard Lebron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:59.17 8:20.97 12:57.82 8:53.93 9:33.48 9:33.48 -
15 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 10:59.87 10:20.28 7:48.51 8:47.90 9:40.69 13:25.05 -
16 Ian Flores SO P. K. Yonge 11:07.07 11:20.42 9:47.03 9:33.68 10:47.06 10:40.39 -
17 Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) 11:07.74 14:14.71 8:54.20 11:21.10 11:07.74 7:47.42 -
18 Nathan Shafer FR West Orange 11:09.32 13:36.57 11:02.63 11:49.48 13:49.96 10:55.94 -
19 Bradley Rutledge SO Belleview 11:12.07 11:45.68 13:46.65 14:00.09 13:19.77 10:58.63 -
20 Connor Kracht SO Oviedo 11:12.22 8:30.89 8:17.45 10:18.45 9:31.39 11:39.11 -
21 Andrew Aziz SR Montverde Academy 11:14.73 11:48.47 12:42.45 14:23.66 11:41.72 11:41.72 -
22 Luis Cruzado SO Belleview 11:14.78 8:32.84 14:23.72 8:19.34 10:41.04 8:53.08 -
23 Zach Flohr SR Vanguard (Ocala) 11:19.70 9:58.14 14:09.63 8:16.19 12:27.67 12:34.47 -
24 Walter Nolasco SO Apopka 11:23.19 8:52.89 10:55.87 14:13.99 8:32.40 8:11.90 -
25 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 11:24.64 11:58.88 10:50.41 8:06.10 13:48.42 7:59.25 -
26 Barry Sherman FR Atlantic (PO) 11:27.16 11:20.29 13:30.85 8:07.89 8:42.25 14:46.44 -
27 Mitchell Bell SR Villages 11:28.18 14:40.87 11:55.71 11:07.54 14:20.23 9:03.67 -
28 Blake Dunning SR Belleview 11:33.23 11:12.44 13:51.88 10:03.11 13:44.95 8:32.99 -
29 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 11:36.97 11:36.97 11:57.88 11:02.13 9:59.40 11:57.88 -
30 Wolf Blaise   Winter Haven 11:37.40 12:12.27 8:36.08 8:15.16 9:03.98 13:08.07 -
31 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 11:42.52 14:59.23 9:50.12 8:18.79 12:10.62 14:31.13 -
32 Denilson Roberlo JR West Orange 11:45.23 14:55.65 13:52.18 10:48.82 9:24.19 14:55.65 -
33 Alfonso De Castro SR University (OC) 11:47.17 13:19.11 12:15.46 11:04.74 8:22.09 8:36.24 -
34 Spenser Pham   Dr. Phillips 11:49.97 12:11.27 10:31.88 11:28.67 9:20.88 11:35.77 -
35 Robert Bellamy FR Oviedo 11:53.66 15:13.49 9:02.39 11:39.39 9:59.48 13:33.58 -
36 Chase Penna FR University (OC) 11:58.74 13:53.74 14:44.05 14:08.12 8:51.87 11:15.62 -
37 Caleb Elkind FR University (OC) 11:59.56 14:59.45 11:37.98 9:35.65 14:23.48 15:06.65 -
38 Kevin Johnson JR DeLand 12:23.36 10:02.13 11:31.33 11:23.90 14:14.87 14:44.60 -
39 Jake Kramer SO Sebastian River 12:29.37 15:36.72 10:21.98 14:06.79 15:36.72 11:36.92 -
40 Nile Myers FR Mount Dora 12:32.95 13:18.13 9:39.78 15:41.19 14:10.84 9:32.25 -
41 Zack Gunderson 7 Holy Trinity 12:45.69 9:18.96 9:57.24 13:54.61 16:12.43 14:55.86 -
42 Joel Hovius Junior South Lake 12:49.02 11:32.12 14:29.00 13:35.17 14:21.31 14:05.93 -
43 Dean Cobb SO Spruce Creek 12:58.19 16:20.52 15:10.49 15:33.83 14:08.23 13:21.54 -
44 Grant Stevens JR Forest 12:59.52 11:02.60 14:09.68 14:48.66 9:36.85 13:38.50 -
45 Matthew Bradshaw FR West Orange 13:13.96 10:19.29 12:02.51 12:58.08 12:58.08 17:04.21 -
46 Tarun Nemani FR Lake Mary Prep 13:55.19 11:58.27 14:03.55 13:55.19 16:58.94 14:36.95 -
47 Marcelino Cuevas FR Sebastian River 14:24.07 13:32.23 14:15.43 12:23.10 14:15.43 14:58.64 -
48 James Elford SO Sebastian River 15:10.85 16:14.61 13:30.66 17:00.16 11:23.14 17:45.70 -
49 Austin Olivas FR Holy Trinity 16:28.76 11:32.14 15:29.44 12:51.24 14:49.89 17:57.75 -
  Tyler Lee FR South Lake NT NT NT NT NT NT   
  Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Terrell Kinder JR Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Steven Warren SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Langston Scott SO Spruce Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Asher Ravede SO Spruce Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Braden Lott FR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sean Page JR Forest DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tommy Tibbets   Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jerdary Ayala SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 10:34.96 12:54.05 10:04.72 10
2 Liam Pirie SR Windermere 11:30.30 9:53.41 10:05.52 8
3 Onix Ortiz SR Windermere 10:17.89 10:30.25 10:17.89 6
4 Noah Ellenback SR Windermere 12:14.45 10:47.31 10:22.41 5
5 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 9:04.55 12:06.06 10:25.91 4
6 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 9:05.82 10:33.65 10:27.37 3
7 Ethan Wattles JR International Community 12:41.21 12:15.62 10:39.67 2
8 Colton Cardwell FR Montverde Academy 8:20.13 8:52.19 10:41.19 1
9 Colton Sall Senior Cocoa Beach 12:08.52 9:06.39 10:50.46 -
10 Caleb Roberts JR DeLand 10:32.19 9:33.54 10:51.74 -
11 Jayven Garcia SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 7:57.31 8:49.61 10:53.84 -
12 Cooper Krug Junior South Lake 13:06.84 9:50.13 10:55.70 -
13 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 11:37.26 10:11.75 10:57.79 -
14 Richard Lebron SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12:05.09 11:38.72 10:59.17 -
15 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 8:01.71 14:11.24 10:59.87 -
17 Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) 11:34.45 13:01.26 11:07.74 -
18 Nathan Shafer FR West Orange 10:55.94 12:36.34 11:09.32 -
19 Bradley Rutledge SO Belleview 10:58.63 14:33.70 11:12.07 -
21 Andrew Aziz SR Montverde Academy 13:09.44 8:32.80 11:14.73 -
23 Zach Flohr SR Vanguard (Ocala) 13:49.24 8:22.98 11:19.70 -
28 Blake Dunning SR Belleview 12:42.56 10:44.71 11:33.23 -
32 Denilson Roberlo JR West Orange 8:55.98 14:06.28 11:45.23 -
  Braden Lott FR Lake Mary Prep DNS DNS DNS   
  Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) DNS DNS DNS   
  Langston Scott SO Spruce Creek DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Ian Flores SO P. K. Yonge 10:20.38 11:07.07 12:33.79 8:53.66 -
20 Connor Kracht SO Oviedo 8:30.89 11:12.22 8:24.17 9:58.28 -
22 Luis Cruzado SO Belleview 11:41.78 11:14.78 13:02.75 12:02.02 -
24 Walter Nolasco SO Apopka 12:38.34 11:23.19 11:09.53 11:23.19 -
25 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 8:47.18 11:24.64 8:06.10 13:41.57 -
26 Barry Sherman FR Atlantic (PO) 8:42.25 11:27.16 11:20.29 8:49.12 -
27 Mitchell Bell SR Villages 13:25.17 11:28.18 12:57.65 10:26.25 -
29 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 9:45.46 11:36.97 14:59.10 12:04.85 -
30 Wolf Blaise   Winter Haven 15:06.62 11:37.40 8:22.13 14:59.65 -
31 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 10:11.20 11:42.52 13:20.88 12:17.65 -
33 Alfonso De Castro SR University (OC) 14:01.54 11:47.17 14:22.75 14:36.89 -
34 Spenser Pham   Dr. Phillips 11:35.77 11:49.97 14:19.07 14:47.47 -
35 Robert Bellamy FR Oviedo 14:30.67 11:53.66 14:44.94 8:33.84 -
36 Chase Penna FR University (OC) 11:08.43 11:58.74 10:46.87 9:27.81 -
37 Caleb Elkind FR University (OC) 13:33.11 11:59.56 14:52.26 12:42.74 -
38 Kevin Johnson JR DeLand 11:38.76 12:23.36 8:55.22 12:01.06 -
39 Jake Kramer SO Sebastian River 14:44.26 12:29.37 12:59.35 13:36.82 -
40 Nile Myers FR Mount Dora 12:25.42 12:32.95 15:41.19 14:56.01 -
41 Zack Gunderson 7 Holy Trinity 9:57.24 12:45.69 14:32.89 10:12.56 -
42 Joel Hovius Junior South Lake 9:06.01 12:49.02 11:39.81 14:59.76 -
43 Dean Cobb SO Spruce Creek 11:40.38 12:58.19 9:12.52 14:00.45 -
44 Grant Stevens JR Forest 9:29.05 12:59.52 9:44.64 10:15.82 -
45 Matthew Bradshaw FR West Orange 9:23.72 13:13.96 9:15.78 11:46.63 -
46 Tarun Nemani FR Lake Mary Prep 11:58.27 13:55.19 14:36.95 12:56.73 -
47 Marcelino Cuevas FR Sebastian River 15:41.84 14:24.07 15:59.12 11:48.54 -
48 James Elford SO Sebastian River 19:16.78 15:10.85 18:03.92 10:55.82 -
49 Austin Olivas FR Holy Trinity 14:10.34 16:28.76 15:39.33 12:31.46 -
  Tyler Lee FR South Lake NT NT NT NT   
  Steven Warren SO Winter Haven DNS DNS DNS DNS   
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS   
  Tommy Tibbets   Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS   
  Asher Ravede SO Spruce Creek DNS DNS DNS DNS   
  Sean Page JR Forest DNS DNS DNS DNS   
  Terrell Kinder JR Raines DNS DNS DNS DNS